Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30
Like Tree4Одобрявам

Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #16

    Отговор: Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

    Няма да е лошо да постнеш офертата на фирмата,да видя какво ти предлагат
    Цитат Първоначално публикувано от totopz Виж публикацията
    Ходих във фирмата, която съм си харесал и от там ми казаха, че 120 см. е твърде много и предложиха да го разделя на две крила. Това, което ме притеснява е дали прозорците няма да станат много тесни и да не влиза светлина. Също така се чудя дали да са 2 отделни прозореца с рамка между тях или един нормален прозорец, който се закопчава в другия т.е. и двата да се отварят, но без рамка.

    Това със сюлеймандър не го схванах. Ако знаеш нещо за саламандър ще се радвам да го споделиш. Не съм избирал профила, просто фирмата, която съм си харесал работи с него. А фирмата я избрах заради многото позитивни мнения, които намерих за нея в интернет. Нямам познат в София, който да ми свърши работа, а на не познати трудно се доверявам особено при една такава инвестиция.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #17

    Отговор: Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

    Два прозореца без рамка е удобно, ако има вероятпост нещо да се изнася през прозореца като климатик. Миенето е също по удобно, ако го правиш всеки месец. Аз второто крило съм го отварял два пъти и то от любопитство. Тераса има ли пред прозореца?

    - - - - - - - - - -

    ...и "К" стъкло... в стаята с 4-сезона ми е с 2 градуса по-ниска температурата от коридора...

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #18

    Отговор: Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

    Сега ще споделя какво ми трябва и каква оферта ми направиха. За съжаление не помня точните цифри на довършителните работи, за това ще пиша горе-долу.

    Значи искам да сменя един прозорец и една врата. Това са размерите:
    прозорец: 120/148
    врата: 74/235

    Прозореца ми казаха, че трябва да се раздели на 2 и казах единият да е с двустранно отваряне. Сега се чудя дали да не искам и 2-рата част да стане като индивидуален прозорец с 2-странно отваряне. Казаха, че ще сложат 3 стъкла, като едното щяло да е някакво специално за шумоизолация (май триплекс казаха), едно бяло и едно К стъкло, ако не се лъжа. Ширината на стъклопакета щяла да е 44 мм.

    За дограмата + стъклата с отстъпка, ако платя в брой ми искат 1400 лв. Ето и другите разходи:
    - 100+ лв. за демонтаж на старата дограма
    - мисля, че около 150-200 лв. беше за монтажа на новата
    - около 350 лв. за измазване след това

    Цялата оферта беше за около 2050 лв. Честно казано малко скъпо ми се вижда. Очаквах да е малко по-евтино.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #19

    Отговор: Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

    мале мила!

    звучи ми като зверско кожодерство...

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #20

    Отговор: Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

    Какво малко скъпо, направо си е много скъпо.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #21

    Отговор: Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

    Същото 800лв. сваляне на старата, качване на новата без мазане. На панелка с балкон мазането е нищожно и се прави за 20лв. Искаха ми 200. Направих си го сам, даже и стъклена лента сложих да не се напуква. Та стана 25лв.

    - - - - - - - - - -

    Не се плаща дограмата предварително на 100%. Макс 50%. Иначе нямат интерес да си довършат поръчката и забързват следващите, от които имат да взимат останалите 50% от парите.
    Е има и изключения.....

  8.  
     
  9. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #22

    Отговор: Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

    На такива цени се пее ,и се работи па и хорце едно ще друсна.Профила да не е нещо птичи явор,палисандър...............
    tony34al одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #23

    Отговор: Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

    Вие сега ме хвърлихте в големи размисли. Може би наистина фирмата, която съм си харесал работи с доста високи цени, но пък отзивите за тях са все положителни. За каквито и други фирми да съм търсил отзиви все бяха негативни и хората описваха как майсторите са си оставили ръцете.

    Профилът до колкото знам е Salamander bluEvolution 7-камерен. Не знам той до колко оскъпява цената, но ми се иска като слагам да е от най-хубавото, което се предлага. Нали се надявам да ме изкара още десетки години...

    Относно измазването - и на мен ми се вижда 350 лв. много за едно измазване, но това е с материалите. Другото заради, което искам измазване е, че в момента под сегашната дограма имам едни мраморни плочи, които много ми харесват и искам да се запазят. Преди време от друга фирма ми казаха, че ако сменя дограмата и тези плочи ще заминат. От фирмата, която си харесах със скъпата оферта ми казаха, че ще запазят плочите.

    Може би трябва да проуча още нещата и да не бързам, че хич не ми се дават сега едни 2000 лв. за дограма. Сегашната ми дограма също е PVC, но е стара и не прилепва добре. Това, че влиза студ не ме пречи, защото мога да го компенсирам с печката, но най-вече ме дразни, че не изолира никак добре шума и това ми къса нервите, когато се опитвам да спя.

  11. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #24

    Отговор: Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

    10-15лв на линеен метър обръщане.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #25

    Отговор: Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

    Ехааа, 500 бимберици на квадрат. Убавци

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #26

    Отговор: Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Ехааа, 500 бимберици на квадрат. Убавци
    Доста.
    Аз слагах бял bluEvolution със 3-ни пакети 4с-б-к с различни дебелини за шумоизолация и цената на изработка и поставяне излезе към 250лв/м2 при поръчка към 25м2
    това без обръщане и первази.

    За мраморния перваз имам някакви притенения че ще прави термомост ако сърчи и навън и навътре и смуче топлото.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #27

    Отговор: Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

    Аз за сега се отказах. Май ще мисля повече преди да сменям, пък и сега зима иде. Някак си не ми се дават 2000 лв. само, заради единия шум. Няма ли нещо, което мога да залепя по фугите на сегашната дограма, за да намаля шума?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #28

    Отговор: Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

    Цената на Саламандър си е висока ама чак толкова ..... Аз съм с 3 прозореца с размер на 3ойни/не помня точния размер/, но само с 1 отваряем в двете посоки + един пистолет на който прозореца стига на 40см от пода заедно с 80/210см врата + още една врата 80/210см та за демонтаж на стара дограма + разширяването за 1та врата + монтаж на моята дограма/Kommerling 88Plus/ ми излезе 2870лв + 550лв подмазване на всичко вътре и вън. За Саламандър с всичко останало почти еднакво/с изключение на обкова/ цената ми излизаше 4950 мисля и на мен ми се видя пре скъпо та реших да подмина. С Рехау Генео излизаше даже още по скъпо и дори регионалния ми звъня да ме пита наистина ли търся точно такъв профил?!? Учуди се че някой изобщо се интересува какъв модел е точно профила в дограмата която се монтира. Това каква ламарина ти слагат вътре в профила кой може и по какъв начин да ти го гарантира? Освен ако не си на мястото при пройзводството не виждам как може да стане. За някои профили използват по тънка ламарина, но с повече огъвки, а на друга по дебела с по малко огъвки.

    Аз иначе съм на първи етаж и в момента с 3бр.х4мм стъкла шума се намали доста сериозно в сравнение със старата ми дървена! За по добри резултати бях чел че се слага 6мм за външно и другите пак 4мм.

  17. Member Аватара на chany
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    159
    #29

    Отговор: Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

    За добра шумо-изолация е вариант с троен стъклопакет, като по- дебелото стъкло ( 6мм.) се поставя от вътрешната страна. Използвам този вариант от Ролпласт и съм доволен. След затваряне на вратата или прозореца и не се чува преминаващия самолет, ( който наистина минава ниско до блока).

    Sent from my LG-H960 using SetCombG Forums mobile app

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #30

    Отговор: Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?

    Цитат Първоначално публикувано от totopz Виж публикацията

    За дограмата + стъклата с отстъпка, ако платя в брой ми искат 1400 лв. Ето и другите разходи:
    - 100+ лв. за демонтаж на старата дограма
    - мисля, че около 150-200 лв. беше за монтажа на новата
    - около 350 лв. за измазване след това

    Цялата оферта беше за около 2050 лв. Честно казано малко скъпо ми се вижда. Очаквах да е малко по-евтино.
    Поръчай си дограма и екип за монтаж/демонтаж от Германия.По евтино ще ти излезе.
    А тия дето ти искат по 100 за демонтаж и по 200 за монтажа на един прозорец и една врата им тегли една майна,и да ходят да се гръмнат.Овълчиха се майсторите ....Българина замогна,ремонти,коли..и да не им попадаш в лапите.Познат майстор се върна от Италия,и ми каза - там квото и да работя повече от 30 евра ми не дава чорбаджията,докато тук за по малко от 100 лева на ден не ставам,а и аз съм си чорбаджия.Българина е плащач.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 48
    Последно: 21-12-15, 10:25
  2. Избор на PVC дограма в Перник
    От azBeTaTesTeR във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 5
    Последно: 16-09-15, 14:35
  3. Избор на вид дограма?
    От LEGAL във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 13
    Последно: 03-07-15, 08:08
  4. Изолация на къща и нова дограма
    От kolev във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 26-02-12, 01:09
  5. Помощ за избор на дограма!
    От silver1 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 7
    Последно: 01-09-09, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе