Страница 1 от 23 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 332

Съвет в избора на PVC дограма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    11
    #1

    Съвет в избора на PVC дограма

    Здравейте, и на нас ни дойде времето да смениме старата дървена дограма с PVC и понеже разгледах някои теми във форума виждам, че тука има хора които могат да ми помогнат и бих се радвал да го направят
    Сега ще смениме само дограмата в едната стая, която е с източно изложение (блока е панелка). Спряхме се на PVC защото е по-евтина от алуминиевата.
    Чудиме се между следното:
    1) SCHÜCO или REHAU
    2) 3 или 5 камерна
    3) да сложим ли К-стъкло

    Като се има в предвид, че в нас зимно време е доста топло (без никави изолации сме и дори при -10'С навън - вътре е над 21'С... Тази годината при топлата зима в моята стая термометъра рядко падаше под 23'С. Топлиме се чрез ''добрата стара'' Топлофикация - София )

    п.п. тук някой казваше, че REHAU ги правят в БГ (нищо че са уж германски), та знаете ли за SCHÜCO-то как стои въпроса с производството...



  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #2

    Re: Съвет в избора на PVC дограма


  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #3

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    ПО мое инфо от хора от бранша на REHAU пластмасата е калпава и мека .Лесно се огъва и пак по тяхно мнение е от рециклирана пластмаса. Това съм чул от хора които се занимават с дограма.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    11
    #4

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Решихме да сложим SCHÜCO 5-камерна с обикновенно стъкло. Доста фирми обиколихме вчера и днес и май ще поръчаме от Алу-пласт.
    Гледахме и една ВайсПрофил и да ви кажа в сравнение със SCHÜCO-то разликата е фрапантна, като Вайса излглежда доста 'елементарна' на пръв поглед, всмисъл такъв, че пластмасата е по-груба, дръжките са гадни, обкова е с едни големи и груби винтове, металните пластини по обкова също не ми харесаха като начин на изработка. При SCHÜCO-то всичко това излгежда с пъти по-добре направено и като материал и като изработка. Дали сме направили правилният избор ще разберем след време

  6. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #5

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Рехау се прави в България,Турция и Германия.Немско обаче отдавна няма на нашия пазар.Това което се продава не е хубаво и изобщо няма свойствата на немския си събрат.Щом си се спрял на ПВЦ отговора на въпроса ти е:

    1.Шуко
    2.Пет камерно
    3.С К-стъкло

    К-стъклото има предимства които ще забележиш веднага.Пет камерно е ясно защо.Не гледай Вайспрофил,и дограмаджиите го мразят.Фирмата Алупласт е коректна,казвам ти го защото има такива които ще ти обещаят всичко,ще ти направят отстъпка и накрая пак няма да си свършат работата.

    edit
    работил съм в бранша преди

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #6

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    @dragozow, да бях прочел поста ти преди 2 години
    Поставиха ни рехау с обков мако. за година направи леко провисване по диагонала на балконската врата. Коригираго с винта на долната панта, но ака продължи вече нама да има мегдан за корекция заради горната панта. Обковът мако според мен е по лош в сравнение със сигения (имахме такъв в предния апартамент), пантите дори скъцат.
    Втори случай имаме при роднини. Профилът е рехау за по дебелия стъклопакет (много по различен от първия). Балконските врати провиснаха много по диагонала и при затваряне се донаместват, като се плъзгат у надигат 2-3 мм по клинчето.
    Преди сме имали блик - български с обков сигения. За една година, докато напуснахме, нямаше проблем.
    Някои може ли да ме ориентира по какво да позная къде ми е произведен профила (рехау)?
    Благодаря!
    Успех

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #7

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    За обков рото или сигения,повече клоня към рото,по-леко се затваря прозозеца.Сложил съм само дограма блик българска 4 камерна.Вече почти 4 години и досега не съм имал проблеми с увисване. Мога да кажа че съм доволен. Ако тука някой работи с оригинална немска дограма просто незнам каква ще е цената и,можеби 2 или 3 пъти по-скъпа от българската.Слагай и ка стъкло има и с единично и двойно покритие.По вероятно е да е прозведена в турция рехауто ,до колкото знам турците пробиват на западния пазар за сега доста успешно. Ти си решаваш .Аз пак ще сложа блик,има много голямо значение кой го прави и наи вече кой я поставя.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Те гермаците вече се отказаха от PVC дограмата. До колкото съм чувал в Германия вече има изсикване да не се слага PVC дограма на обществени сгради заради пожаробезопасност. При пожар може да се натровиш яко заради това PVC. Истина е в качествената алуминиева дограма или трипластова дървена. Аз лично избрах трипастовата дървена дограма.

  11. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #9

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Те гермаците вече се отказаха от PVC дограмата. До колкото съм чувал в Германия вече има изсикване да не се слага PVC дограма на обществени сгради заради пожаробезопасност. При пожар може да се натровиш яко заради това PVC. Истина е в качествената алуминиева дограма или трипластова дървена. Аз лично избрах трипастовата дървена дограма.
    Има и друго,никой голям инвеститор не иска за бизнес сградата си ПВЦ,всичко е алуминий.Иначе за обкова е вярно,конкретно за ПВЦ-то нямам наблюдения ама съм чул че Мако(ако е истинско) е добро.У нас имам алуминиева на Стилмет,с термомост и К-стъкло.Обкова е Lavall(Испания),балконските врати не са мръднали макар че две от тях са с двуосово отваряне,а другата е широка на метър и е доста тежка.Човека който ми я прави тогава ми даде цена като на приятел и ми струваше колкото ПВЦ-то на някои известни фирми.След това се занимавах малко с дограми,обков и т.н. и видях че този с дограмата не ме е излъгал.Бях събрал иначе 5-6 оферти иначе.Принципно алуминий е по-добре от ПВЦ и всеки дограмаджия може да го потвърди.Иначе всеки сам решава.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Да не забравяме, че и от алуминия има големи боклуци. Даже повечето са такива. Провлем са некачесвтените сглобки по ъглите, тъй като малките фирмички нямат пари са скъпа техника.

  13. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #11

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Да не забравяме, че и от алуминия има големи боклуци. Даже повечето са такива. Провлем са некачесвтените сглобки по ъглите, тъй като малките фирмички нямат пари са скъпа техника.
    Зависи от майсторите,ако са добри и не бачкат с боклуци ще стане.Въпросните сглобки се слагат ръчно(просто такава е технологията) и са три вида(за всеки процеп си има определена сглобка).Познавам много хора които си работят в малки цехчета и се справят отлично.Познавам и такива които ако е прекалено евтино нещо по дограмата отказват да работят с него защото е боклук.Мога да посоча големи фирми с много недоволни клиенти ама няма да е коректно.Повечето майстори хитреят като купуват много евтин профил на който после клиента се ядосва.Има още по-фрапиращи случаи,хора поръчват прозорци и витрини от студен профил(без термомост) което е откровенна грешка защото въпросния материал се ползва за вътрешни врати и преградни стени.Слагането му на прозореца и първия студ водят до обилно потене и направо теч на вода от прозорците.Студения профил е евтин и е по-добре ако някой мисли че става за прозорци да помисли за ПВЦ като евтина алтернатива.Хубави алуминиеви профили са на марките Etem(Стилмет),Alumil,Exalco.Разни измислени като Lorenco Line въобще не им се хващайте по цената.В края на краищата разлика в цената за един прозорец от 50-70 лева не е толкова много за да изберете евтиния вариант.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #12

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Рехау се прави в България,Турция и Германия.
    Това не е вярно.

    Цитат Първоначално публикувано от Redzhep.Amisch@rehau.com
    REHAU е частна семейна немска фирма , основана през 1948 г. от Г-н Вагнер, който и до момента е едноличен собственик !!!
    45 завода в цял свят. Единствено две системи : ЕВРО 60 и ЕВРО 70 се произвеждат в полския ни завод!!!
    Завод в Турция за PVC прозоръчни профили няма - лъжи на конкуренцията
    Писмото е от Mon, 23 Apr 2007. Както виждате в Турция завод няма. Аз лично се съмнявам, че има и в България.
    Според мен, лошите работи които се говорят за Рехау се дължат на турски ментета нямащи нищо общо с оригинала. Ако ще се занимавате с Рехау ви препоръчвам да им пишете едно писмо, в което да питате с кои фирми в районът ви работят - барем да знаете, че няма да са менте.

    едит: И, въобще, възползвайте се малко по-интелигентно от този интернет. За какво четете и вярвате на някакви и-нет форуми, дето всеки пише квото му падне, а не напишете едно писмо на фирмата...

  16. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #13

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Да те заведа ли при турчина който ги внася в София?Или в една къща до Костинброд да видиш как се прави Рехау гаражно производство?

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Зависи от майсторите,ако са добри и не бачкат с боклуци ще стане.Въпросните сглобки се слагат ръчно(просто такава е технологията) и са три вида(за всеки процеп си има определена сглобка).Познавам много хора които си работят в малки цехчета и се справят отлично.Познавам и такива които ако е прекалено евтино нещо по дограмата отказват да работят с него защото е боклук.Мога да посоча големи фирми с много недоволни клиенти ама няма да е коректно.Повечето майстори хитреят като купуват много евтин профил на който после клиента се ядосва.Има още по-фрапиращи случаи,хора поръчват прозорци и витрини от студен профил(без термомост) което е откровенна грешка защото въпросния материал се ползва за вътрешни врати и преградни стени.Слагането му на прозореца и първия студ водят до обилно потене и направо теч на вода от прозорците.Студения профил е евтин и е по-добре ако някой мисли че става за прозорци да помисли за ПВЦ като евтина алтернатива.Хубави алуминиеви профили са на марките Etem(Стилмет),Alumil,Exalco.Разни измислени като Lorenco Line въобще не им се хващайте по цената.В края на краищата разлика в цената за един прозорец от 50-70 лева не е толкова много за да изберете евтиния вариант.
    Кажи коя е тази фирма от която има много недоволни клиенти. Нали фирума е да си казваме всичко. Може да е антиреклама ама трябва да знаем кои са мошенниците.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #15

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Какво ви е мнението за дограмата на SALAMANDER фирмата е http://www.luxplast.bg/.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 23 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за дограма (оферти)
    От Globe във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 16
    Последно: 16-03-13, 11:21
  2. Помощ в избора на PVC дограма
    От Asgard във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 14
    Последно: 04-09-12, 00:45
  3. Монтиране дръжки на PVC дограма. Моля за Съвет.
    От Irvine_Welsh във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 14-01-11, 12:51
  4. Tърся съвет при избора на марка?
    От Desi1234 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 03-10-09, 21:49
  5. Отговори: 10
    Последно: 05-01-09, 10:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе