Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Избор на цифров фотоапарат от гледна точка на гаранционен сервиз

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    17
    #1

    Избор на цифров фотоапарат от гледна точка на гаранционен сервиз

    В този форум прегледах почти всички теми за избор на цифрови фотоапарати. Навсякъде се гледаше цената, качеството на картината, ръчни настройки, нощни снимки и т.н. Естествено е тези параметри да са водещи при този избор, но има и още един, който в България май е най-важния: каква е гаранционната поддръжка и какъв/къде е гаранционния сервиз?

    До момента имам (къде подробна, къде откъслечна) информация за няколко марки:
    - Кодак - от Мост се праща в чужбина (незнайно къде)
    - Канон - Пансервиз трудно се справя с гаранционната поддръжка и бавят с месец-два докато си получиш апарата
    - Фуджи - фотоапарата е бил изпратен в САЩ на сервиз (нямам информация за името на фирмата-сервиз в България)
    - Сони - имали много сервизни бази и не изпращали (с месеци) апарата за ремонт в чужбина

    Интересно ми е вашите впечатления, защото аз както изглежда отново ще се окажа без цифров фотоапарат (Кодак)
    Верно, че може да си е каръщина, но е добре да се знае каква е поддръжката преди да се купи нещо (за съжаление това го пропуснах, когато купувах моя). А и всяка техника се разваля - дори и най-най-марковата и прехвалена с качеството си - като ти се случи и почваш вече да не вярваш на никой.

    П.С. Предполагам, че никой не го интересува да се хвалят апаратите какви матрици имат, как снимат и как даден модел бил паднал от не знам къде си и още работел. Моят не е падал, не съм го удрял, заливал и т.н. Просто спря. За Канон А75 и Пансервиз има една дълга история на един друг сайт, където апарата пак е спрял без никаква видима/известна причина. Не плюя марката Канон или Кодак, но на всеки се случва, а нямам да давам (както и повечето хора тук) по 500-600 лева на няколко месеца за нов апарат.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Избор на цифров фотоапарат от гледна точка на гаранционен сервиз

    И HP имат сервизни бази в БГ и не пращат в чужбина.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    35
    #3

    Re: Избор на цифров фотоапарат от гледна точка на гаранционен сервиз

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    И HP имат сервизни бази в БГ и не пращат в чужбина.
    HP фотоапаратите не се ремонтират, а по време на гаранцията се сменят с нови. Обаче за нов се чака 2 седмици, тъй като се внася отделно по сервизен канал.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    148
    #4

    Re: Избор на цифров фотоапарат от гледна точка на гаранционен сервиз

    Имам Кodak дигиталка от близо 6 години. Не съм иммал досега проблеми с техни апарати, но действително ако нещо се спече и неизбежно трябва сервиз - трябва да пътува до централата в Щатите. Но иначе имат чудесна техническа поддръжка през сайта - почти винаги намирам там нужната информация за даден проблем.
    Какъв ти е модела на фотоапарата и какъв е случая, та да видя - може да знам как да си го оправиш сам (с общи усилия де!).

  6. SAGE
    Guest
    #5

    Re: Избор на цифров фотоапарат от гледна точка на гаранционен сервиз

    Цитат Първоначално публикувано от PePe®
    HP фотоапаратите не се ремонтират, а по време на гаранцията се сменят с нови. Обаче за нов се чака 2 седмици, тъй като се внася отделно по сервизен канал.
    Потвърждавам горното.
    Така стана и с моя апарат - имаше изгорели пиксели и ми го смениха с нов (за около 15 дни), жалко че след това ми го откраднаха. :knuppel2:
    Дори след "ремонта" ми се обадиха от HP и отговарях на въпроси - дали съм доволен от сервиза, обслужването и т.н.

  7. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #6

    Re: Избор на цифров фотоапарат от гледна точка на гаранционен сервиз

    До колкото съм чел из фото форумите, навсякъде се опласват от подръжката.
    Имам пред вид за всички марки.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #7

    Re: Избор на цифров фотоапарат от гледна точка на гаранционен сервиз

    Имам Canon A70 и преди половин година ми се скапа зуума, тръгваше накриво и не искаше да излиза, даваше и някаква грешка(всичко стана след като го дадох на приятелката си за няколко дена ). Тръгнах да търся къде да го дам за ремонт и започнаха проблемите. В Кантек ми казаха, че в Пансервиз ремонтират и аз отидох там. Там ми казаха, че трябва да го пратя по куриер, но не се знае дали и кога ще го оправят . След като обиколих половината град установих, че съм тотално прецакан. Накрая се сетих, че мой приятел си даваше камерата да му я оправят в някво малко сервизче и отидох там. Оправиха ми апарата, 52 ме чарджиха.

    Та, Canon ако се развали дупе да ви е яко, едно обикаляне особено ако не е в гаранция.

    Ако някой се интересува сервизчето е на улица 27-ми Юли във Варна, скъпо е но ги оправят нещата.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #8

    Re: Избор на цифров фотоапарат от гледна точка на гаранционен сервиз

    Понеже продавам доста марки апарати, мога да кажа, че сервизните бази са ЛАЙНА в Бг. Има само 2-3 фирми които си поддържат сервиз в БГ, инак дргуите отиват за сервиз ивън страната. Което лично за мен си е жива ебавка с хората. ПАН СЕРВИЗ са едни от най-големите мизерници в БГ сервизите. Освен това ако има някакъв сервиз то той е обезателно само в СФ, никъде другаде. Още повече, че КАНОН вече апаратите се продават вече само от КОНОН БЪЛГАРИЯ. Кантек се разведоха един вид с тях. Макар на гаранционните карти на Канон да пише все още КАНТЕК. Още повече, че не признават международните гаранционни карти на КАНОН, пълни измекяри. Не е ли купен от БГ нищо, че е с международна гаранция, не му я признават. ПИДИРАСИ. :knuppel2:

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: Избор на цифров фотоапарат от гледна точка на гаранционен сервиз

    Цитат Първоначално публикувано от SAGE
    Потвърждавам горното.
    Така стана и с моя апарат - имаше изгорели пиксели и ми го смениха с нов (за около 15 дни), жалко че след това ми го откраднаха. :knuppel2:
    Дори след "ремонта" ми се обадиха от HP и отговарях на въпроси - дали съм доволен от сервиза, обслужването и т.н.
    Стига ве - сменят щото пикселите са сериозен дефект и не може да сеоправи - моя го ремонтираха за 1 седмица и ми върнаха същия , без да е заменян І всичко зависи от дефекта - ако не може да се отстрани - се подменя !

    За справка - апарата ми бе сповишена консумация и анти ред ай не работеше - оправиха го и ми върнаха същия HP635

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    122
    #10

    Re: Избор на цифров фотоапарат от гледна точка на гаранционен сервиз

    HP !!!

    Даже жената беше го прецакала - изпуснала и след две седмици ми го смениха с чисто нов!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    17
    #11

    Re: Избор на цифров фотоапарат от гледна точка на гаранционен сервиз

    Като си взема моя от сервиза, ще ви дам подробно описание какво му е имало и как са го оправили. За сега съм в режим чакане и почти умрели надежди От това, което чета по-горе, вече не зная какъв да си избера, ако този не го оправят както трябва.

    Причината за тази тема е, че като ще давам една доста голяма за мнозинството българи сума, да зная ако се случи нещо, дали ще имам вариант да си го получа след разумен период от време ремонтиран/сменен и да не ме обвиняват безпочвено (без дори да са го погледнали и само по описание с думи на проблема), че е бил изпускан и не знам си какво още. В зависимост от поддръжката на дадена фирма ще си избера и апарат, който да ме задоволява с качеството си на снимане. В случая компромиса за качеството няма да е много голям. Повечето известни фирми правят фотоапаратите си да снимат достатъчно добре на автоматични настройки, а при познаване на апарата може да се постигне и още по-добро качество. Новите модели вадят достатъчно добро качество при ISO 100, а някои дори и при ISO 400. Общо взето при директно изкарване във фото-то на снимки разликата в качеството при различните марки в даден ценови диапазон е много малка. А и де не забравяме, че има Gimp и Photoshop... Всичко си е въпрос на техника на снимане, пост-процесинг и много свободно време, докато се получи желания резултат.

    Като гледам за сега само отзивите за HP са най-добри (2 седмици са си направо нищо спрямо месец и отгоре). Канон, колкото и да са добри като качество, с тази поддръжка при кофти късмет не стават за разход от 500-600 лева.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    42
    #12

    Re: Избор на цифров фотоапарат от гледна точка на гаранционен сервиз

    Имам Samsung A6 от Техномаркет - на 3-тия ден се развали. Шест месеца се моткаха и накря след e-mail-и до централата на Samsung и след обаждане на Комисия по търговия и защита на потребителите го смениха. В интерес на истината ще кажа че от самият сервиз май не бяха виновни, доколкото се изпусна един от Техномаркет, самите те не искат да поръчват части докато не съберат достатъчно голяма партида, да им излезе по-евтино (???) А клиента дали е доволен, на кой му пука? Жалка история.

  16. SAGE
    Guest
    #13

    Re: Избор на цифров фотоапарат от гледна точка на гаранционен сервиз

    Цитат Първоначално публикувано от klarkyg
    ........................................
    Като гледам за сега само отзивите за HP са най-добри (2 седмици са си направо нищо спрямо месец и отгоре). Канон, колкото и да са добри като качество, с тази поддръжка при кофти късмет не стават за разход от 500-600 лева.
    След като ми откраднаха фотоапарата(HP R507), дълго време се чудех какво да си взема и се посъветвах с приятел (професионален фотограф) и той тогава ми препоръча за парите, които бях решил да отделя - "PENTAX Optio 50". Да си кажа честно HP-то ми липсава, защото аз не виждам разлика в качеството на снимките, а начина на работа с HP-то беше много по-лесен, т.е. софтуера му е по-добър от този на PENTAX. Това си е лично мое(непрофесионално и любителско) мнение.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    17
    #14

    Re: Избор на цифров фотоапарат от гледна точка на гаранционен сервиз

    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    .... Има само 2-3 фирми които си поддържат сервиз в БГ, инак дргуите отиват за сервиз ивън страната. Което лично за мен си е жива ебавка с хората. ...
    Можеш ли да споделиш и с нас кои са тези фирми, за да знаем и да не си патим с околосветски пътешествия на техниката, която евентуално ще купим? Мисля, че ще тази информация ще е от огромно значение за повечето хора.

    Благодаря предварително*

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    3
    #15

    Re: Избор на цифров фотоапарат от гледна точка на гаранционен сервиз

    За СОНИ сте прави , имат много сервизни бази , не изпращат в чужбина .
    Фотоапарата се дава в сервизна база която поддържа този тип техника - демек по-специализирана е в областта (желателно е - това ще ви стести време), в кой сервиз могат да ви кажат в Sony-bg (SONY.BG) ,носите уреда там и ви го ремонтират.
    Проблеми с доставка на части няма , проблеми с доставка на аксесоари също.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на цифров фотоапарат?
    От hinergy във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 30-05-07, 10:54
  2. Помощ за избор на цифров фотоапарат...
    От catana във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 20
    Последно: 20-10-06, 14:49
  3. Съвет за избор на цифров фотоапарат
    От Audioslave във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 13
    Последно: 15-03-06, 13:51
  4. Избор на цифров фотоапарат...
    От Caesar във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 42
    Последно: 16-07-05, 15:02
  5. Избор на цифров фотоапарат
    От Ico. във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 20
    Последно: 25-01-05, 16:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе