Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 39
Like Tree1Одобрявам

Въпрос относно изолация.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #1

    Въпрос относно изолация.

    Интересува ме, при залепване на топлозолация върху стена (таван) боядисана с латекс, необходимо ли е предварително да се обработи повърхността с грунд и ако да, какъв? Също така, споделете мнение за качествени бои за вътрешно боядисване на стени и таван.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Въпрос относно изолация.

    Каква изолация бе, Сашо? И с какво лепило ще я лепиш? Иначе трябва-не трябва грунд... няма по добро от "Боро-контакт". Гледал много варианти на бои. На Бенетон са особено качествени. Ама накрая се спрях на тонираните български бои на Мегахим, с идеята, че ще пребоядисвам неизбежно след няколко години. Ама то и при теб е така. За таваните е най-добре "Дисповит".

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #3

    Re:Въпрос относно изолация.

    Ако мога да ти помогна ,на къщата отвън като си правих изолация използвах първо дълбоко проникващ грунд и след това лепих стериопора с пяна за изолация.едната стена не я бях грундирал и там по-бавно дърпаше пяната така,че грундирай задължително.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #4

    Re:Въпрос относно изолация.

    Мите, ще правя едни преустройства в нас и питам да не сбъркам. Затова съветите ще са ми от полза.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5

    Re:Въпрос относно изолация.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Мите, ще правя едни преустройства в нас и питам да не сбъркам. Затова съветите ще са ми от полза.
    Ако имаш височината, направи таваня с гипсокартон и вата. Всичко останало е компромис. В много краен случай - с депрон.
    mirandi одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re:Въпрос относно изолация.

    Какво ще лепиш, Сашо - ЕПС или ХПС.Пяната държи перфектно и върху латекс.Само изстържи, ако имаш олюспено някъде.Няма нужда от грудн, пяната има перфектна адхезия.Дюбелите не са задължителни, но са желателни.Ако имаш достатъчно височина, послушай КАСАП-а.И ватата каширана с алуминиево фолио.За боите - ако искаш далготрайно покритие без компромис, вземаш ЛЕВИС.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #7

    Re:Въпрос относно изолация.

    Сашо и за мен гипсокартон с вата е най добре-и най важното диша и е с отлични хигиенични свойства.Само в една стая в началото сложих ''таванки'' и по стените стереопорни рула,и сега винаги ,ако няма отворен прозорец си мирише на спарено,и тази година ще поправя тази грешка.
    А за боите и на ''Алпина'' съм ползвал обикновената,но и на ''Леко'' със сребърните йони-много добра и отлично покриваща.
    Ако някой майстор ти обяснява,че няма нужда от вата(понеже им пада малко във врата)-не го слушай.

  10. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #8

    Re:Въпрос относно изолация.

    За таван аз съм привърженик повече на стерео-пора (виж Неопор). Лепи се на гребен. Предварително правя проба с една мистрия лепило. Лепвам една топка на тавана, чакам го да изсъхне до другия ден и с чукче го свалям. Резултата ще си покаже какво иска! Ако не държи боята, добре е да се свали, или надраска с теслата. Вариант е дълбоко проникващия грунд, не е скъп а и се разрежда доста (има го на ф-ма Боро). Дори и всичко да е наред не е проблем да се сложи, нанася се лесно. Не се прави филм от него.

    Някой пробвал ли е да лепи с пяна на таван? Лично питане, ако става да пробвам, че си мисля дали няма да свлича!?

    Хубаво лепило от което съм доволен е на Боро - Лепило и шпакловка за топлоизолационни плоскости - едни сини чувалчета. По-скъпичко е!

    Като правих моите тавани, със стиропор, съжалявам дето си играх да дупча плочата за дюбели! Лепя на гребен и не виждам да е нужно!

    Доволен съм от миещата боя на SPECTRA. Оцветяват ти я на место на някаква машина с компютър.

    За стените помисли за вариант отвън!

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #9

    Re:Въпрос относно изолация.

    Място за кнауф няма, така че излоцаията ще бъде изпълнена с фибран. Задължително ще се слагат дюбели, но въпроса ми беше дали да мина тавана предварително с някакъв грунд. Иначе, латекса е положен добре и затова се чудя какво да правя. Плоскостите ще се лепят на гребен и мисля да ползвам лепило на Ceresit - CT 83 - лепилен разтвор за стиропор. Иначе, след като се положи изолацията е се шпаклова, преди боядисване ще се третира с CT 16 - грундираща боя и след това с избран от мен латекс. Именно заради това Ви питах за добри марки латекс, защото последното ми купуване на такива продукти беше преди 6 години, а от тогава нещата са се променили. Тогава ползвах бои на оргахим, с цветове по поръчка.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Re:Въпрос относно изолация.

    peterstamov миналото лято лепих ЕПС на таван с пяна - ползвах ТИТАН и ЦЕРЕЗИТ.Безпроблемно е лепенето, само в първоначалния момент трябва да се подпре панела и до 10-ата минута да направиш корекцията на нивото.Ако разделиш панела на две - 50Х50 няма нужда от подпиране.Сашо, остави лепилата.Ако работиш с циментово лепило, латекса трябва да го махнеш задължително, никакъв грунд върху латекс не ти дава гаранция за добра адхезия на циментовото лепило.Пяната държи и върху латекс, личен опит, стяга след 2 часа и можеш да работиш по шпакловката.Най-добрия шпакловъчен материал са белите шпакловки.На ТЕРАЗИД бялата е много добра и да добра цена, около 12 лева торбата - пластична е, нанася се леко и тънко, има достатъчно товорено време, създава изключително здрав слой.С СТ83 работих преди 2-3 години, не съм доволен от лепилото, пък и е на по-висока цена от лепилата на другите марки.Ако лепиш фибран, задължително търси на вафла или рошавия, с необработените стени.С българските латекси винаги можеш да имаж проблеми, независимо от марката и няма начин да разбереш каква е партидата, която са забъркали.

  13. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #11

    Re:Въпрос относно изолация.

    Миналото лято правих вътрешна изолация на тавана от онези квадратни плоскости със размери 50х50 см.от стиропор,като тавана беше боядисан със латекс,както е при теб.Използвах лепило за стиропор,като мазах както на тавана,така и на плоскостта-щедро.Мисълта ми е,че не трябва да се прави никаква предварителна обработка,само мажеш и лепиш.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Re:Въпрос относно изолация.

    Ако е само декорация, и се репят декоративните пана, да, става и с лепилото за тях, но в случая ше имаме пана поне 3 см дебелина и шпакловка отгоре.Лепилото не е предназначено за тях и за такъв тип лепене.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #13

    Re:Въпрос относно изолация.

    Еди, какво лепило за фибрана препоръчваш?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,782
    #14

    Re:Въпрос относно изолация.

    Пяна за ТИ-горе е обяснено как се лепи.Нанася се по края на плоскоста/на 5см. навътре/ и по диагоналите.Тънкия момент е че не трябва да се полага на тавана веднага, защото пяната се разплесква и не може евентуално да се коригира нивото.В нета има клипчета на лепенето.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Re:Въпрос относно изолация.

    Пяна на ЦЕРЕЗИТ - СТ 84 в 850 милилитровия флакон.Пистолетна е, ще ти трябва пистолет.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Пак въпрос за външна изолация
    От kaki във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 15
    Последно: 13-02-10, 11:23
  2. Въпрос относно DC++ ?
    От ipnaid във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 09-09-06, 23:32
  3. Въпрос относно PSU?
    От saint056a във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 21-04-05, 18:39
  4. ВЪпрос относно SP 2
    От viper във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 06-07-04, 19:13
  5. Въпрос относно DVD
    От m във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 22-04-04, 14:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе