Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 136
Like Tree4Одобрявам

Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #16

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Сложи 5см.фибран на тавана на мазето.Ще бъдеш учуден на ефекта.След като го направих този номер хола ми се стопли/краката ми бяха вечно студени каквато и температура да поддържам.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #17

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    и това с фибрана ще го имам предвид.

    тъкмо си говорих със собственичката - сложили картон и на тавана ама без вата - и направо ми се дорева.

    както и да е пускам една картинка предполагам е аналогично за всички изолации - дебелината на изолацията не смъква линейно топлозагубите. може да съм изръсил някоя глупост тука сори за което.
    в крайна сметка всеки сам си решава кога да спре с изолациите - някога го казват и отделените финанси. въпроса е че голяма част от парите за изолиране са в замаската и едно покачване на сантиметрите на изолацията няма да се отрази фатално на бюджета.
    дали ще са 10 или 15 см няма да е фатална разликата.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #18

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    ....Стават бе Еди1,стават,ама....първо се започва с фадромата,тая с голямото гребло!.....Миналата година гледах,по точно влезнах в такава къща в Чехия,квадратура 135 квадрата,на едно ниво,няма изби,няма тавани!Много дърво,много дебели стени,има няма имаха едно 60см,особени прозорци,а отгоре целия покрив беше с тия, черните панели.....На двора термопомпа в земята,ебати ,цял гараж почти бъкан с електроника ,самата къща не е вързана към мрежата на ЧЕЗ!До колкото подразбрах удобството да живее в такова чудо е струвало на собственика ,около 300 000евро,заедно с покупката на земята,1800квадрата ,в луксозно предградие на Бърно!....

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #19

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Тъй де, и аз викам, че само с фадромата става пасивна къща ама при нас тая работа е доста сложна от към финанси.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #20

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    е не е било пасивна щом е нямало връска с ерп , била е зеро хаус - с нулево потребление.
    в пасивната само рекуператора би трябвало да стига и да те топли с отпадната топлина.
    у нас бойко каза соларни панели 2019 ще слага нямам пари за барачката , камоли соларки да слагам.
    за това у нас БЕЗ рекуператор само една помпа въздух вода и гас.
    навънка правят пасивни къщи щото им е скъп тока
    а аз тук с едни 20-25 см изолация и 25см тухли мога да докарам 0.2 U за стените.
    оправям тавана и съм поне малко по-близо до пасивнота ... половин къща
    наздраве и честит празник!

  7. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #21

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    ..Не знам какво беше точно,но никой прозорец не се отваряше,а вътре въздуха беше много особен,чист ли пречистен ли..ама чак дразнеше като го вдишваш!И имаше едно едва доловимо движение на въздуха,а интересно никъде не видях нещо клапи да съскат,абе вентилация дето му викаме ние!И кенефа/него го посетих!/,нямаше изобщо джам,а въздуха беше същия и полъхването пак се долавяше!!Самите прозорци следваха движението на слънцето и много леко се извъртаха,тъй,че винаги да удря фронтално в стъклото!!.....Е,не да се въртят като ветропоказател ,но движение определено имаше!Аз да си кажа честно не бих могъл да живея в подобно нещо,удобно е ,но и малко стресиращо!Като влезеш вътре-шум-0000!!!!Все едно си в психостая!!....Ни чуваш га съседа напъне булка си,ни га съседката се облекчава в кенефа!...Затова мойта цел е и друга,ПП...демек пасивна панелка!Слагай изолация от вън,от вътре,от горе и отдолу.....абе докато....избие мухльо,или свършат стотинките!Весел празник,кой каквото таче-Зарезан или Валентин и.....

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #22

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    В духа на тази тема да питам и аз. Имах една идея още есента на 2010г., когато смених изцяло покрива на старата ни 60г. къща. Още тогава мислех на покрива върху гредореда отгоре (между носещите греди) да застеля с вата. Това ми се виждаше най-евтино и лесно. Защото от вътре трябва да се прави ремонт на цялата къща, за да изолирам таваните. Стигнаха ми парите само за ремонт на хола отвътре. И за покрива се отказах да разстилам ватата. След тази зима и нарастващите цени на газа отново се замислих за тази идея. Дали въобще има смисъл от нея.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #23

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Обитаваш ли подпокривното пространство.Ако не го обитаваш, изолацията трябва да е основно върху плочата над помещенията за живеене.От изолацията винаги има смисъл.Дай някакви подробности - дебелина на ребрата, с какво мислиш за затвориш изолационния материал.

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #24

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    ако не го обитаваш можеш да разлетиш вата директно по пода.
    между гредите по-може да няма смисъл защото ще са като термо-мост, трябва да ги затвориш директно. но дори и между тях ще има ефект защото ще намалиш голяма част от загубите.
    правихме един прозорец наскоро , човека така беше наслагал каменна вата между гредите но и над тях - на места стигна 45 см но после има картон и си направи офисче направо.
    прозореца с кран го вдигахме
    еди ме изпреварил.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #25

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    На ВЕЛУКС бая тежат прозорците, ако сте слагали такъв. Изолацията си е изолация, както се казва, определено намалява разхода и подобрява комфорта.Като каже колегата какви са му условията, може да се даде добра препоръка за изолиране.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #26

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Не, таванът не се използва. Дори трудно се стига до него. Трябва да вкарвам стълба от двора. Отгоре на всичко ми се струва, че и на места подът не е особено стабилен. Къщата все пак е доста стара. Когато правеха новия покрив се стъпваше само по основни греди и талпи сложени върху тях. Правилната технология ми е ясна, че е по-добре от вътре в стаите да се направи изолация на таваните. Но на първо време, като най-лесно ценово и като усилия мислех само да разстеля върху пода на тавана (гредоред) отгоре вата, която се продава на едни рула. Може би не съм се изразил правилно. Не между гредите на конструкцията с циглите, а върху пода на тавана (над стаите), който също е гредоред. Знам, че е хубаво да се запечати и т.н.. Но разходът ще нарасне. Може да пробвам на първо време само с пространството над две от стаите - кухнята и едната спалня (особено студена). В холът има цялостна вътрешна изолация на стени и таван. Ефектът е страхотен. Детската има окачен таван с плоскости - не е баш изолация, но се получава една въздушна възглавница, а и самите плоскости поне малко изолират. Пристройката е ново строителство от 1996г. и има изолация стиропор 10см. на плочата отгоре и 6см. на стените. Там също се усеща ефект. Къщата има направена външна изолация 6см., правена на 3 етапа - заради финанси и голямата площ. Пусти финанси. Заради тях все правех всички ремонти на парче. За цялата къща наведнъж ми трябваха сигурно 20-25 000лв. да я направя както трябва. На парче е малко кофти. Имах вече външна изолация, а не бях сменил дограми. След това смених дограмата с нова в пристройката, хола, банята и едно голямо входно помещение - изцяло остъклено и имаше проблеми с вече изградената изолация. Иначе, докато бащата беше здрав (бивш страхотен фаянсаджия) си работехме с него по някой от по-грубите етапи - например налепване на външната изолация.
    За офисче (по-скоро компютърна игрална зала) използвам една от мазите след като минах на газ. В нея са котлите - газовия и на твърдо гориво. Съседната до нея е кухня и столова на баща ми. И двете са топли от котлите и металните тръби, част от инсталацията на локалното парно. С теракот отдолу и дървена ламперия отстрани. Крайните две мази са студени и са склад на вино, ракия и зимнина. Точно те са под студените помещения, където мисля да разстилам ватата отгоре.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #27

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Ясно, разбрах за какво иде реч.Имаш предвид да разстелеш стълената вата направо върху гредореда.Гола вата по този начин не е добър вариант, само ще си дадеш парите, след време ватата ще поеме влага и ще се степа, и няма да върши никаква работа.Има едно нескъпо и добро решение - полагаш парозащитно фолио върху гредореда, после редиш ватата и отгоре затваряш с подпокривно фолио.Така ще защитиш ватата и разхода ти на средства няма да е голям.Фолиото излиза 1, 1 и нещо лева на квадрат.
    Но в твоя случай ми се струва, че в последствие е по-добре да изолираш тавана на помещенията и отвътре.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #28

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    То това е така, но отвътре си трябва пълен ремонт на помещението ако почна да го правя. Подпокривното фолио мисля, че ми е ясно какво е - мисля, че нещо такова сложихме под циглите. Едни черни ролки. Вече трябва да разбера повече за това "парозащитно" фолио. Иначе ватата гледах, че в хола под гипсокартона ми слагаха една жълта на рула и се развиваше. Такава мислех да разстеля върху на пода на тавана. Нещо като това първото от показаните тука - http://www.gp-group.org/articledetails.php?ArticleID=8 .
    Но както си и мислех май са излишни харчове и няма да свърши работа.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #29

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Да, това е стъклена вата на рула.Ето това е подпокривното фолио на един производител БРАМАК - http://www.bramac.bg/produkti/pokriv...vno-folio.html има и много други.Парозащитното не пропуска влага от помещението към ватата, а това покривното е пародифузно - от към ватата пропуска водни пари, но не пропуска влага към ватата.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #30

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Сега видях - на мен ми сложиха подпокривно непаропропускащо. Очевидно най-евтиното, но пък тавана е необитаем и няма дъсчена обшивка. Така че уж ставало. Но ако бях проучил щях да искам като онова четирислойното, доста здраво, което дори го дават като заместител на дървената обшивка. Като не знае човек и така е. Имах уговорка за покрива за сума за цялостно решение и очевидно са ми слагали най-евтините варианти от Брамак. Циглите и те бяха от там. А му намекнах няколко пъти, че може да ми даде в последствие различни варианти и да ми сметне за доплащане, но българска работа и майстори.
    Горе-долу ми станаха ясни фолиата. Отдолу май няма да има нужда, отгоре може да го завия ако реша да пробвам. Но пък ролките са големи, така че може и за сандвич да стигне.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. изолация компресор
    От blizzard1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 28-06-13, 10:22
  2. допълнителна изолация ?
    От nikibox във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 18-10-12, 16:53
  3. Отговори: 36
    Последно: 12-09-11, 00:37
  4. Отговори: 44
    Последно: 03-02-07, 17:02
  5. Каква изолация за ламиниран паркет?
    От connect във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 24
    Последно: 07-11-06, 01:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе