Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 136
Like Tree4Одобрявам

Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #31

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    До колкото помня, една ролка май покриваше 75 квадрата.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #32

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    С две черни, непарапропускащи няма ли пак да се получи сандвича? Иначе с два типа ролки по 75м2 трябва целия покрив да настеля.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #33

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    ето американците какво правят :



    което пък не пречи да се сложи и между гредите но си мисля че ще отиде доста повече.
    за фолиата съм съгласен , не трябва да се пуска да го тече вода върху ватата. с тия фолия обаче не мога да се оправя.

    а иначе джамчетата не бяха велукси - бяха си обикновенни само че троен стъклопакет със 2 6мм енерджита не минаваха по коридора а и само единия беше към 250 кг. по мащаба на буса може да се хване ще не са дребнички.
    така че може и близко до пасивното само с ремонтче.
    ефект от всяка изолация има - вижте графиката която постнах по-горе , дори и два 3 сантима си оказват влияние. така ще слагай смело ватата само да не и тече отгоре.

    [img width=800 height=600]http://aircon.digdice.com/wp-content/uploads/2012/02/07112011001.jpg[/img]


  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #34

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    С две черни, непарапропускащи няма ли пак да се получи сандвича? Иначе с два типа ролки по 75м2 трябва целия покрив да настеля.
    Може.Долното фолио го обръщаш обратно.На ролката си пише посоката на поставяне.Отгоре при БРАМАК е страната с надписите.Та, долния слой го слагаш с надписите надолу, а гория с надписите нагоре.
    М, да, сериозни джамчета сте слагали. Иначе ватата се продава вразни форми - наруло, на панели, на дюшеци.Тая дето я слага пича от снимката е на дюшеци.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #35

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Напролет (може би дори на лято) когато паднат сметките за отопление и успея да си взема малко въздух най-вероятно ще разстеля вата върху пода на тавана (като на снимката) и може би ще я завия с фолио. Макар, че покрива уж е чисто нов (на 1г.) и има и фолио под Брамак циглите и не би трябвало да тече, но знае ли човек.
    Точно като "американците" на снимката отгоре ми беше идеята в главата. Покрива ми изглежда точно по същия начин.




    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #36

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Ще стане, не е никакъв проблем.Само си посъбери финанси.Кога дойде за слагане и имаш въпроси или проблем, драсни някой ред, ще помагаме.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #37

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    много снимков матрял - гоогално
    https://www.google.com/search?hl=en&...Ao7DtAaK7rz-Bg

    последно гледах един в аляска си построил пасивна къща - имаше 4 тона хартиени стърготини в подпокривното пространство. беше обяснил много интересно че термалната маса си е маса и трябва да има матерял вкаран, и че топлината е като протон който се мъчи да излезе от слънцето - колкото повече маса има толкова по трудно излиза.
    беше към 2 часа презентацията има я в утуба , другото което са се борили много е влагата в стените защото ставали термомостове и целите стени са с черна хидроизолация каквато ние слагаме по плоските покриви.

    въпроса е да се реши кое ще е най добре за нашите условия.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #38

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Материали колкото щеш, само да ти се прави На вилата си направих подпокривното и стана перфектно изпълнение.Започнах и аз от нулата - голи греди, подове и стени.Имам снимки, някой ако иска да види мога да му кача.Има и в процеса на изработка.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #39

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Виждал съм снимки и ти признавам, че ти иде от ръка майсторлъка. Би ми било интересно да дадеш снимков материал. То тези с покривите сме рядкост и малко хора имат практически опит по въпроса. Колкото до материалите и мерака да, но май финансите са определящия фактор в уравнението.
    Иначе по снимките гледам, че все гол материал разстилат (на дебело) и с нищо не го завиват.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #40

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Утре ще пусна някоя снимка ,че са в службата на компютъра.Иначе покрива ти като го гледам, определено иска изолиране и между ребрата.Доста губиш от там.При добро изолиране, ще имаш икономия поне 30%.Иначе хамериканците наистина нищо не слагат върху ватата, но събира много боклуци и гадини.Освен това при внезапен теч, фолиото ще ти спаси ватата.При мен се получи малко особен сандвич на покрива, ама утре ще го опиша по-подробно.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #41

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Препоръчвам ти каменната вата за фасадно полагане. http://patevoditel.rockwool.bg/stroi...aspx?page=3494 Най доброто решение според мен, но не и най ефтиното, не само като себестойност на материала, но и като труд. Частичното изолиране на зградата, няма да доведе до очаквания резултат, но все пак ще е нещо. Най добре е да се разберете със съседите, ако е възможно и да изолирате цялата цялата къща. При всички случаи си изолирай таваните в жилището-вата и ГК. Ефекта е поразителен. Изпитал съм го.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #42

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.


  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #43

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Ето тук има снимки от процеса на работа и от готовия продукт.фолио не съм слагал, защото през зимата не се обитава помещението и няма опасност от конденз - http://www.napravisam.bg/forum/viewt...23244&start=20 .

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #44

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Цитат Първоначално публикувано от diterh
    Най добре е да се разберете със съседите, ако е възможно и да изолирате цялата цялата къща. При всички случаи си изолирай таваните в жилището-вата и ГК. Ефекта е поразителен. Изпитал съм го.
    Предполагам, че не сте прочел внимателно. Къщата и пристройката са изолирани изцяло отвън с 6см. стиропор. Нямам съседи, които да влияят. Еднофамилна е къщата. Отделно от външната изолация, пристройката (ново строителство) има отгоре над плочата си 10см. стиропор. Холът също е изолиран и отвътре с вата под гипсокартон на всички стени и тавана. Ефектът наистина е удивителен. Предполагам, че идва главно от изолацията на тавана. Детската има окачен таван с плоскости под основния и се получава въздушна възглавница и има и там някакъв ефект. Понеже нямам възможност (финансова и като време) да правя пълен ремонт на кухня и спалня мислех, като по-лесно решение отгоре на покрива да разстеля вата върху пода (гредоред) над тези помещения или на целия таван, което също да изолира помещенията отдолу.
    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Най-вероятно албумът е затворен и не е достъпен за външни хора. Има настройка дали да се вижда свободно.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #45

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Постът ми беше към колегата estqwerty, но май се получи надоразумение. Имаче по твоята тема, те съветвам да насочиш вниманието си към таваните в жилището. С изолиране на покрива няма да почувстваш кой знае какъв ефект. От вътре ще е мръсна работа, при положение, че живеете там. Минал съм по тоя път и сега бих се замислил, ако трябва да го правя отново. Най лесно ще е по "американския метод" - с вата м/у гредите. Кокото повече, като дебелина и плътност, толкова по добре. От горе може да се затвори с плоскости, или дъски наковани напречно на гредите. Можеш да се възползваш и от кредит за енергийна ефективност, но изискването, доколкото си спомням беше за минимум 20см. дебелина на ватата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. изолация компресор
    От blizzard1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 28-06-13, 10:22
  2. допълнителна изолация ?
    От nikibox във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 18-10-12, 16:53
  3. Отговори: 36
    Последно: 12-09-11, 00:37
  4. Отговори: 44
    Последно: 03-02-07, 17:02
  5. Каква изолация за ламиниран паркет?
    От connect във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 24
    Последно: 07-11-06, 01:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе