Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 48

Дайте мнение за едни колони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #1

    Дайте мнение за едни колони

    Ходих тези дни да слушам предни колони. След това изчетох тази секция и БГаудио форума (там не е за мен).
    Като абсолютно субективен краен потребител вярващ на ушите си след прехвалени фокали и други Веги най-после стигнах до няколко колони вписвощи си в бюджета ми.
    Та това са:

    INFINITY ALPHA 30 - свирят ми най-вярно - малко баса реже, но не мисля да слушам само Вивалди, а и рок (цената е за бройка!! )
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=00001440

    JAMO S-606 - добре мога да оцветявам музиката с тях и ме изкушава този бас
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09024977

    ELTAX Monitor VII - много приличен бас за рок
    http://www.electron.bg/product_info....9de9a3359c0d97

    ELTAX Evolution - тази активна басова секция ме гъделичка, но не знам дали бъркам с идеята да ги сложа близо до стената
    http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=1134

    Лошото е,че ги слушах на различни ресивъри. В Електрона имаше Сони 720 (такъв и мисля да взема), а в ТМ ги подкачиха на Денон и не е ясно как са го настройвали въобще.


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #2

    Re: Дайте мнение за едни колони


  4. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #3

    Re: Дайте мнение за едни колони

    JAMO S-606 са доста прилични колони за цената си.Определено свирят ,като колони от по-горен клас и изглеждат така.Модерна концепция на анти резонантно шаси,задно разположен фазоинвертор и странично разположени басови говорители.Тегло 24.1 кг. Възможност за включване bi-wiring / bi-amping.
    Много приятно впечатление при солови изпълнения и много пластова музика.Силно присъствие и ясно изразени среди,малко по-силен бас от очакваното/леко трябва да се намали от тонкорекциите/.
    Минуси: Разположението на сцената се усеща само ,ако басовите говорители са обърнати един към друг.Тогава музиката буквално диша.При обратно обръщане ,усещането за присъствие се губи и басите почти изчезват/хаотично предаване на картината/.
    Трябва да се осигури определено разстояние от стената ,заради фазоинвертора.
    Заключение:Непретенциозни колони,които свирят добре и изглеждат модерни и луксозни/е не чак като JAMO D870 или R11/.

    Внимание - колоните са 6 Омови ,а Сонито,което си посочил е 8 Ома!!!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #4

    Re: Дайте мнение за едни колони

    Модерна концепция на анти резонантно шаси
    Би ли обяснил ?

  6. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #5

    Re: Дайте мнение за едни колони

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Би ли обяснил ?
    n8852 - Благодаря ти за отговора, от доста време мисла това да са колоните. Наистина май не погледнах за Ресивъра, че ще е проблем значи ще се насоча към Пайнер 8хх модела.
    CrossBlade - Има антиррезонансна стойка под колоните. Май това имаше предвид калегата....

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #6

    Re: Дайте мнение за едни колони

    @hristobotev, ето ти един леко нестандартен съвет, но ми се струва че ще ти свърши добра работа.
    Купи си първо ресивъра, като си го избереш по твоите си предпочитания за брой канали, мощност, функции... Не забравяй да поглеждаш и в User's manual-a на ресивъра примерно какви проценти изкривявания (THD) има при какви мощности и всякакви други параметри, които можеш да сравняваш с други модели.

    След това си го настрой както на теб ти харесва - нивата на баси, високи и т.н. и тогава с него почваш да пробваш различинте модели колони. Така мисля ще имаш най-верен избор.

    P.S. Щом държиш на добри баси - поглеждай и честотните характеристики на колоните. От посочените тук модели само JAMO стига до 35 Hz долна граница. Последните ELTAX стигат едва до 70 Hz. За сравнение - преди мноого години имах наистина чудесен радиокасетофон със 16 см говорители, който беше с характеристики 60Hz - 10KHz. Иначе казано - един добър радиокасетофон от 80-те години теоретично би дал по - плътни баси от тези ELTAX. Вярно е, че и кутията има голямо значение за силата на баса, но честотата си е честота и тя е тази, която дава плътност на баса. Така че си търси колони с възможно най-ниска долна честота, щом дършиш на хубавите баси.

    Погледни честотната характеристика на ресивъра и на плеъра си. Нормално е да започват от 20 или 30 Hz нагоре. Така че взимайки колони примерно започващи от 50 Hz нагоре - ти така се лишаваш от плътните баси, които ресивъра и плеъра иначе могат да ти осигурят.

    В първият си пост споменаваш за прехвалените Веги. ОК, но баси с честота от 23 Hz нагоре си е нещо, което си струва да се чуе

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #7

    Re: Дайте мнение за едни колони

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68

    В първият си пост споменаваш за прехвалените Веги. ОК, но баси с честота от 23 Hz нагоре си е нещо, което си струва да се чуе
    Ако можеш да вземеш от някъде един SPL метър, моля те замери на какво ниво ги имаш тези 23 херца
    Не всичко е спецификации...

    А това с наместването на нивото на баса и т.н. - как да го намести, след като няма колони? Или да го намести както го кефи графично (или с числа ) и после да ползва това за "референтно" за колоните?

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #8

    Re: Дайте мнение за едни колони


  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #9

    Re: Дайте мнение за едни колони

    rumen68,не си разгледал елтаксите,както трябва - 70хц долна граница имат задните и центъра,фронталните ги дават 35.

  12. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #10

    Re: Дайте мнение за едни колони

    Цитат Първоначално публикувано от n8852
    Абе истината е че няма да мина без субуфер.
    За ELTAX Evolution тая активна секция се оказа пълна измама има само филтър, но нищо активно в колоната ....

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #11

    Re: Дайте мнение за едни колони

    Не знам какво очакваше от "активното" в тази колона. Обикновено под тази дума се разбира собствен вграден усилвател. Полза от него би имало само ако е добавена някаква електро-механична обратна връзка с цел контролиране на баса и намаляване на изкривяванията. За тези пари естествено не може да се очаква подобно нещо, пък и за много повече това си рядкост.
    Така че страничният говорител си е един басов, разположен там заради по-голямия му размер. Хитро решение, JAMO S-606 го има също и действително по ревютата се твърди, че спокойно се минава и без субуфер
    .
    Като говорм за суб, според мен подходът трябва да е по-различен. Обикновено се тръгва към избор на фулрейнч ОТ и се има едно наум ако не стигне баса, да се добавя басовия сандък. Не че е грешно, но е икономически неизгодно (значи все пак е грешка)
    Защото се дават маса пари за голяма колона, която после се орезва до 100 Hz. Правилно е предварително да се заложи този суб и да се търси колоната с най-слабо възпроизвеждане на ниските честоти, която е и най-евтината от дадена серия. Така с парите приготвени за fullrange, може да се мине в по-горен клас OT и като цяло да се получи една ефективно подбрана система.
    ---
    Сега се сетих защо са написали "активна басова секция ". За да не се бърка с варианта, когато има само мембрана несвързана никъде и заместваща фазоинвертора - т.н. passive radiator.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #12

    Re: Дайте мнение за едни колони

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    rumen68,не си разгледал елтаксите,както трябва - 70хц долна граница имат задните и центъра,фронталните ги дават 35.
    @Vanquished да, прав си: "Frequency range +/- 4 dB 35-22,000Hz"
    @hristobotev, мое лично мнение: ако държиш повече на слушането на музика, отколкото гледането на филми - вземи си такива предни колони, с които можеш да слушаш музика без събуфер.
    Тук в една друга тема се беше разгорял спор дали е задължителен или не събуфера в едно домашно кино. Аз все още съм на мнението, че при предни колони с достатъчно мощен бас - събуфера става излишен. Такива колони са идеални и за чисто стерео.
    Знам че сега ще се изсипят възражения по въпроса, но аз си казвам моето виждане за нещата

  16. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #13

    Re: Дайте мнение за едни колони

    Цитат Първоначално публикувано от varieca
    Сега се сетих защо са написали "активна басова секция ". За да не се бърка с варианта, когато има само мембрана несвързана никъде и заместваща фазоинвертора - т.н. passive radiator.
    Май си прав и това ме подведе, че ще имам наистина 2 сублуфера и т.н. .. ясно е ...

    А един друг съвет във връзка с Jamo-то, след като са 6 омови мога ли да ги пускам на ресивър който е само на 8 ома. Дали няма да грее много ресивъра или да се орентирам към 4-8 омов вариант ?

  17. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #14

    Re: Дайте мнение за едни колони

    Преди година монтирах в мои приятел JAMO S-606 HCS 3 BLACK ASH комплектът наистина нямаше нужда от субуфер.

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #15

    Re: Дайте мнение за едни колони

    Аз пък продължавам да мисля, че за кино не може без субуфер. Към него отива отделен самостоятелен канал от звука, който е предвиден да звучи отделно. Иначе се налага да се "вмъква" от ресийвъра към предните или всички колони.
    Предния ми комплект беше на Jamo със такъв страничен 10" басов говорител
    http://www.jamo.com/Default.aspx?ID=...roductID=16694
    и ги взех точно с идеята да не слагам отделен субуфер. Не че не може да се гледат така филми, но след като добавих един JBL E250 нещата станаха доста по-добре. "Резнах" ги на 80Hz и това се отрази доста добре както при зрелищни филми така и при концерти и музика, записани в 5.1. При слушане на стерео музика си ги ползвах "чисти", но там си имаха други проблеми, идващи най-вече от евтините говорители и калпавите филтри.
    Сега ползвам по-висок клас колони, които съм убеден, че вадят по-добър бас от Елтаксите макар и с 6,5" баси, но пак ги ползвам със същия субуфер за кино. Живот и здраве и при субуфера ще има ъпгрейд скоро време. Адски впечатлен останах от новия субуфер на мой приятел - Velodine - 40 кила звяр, който тествахме със сцената от Терминатор 3 със гонитбата с крана и пожарната. Луда работа!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за колони Tunder
    От AccurseD във форум Тонколони
    Отговори: 10
    Последно: 28-12-12, 22:08
  2. дайте мнение за LG K-12AH BIO
    От mmalkovski във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 13
    Последно: 16-10-12, 00:09
  3. Дайте мнение
    От txtotko във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-11-11, 20:11
  4. Мнение за колони и ресивър
    От Thermalright във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 11-06-11, 21:15
  5. Дайте мнение за Canon A-430
    От HD във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 31-08-06, 10:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе