Резултати от 1 до 14 от общо 14

Ако се направи външна изолация, дали ще е по-хладно лятото?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #1

    Ако се направи външна изолация, дали ще е по-хладно лятото?

    Апартамент южен и с югоизточна стая (прозорци на юг и изток, к-стъкло), в която лятото е много горещо. Ако се направи външна изолация, дали ще е по-хладно лятото? чувал съм противоположни мнения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #2

    Re: Въпрос за изолация

    едва ли ще е по-хладно

  4. SAGE
    Guest
    #3

    Re: Въпрос за изолация

    Цитат Първоначално публикувано от kaki
    Апартамент южен и с югоизточна стая (прозорци на юг и изток, к-стъкло), в която лятото е много горещо. Ако се направи външна изолация, дали ще е по-хладно лятото? чувал съм противоположни мнения
    За да ти е по-хладно ще трябва и климатик, а изолацията ще "помага" на климатика.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #4

    Re: Въпрос за изолация

    Цитат Първоначално публикувано от kaki
    Апартамент южен и с югоизточна стая (прозорци на юг и изток, к-стъкло), в която лятото е много горещо. Ако се направи външна изолация, дали ще е по-хладно лятото? чувал съм противоположни мнения
    При наличие на хубави щори, особено ако са външни - определено ще е по-прохладно! Личен опит. С изолация от 6 см + външна мазилка на Баумит.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #5

    Re: Въпрос за изолация

    аз бих заложил на климатик!а изолацията може да почака.между другото много хора се оплакват че лятото в стаите им е много горещо след като са сложили к-стъкло.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #6

    Re: Въпрос за изолация

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    ...между другото много хора се оплакват че лятото в стаите им е много горещо след като са сложили к-стъкло.
    Много зависи какво е изложението. Аз например съм с К-стъкло, но изложението ми е изток-запад. С определено по-продължително слънчево греене от запад. Със спуснати външни щори на прозорците - вкъщи е определено прохладно. Без климатик съм. Единствено в хола има може би нужда от такъв през лятото - защото там нямам външни щори, а само добре засенчващи щори на остъклената тераса.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Въпрос за изолация

    Определено с изолация ще е по прохладно, но ако изложението е такова, че директно да пече слънце само климатик може да те спаси.

  10. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #8

    Re: Въпрос за изолация

    Цитат Първоначално публикувано от nebelservice
    едва ли ще е по-хладно
    Но нали слънцето няма да нагрява стените ака има изолация

  11. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #9

    Re: Въпрос за изолация

    Цитат Първоначално публикувано от kaki
    Но нали слънцето няма да нагрява стените ака има изолация
    Да няма , но след 20 дена + 35 градуса какво си мислиш , че ще стане? Климатик or else. Нищо друго не спасява от канската жега. Иначе относно изолацията бих препоръчал от онази (как се казваше) хамериканската , дето се слага на "ребра" , като преди това м/у ребрата и къщата се "подпълва" с вата. Споре мен е най- добрата.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    90
    #10

    Re: Въпрос за изолация

    Сайдинг се нарича.

  13. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #11

    Re: Въпрос за изолация

    И все пак да слагам ли изолация или не - да не стане по-горещо?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #12

    Re: Въпрос за изолация

    По-горещо ще стане, ама през зимата
    А лятото ще е по-хладно. Абе изолацията си е изолация.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #13

    Re: Въпрос за изолация

    Цитат Първоначално публикувано от kaki
    Апартамент южен и с югоизточна стая (прозорци на юг и изток, к-стъкло), в която лятото е много горещо. Ако се направи външна изолация, дали ще е по-хладно лятото?
    По принсип да. Но ако нямаш външни щори просто няма да усетиш ефекта от изолацията. Ако трябва да избираш по-добре сложи щори! Ако стената е беонна, и съседите отгоре и отдолу нямат външна изолация, ефекта от твоята външна изолация ще е 50%! Затова помисли за вътрешна изолация като вариант.
    Но определено каквато и изолация да сложиш няма как да стане по-топло лятото и по-студено зимата!

  17. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #14

    Re: Въпрос за изолация

    Винаги е за предпочитане да се прави външна изолация. Проблема е че обикновено външната се монтира много по-трудно от вътрешната. При монтажа на външната изолация трябва да се застъпи малко и стената на съседите.
    Проблема с хладното може да се реши само с климатик. Изолацията само помага за намаляване на сметките за тока.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Външна изолация на апартамент
    От ste1 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 17-09-12, 15:43
  2. Външна изолация на жилище
    От Анна във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 9
    Последно: 30-11-11, 22:12
  3. Вътрешна + външна изолация - Има ли смисъл?!
    От Николай Г. във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 25-09-11, 20:46
  4. Пак въпрос за външна изолация
    От kaki във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 15
    Последно: 13-02-10, 11:23
  5. Дали може да се направи о/с на това нещо?
    От Az_sum_bre_ombre във форум Овърклок
    Отговори: 10
    Последно: 05-05-05, 04:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе