Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 39
Like Tree1Одобрявам

Въпрос относно изолация.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #16

    Re:Въпрос относно изолация.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Място за кнауф няма, така че излоцаията ще бъде изпълнена с фибран. Задължително ще се слагат дюбели, но въпроса ми беше дали да мина тавана предварително с някакъв грунд.
    Не си усложнявай толкова живота, слагай 6мм депрон. Лепи се лепило на основа на С200. Само почисти латекса с влажна кърпа .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #17

    Re:Въпрос относно изолация.

    Депрон-а е само декорация, а не изолация.Ако е само за изравняване на таван, да, ама иначе не си заслужава труда.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #18

    Re:Въпрос относно изолация.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Депрон-а е само декорация, а не изолация.Ако е само за изравняване на таван, да, ама иначе не си заслужава труда.
    Депрон - 6 мм изолационна плоскост има същите топлоизолационни стойности като:
    24мм. Чамово дърво
    140мм. Тухлена зидария
    360мм. Обикновен бетон

    Физични величини
    Дебелина : 3 и 6 мм.
    Плътност ρ : 40 и 33 Kg/m3
    Топлопроводимост λ : 0.026 и 0.028 W/mK±
    Съпротивление на топлопроводимост ,1/ λ: 0.115 и 0.214 m²К/W
    Коефициент на топлопроникване,b: 2.7 и 2.4 Kj/m²h0.5K
    ВодопоглъщанеWA.ν: няма

    П.С. И 16db шумоизолация

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #19

    Re:Въпрос относно изолация.

    Чудя се защо хората си правят изолации по 6,8,10,15см като 6мм. Депрон е достатъчен

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #20

    Re:Въпрос относно изолация.

    Еди, това с тази пяна нещо не ме кефи...Сега тавана е равен и като налепя с тази пяна, кой знае какво ще стане вълнообразно. Лепил съм в друга стая стириопор с гребен и нещата заспаха. Та сега се чудя какво да бодна...

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #21

    Re:Въпрос относно изолация.

    Няма да стане вълнообразно, но си иска ръка.Щом си лепил на гребен и си му хванал чалъма, давай така.Метода на лепене не е проблем, просто с циментовото иска малко подготовка и почистване на основата и по-дълго време да съхне.КАСАП-е, доживях да видя да вярваш на реклама, ама практиката през годините съвсем друго показва.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #22

    Re:Въпрос относно изолация.

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66
    Чудя се защо хората си правят изолации по 6,8,10,15см като 6мм. Депрон е достатъчен
    Защото целта на изолацията е да се ограничат загубите, а не да се сведат до 0 /нула/. И във всички там смотани формули участва ΔT като множител. Разисквайки вътрешна изолация на таван, 15см можеш да ползваш единствено за този на лятното кино.

    @edi1, касае се за апартамент, междинен етаж. Не говорим за твоите /или пази-Боже за моите/ условия.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #23

    Re:Въпрос относно изолация.

    Удари му контактен грунд и на гребен лепвай стириопора...закови го с дюбелите...може и по-рехаво ама за таван да ги има...ако слагаш фибран, задължително както каза Еди от рошавия или вафления...накрая мрежата и си готов...

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #24

    Re:Въпрос относно изолация.

    КАСАП-е, акот е така, вярно, че условията на САШО не са като нашите, но 2 или 3 см ХПС ще са му таман.ДЕПРОНА ще му намали загубите, но колкото 6 мм стиропор или фибран.Като ремонтира поне да е като хората.Иначе за да му върви работата - https://www.youtube.com/watch?v=ttHMRJK39cg# ОФФ: Предполагам, знаете за 9-а рота от 354ПДП /самостоятелен гвайрдейски парашутно-десантен полк/ в Афганистан и битката през 1988 година за височина 3234.

  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #25

    Re:Въпрос относно изолация.

    За Депрона-ползвах го в една стая за външните стени,като лепенето бе с лепило на циментова основа с гребен по цялата плоскост и трета година си стои по стените.Иначе ми качи 3-4°,но на тавана си сложих гипсокартон с вата,та от кое по точно е файдата,или е комплексно,но и на пипане стената с картон е по топла от тази с депрона,но за много малки стаи е хубаво,че не се намалява допълнително обема.

    Мисля,че Jackas бе отчел -6° в неотопляема стая тази зима,та в къщите са доста спартански условията без изолация.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #26

    Re:Въпрос относно изолация.

    Саше у нас съм с Левис в Бриколажа ги има и съм страшно доволен, няма мухъл, мие се с мокър парцал без следи и е еластична - не се напуква и т.н.
    Жената мие стените с парцала за подсушаване на под и става супер.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #27

    Re:Въпрос относно изолация.

    ...Сашо,да се опитам и аз да помогна!...Знаеш ми дереджето в Казанлък,гледах,питах много и у нас и тук ,в Словакия!...Не бих си слагал 6мм изолация!Каквото и да е, това си е вид ХПС,тия 6 мм не биха били достатъчни ,дори и да го рекламират за изолация на космически совалки!....Аз ще слагам ХПС,но не фибран,а такъв произведен по лиценз на ДОУ КЕМИКЪЛ,гръцки ,има го в складовете до Филипово,както и на строителната борса до Марица.Оребрен е и е дори малко по евтин от фибрана...Различава се лесно,син е на цвят.На таваните ще слагам 4см,на стените 3,после само дюбели и гипс картон.Първо мислех за мин.вата,но тук,в Словакия никой не слага такава!Структурата определено позволява да се завъдят гадинки,в Чехия е дори забранено да се използува вътре в жилищните помещения!От вънка слагат 10см камена вата на блокове или 10см стиропор,или 6 Неопор,вътре само и единствено ХПС!Видях,че ти препоръчаха Левис,определено е качествена боя,те са членове на Азко-Нобел груп.....Има и друг латекс също с високо качество,това е Дулукс,на Ай СИ АЙ.Мисля,че тези двете са най доброто ,което има в БГ,разни там Боро,Интерит и други подобни щуротии,не бих си сложил!И аз още се двуомя с пяна ли да лепя или "на гребен",/е,не аз,а майсторите дето ще я правят тая магия/,но ще го реша в последния момент ,като се прибера зимата!....Дано ,макар и с малко ,съм ти бил полезен!

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #28

    Re:Въпрос относно изолация.

    Цитат Първоначално публикувано от slovaka
    Не бих си слагал 6мм изолация!Каквото и да е, това си е вид ХПС,тия 6 мм не биха били достатъчни ,дори и да го рекламират за изолация на космически совалки!....
    Не, че нещо... Ама за тези, като теб дето не обичат да четат, ще повторя.
    В конкретния случай, тези 6мм ХПС на тавана, се равняват на 50мм изолация на външна стена.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #29

    Re:Въпрос относно изолация.

    Ремонта започна... Като привърша, ще ви покажа как е станало. Колкото до боя - спрях се на Dulux - само, че не знам още колко пари ще олекна, че като гледам хич не са евтини. Но въпреки всичко, за малкия красавец който ще обитава стаите, всичко трябва да е както трябва.

  18. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #30

    Re:Въпрос относно изолация.

    .....И пишока да порасне като комините на КЦМ-то!!!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Пак въпрос за външна изолация
    От kaki във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 15
    Последно: 13-02-10, 11:23
  2. Въпрос относно DC++ ?
    От ipnaid във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 09-09-06, 23:32
  3. Въпрос относно PSU?
    От saint056a във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 21-04-05, 18:39
  4. ВЪпрос относно SP 2
    От viper във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 06-07-04, 19:13
  5. Въпрос относно DVD
    От m във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 22-04-04, 14:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе