Резултати от 1 до 10 от общо 10

Помощ за избор на DVD видео камера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    33
    #1

    Помощ за избор на DVD видео камера

    Здравейте,
    Харесал съм си ето тази DVD видео камера - SONY DCR-DVD105E
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09019293
    Моля за мнения за нея от хора които са я ползвали/продавали.

    Интересува ме главно как е качеството на картината, хубава ли е оптиката както и доколко са
    съвместими ДВД-тата записани с нея(80мм) на домашни ДВД плейери/хоум тиътър?(много е важно за мен, защото не ми се занимава с обработка на видеото с компа - най много да събера няколко 80мм ДВД-та на едно 4,7БГ DVD-R)
    Може ли да записва на DVD+/-RW медии(че DVD+/-R 80mm са малко скъпички) :-) и дали се намират лесно(да не са някакви дефицитни/екзотични) тези дискове?

    Интересува ме също и мнения за конкурентни марки ДВД камери!

    Благодаря предварително :-)

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    30
    #2

    Re: Помощ за избор на DVD видео камера

    http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09019241 .Тази е по добра.Има по добър стабилизатор на картината и по добър wind cut(функция за пoдтискане шума на картината) което си проличава особенно при червен цвят.По добре направи сравнение между няколко марки.И не на последно място тази е Мade in Japan.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    33
    #3

    Re: Помощ за избор на DVD видео камера

    Гледам че за нея пише: "ФОРМАТ DVD-R;DVD-RW;DVD-RAM"
    Това означава ли че записва на нормалните 4,7гб дискове или и тя пече на 80мм миниДВД-та?
    Имаш ли представа и как е със съвместимостта на тези дискове с домашните плейери, че някой май беше писал в твойта тема че Сони-то е доста капризно и дисковете не се четяли, освен на камерата*
    На Сони-то май само оптиката му е по-добра - Карл Цайс*

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    30
    #4

    Re: Помощ за избор на DVD видео камера

    Тя работи само с мини двд.А що се однася до гледането просто го пускаш в някакъв двд плеар и гледаш спокойно без проблем защото тя записва в двд формат(mpeg2) . След като е финализиран диска естествено.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #5

    Re: Помощ за избор на DVD видео камера

    Вземи си сони-то,оптиката е добра.Записва перфектно,леко замазва при бързо сменяне посоката на обектива.Само трябва да се внимава при финализирането на диска,тъй като тогава си изработва менюто на двд диска.После направо пускаш на двд плеер и гледаш.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    33
    #6

    Re: Помощ за избор на DVD видео камера

    Благодаря за мненията на всички!*
    Тъй като още се колебая между 2-те камери(Сони-то и Панасоника) ще взема един празен диск и ако мога ще
    ги пробвам на място в магазина и тогава ще реша като преценя на място!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    125
    #7

    Re: Помощ за избор на DVD видео камера

    Имах DVD92E,снимаше ужасно,снима на 800 000 пиксела което си е малко,не бях доволен,DVD105 е абсолютно идентична с 92Е,казвам в минало време защото ми я откраднаха преди 6 месеца в Африка,от 10 дена съм с DVD404,разликата е огромна,направихме малък запис в люлинския полис и го пуснахме на 42 инчова плазма,беше перфектно,ако имаш повечко пари силно ти я препоръчвам,записвам в VR формат и записите лесно се редактират,звукът е 5 в 1,оптиката е по нова от 105-цата,ако не,за тея 980 лева ще си вземеш 3 мегапикселова DV камерка,но определено 105 не снима добре,ако има нещо друго питай,живи здрави!!!

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #8

    Re: Помощ за избор на DVD видео камера

    не на последно място гледай гаранциите им

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    39
    #9

    Re: Помощ за избор на DVD видео камера

    Вече се сдобих с 404 и пурвото нещо, което направих, е да псувам. Не камерата, а ръководствата. Плоски, чешки, унгарски и словенски. Мамка му и прасе, поне един английски да бяха сложили. Ама когато купуваш, гледаш камерата, а не приложенията. Някой да има ръководство на по-разбираем език? Благодаря предварително, а впечатления ще пиша по-нататък.
    Преди да я купя, в технополиса правих проби с 205Е и с един канон 22. Нямат база за сравнение. Това е камерата.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    148
    #10

    Re: Помощ за избор на DVD видео камера

    и парите обаче двойни!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за видео камера
    От gdimitrov във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 16
    Последно: 19-12-08, 17:30
  2. Помощ за избор на видео камера.
    От hellcreep във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 55
    Последно: 08-06-08, 20:45
  3. Помощ при избор на видео камера
    От pachotel във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 09-05-08, 16:33
  4. Моля, за горещ съвет за избор на видео камера
    От kargona във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 24
    Последно: 15-11-07, 18:41
  5. Помощ за избор на камера...
    От cawboy във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 30-07-07, 22:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе