Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 136
Like Tree4Одобрявам

Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #1

    Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Здравейте, как да сметна колко изолация /външна/ ми трябва за тухлена стена от единички 25 см.
    Предполагам на пролет/лято ще се изолира но да съм подготвен.
    Бихте ли препоръчали вид изолация марка модел.
    знам че има наредби но предполагам винаги може да се постигне нещо по-добро.

    проблем е и че ще се изолира само половината къща но все ще е по-добре от нищо.
    всякакви препоръки са добре дошли.

    цел - близко до пасивното строителство НО на разумна цена.

    благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #2

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    Здравейте, как да сметна колко изолация /външна/ ми трябва за тухлена стена от единички 25 см.
    Трудно. За малко по-лесно, пробвай като в раздела за климатици - квадратура, изложение, местоположение, желана Т за поддържане, съседи и т.н.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    цел - близко до пасивното строителство НО на разумна цена.
    благодаря предварително.
    Това е мн. трудно да се получи на разумна цена, особено ако е за къща.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #3

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Аз съм сега на етап преди въвеждане в екплоатация трябва да правя енергиен паспорт. От колеги проектанти, занимаващи се с енергийно обследване съм чувал, че сегашните нормативи се постигат с 6см изолация, а като започвах ставаше с 5см, после завишиха нормите. Но на фона на общите разходи за топлоизолация, разликата в цената на стиропора е нищожна, затова аз ти препоръчвам да заложиш поне 6см, а още по-добре - 8 или 10см, ако можеш да си го позволиш. Аз ползвах продуктите на Стром 21 и съм много доволен, продължавам да купувам лепила за плочки и др. Ако търсиш евтина и качествена мазилка виж ТОВА. С цветния вариант е рисковано, но аз избрах белия цвят, то такава беше и предварителната идея - бяла фасада с тъмна дограма. Много здрава мазилка и евтина. Излезе ми точно на половината от цената най-марковите предложения.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Подкрепям ЛАЗАР.EPS поне 8 см, задължително фасаден, над 16 кг на кубик.Най-добре графитен.Лепенето с пяна, ако основата дава възможност.От вън бяла шпакловка за изолации на ТЕРАЗИД, желязна е, около 12-13 лева торбата се върти цената.Външната мазилка ЗАДЪЛЖИТЕЛНА, никога и никаква боя за финиш, и задължително бяла.Избора на мазилка е голям, като почнеш от СТРОМ21/преди 6 години си сложих бяла циментова драскана, не е мръднала/, та през ТЕРАЗИД, БАУМИТ, ЦЕРЕЗИТ и т.н..Н

  6. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #5

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    и преди мазилката задължително грунд
    а това http://www.polisanbg.com/productsDetails.php?cat=4&pr=1 за отгоре върху мазилката лично съм го използвал и след дъжд стената остава суха ане на петна от водата

  7. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #6

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    ...Трудно,хем да гониш ефекта на пасивна къща,хем и разумна/според нас българите,разбирай по ниска,че и към най ниска цена/!!Ти трябва да си сметнеш квадратурата,другото договаряш с майсторите!Аз постъпих така,исках им цена на квадрат само за труд,после всичко купувах в процеса на работа.Заложих на 6см. НЕОПОР,от този с високата плътност и всички химикали на Церезит,от А до Я!Лепила,грундове,силикони и т.нИ задължително с бяла ДРЕБНОЗЪРНЕСТА силиконова мазилка на края!Много хора слагат такава,влачена или драна,не знам кое е правилно,но тя събира мръсотия и прахоляци с времето!И задължително с профили метални за основа и страните,за да бъде добре "затворено"всичко!Такива профили има в Щром21,ако си от региона на Пловдив ще ти е удобно.Накрая,най отгоре затворих не с поцинкована ламарина а с ПВЦ дъска,защото ламарината старее и гние!Самия Неопор ми го доставиха от София,той виж е вече малко скъпичък и идва към14-15лв,че и нагоре квадрата!Важното е майсторите да са съвестни и да ги следиш изкъсо!На мен накрая ,като теглих чертата ми дойде към70лв квадрата,но аз правих 50кв и то с алпинисти .Труда го договорих на 30лв/кв.м,.Като цяло съм доволен,разликата се усети веднага,дори и още жилището да не е обитаемо!Успех!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1329061594[/time]_________________________________________________

    ..Сега виждам,че ЕДИ1 препоръчва лепене с пяна отвън!?Не съм сигурен,че е най добрия вариант,Мисля,че с добро лепило,плътно нанесено с гребен ще е по добре,т.е.да не е лепилото на топки а да е равномерно нанесено100%по плоскоста и после-шат,на стената!Но това е мое мнение ,оформено след дискусии с доста майстори,това е едната страна,другата е ,че Еди е отворен пич и доста ги чува нещата .....Така,че консултирай се,събирай мнения.......

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #7

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    здравейте , благодаря за съветите на всички, особено това за бялата мазилка.
    искам да помоля лазар ако може една снимка с тази тъмна дограма , стига да не е проблем , звучи много добре.
    за съжаление дограмата е сменена вече, но поне има пвц щори.
    квадрати трябва да замеря но не мисля че има смисъл, след като няма как да успея да затворя къщата от всякъде.
    гледах и изчетох доста за пасивните къщи - ще се гони този ефект защото сега не мога да сложа климатици и се топлят с печка на дърва + конвектори със термостати дадени на макс които никога не изключват така че освен дървата влизат и огромни сметки за ток. обитателите са зиморничави и клими съм се отказал търсени температури от 25 нагоре, като само дървата за сега могат да осигурят нужното топлене.
    предполагам не е проблем да се сложи над 10 см изолация , но ще има ли смисъл когато не е изолирана цялата къща... друг вариянт е да се мисли да се направят всички стени дори и не нашите , поне с някаква изолация , за да не се получат термомостове. но това ще рефлектира доста на цената...
    нямам идея какво ще трябва за това и няма по-подробни данни , знам само дебелината на стените.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #8

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    предполагам не е проблем да се сложи над 10 см изолация , но ще има ли смисъл когато не е изолирана цялата къща... друг вариянт е да се мисли да се направят всички стени дори и не нашите , поне с някаква изолация , за да не се получат термомостове. но това ще рефлектира доста на цената...
    нямам идея какво ще трябва за това и няма по-подробни данни , знам само дебелината на стените.
    Частичната изолация на стените, поне според мен, няма да даде необходимия ефект. Полза вероятно ще има, но си мисля, че ще останеш разочарован. Ако ще е нещо "частично", по-добре се погрижи за подовете и таваните, ако не са изолирани. По мои наблюдения и от скромния ми опит, смея да твърдя, че с изолирани тавани и подове топлозагубите са по-малки, отколкото с изолация на стените, но със студени подове и тавани.
    П.П. Гледам, че си се насочил към изпълнение с EPS. Ако ще е това, нека е 10см и сколкото е възможно по-голяма плътност. Аз съм с 8см EPS и тази зима, при външни Т в порядъка -15°/-25°, в комбинация със силния северен вятър, стените определено си изстиват. Това си е ад. Ако не се лъжа ти си от Силистра и предполагам много добре разбираш за какви условия говоря .

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #9

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Ако ще се прави изолация, то трябва да е цялостна. Такива парчета, частично и т.н. са пари на вятъра!
    Минимум 10 см EPS на стените - колегите са те насочили.
    Задължително подовете на основния етаж с XPS поне 5см или друга подходяща изолация с повишена товароносимост при спазване на инструкциите за монтаж. Таванът на най-горния етаж под покривната конструкция също задължително се изолира. Там вече имаш по-голям избор на материали и технологии.
    Не си написал колко етажна е постройката, основният етаж на каква височина е от земята, бетонна плоча или друга е основата. Мазе има ли и други важни неща. На мазето тавана също трябва да се изолира по съответния начин.
    Има доста сайтове с указания и обяснения на технологиите и материалите за съответните помещения.

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #10

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    къщата е двуетажна , и както за съжаление писах само половината е наша, със съседите не се говори. за това няма начин да се работи на цяло.
    в стаите има частично картон и изолация отвътре към някои от външните стени, но колкото повече чета се убеждавам че това е грешка.
    предполагам наистина ще е по-добре да се направи само на покрива изолация, като с това ще има по-добър ефект от колкото стените.



  13. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #11

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    двуетажна , и както за съжаление писах само половината, май първо ще е покрива че има за ремонт. в стаите има частично картон и изолация отвътре, но колкото повече чета се убеждавам че това е грешка. сега ще се убеждаваме да правим външна или само под покрива.
    ?

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #12

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    ..Вътрешна изолация определено не е грешка,но тя следва да се разглежда като ДОПЪЛНЕНИЕ към външната,нека го кажем"малко повече лукс"!Мисля,че ти малко залиташ в тая тема с пасивните къщи!Как ще гониш такъв ефект,като май дори не си и говорите със съседите!?..И друго трябва да знаеш,т.н."пасивни къщи"са скъпи обекти и да бъдат наистина такива ,не е по джоба на всеки!Наистина започни от квадратурата,без да я знаеш ,как ще се договаряш с майстори и ще си правиш хисапа на парите!?...Реши какво ще изолираш,с какви пари разполагаш и..давай нататък!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1329199573[/time]_________________________________________________

    Добър ефект ще има не като се направи само покривна или само подова изолация,а като се направи ЦЯЛОСТНА изолация!А и спокойно може да го правиш на етапи,тази година покрива и подпокривното пространство,следващата подове и така....Колкото стигат парите и времето!Но не прави компромиси,такива неща не се правят всеки ден ,разглеждай ги като инвестиция ,не покупка!

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #13

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    аз искам да уточня първо от къде да го започна, защото като се каже изолация/саниране, се мисли първо за стени. и аз от там почнах - първосигнално.
    а ето може тази година да се нареди изолация на тавана под скатния керемиден покрив. и може да има по-голям ефект отколкото изолация от вън на стените, тъй като вече имат на външните стени отвътре вата и картон.

    определено всеки иска да залитне към пасивното строителство трябва да съм луд за да не искам. веднъж като сметне човек какви енергийни разходи имат в тия къщи, няма как да не искаш да живееш в тава , освен ако не си шев на енерго-разпределително дружество. да кажем искам да постигна НИСКО Енергйна къща , пасивните няма пари а и смисъл ако не друго няма пари за сертифициране , камо ли за ремонта и постигането на стандарта.
    ако не друго пасивните къщи са отправна точка за едни ДОБРИ ПРАКТИКИ.
    ще гледам да се огранича с по ОСНОВНИ неща и по-лесно и ЕВТИНИ изпълнимите : да запуша фуги ако има, малко по-дебела изолация на стените ми беше идеята , но не 20-40 сантиметра както за пасивна къща
    сега ще почета за ватите и какво мога да разтеля върху гредореда над стаите.
    ето тази година се завършиха някои ремонти и така без да се мисли напред не става, но подовете са вече недостъпни и вече не мога да сложа изолация. остават таваните и стените отвън



  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #14

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Пасивна къща се получава, когато показателите се заложат още в проекта.Нашите няма начин да станат пасивни при никакви условия.Нискоенергийна може да се постигне.Какъв ти е пода, винаги има решение, ако имаш желание.

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #15

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    може пасивно да се постигне и при основен ремонт но трябва да се има идеята за това.
    както и да е момента е изпуснат, миналата година направиха бърз основен ремонт. и наслагаха картона поне с вата отвътре, нови кухни бани и хол, и няма да искат да ги разбутват. та и за това само от вън ще може да се бачка което не е малко

    подовете са бетонни.
    има мазе - бетонна плоча паркет или ламинат със 3- 5мм шумоизолация най много да е - не знам защо го продават за изолация това като трябва наистина да се предвиди поне 3-5 см . -- бетонна плоча за втория етаж -- гредоред отгоре -- двускатен покрив с керемиди.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. изолация компресор
    От blizzard1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 28-06-13, 10:22
  2. допълнителна изолация ?
    От nikibox във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 18-10-12, 16:53
  3. Отговори: 36
    Последно: 12-09-11, 00:37
  4. Отговори: 44
    Последно: 03-02-07, 17:02
  5. Каква изолация за ламиниран паркет?
    От connect във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 24
    Последно: 07-11-06, 01:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе