Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20
Like Tree9Одобрявам

Стопер за шума от дъждовни капки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #1

    Стопер за шума от дъждовни капки

    Не намерих по подходящ подфорум, затова пускам тук...

    Ще слагам външни ролетни щори (алуминиеви) в апартамент, но сградата е нова и няма стрехи, затова при всеки дъжд вали по прозорците. Самите те имат външни ролетни комарници, заради които щорите ще излизат около 10см извън отвора на прозореца, което гарантирано означава тропане на дъждовни капки по кутията на щорите по време и след дъжд (при капане от первазите на съседите отгоре). Прозорците са на висок етаж и нямат външен достъп, затова каквото и да се слага ще трябва да се случи преди или по време на монтажа. Не знам как точно стои въпросът с последния при наличието на въпросните външни комарници и по какъв начин е захващането (то може да стане само за дограмата, понеже външната изолация е дебела и реално няма останала видима солидна основа за захващане по отвора на прозореца от външната страна).

    Намерил съм два материала като възможни решения (нещо като изкуствена трева, която да разбива капките и да няма никакъв шум и пяна с висока плътност (тип акустична), която абсорбира звука при падането им, но се притеснявам, че ще събират много боклуци и накрая ще капе чернилка по щорите. Затова се чудя дали натоварването на алуминиевата кутия например със слой битумна керемида няма да свърши най-добра работа (най-тънък и устойчив вариант). Същото би било приложимо и за алуминиевите козирки, които масово се монтират за спиране на директното биене на дъжда по прозорците, но пък лесно се превръщат в китайско мъчение от шума на капките, особено след спиране на дъжда).

    Ще се радвам някой да сподели мнение!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #2

    Отговор: Стопер за шума от дъждовни капки

    Аз съм с ролетни алуминиеви щори и си ги ползвам вместо комарници, на "притворени" ламели. Не знам дали комарниците са ти необходими в случая, но по принцип, може и без тях..
    ccankov73 одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #3

    Отговор: Стопер за шума от дъждовни капки

    , но по принцип, може и без тях.
    Особенно на висок етаж.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #4

    Отговор: Стопер за шума от дъждовни капки

    Човека го дразнят капките от дъжда, вие акъл давате да махне комарниците?
    Човек, без лоши чувства, но каквото и да сложиш, няма да ти хареса, мога да се обзаложа!

  6. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #5

    Отговор: Стопер за шума от дъждовни капки

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Особенно на висок етаж.
    Голям артист си,!!

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #6

    Отговор: Стопер за шума от дъждовни капки

    Просто се съгласих с nikilov333.
    Тъй като имам жилище на 9ти етаж и знам, че там мухите и комарите са голяма
    рядкост, щорите които сложих там са без комарници.
    В къщата без тях е ад и съм навсякъде с комарници.
    Иначе с какво да покрие кутиите не знам и не предлагам.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #7

    Отговор: Стопер за шума от дъждовни капки

    Идеята е, че ако махне комарниците, кутиите на щорите му, може да останат скрити и да не капе по тях, стига да има 15см.надстърчане пред касите, а и според мен комарниците може да се сложат върху водещите релси на щорите..

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #8

    Отговор: Стопер за шума от дъждовни капки

    Ами 4-и етаж е и си има стабилно комари, тъй като гледа към големи вътрешни дворове с доста зеленина... и кал. Особено сега с всичките тези дъждове е много зле, буквално през ден виждам нов комарник на съседските прозорци и ми се оплакват. Ние също ги сложихме по тази причина и жената няма да даде с пръст да ги пипна :D

    Май клоня към битумния покрив, да даде малко маса на кухата алуминиева кутия, пък дано свърши работа...
    Този пост е редактиран от Aquadark; 14-07-18 в 15:45.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #9

    Отговор: Стопер за шума от дъждовни капки

    Що не пробваш с нещо такова - Листова изолация от микропореста гума
    - вероятно няма да издържа дълго от слънцето, но пък мисля ще свърши работа за обиране шума от капките.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #10

    Отговор: Стопер за шума от дъждовни капки

    Ако ще са битумни керемиди, не е ли по добре битумна лента - нещо такова :
    Алуминиево-битумна лента Geko
    Aquadark одобрява това.

  13. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #11

    Отговор: Стопер за шума от дъждовни капки

    Микропорестата гума няма да свърши никаква работа - пак се чуват капките,особено ако падат от по-високо.Пиша това от собствен опит - опитах се да обезшумя едно навесче,като отгоре му залепих от тая гума - при и след дъжд най-вече,капенето се чуваше отчетливо,което доведе до махането й.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,233
    #12

    Отговор: Стопер за шума от дъждовни капки

    Колега,
    Защо не говориш с фирмата за дограма да ти предложат вариати? Пък после да ги обсъдим.
    В самите кутии има звукоизолация. При качествена дограма и заторени прозорци едва се чуват капките
    Съветът ми е да се съседоточиш върху избора на качествена дограма, стъклопакет, щори и на доказана фирма за монтаж.
    В противен случай шумът от дъждовните капки ще ви е най-малкия проблем!
    Успех!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #13

    Отговор: Стопер за шума от дъждовни капки

    Дограмата е Кьомерлинг 76 от Лукспласт (София) - предполагам възможно най-безшумния вариант, защото всяко от трите стъкла и вътрешните кухини са с различна дебелина и при затваряне не се чува нищичко. Само че това е за шум, който пътува във въздуха и се спира в дограмата... автомобили, клаксони, трамваи, самолети... Капките главно падат по външния перваз (мраморен) и моето обяснение е, че това е ударен шум, който пътува през материалите и затова се чува доста.
    Когато взимах оферти за външните щори дори исках алуминиеви козирки, за да са малко по-издадени и да не вали по стъклата, но от Лукспласт, Валда и Пластмаркет ми отказаха - искаха козирките да са монтирани преди поставянето на щорите, те не предлагали и не можело да се сложат заедно. Затова и се отказах от тях и ще разчитам на издадената кутия на щорите. А за тях не предлагат някакво решение за обезшумяване. Съседката на моя етаж има алуминиеви външни щори гледащи с моето изложение и монтирани по същия начин (надстърчат 10-ина сантиметра извън отвора, защото са пред ролетен комарник) и ми каза, че шумът е бил ужасен при/след дъжд, затова синът ѝ доколкото е успял с едно отваряемо крило е залепил две парчета изрязана входна изтривалка (тежка гума отдолу + влакнеста структура отгоре, която разбива капките) и сега няма абсолютно никакъв шум, но по нейните думи събират доста повече боклуци и мръсотия и се стичат надолу, а преди не е било така. Мен също това решение не ми харесва от гледна точка на издържливост, защото със сигурност гумата доста бързо ще изсъхне на силното слънце по подобие на гумените тампони на климатиците...

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #14

    Отговор: Стопер за шума от дъждовни капки

    IMG_20160721_184812.jpg
    Не знам кога в България ще се научат да поставят щори?
    Aquadark одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #15

    Отговор: Стопер за шума от дъждовни капки

    Когато се научат правилно да продават (предлагат, рекламират) продуктите си... ако някой ми беше обяснил, че мога да поръчам вградени в дограмата/стъклопакета щори и комарници + един куп други екстри вероятно щях да се замисля. Обаче всички или не разбират, защото навсякъде има текучество при "продавач-консултантите" или го карат по лесния и утъпкан път (защото хората "търсят цена" - дрън, дрън). Писна ми за всяка покупка да трябва да ставам специалист и да чета по 2 седмици при положение, че едни хора взимат пари точно за това - но в повечето случаи са само човешки калкулатори с усмихнати или по-често намръщени лица.
    bobivg, jonny33 и gogydm харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Капки вода от вътрешното тяло на 12LGC
    От kolio_26 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 10-07-11, 22:48
  2. Hitachi RAS/RAC-E14H2 - проблем с шума от компресора
    От testboy във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 11
    Последно: 24-03-09, 19:10
  3. Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(
    От PONiC във форум Общ - софтуер
    Отговори: 26
    Последно: 06-06-04, 23:21
  4. За шума в твърдите дискове
    От panevdd във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 10-04-04, 10:29
  5. Намаляване шума от компютъра
    От ISB във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 14-04-03, 00:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе