Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 109

Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ehe
    ehe е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #31

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Бронзето свири във високите и средите сходно с Ямахите, щом Ямахите като си ги слушал са ти се сторили ярки и остри, то и бронзето ще ти се стори същото.
    Дадох ти го за пример, тези Бронзета са много над бюджета ти, но имат сходна сигнатура във високите с останалите.
    Така е, но ще отида до Авител да ги чуя все пак, както и акустика също.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #32

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Вземи си усилвателя, ако нямат възможност да ти ги вържат с Ямаха от този клас.
    Важно е да ги чуеш с твоя усилвател, за да няма изненади впоследствие.

  4. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #33

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    При избирането на ОТ освен предпочитанията на слушателя има един "медицински фактор". А, именно колко е "оглушал" човека, който ще слуша настоящите ОТ.
    С напредването на години , слуха на човек се намалява във висококия регистър .
    Един пример: не чуваме честоти над 14 KHz да кажем. Тогава една тонколона, която е светла/изкряща, може да му се стори по добре звучаща, от друга която е "неутрална" или "топла".
    Точно затова е важно преслушването на място.

    Сега конкретно по темата за най-добрите бюджетни предложения на нашия пазар и не само за Hi-Fi ОТ ( защото повечето са с лесна интеграция към стерео усилвател/AV ресийвър): Yamaha, Monitor Audio, DALI, ELAC, QAcoustics.
    От новите серии на въпросните марки (лично мнение) ги подреждам като звучене по следния начин:
    Yamaha NS: много ярки ОТ. Мн. добри среди. Не са за всеки.
    Bronze: с изразена яркост при определени изпълнения. Сцената е на преден план.Динамични ОТ. Добре контролиран бас.
    DALI: също ярки ОТ, при някой изпълнения, но с по-топло звучене от МА. Сцената е на по-заден план. По голяма сцена.
    ELAC, Q Acoustics: по близки до натуралното звучене (като на мониторни ОТ). Сцената е някъде по средата сравнено с горните 2 .Не изморяват при продължително слушане.
    Важно условие тук, е с какъв интегриран усилвател ще ги съчетеаем/pair, за да се получи добра и балансирана система, т.е. да получим "синергия"

    П.П. Ако, съчетаем предимствата на последните три предложения ще се получи "перфектната тонколна" на "аудиофила".
    Този пост е редактиран от tek; 27-11-21 в 16:47.

  5. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #34

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    При избирането на ОТ освен предпочитанията на слушателя има един "медицински фактор". А, именно колко е "оглушал" човека, който ще слуша настоящите ОТ.
    С напредването на години , слуха на човек се намалява във висококия регистър .
    Един пример: не чуваме честоти над 14 KHz да кажем. Тогава една тонколона, която е светла/изкряща, може да му се стори по добре звучаща, от друга която е "неутрална" или "топла".
    Точно затова е важно преслушването на място.
    Вярно е,че доста хора не чуват високи,но във всяка честота има и хармонични,които са ''чуваеми''.Трудно е да се каже какво и как.
    Много важно е да си помисли има ли 30 см разатояние(и то минимум) от задния край на колоната до стената,защото аз от тези които харесах за слушане без суб всички изискваха 30,за това се реших на тази комбинация.Моите искат 15 и ниските дори и тогава ми се струват добри за този говорител,може би по тази причина.
    Така,че няма лошо да слуша,ама нито помещението,едва ли усилвателя ще са същите за пряко сравнение.
    А ''аудиофилна'' като понятие е доста разтегливо.От музиката която се препоръчва има голямо количество блус(който си слушам и без да му давам определения) и вокали....така,че ''аудиофилно'' е това което му харесва и най-вече ако сравнява с концертната зала(добрата ,разбира се,защото и там разликите са огромни).

  6. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #35

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Вярно е,че доста хора не чуват високи,но във всяка честота има и хармонични,които са ''чуваеми''.Трудно е да се каже какво и как.
    .
    Щях, да го добавя/редактирам в темата. Но не исках в поста да има има "научна нотка"
    Дължи се на факта от първи втори.. хармоник и т.н. (физика).
    И точно, поради тази причина аудиофилите в напреднала възраст все още чуват разликите в звученето на ОТ.

    П.П. не е точно реален тест но все пак е някаква насока по забавен начин:

    Cool Hearing Test: Are You a Superhuman?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #36

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Всяка марка си има своите особености в зависимост от говорителите, които ползва.
    Но проблемът, като цяло, при колоните от ниския и средния клас е във филтърната част.
    Правят се нисък ред филтри, което предполага по-малко елементи, а и самите елементи са с много ниско качество, което може да превърне добри говорители в нещо ужасно.
    Поствал съм видеа на един пич, който прави ъпгрейди на филтрите на някои от масовките и след това колоните стават други.
    Имаше едни Джамота с много добри говорители, но филтрите им бяха под всякаква критика, което компрометираше цялата картина.

  8.  
     
  9. ehe
    ehe е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #37

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Щях, да го добавя/редактирам в темата. Но не исках в поста да има има "научна нотка"
    Дължи се на факта от първи втори.. хармоник и т.н. (физика).
    И точно, поради тази причина аудиофилите в напреднала възраст все още чуват разликите в звученето на ОТ.

    П.П. не е точно реален тест но все пак е някаква насока по забавен начин:

    Cool Hearing Test: Are You a Superhuman?
    От 11,kHz чувам

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #38

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от ehe Виж публикацията
    От 11,kHz чувам
    Ама клипа със звук ли е..?

  11. ehe
    ehe е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #39

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Вярно е,че доста хора не чуват високи,но във всяка честота има и хармонични,които са ''чуваеми''.Трудно е да се каже какво и как.
    Много важно е да си помисли има ли 30 см разатояние(и то минимум) от задния край на колоната до стената,защото аз от тези които харесах за слушане без суб всички изискваха 30,за това се реших на тази комбинация.
    Имам разстоянието от 30см, дал съм схема на помещението. То друго ме притеснява, в десния ъгъл по протежение на радиус стената има подов климатик и дясната колона ще е на 1м от него. С няколко режима на обдухване е: долен, горен и смесен. Та ще ги събера малко към ТВ-то, колоните, поне за зимата. Лятото си е изцяло на горно обдухване.

  12. ehe
    ehe е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #40

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    https://drive.google.com/file/d/1OKV...ew?usp=sharing
    Ами това е. След проби в Авител с моя ресийвър на Оберон 5 и 7 (нямаха бронз 200), преизнасилих бюджета, като последвах максимата на мечо Пух. Снощи ги вързах и отначало малко се шашнах от кофти звука, но след 2 часа всичко си дойде на мястото. Слушах основно от телефона си, чрез блутут с добре мастериран и качествен сет. Не можех да си легна...
    Най интересното е, че изкарах звук и от ПС-то към ТВ с HDMI, а от там с цифровия кабел към ресийвъра. ТВ-то го ползвам за монитор. Не знам колко е качествен звука излизащ по този начин? Не ми остана време да го вържа чрез Wi-Fi.

    Цитат Първоначално публикувано от Evlampio Виж публикацията
    Besthifi е магазин, в който за съжаление продаващите господа често нямат представа какво продават - нито като характер на звука на отделните компоненти, нито като наличност и актуалност на продуктите. Пиша това във връзка с препоръката за Сензор 7 - колоните са отдавна спрени от производство и неналични в България от сигурно вече поне година. В същия магазин можете да намерите и Бронз 6 на Монитор Аудио - които също отдавна са спрени от производство и също неналични в България от повече от година. Просто служителите във въпросния магазин не sа запознати с марките, които продават, не се вълнуват от тези неща и не актуализират сайта си. В случай, че има съмнения по въпроса - опитайте да поръчате въпросните колони от тях и споделете резултата. Примерите за това са десетки, но и тези два стигат, за да се обрисува ситуацията. Успех!
    Бяхте абсолютно прав. Нямаха в наличност нито един модел. Казаха ми, че другата седмица щели да заредят, но не им повярвах.

  13. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #41

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Честито.
    Не слушай музика през телефона.Ако ресивера няма USB и FLAC си купи за 50-60 лв. един DVD плеър.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #42

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Не бързай със заключенията, на колоните им трябват едни 100часа да се разработят хубаво, все по-добре ще стават, особено в ниските.
    Пък и ако усилвателят е нов и той си иска едни стотина часа.
    Ампа дори след 1 час свирене, като загрее хубаво, си променя звука в положителна посока, хайфистите за това не си изключват техниката.

  16. ehe
    ehe е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #43

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Честито.
    Не слушай музика през телефона.Ако ресивера няма USB и FLAC си купи за 50-60 лв. един DVD плеър.
    Няма USB и за съжаление плеъри не ползвам от както излезе мп3 - 20г. Знам, че качеството ще е куцо, но това е.
    Довечера ще го вържа през Wi-Fi към PC-то.

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Не бързай със заключенията, на колоните им трябват едни 100часа да се разработят хубаво, все по-добре ще стават, особено в ниските.
    Пък и ако усилвателят е нов и той си иска едни стотина часа.
    Ампа дори след 1 час свирене, като загрее хубаво, си променя звука в положителна посока, хайфистите за това не си изключват техниката.
    Да така е и аз това написах в горното си мнение, че след 2 часа говорителите омекнаха и звука стана

  17. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #44

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от ehe Виж публикацията
    Няма USB и за съжаление плеъри не ползвам от както излезе мп3 - 20г. Знам, че качеството ще е куцо, но това е.
    Довечера ще го вържа през Wi-Fi към PC-то.
    Малко пояснение.DVD плеърите аз към момента ги използвам само за музика,освен на CD-та и чрез USB входа,където можеш да му пуснеш всичко.Хубаво е да има формати ,аз слушам на FLAC.Освен на новия ресивер,който си има USB.
    Слушане на музика през блутут доколкото знам не е препоръчително,а през компютър съм опитвал само един път преди много години и не можах да слушам на с-ма каквато се мъчиш да направиш.Казват,че има и добри звукови карти и.т.н. ,но ако не си напълно убеден в твоя комп по-добре не мисли за 50 лв....при толкова много дадени.
    За мен това е най-лесния начин ,има и други разбира се с ММ плеър,но не бих ти препоръчал да се занимаваш-формати,изходи(връзки) и др. ,вс. е по-сложно.
    Ти си решаваш ,разбира се,

    от както излезе мп3 - 20г
    То mp3 излезе,ама тук е важен източника- техниката която го подава,да не говорим,че и mp3 е с различно качество.Това е най-разпространения формат и всяко DVD го поддържа.А ако се зачетеш внимателно,дори и при тях говорят кое е по-добро за музика и.т.н.
    Този пост е редактиран от inches9; 01-12-21 в 20:51.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #45

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Който слуша сд през двд, напраааво да минава на телефон

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на колони и ресийвър
    От fabia6300 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 41
    Последно: 27-07-20, 14:57
  2. Отговори: 1
    Последно: 19-03-12, 11:48
  3. Помощ за избор на ресийвър и колони!
    От LilScrappy във форум Аудиотехника
    Отговори: 52
    Последно: 01-10-10, 10:40
  4. Помощ за избор на колони с буфер и ресийвър ?
    От ncuxapu3aJl във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 01-05-09, 20:31
  5. помощ при избор на колони за YAMAHA RX-V663
    От bond_bg във форум Тонколони
    Отговори: 21
    Последно: 25-02-09, 13:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе