Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30
Like Tree4Одобрявам

Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #1

    Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

    Имам прозорец в спалнята, който в момента е от PVC дограма, но е някаква много стара, която не подлежи на ремонт. В момента от прозореца ми влиза студ през зимата и минава много студ. Проблемът е, че глупакът проектант е направил прозореца с размери 120 см ширина и 148 см височина. Искам да си сложа 3-ен стъклопъкет, за да изолирам максимално шумовете от вън, но ме притеснява, че заради голямата ширина на крилото 3-ният стъклопъкет може да изкриви профила.

    Как ще се посъветвате да постъпя?

    Също така ме притеснява и друго - в момента на този прозорец имам алуминиеви щори, които влизат в профила до прозореца и са доста прибрани. Притеснява ме това, че при 3-ния стъклопъкет тази нисша липсва и няма къде да се сложат щорите. Има ли измислено някакво решени и за това?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2

    Отговор: Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

    На всички панелки големият прозорец е с такива размери, слага си се троен стъклопакет спокойно. И щори има "залепени за стъклото", но сегашните ако станат на новият прозорец ще е случайност.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #3

    Отговор: Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

    Дано си прав и няма проблеми с голямото крило. А за тези щори "залепени за стъклото" може ли да ми дадеш някакъв линк да ги видя? Потърсих в интернет, но нищо не излезна.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4

    Отговор: Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

    Това са си обикновените щори, но гредата не е онази квадратната, а е по сплескана. Моите са от Ролпласт, беше най-ниска цената. Малко се чака повече. Не знам дали те ги произвеждат или ги дават на друга фирма.
    На място като отидеш за дограмата да поръчваш ще ги разгледаш, но първо трябва да се монтира прозореца и после размери за щори. Картинките са съвсем произволни от нета.
    По скоро си мисли с какви стъкла да е стъклопакета. Западно изложение с много слънце - 4 сезона. Всяко друго изложение - К-стъкло. Мое мнение. При Ролпласт имаха и комбинация К+4 сезона, по спомен, може и да греша.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #5

    Отговор: Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

    Явно много зависи от профилите, но при тези, които аз гледах преди години с троен стъклопакет това място, което се вижда на 1-вата твоя снима между стъклото и края на рамката го нямаше, ами беше доста по-малко и заоблено.

    Изложението е източно, като имам и една врата с южно, но точно до вратата има стена и така да се каже ще я пече до обяд и след обед е на сянка.

    Харесал съм си една фирма за дограмата. Ще взема да отида тези дни да ги питам как стоят нещата. Може и те да ми препоръчат някакви щори.

    Друго, което разбрах като зачетох днес е, че можело да се постигне добра шумоизолация и само с 2 стъкла с различна дебелина. И сега се вкарах в размисли има ли смисъл от 3-ния стъклопакет.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #6

    Отговор: Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

    Вземи си по-читав PVC профил. При мене май е Трокал 86mm. И пластмасов дистанционер. Вероятността за конденз при 3-ката е намалена.
    pulsedriverbg одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #7

    Отговор: Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

    грам не зависи от пвц профила, а кво желязо ще наврат вътре. повечето читави профили трябва да имат таблици каква арматура да се избере и навре вътре. има железа до 2мм.
    обло , квадратно - стъклодържача може да се избира според желанието на клиента и какъв джам ще влиза де.
    pulsedriverbg и bagerista9 харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #8

    Отговор: Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

    Нямах в предвид товароносимост, а качество на изработка . В случая като е неотваряем прозореца може и по-евтин. Ама сега да набие пари в троен пакет и да се изпоти профила не върви някак....Не знам, както си реши.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #9

    Отговор: Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

    Не съм казал, че е неотваряем прозореца. Отваря си се и се открехва в горния край. Хич не ги разбирам тези неща с профилите. Засилил съм се да използвам услугите на фирма, която доколкото знам използва профили на Salamander. Уж звучи като стабилна марка, но като им гледам снимки на разреза изглежда, че пестят от желязо.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #10

    Отговор: Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

    Раздели го на две. 1,2метра е ширината?. Ще имаш ядове с провисване според мене. Все пак питай фирмата която ще го изработва - дадат ли ти гаранция, че става и няма да има проблем слагай.
    Има двукрили прозорци без делител по средата, но аз не съм доволен от тях. Духа малко. Е не е саламандър профила.....

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Отговор: Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

    потърси познат, на когото можеш да разчиташ, а не на име на профила

    знаеш ли как бива наричан "саламандър"-а от един приятел, който има фирма за PVC дограма?
    "сюлеймандър"

    познай защо

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #12

    Отговор: Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

    Ходих във фирмата, която съм си харесал и от там ми казаха, че 120 см. е твърде много и предложиха да го разделя на две крила. Това, което ме притеснява е дали прозорците няма да станат много тесни и да не влиза светлина. Също така се чудя дали да са 2 отделни прозореца с рамка между тях или един нормален прозорец, който се закопчава в другия т.е. и двата да се отварят, но без рамка.

    Това със сюлеймандър не го схванах. Ако знаеш нещо за саламандър ще се радвам да го споделиш. Не съм избирал профила, просто фирмата, която съм си харесал работи с него. А фирмата я избрах заради многото позитивни мнения, които намерих за нея в интернет. Нямам познат в София, който да ми свърши работа, а на не познати трудно се доверявам особено при една такава инвестиция.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Отговор: Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?


  17. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #14

    Отговор: Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

    Разбрах идеята, но фирмата, която съм си харесал работи само с тези профили така, че нямам голям избор.

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #15

    Отговор: Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

    профила няма значение се надупчена пластмаса ще е, ако ще ти е спокойно качи се на по-висок клас на марката - плати за жилязо /вътре в профила/ и михънизъми и може би начина на монтиране.

    ... и да вземеш скъп профил всичко като е оцапано...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 48
    Последно: 21-12-15, 10:25
  2. Избор на PVC дограма в Перник
    От azBeTaTesTeR във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 5
    Последно: 16-09-15, 14:35
  3. Избор на вид дограма?
    От LEGAL във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 13
    Последно: 03-07-15, 08:08
  4. Изолация на къща и нова дограма
    От kolev във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 26-02-12, 01:09
  5. Помощ за избор на дограма!
    От silver1 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 7
    Последно: 01-09-09, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе