Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 109
Like Tree82Одобрявам

Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #61

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    https://www.pazaruvaj.com/zvukovi-ka...71-p406124545/
    Купувай я тази звукова карта и един коаксиален кабел от Авител и си готов.
    Така ще можеш да си вържеш и пс-то, и тв-то към дак-а на усилвателя.
    ehe одобрява това.

  2.  
     
  3. ehe
    ehe е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #62

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    PC то ще просвири.И без мене.Въпроса е на каква цена и как?
    Най-напред иди в Avitel да ти пуснат ресивер за какъвто ти говоря.Да видиш как се командва с приложението(!).За музика не знам дори какво и зашо ще конвертираш?
    Виж тук напр.,не съм много навътре,колргата tek ще ти каже по-добре от къде и какво

    https://rutracker.net/forum/viewforum.php?f=1299

    you tube към момента се гледа направо от телевизора.
    Не знам какви филми ще гледаш,ама се лишаваш и от звуковите формати като DOLBY ATMOS напр....само като доп. опция,не че за всеки е важно.
    Филмите също най-добре се гледат направо от телевизора-NETFLIX.
    Но ,ако идеш и видиш демонстрация на приложението на DENON напр. (другите вероятно са подобни,просто защото аз това имам) погледни как работи DEEZER, тогава ще говорим....сетове .... 1700 часа...да не правя сравнения
    ''Кво е това PC и има ли почва у нас''
    И какво няма да намериш за да се лишиш от качество?2021 год. сме ...само за протокола.
    Първия ми CD плеър(! нищо друго) го купих около 1990 год. на баснословната цена от 1300 лв.,което към момента бяха точно 6 средни месечни заплати(!).
    Дисковете бяха по 40 лв.=20% от средна месечна заплата!И то кви дискове ,освен ФСБ...После излязоха тези без права разбира се по 4 лв....а сега всичко безплатно и музика под път и над път ,ако ти е на сърце и 1 млн. часа.При това без пари!!!И с качество.
    А и на времето съм искарал пари от музика(записи на касети) които сега бая трябва да се напънеш и пак няма да можеш.
    Не знам тези хора дето купуваха сега като гледат как може да се слуша...
    За нас остава просто да разберем малките подробности.
    Ехххх пълна лудница стана. Не се заяждам, опитвам се да развеселя обстановката!
    Къв нетефлис, деезери и приложения? Не слушам и не гледам нищо от тях, защото не е налично или го има в други уеб пространства. Да не се повтарям пак, но казвам: телевизора ми е монитор! Той даже не е смарт, защото аз исках да бъде такъв. От последните Самсануги на Не смарт тв-та е. Но за сметка на това, е 3Д телевизор и си гледам 3Д филми на него, пуснати от ПС-то. Всичко си плейвам от ПС-то, всичко. Не ми трябва никакви нетфлексове, фиксове, кабеларки, очиларки, сатилитки и тем подобни чайници. Не ме интересуват приложенията за музика. Ако случайно припаткам за приложение, ще си го сваля от маркета на ПС и евентуално от андроид маркета пак на ПС-то. На ПС-то си имам приложения (соундклоуд, ютуб и т.н.), но не ги ползвам защото са дървени. До тук с шеговития тон!
    Ресийвъра няма флашка и е купен скоро. И си остава за вечни времена.
    В крайна сметка музиката (сетовете) е специфична и я няма в изброените облаци и приложения. Сваляна и подбирана с години. Филмите с торенти. Всичко останaло през edge explorer.
    Но да се върнем на темата. ПС-то е майка и баща и няма да го подменя, освен с НАС-сървър, но това е в далечното бъдеще.
    Готов съм да купя ДАК или саунд карта за да си ползвам майката и бащата, без сваляния, прехвърляния, подмятания и превключвания на това или онова устройство.

  4. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #63

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от ehe Виж публикацията
    Ехххх пълна лудница стана. Не се заяждам, опитвам се да развеселя обстановката!
    И аз не се заяждам,а се опитвам да ти обясня най-лесното.И най-хубавото.
    Ти така или иначе много скоро ще го видиш и ще разбереш.Не знам какво ти пречи да го видиш сега.После пак преценяш.Просто имаш информация и опции.
    А за слушането на mp3 от сетове или квото си поискаш дори не сметнах за нужно да ти обяснявам,че може да го правиш буквално с всяка техника.
    Твоите сетове са си твои,не виждам кво губиш,но всеки ден излиза и друга музика с друго качество.
    3а 3D няма да говоря.Купих си 2 такива тв-ра,вкл.първия 3Д SAC7000.Едва ли ще има какво да гледаш скоро.
    ''нетефлис'' може да се гледа за 6лв/месец с най-доброто налично качество.
    деезерите ги има на ресивера ,а в някои планове на А1 напр. са напълно безплатни.Друга платформа е безплатна при Виваком,а повечето са си безплатни и не искат нищо освен да ги пуснеш и да слушаш.
    А приложението е само за това да командваш ресивера си по най-оптималния и приятен начин.
    Всички тези неща няма как да ти ги обясня с приказки,за това казах да идеш да видиш на место колко е лесно и приятно.
    Иначе квото и да ти обяснявам пък и кой да е друг ще ти е тъмна Индия и трудно ще го рабереш.
    Пожелавам ти успех и няма да ти давам повече предложения,защото виждам,че вместо да ти направя живота по-лесен,каквато е идеята,повече те затуднявам.

  5. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #64

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от ehe Виж публикацията
    Вариант 3 - звукова карта.
    Вариант 4 - ДАК.
    Вариант 5 - усилвател. Има ли смисъл от този вариант?
    От трите варианта DAC-a e най доброто решение . Външните звукови карти (хубави) и те започват от 150 лв. Но щом е само за стерео а не за многоканално аудио само DAC.
    LAN свързването е за препоръчване, за сметка на wi-fi, когато е възможно. Един кабел UTP CAT6 или в краен случай CAT5.

    Прочети си хубаво упътването на стерео ресийвъра. Там е описано, какви възможности има.
    Например при стрийминг от мрежата (при теб в случая от PC) или чрез блутут wi-fi и проечие. Кои стрийминг услуги поддържа и т.н.
    Инсталираш ли си приложението му за смарфона и ще ти се отключат още възможности за командване на ресийвъра от разстояние.
    Провери и за firmware ъпдейт след като си прочел добре упътването!

    П.П. безплатните пакети на стрийминг услугите (Spotify, Deezer, Tidal и т.н.) са с качество 128 Kbps. Което не става за сериозно слушане. Още повече за човек който търси поне CD/FLAC качество.
    Lossless пакетите са си цифра.
    Този пост е редактиран от tek; 03-12-21 в 16:47.
    inches9 и ehe харесват това.

  6. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #65

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    П.П. безплатните пакети на стрийминг услугите на са с качество 128 Kbps. Което не става за сериозно слушане. Още повече за човек който търси поне CD/FLAC качество.
    Lossless пакетите са си цифра.
    В плановете на операторите се дава възможност да ползваш платените пакети.Цифрите са за най-високото ниво,DOLBY ATMOS музика и.т.н. екстри.
    Не знам с какво качество са но със сигурност няма как да познаеш дали свири от DEEZER или най-качествената mp3(формата за който говори ,че слуша колегата),
    ehe одобрява това.

  7. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #66

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    В плановете на операторите се дава възможност да ползваш платените пакети.Цифрите са за най-високото ниво,DOLBY ATMOS музика и.т.н. екстри.
    Не знам с какво качество са но със сигурност няма как да познаеш дали свири от DEEZER или най-качествената mp3(формата за който говори ,че слуша колегата),

    DOLBY ATMOS
    и стерео слушане е само рекламен трик. Това е, все едно да слушаш съраунд филм на слушалки 7.1.
    Или пък да си купиш саундбар, на който пише ATMOS сертифициран а, а той да е само с три говорителя и субуфер.

    Hi-res music streaming services compared: which should you sign up for?
    ehe одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #67

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията

    DOLBY ATMOS
    и стерео слушане е само рекламен трик. Това е, все едно да слушаш съраунд филм на слушалки 7.1.
    Или пък да си купиш саундбар, на който пише ATMOS сертифициран а, а той да е само с три говорителя и субуфер.

    Hi-res music streaming services compared: which should you sign up for?
    Ами аз не съм казал ти с каква техника ще го слушаш,а за какво се плащат големите цифри
    Освен това,приложение за командване на ресивер когато музиката не е на(в) него т.е. USB и платформи не е върха на сладоледа.Какво толкова ще командваш като музиката е на друго устройство?
    Риторичен въпрос.

    п.с. Всъщност не знам дали има възможност с приложението да си командва други у-ва(където е музиката),така че въпроса важи само ако не може.
    Този пост е редактиран от inches9; 03-12-21 в 17:21.
    ehe одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #68

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    От трите варианта DAC-a e най доброто решение . Външните звукови карти (хубави) и те започват от 150 лв. Но щом е само за стерео а не за многоканално аудио само DAC.
    LAN свързването е за препоръчване, за сметка на wi-fi, когато е възможно. Един кабел UTP CAT6 или в краен случай CAT5.
    Човека ще си ползва вградения дак, звуковата карта ще му осигури само нужния порт, с който да си върже компа с ресийвъра.
    Не му трябва висок клас звукова карта, след като ще прехвърля нули и еденички.
    Ненужно усложнявате нещата и го обърквате още повече, при положения, че всичко е толкова просто.
    ehe одобрява това.

  11. ehe
    ehe е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #69

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    https://www.pazaruvaj.com/zvukovi-ka...71-p406124545/
    Купувай я тази звукова карта и един коаксиален кабел от Авител и си готов.
    Така ще можеш да си вържеш и пс-то, и тв-то към дак-а на усилвателя.
    Опа късно видях, че сте отговорили. Не ми става ясно самото вързване как става?

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    От трите варианта DAC-a e най доброто решение . Външните звукови карти (хубави) и те започват от 150 лв. Но щом е само за стерео а не за многоканално аудио само DAC.
    LAN свързването е за препоръчване, за сметка на wi-fi, когато е възможно. Един кабел UTP CAT6 или в краен случай CAT5.

    Прочети си хубаво упътването на стерео ресийвъра. Там е описано, какви възможности има.
    Например при стрийминг от мрежата (при теб в случая от PC) или чрез блутут wi-fi и проечие. Кои стрийминг услуги поддържа и т.н.
    Инсталираш ли си приложението му за смарфона и ще ти се отключат още възможности за командване на ресийвъра от разстояние.
    Провери и за firmware ъпдейт след като си прочел добре упътването!

    П.П. безплатните пакети на стрийминг услугите (Spotify, Deezer, Tidal и т.н.) са с качество 128 Kbps. Което не става за сериозно слушане. Още повече за човек който търси поне CD/FLAC качество.
    Lossless пакетите са си цифра.
    Благодаря за отговора. Взел съм LAN Cat6, но снощи нямах време и съм го вързал само. Някакви настройки трябват ли му на ресийвъра за LAN?
    Упътването съм го прочел, е почти. Стрийминга от ПС-то към ресийвъра за музикални файлове, като действие не ми допада. Поне за сега.
    Фърмуера забравих да спомена, че е ъпдейтнат през Wi-fi. Да така е, всички тези приложения ресийвъра ги подържа, но наистина на мен не ми трябват. Приложението за телефон за сега не мога да го ползвам. С Microsoft телефон съм все още.
    Какъв ДАК да взема и от къде?
    Този пост е редактиран от ehe; 03-12-21 в 17:44.

  12. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #70

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Сложи си андроид на ПС и си инсталирая приложение за управление на ресивъра. Не си хвърлай парите за дак - музиката която си описъл че слушаш не си заслужава според мен.
    ehe одобрява това.

  13. ehe
    ehe е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #71

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от npb Виж публикацията
    Сложи си андроид на ПС и си инсталирая приложение за управление на ресивъра. Не си хвърлай парите за дак - музиката която си описъл че слушаш не си заслужава според мен.
    На вин 10 има симулатор за андроид приложения, но какво ще управлявам с това приложение? Ако е само за аудио файлове, то мога да ги стриймвам и без него по лан кабела. Ще мога ли да възпроизвеждам звук към ресийвъра от цялата медия (филми уеб клипове...) с по- добро качество от оптиката?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #72

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от ehe Виж публикацията
    Не ми става ясно самото вързване как става?
    Връзката на картата с пс-то е чрез юсб, към усилвателя е с оптика или коаксиален.
    Ако няма да ползваш тв-то като източник на звук, можеш да вържеш картата с оптика, пък по-натам, ако ще пускаш музика от тв-то, ще си вземеш и коаксиален.
    Тази карта поддържа и двете опции, за това ти я препоръчвам.
    ehe одобрява това.

  16. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #73

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Човека ще си ползва вградения дак, звуковата карта ще му осигури само нужния порт, с който да си върже компа с ресийвъра.
    Не му трябва висок клас звукова карта, след като ще прехвърля нули и еденички.
    Ненужно усложнявате нещата и го обърквате още повече, при положения, че всичко е толкова просто.
    По горе ehe написа , че трудно се справя с плейлисти и горните варианти, и затова му отговорих от последните варианти, кое е по доброто.
    Никъде не съм казал да взема задължително DAC (умишлено не съм и пуснал линкове)
    Не, случайно му написах (по горе) да си прочете инструкцията и да разучи в детайли стерео ресийвъра преди това.
    ehe одобрява това.

  17. ehe
    ehe е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #74

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Връзката на картата с пс-то е чрез юсб, към усилвателя е с оптика или коаксиален.
    Ако няма да ползваш тв-то като източник на звук, можеш да вържеш картата с оптика, пък по-натам, ако ще пускаш музика от тв-то, ще си вземеш и коаксиален.
    Тази карта поддържа и двете опции, за това ти я препоръчвам.
    Даммм попрочетох малко. Ще купя веднага каквото е нужно, само да подкарам тази система с най- доброто качество, което ни позволява. Оптика не. Нали това искаме да избегнем!
    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    При Вариант2, ти пак изпращаш цифров сигнал (RAW), през HDMI,( не използваш вградената зв. карта) и телевизора връща звук през оптиката/toslink към AV ресийвъра.
    В този вариант също използваш възможностите на вградения DAC от Yamaha-та.
    През оптика не преминава повече от 96 KHz 24 bit аудио звук.
    Кой вариант ще предпочетеш зависи от теб.
    Коаксиалния кабел ще подържа ли по- добро качество на пренос от оптичния?
    Съжалявам за въпросите, но нямам опит в тази сфера.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    По горе ehe написа , че трудно се справя с плейлисти и горните варианти, и затова му отговорих от последните варианти, кое е по доброто.
    Никъде не съм казал да взема задължително DAC (умишлено не съм и пуснал линкове)
    Не, случайно му написах (по горе) да си прочете инструкцията и да разучи в детайли стерео ресийвъра преди това.
    Не не ми е трудно с плейлистите и стрийминга, но ми е малко излишно и е само за аудио файлове. Тази опция вече е за всеки случай.
    Дали ще се набутам или не, няма значение. Важното е да изкарам максималното качество, от избора на двата варианта за моята система, а имено ДАК или звукова карта.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #75

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Човек продължаваш да не разбираш и да задаваш едни и също въпроси.
    Ти имаш ДАК, който е интегиран в усилвателя, но няма как да го вържеш към цифровите изходи, тъй като вградената ти аудио карта няма цифров изход.
    За това ти трябва аудио карта с цифров изход(вградена или външна, няма значение), за да си вържеш компа с ДАК-а на усилвателя.
    Разликата между външния ДАК и вградения ДАК, е като външната и вградената аудио карта, едно и също нещо, което върши една и съща работа, като разликата може да е само в качеството.
    Ако искаш външен ДАК с по-добро качество от вградения ще трябва да дадеш много повече пари + пари за аналогови кабели.
    С твоята система няма да откриеш разлика в качеството между двата варианта, просто е нисък клас усилвател и нисък клас колони.
    Разлика между оптиката и коаксиалния също няма да откриеш, само дето качествена оптика е три пъти по-евтина от качествен коаксиален.
    tek и ehe харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на колони и ресийвър
    От fabia6300 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 41
    Последно: 27-07-20, 13:57
  2. Отговори: 1
    Последно: 19-03-12, 10:48
  3. Помощ за избор на ресийвър и колони!
    От LilScrappy във форум Аудиотехника
    Отговори: 52
    Последно: 01-10-10, 09:40
  4. Помощ за избор на колони с буфер и ресийвър ?
    От ncuxapu3aJl във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 01-05-09, 19:31
  5. помощ при избор на колони за YAMAHA RX-V663
    От bond_bg във форум Тонколони
    Отговори: 21
    Последно: 25-02-09, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе