Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 63

PVC или алуминиева дограма?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #46

    Re:PVC или алуминиева дограма?

    Остави ролетните.От тях по хубави щори няма, дори вградените в стъклопакета...

    Ако не стават, по-добре да поръчаш дограма+вградени в нея-дограмата ролетни щори- релакс, термолукс или интегро. Смъкват лятото с 5-6 градуса, а зимата повишават/запазват с 3 до 5 градуса вътрешната температура.

  2.  
     
  3. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #47

    Re:PVC или алуминиева дограма?

    Ами ролетните ми са доста запазени вече над 7-8 години но не са мръднали нито цвета нито да са изгорели от слънцето , поддържани са ...Така мисля и аз да си ги запазя но просто попаднах на тези вградените и ми стана интересно,дали са ефективни колкото външните.На пролет ми предстои смяна на дограма и полагане на изолация и ще видя дали да ги монтирам пак или да поръчам от вградените ...Има цяла зима за размисъл

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #48

    Re:PVC или алуминиева дограма?

    караш ме да се замисля и аз - дали да сложа ролетни щори или да сменя стъклопакетите.

    вградените ролетни ги обсъждахме тука https://forum.setcombg.com/index.php...,22091.70.html


  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #49

    Re:PVC или алуминиева дограма?

    Не съм запознат с предимствата и недостатъците, но по големите хотели в Германия и Холандия слагат алуминиева дограма, но няма нищо общо с тази, която съм виждал по нашия край. Там дебелината на дограмата е една педя ~20см.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #50

    Re:PVC или алуминиева дограма?

    окачените фасади са основно ал.
    по хотели и административни сгради главно това се слага.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    13
    #51

    Re:PVC или алуминиева дограма?

    Аз съм напълно съгласен с minkov и fearme, бих сложил PVC и нищо друго.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    20
    #52

    Отговор: Re:PVC или алуминиева дограма?

    Здравейте и от мен......Нов съм във форума и ще помоля за извинение ,но се начетох на глупости в тази тема.От 50 отговоаиа 6-7 които зслужават увжение и са отгови които са н хора които знят какво казват.Останалите са на хора които имат нещо монтиранов домовете си и не зная какво са ръчали и какво саим монтирали....PVC или Алуминиева дограма?Отговора един.....Кое е първото?Кокошкта или яйцето?За 20 години съммонтирал хиляди прозорци по света и стигнах до извода че всичката тайна се крие в стъклопакета....Дали PVC или Алуминиева с прекъснат термо-мост(а не както прочетох с "термопраг") е въпрос на вкус и джоб....В нас си изработих и монтирах (по подразбиране) ЕТЕМ-Е45 с обков МАКО,Стклопакет 32 мм Ка+Б+4с......Убеждението ми беше следното-Дограмата е 8% от отвора на прозореца и не се ли сложи качествен стъклопакет все едно сте сложили найлон с винкел.....А защо Алуминии а не PVC-Хората летят в космоса с Алумиеви кораби,а не с PVC.....Кое ли ще е по-трайно.....

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    2
    #53

    Отговор: PVC или алуминиева дограма?

    Здравейте,
    има момент с ПВЦ дограмата, когато всичко зависи от качеството й, как е извършен монтажа и помещението за което е предназначена, дали би могло да се оптимизира технологично.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #54

    Отговор: PVC или алуминиева дограма?

    анета, нещо по-конкретно от общи приказки?

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    162
    #55

    Отговор: PVC или алуминиева дограма?

    Здравейте.
    Един приятел се чуди дали е добре да си сложи пвц дограма на новата си къщурка или задължително да се насочи към алуминий, заради по-голямата квадратура.
    Съвети...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #56

    Отговор: PVC или алуминиева дограма?

    Преди да се чуди, нека види цените на алуминии с прекъснат термомост и да ги сравни с PVC. После може да се чуди.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    162
    #57

    Отговор: PVC или алуминиева дограма?

    Цитат Първоначално публикувано от yoyo1 Виж публикацията
    Здравейте.
    Един приятел се чуди дали е добре да си сложи пвц дограма на новата си къщурка или задължително да се насочи към алуминий, заради по-голямата квадратура.
    Съвети...

    Цените ги е гледал. Някаква фирма от Стара Загора му е дала много добра оферта, но после му е казала, че не може да се извърши монтажа. Другите са горе-долу двойно.

  16. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #58

    Отговор: PVC или алуминиева дограма?

    Вратата на чертежа не е никак добре конструктивно за пвц,много голяма площ на стъклопакета.Трябва и делител

    - - - - - - - - - -

    по принцип и за алуминиева препоръчвам да си има делител. Дървената вече е друга бира.Бюджета какъв му е?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    162
    #59

    Отговор: PVC или алуминиева дограма?

    За алуминий дава до към 3 000лв. /като се има в предвид, че са два броя огледално/

  18. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #60

    Отговор: PVC или алуминиева дограма?

    Тъничко ми се струва за 22кв

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Боядиване на алуминиева дограма
    От gogorog във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 7
    Последно: 12-04-12, 22:09
  2. Отговори: 5
    Последно: 03-04-12, 00:17
  3. Алуминиева врата
    От ops5 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 9
    Последно: 07-02-12, 17:16
  4. ПРЕМЕСТЕНО: Алуминиева врата
    От kod във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 0
    Последно: 28-01-11, 23:55
  5. Премахване на изолационна пяна от алуминиева дограма
    От helios1 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 3
    Последно: 03-10-06, 20:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе