Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Помощ за видео камера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    14
    #1

    Помощ за видео камера

    Здравейте! Искам да си закупя видео камера и съм се спрял на Canon MV - 900. Някай може ли да ми каже нещо за нея и за Канон като цяло, а и също се интересува къде мога да си прехвърлям филмчетата от мини ДВ на ДВД и сруще каква сума.

    Благодаря Ви предварително

  2.  
     
  3. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #2

    Re: Помощ за видео камера

    Филмчетата можеш да прехвърляш на домашния си компютър на цената на една ДВД записвачка плюс подложки каквито си избереш.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #3

    Re: Помощ за видео камера

    Цитат Първоначално публикувано от gdimitrov
    Здравейте! Искам да си закупя видео камера и съм се спрял на Canon MV - 900. Някай може ли да ми каже нещо за нея и за Канон като цяло, а и също се интересува къде мога да си прехвърлям филмчетата от мини ДВ на ДВД и сруще каква сума.

    Благодаря Ви предварително
    Само като цяло към хубава марка си се спрял. От много места предимно Canon и JVC хвалят като хубави камери за домашно ползване. Това за последния въпрос за сумата не е много ясен. Можеш да си прехвърляш клиповете на всеки средномощен компютър със FireWire порт(половината съвременни дъна си го имат вграден)

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    14
    #4

    Re: Помощ за видео камера

    Цитат Първоначално публикувано от saint056a
    Само като цяло към хубава марка си се спрял. От много места предимно Canon и JVC хвалят като хубави камери за домашно ползване. Това за последния въпрос за сумата не е много ясен. Можеш да си прехвърляш клиповете на всеки средномощен компютър със FireWire порт(половината съвременни дъна си го имат вграден)
    Проблема е в това, че използвам лаптоп и нявав friwire порти, както и ДВД записвачка, иначе компа не е лош, 1.8 процесор атлон, 512 рам, и 40 гига хард заради това предпочитах да давам касетките да ми ги записва някой

    Благодаря

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #5

    Re: Помощ за видео камера

    Цитат Първоначално публикувано от gdimitrov
    Проблема е в това, че използвам лаптоп и нявав friwire порти, както и ДВД записвачка, иначе компа не е лош, 1.8 процесор атлон, 512 рам, и 40 гига хард заради това предпочитах да давам касетките да ми ги записва някой

    Благодаря
    ДВД писачка можеш срещу малко повече пари да си вземеш външна - огненажичка пък предполагам че също се предлага за лаптоп под формата на някакви "адаптори" - всичко е въпрос до пари ...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #6

    Re: Помощ за видео камера

    PANSONIC, JVC, CANON. Лично това са 3 марки за камери за мен. За да прехвълиш записа от miniDV касетат на компа ти трябва FIRE WIRE, такъв кабел и софтуер. Ако я свалиш без софта заема само около 14-15 ГБ на харда понеже няма компресия. Със софта си го правиш на MPEG 2 - стандартно DVD. И от там директно на печката. Много клиенти идват и искат USB кабел за камерите си да си прехвърлят записите на компа, някой им бил казал, че така ставало. Пълни глупости. Като пуснеш през USB 2-3 минутки и става едно хубаво забиване на трансфера и толкова, нищо няма на компа. То вече няма камери които да имат USB де, говорим за miniDV.

  8.  
     
  9. silverfox
    Guest
    #7

    Re: Помощ за видео камера

    Много ми е интересно как през USB ще сваляш записи. Камерите които съм виждал досега са или със FireWire или аналогови аудио и видео изходи. USB се ползва само за снимките. А колкото до FireWire-ра може да се ползва PCMCIA карта. След свалянето може да се компресира до формат за CD (DivX, Xvid, H.264...) или пък да се инвестират малко повечко пари за външна DVD записвачка като беше вече споменато. Гарантирам, че дори инвестицията във външна записвачка ще се избие след по-малко от 10 сваляния.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #8

    Re: Помощ за видео камера

    Цитат Първоначално публикувано от silverfox
    Много ми е интересно как през USB ще сваляш записи. Камерите които съм виждал досега са или със FireWire или аналогови аудио и видео изходи. USB се ползва само за снимките. А колкото до FireWire-ра може да се ползва PCMCIA карта. След свалянето може да се компресира до формат за CD (DivX, Xvid, H.264...) или пък да се инвестират малко повечко пари за външна DVD записвачка като беше вече споменато. Гарантирам, че дори инвестицията във външна записвачка ще се избие след по-малко от 10 сваляния.
    Камерите си имат и USB изходи, а по принцип USB2 като стандарт си има достатъчно голям теоретичен трансфер за да може да прехвърли записа от камерата. Така че става, но въпроса е до колко качествено. Мой приятел си прехвърляше до скоро записите през USB ... нещо спомена, че не е твърде доволен от качеството - сега мина на firewire - не съм го питал все дали е намерил някаква разлика в резултата.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #9

    Re: Помощ за видео камера

    Мисля че някои Panasonic-и имаха USB2 и по него можеше да се сваля DV.
    Проблема беше, че го правеше с някаква специална програма.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #10

    Re: Помощ за видео камера

    На аверчето за което говоря панасоника му е такъв ... специална програма не беше нужна - на USB2 камерата се засече и от Windows Movie maker само дето му трябваше 1 трудно откриваем в нета драйвер ... както написах - не остана много доволен от резултатите, но имам усещане, че може да е било и от софта на Уин-а ... после не съм го питал до къде е стигнал с файър-уайър-а

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #11

    Re: Помощ за видео камера

    Аз съм с Canon MV600i от две години и съм много доволен!
    Иначе препоръчвам всичко произведено в Япония (Canon и JVC са по-ниски от Sony и Panasonic, а са съизмерими като параметри). Гледай да камерата да не е само с 10x оптичен Zoom, какъвто навик имат Sony.

    Относно прехвърлянето - сигурно има студиа, където ще ти ги прехвърлят, но най-вероятно едно към едно.
    Повярвай ми, част от удоволствието е да си свалиш miniDV-то и след това да си направиш сам филмчето.
    Говоря за махане на някои кадри/сцени, корекции, добавяне на background музика, собствено меню и глави, преминаване между сцените и още сума ти шаренийки.

    Наистина за това е задължителен fireWire (скорост на трансфер 400mbps), а не USB2 (скорост 12 mbps), DVD записвачка (не компресирай с DivX или подобни за CD - след време ще съжаляваш) и естествено подходящ софтуер.

    Препоръчвам Pinnacle Studio 10 (напоследък го подаряват с някои камери, мисля, че Samsung) - много лесен за използване и с много възможности.

    От друга страна CPU 1.8Ghz, 512 RAM, 40 GB HDD са доста ниски като параметри за видеообработка.
    С този процесор няма да можеш да компресираш в реално време и една касетка (1 час) ще ти заеме окол 13-14 GB на харда. А и с тази памет някои по-сложни ефекти няма да могат да се приложат.

  14.  
     
  15. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #12

    Re: Помощ за видео камера

    Цитат Първоначално публикувано от dmanov
    От друга страна CPU 1.8Ghz, 512 RAM, 40 GB HDD са доста ниски като параметри за видеообработка.
    С този процесор няма да можеш да компресираш в реално време и една касетка (1 час) ще ти заеме окол 13-14 GB на харда. А и с тази памет някои по-сложни ефекти няма да могат да се приложат.
    Не е вярно, такъв е компютър си е съвсем добре за сваляне на видео и обработка. Моят е подобен и при по сложните обработки(повече рязане и наместване) съм стигал до 7-8 часа за едно ДВД, но смятам, че това е съвсем прилично. Ако си много нервен и не ти се чака толкова - цените на най-новите настолни компютри клонят към 2000лв, а на мобилните ... не ми се коментира.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #13

    Re: Помощ за видео камера

    Цитат Първоначално публикувано от myrshavija
    Не е вярно, такъв е компютър си е съвсем добре за сваляне на видео и обработка. Моят е подобен и при по сложните обработки(повече рязане и наместване) съм стигал до 7-8 часа за едно ДВД, но смятам, че това е съвсем прилично. Ако си много нервен и не ти се чака толкова - цените на най-новите настолни компютри клонят към 2000лв, а на мобилните ... не ми се коментира.
    Не го приемай като заяждане, но това с 2те хилядарки за "най-новите настолни" къде си го чул??

    Реално погледнато зависи какво ти трябва - бих могъл да ти сглобя машина и за 3000 лева ... само кутията ще ти е 150-180 $ плюс още 100 до 400 за охлаждане на различните компоненти ... всъщност има и екзотики като безвентилаторна кутия на Залман, която всъщност цялата си един голям радиатор и цената й е към $1200 ... това само кутия ...

    От друга страна, ако целта е обработка и запис на видео и работа с офис пакет може да се сглоби съвсем прилична конфигурация за около $350 ... вземаш едно mATX дъно с интегрирано видео, закачаш му AMD64 3000+/3200+, хард диск до 120-160ГБ, 512 МБ рам поне, двд писачка и в общи линии си готов ...

    Хем е относително евтино, хем за общи цели като видео обработка, филми, интернет, офис върши перфектна работа ...

    Иначе беше прав - процесор на 1.8 гиги си е напълно достатъчен - AMD 64 3000+

  17. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #14

    Re: Помощ за видео камера

    Уфф, много се отплеснахме, но не обичам да ме критикуват и после да ме повтарят.
    Цитат Първоначално публикувано от painmaster
    Не го приемай като заяждане, но това с 2те хилядарки за "най-новите настолни" къде си го чул??
    Следя цените. На подобна (около 2000) цена може да си сглобиш почти най-новото без да се изхвърляш с дадените от теб примери. Някъде споменах ли маркови компоненти? Доколкото мога да чета - не.
    Цитат Първоначално публикувано от painmaster
    От друга страна, ако целта е обработка и запис на видео и работа с офис пакет може да се сглоби съвсем прилична конфигурация за около $350 ... вземаш едно mATX дъно с интегрирано видео, закачаш му AMD64 3000+/3200+, хард диск до 120-160ГБ, 512 МБ рам поне, двд писачка и в общи линии си готов ...

    Хем е относително евтино, хем за общи цели като видео обработка, филми, интернет, офис върши перфектна работа ...

    Иначе беше прав - процесор на 1.8 гиги си е напълно достатъчен - AMD 64 3000+
    Струва ми се и аз това написах.
    Не се заяждам, обичам всичко да е точно.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #15

    Re: Помощ за видео камера

    Цитат Първоначално публикувано от myrshavija
    Уфф, много се отплеснахме, но не обичам да ме критикуват и после да ме повтарят.Следя цените. На подобна (около 2000) цена може да си сглобиш почти най-новото без да се изхвърляш с дадените от теб примери. Някъде споменах ли маркови компоненти? Доколкото мога да чета - не.Струва ми се и аз това написах.
    Не се заяждам, обичам всичко да е точно.
    Не е чак толкова ОФФ ...

    И споря защото не си напълно прав ... в случая аз ти говоря именно за "маркови" компоненти (имам предвид компоненти от средия ценови клас) и за това че съвсем не е нужно да даваш 2000 кинта за "почти най-новото" ... какво имам предвид :

    За 2000 лева, наистина ще сглобиш много читава машина, но въпроса е струва ли си за "офис" нужди и кепчър на видео с последваща обработка, да асемблираш компютър с двуядрен процесор и видеокарта от порядъка на $500 ед. цена, дънна платка на DFI и супер бърза памет, предполагащи възможности за екстремен клок? Аз казвам че не е необходимо ... и точно за това посочих ориентировъчната цена от около 350 до към 430 $ даващи всичко необходимо за работа, без геймърски истории ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на видео камера.
    От hellcreep във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 55
    Последно: 08-06-08, 20:45
  2. Помощ при избор на видео камера
    От pachotel във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 09-05-08, 16:33
  3. запис на видео от уеб камера
    От IBANEZ_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 14-01-07, 23:10
  4. Помощ за избор на DVD видео камера
    От alien_t във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 9
    Последно: 23-12-06, 22:23
  5. въпрос за видео камера
    От iovkito във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 06-01-06, 20:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе