Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 48

Дайте мнение за едни колони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    125
    #16

    Re: Дайте мнение за едни колони

    lazarus18, сега с какви колони си,за които казваш че имаш,тея ямаха,които са в подписа ти или за други говориш,това Jamo дето си имал поне на картинка изглежда по сериозно.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #17

    Re: Дайте мнение за едни колони

    veszxr ,Jamo x870 лично за мен бяха по добре от NS-125F на yamaha прав си

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #18

    Re: Дайте мнение за едни колони

    Тези Ямаха ги ползвам в апартамента, в който съм в момента. Те са купени с цел компактност и хубав външен вид.
    В момента ремонтирам друго жилище -къша, в която имам отделно помещение за кино и музика, с проектор и там съм с колони Monitor Audio BR6 за предни и цял комплект от тази серия + споменатия субуфер на JBL.
    Просто предвиденото място за подпис тук не ми е достатъчно да изброя всичко
    По другите форуми са по-предвидливи и са оставили повече символи, че да изброя всичко, за което съм пръскал пари.

    Иначе сте прави - тези колони на Ямаха без субуфер не могат нищо да изкарат, това Jamo само изглежда добре на хартия и външен вид /в началото/.

  5. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #19

    Re: Дайте мнение за едни колони

    Та и не казахте, ако взема Ресивър Пайнер 4 или 8-серия дали няма да грее с 6 омови колони ?

    ПП. Lazarus след последнията ти пост осъзнавам, че избора на колони е като избора на жена с времето осъзнаваш че има по-добро и си се прекарал

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #20

    Re: Дайте мнение за едни колони

    Е, аз все още не смятам, че съм се прекал с моята /жена/. Виж, за колоните вече имам някакви съмнения.

    Може би следващия път ще мина на нещо широколентово+високочестотен само, че явно е много трудно да се постигне добра колона, която е многолентова.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    125
    #21

    Re: Дайте мнение за едни колони

    lazarus18 сглобил ли си вече нещата в къщата,имам впредвид дали си ги чул вече BR6 целия комплект как звучат и с какъв ресивър си решил да ги слушаш.Виждам че цената им пролета е била около 800 лв за бройка,сега немога да намеря цена,виждам че в audio-bg предлагат монитор аудио,от там ли ги купи,пробите на живо ще мога да правя след още месец като се прибера в страната.Засега на поглед са ми JBL ES90 и тези които си споменавал не един път в този ценови диапазон Avant 906i,мислиш ли че BR6 ще свири по добре.За ресивър съм на вълна YAMAHA RX-V863 ; PIONEER VSX-1018,на Denon ненамирам цени,а и незнам дали за тези пари ще има новите аудио кодеци,ъпскалинг и тези ватове,може би тези модели AVR-2808 или 2308,пише че имат по горните функции,но нямам идея какви пари са,това Сони гледам че е нов модел SONY STR-DA3300ES.
    Музика а дори и филми няма да се слушат само на мах (зависи от качеството на ракията),добре ще е да свирят качествено и на по-слабо,все пак е апартамент
    Готов съм и на финансови компромиси,смисъл нагоре,само и само на ушетата да им е добре.
    Поздрави!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #22

    Re: Дайте мнение за едни колони

    От аудио-бг ги взех и са целия комплект със BRFX сателити и BRLCR център. Честно казано ми харесаха много повече от JBL Studio L серията. Аз също се колебаех между MA и Mordaunt Short. И двата модела много ми харесаха.
    Сега комплекта го слушам със стария ми ресийвър Yamaha V750, но смятам до 1 година да взема някакъв със HD аудио декодери.
    В момента се опитвам да постигна малко по-читава аукустика в стаята. Не че ще правя кой знае каква обработка, но преди беше със гипсокартон на конструкция и се получаваше доста кофти ефект и резонанси. Сега всичко е изкъртено и трябва да се измаже и след това съм решил да сложа едни плътни завеси по стените.
    Със система от това ниво изобщо няма и да стигнеш макс - най-много до средата и то в отделна къща иначе не го виждам.
    Моя съвет е да чуеш 3-4 предложения и да взимаш смело нещо, което ти хареса. Не се оливай с много обикаляне - накрая ти става мъгла.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    125
    #23

    Re: Дайте мнение за едни колони

    По принцип със завесите има ефект,а и е по уютно.На пролетното стройко видях че се предлагаше един дунапрен,релефен на пирамидки,слагат го по студиата,но върху него не се слага нищо и ще седи грозно,но пък е голям ефекта.Иначе има вариант пак с гипсокартон,и зад него звукоизолираща вата на Isover,а мисля че има и звукоизолиращ гипсокартон,някакъв на дупчици беше.Пода на целия апартамент съм го направил с вата от Изовер,вече може и да има и на други фирми.Казвам ти го ако нещо може да ти е от полза,сигурно вече си проверил цените на въпросните пердета,доста скъпички са.
    Кажи ми от тези ресивъри които съм споменал,кой мислиш че си заслужава,кой ти би взел,ако мога да съкратя времето с лутане и обикаляне,за цените на Данон явно ще трябва на място като се прибера,надали ще ми кажат с оферта по мейл-а.Всичките изброени колони ли си слушал,кои свирят по-меко,или по-качествено на по-тихичко,може и други ако имаш впредвид,BR са на 4 ома,на повечето ресивъри им дават 8 ома,предполагам че така ще се товари повече,а и на ватове са по-малко от ES или Е на JBL-те?

  11. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #24

    Re: Дайте мнение за едни колони

    Само да вметна, че тия "Пирамидки" не са за звукоизолация използват се да гасят трептенията.
    ОДЕ Ипка злоупотребяват с това, че комшиите няма да те чуват. Подабен дунапрен се ползва и за направата на колони. Ония с "хорните", ако чуят за какво ще го ползваме ще се пръснат от смях .....

    ПП. И в Динакорд има дунапрена.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #25

    Re: Дайте мнение за едни колони

    Офтопик от мене


    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Е, аз все още не смятам, че съм се прекал с моята /жена/. Виж, за колоните вече имам някакви съмнения.

    Може би следващия път ще мина на нещо широколентово+високочестотен само, че явно е много трудно да се постигне добра колона, която е многолентова.
    Мани, знам един такъв идиот, дето ще прави широколентово кино.


    Цитат Първоначално публикувано от veszxr
    По принцип със завесите има ефект,а и е по уютно.На пролетното стройко видях че се предлагаше един дунапрен,релефен на пирамидки,слагат го по студиата,но върху него не се слага нищо и ще седи грозно,но пък е голям ефекта.Иначе има вариант пак с гипсокартон,и зад него звукоизолираща вата на Isover,а мисля че има и звукоизолиращ гипсокартон,някакъв на дупчици беше.Пода на целия апартамент съм го направил с вата от Изовер,вече може и да има и на други фирми.Казвам ти го ако нещо може да ти е от полза,сигурно вече си проверил цените на въпросните пердета,доста скъпички са...
    Гипсокартона на дупчици най-вероятно е акустичен ... ама той май едни пари беше да ти падне шапката

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Само да вметна, че тия "Пирамидки" не са за звукоизолация използват се да гасят трептенията.
    ..
    Внимавайте да не си купите обикновен дунапрен, вместо акустичен. В Динакорд ще е какъвто трябва

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    .. Ония с "хорните", ако чуят за какво ще го ползваме ще се пръснат от смях .....
    ..
    Що има кавички и къде е смешното

    Успех на всички.

  13. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #26

    Re: Дайте мнение за едни колони

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Що има кавички и къде е смешното

    Успех на всички.
    Беше паралел с форума на БГ Аудио, където какъвто и въпрос да зададеш те пращат да си правиш хорни по зададения вече чертеж. А за пирамидките знам вече един мой познат дето си стесни стаята с по 30 см и и над тях сложи дупчения картон.... от Динакорд като го чуха за какво е купил 60 квадрата от този материал не искаха да повярват на ушите си. Не знам защо се изроди темичката ми, аз не искам да правя звукозаписно студио а проста да си купя "колонки"

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #27

    Re: Дайте мнение за едни колони

    Черпете идеи с две шепи от този сайт:
    http://www.minhembio.com/galleri/lista/popular30

  16. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #28

    Re: Дайте мнение за едни колони

    Дали пак мога да задам въпроса който подминахме в тази тема

    Ще имам ли проблем, ако на 8 омов ресивър Pioneer 818 закача 6 омовите Джамо S606 колони ?
    Ако има нещо притеснително в това какво ще е то ?

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #29

    Re: Дайте мнение за едни колони

    С две думи няма да имаш. Дори си мисля, че този ресийвър има опция да работи на 6 ома.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #30

    Re: Дайте мнение за едни колони

    Изтегли и прочети упътването : http://www.service.pioneer-eur.com/p...rm&Modelnr=818 .
    Според мен ще имаш проблем,ако ресивърът е на 8 Ома.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за колони Tunder
    От AccurseD във форум Тонколони
    Отговори: 10
    Последно: 28-12-12, 21:08
  2. дайте мнение за LG K-12AH BIO
    От mmalkovski във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 13
    Последно: 15-10-12, 23:09
  3. Дайте мнение
    От txtotko във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-11-11, 19:11
  4. Мнение за колони и ресивър
    От Thermalright във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 11-06-11, 20:15
  5. Дайте мнение за Canon A-430
    От HD във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 31-08-06, 09:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе