Резултати от 1 до 7 от общо 7

Вътрешна изолация на външни стени - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    9
    #1

    Вътрешна изолация на външни стени - мнения

    Здравейте,

    Живея в блок ново строистелство и обмислям слагането на вътрешна изолация на външните стени (изцяло южно изложение). Отоплението ще е решено с котел на природна газ. Притесненията ми са да не почне да се образува мухъл в помещенията. Четох за минерални изолационни блокове MULTIPOR, които дишали и нямало как да се образува мухъл.
    Жилищата в блока ги продаваха с външна изолация, като след това разбрах че става въпрос за някакви двойни тухли 35 см. Не обимислям да слагам друга външна изолация.

    Четох различни мнения за вътрешна изолация (без външна) с фибран или стеропор и при около 90% избива мухъл...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #2

    Отговор: Вътрешна изолация на външни стени - мнения

    Явно аз съм от другите 10% без мухъл . 2001г правих основен ремонт и поради липса на достатъчно финанси на външните стени направих 2-3 см вътрешна с фибран.
    А миналата пролет сложих и 10см външна и има спад в сметките. Не знам външните стени при теб с тези по-широки тухли каква ламбда имат, но не бих отхвърлил с лека ръка едни 10-ина см външна.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #3

    Отговор: Вътрешна изолация на външни стени - мнения

    Имам стая изолирана с 5 см фибран от вътре.Отоплява се на локално парно,двама човека я обитават ,нямам идея колко вода се отделя от издишванията за 24 часа,но се появи страхотен мухъл по дървената дограма на прозорците,направо кошмар,изселих хората.Никога фибран от вътре.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #4

    Отговор: Вътрешна изолация на външни стени - мнения

    Дишане + потене = ~700мл/24ч.
    Добро утро за фибрана и съболезнования.
    Може да опиташ с вентилационна решетка на вратата.
    При мен свърши страхотна работа.
    За сравнение даже калъфа на матрака беше мухлясъл,
    но няма фибран отвътре.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #5

    Отговор: Вътрешна изолация на външни стени - мнения

    Нищо не върши вентилационната решетка, освен ако не изравнява температурите от двете страни на стената, сиреч не игнорира изолацията. Вътрешната изолация се използва тогава, когато температурата на стените е по-висока от тази на въздуха в стаята, за да се предотвратява затоплянето и. Примерно, ако е хладилна камера! Допуска се да се използва в отопляеми помещения през зимата само тогава, когато тези помещения НЕ СЕ ОТОПЛЯВАТ РЕДОВНО, за да се предотвратява изстиването на стените и съседните отопляеми помещения, например в хотели или многостайни сгради, в които не всички се обитават постоянно. При полагането на вътрешна изолация на външните стени на такова помещение се изисква те да имат ДЕБЕЛА ВЪНШНА ИЗОЛАЦИЯ.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #6

    Отговор: Вътрешна изолация на външни стени - мнения

    Ако имаш и нагнетателна клапа (или прост отвор) за вентилация и премахване на влагата
    върши работа.
    Ако е просто дупка във вратата си прав.
    А и фибран отвътре си е....

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #7

    Отговор: Вътрешна изолация на външни стени - мнения

    Всичко зависи от влагосъдържанието в стаята и мястото на точката на оросяване. Премести ли се до лепилото на вътрешната изолация или влезе в нея, мухъла ти е гарантиран. Или намаляш дебелината на вътрешната изолация, или увеличаваш външната, или изсушаваш въздуха в стаята, или отваряш прозореца. Кое точно ще си избереш и как ще го направиш, си е твоя работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. XPS за вътрешна изолация на таван на последен етаж?
    От dddilian във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 15
    Последно: 27-01-17, 21:38
  2. Вътрешна изолация на тавана
    От dimtar във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 94
    Последно: 30-01-15, 20:06
  3. търся/препоръчайте ми - майстор/фирма за град Бургас вътрешна - изолация с фибран на офис
    От Здравко Генов във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 19-10-13, 01:43
  4. Вътрешна + външна изолация - Има ли смисъл?!
    От Николай Г. във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 25-09-11, 21:46
  5. Вътрешна изолация и радиатори.
    От felipe във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 14-03-11, 00:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе