Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 32

Съвет за цифров фотоапарат - Polaroid или Kodak

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    122
    #16

    Re: Съвет за цифров фотоапарат - Polaroid или Kodak

    @hihimor, погледни апарата от линка, който пуснах по-рано. Цената му е 259 лева и предполагам влиза в определения бюджет. Има си оптично увеличение. На мен не ми допадат единствено батериите, но в този ценови клас мисля, че няма други варианти.
    По отношение на BENQ нямам преки наблюдения, но съм чувал не дотам добри отзиви.
    Давам си сметка, че може би мнението ми е до голяма степен субективно, но аз определено си предпочитам апаратите на Canon.

    Успех!!!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #17

    Re: Съвет за цифров фотоапарат - Polaroid или Kodak

    Цитат Първоначално публикувано от Скакауец
    @hihimor, погледни апарата от линка, който пуснах по-рано. Цената му е 259 лева и предполагам влиза в определения бюджет. Има си оптично увеличение. На мен не ми допадат единствено батериите, но в този ценови клас мисля, че няма други варианти.
    По отношение на BENQ нямам преки наблюдения, но съм чувал не дотам добри отзиви.
    Давам си сметка, че може би мнението ми е до голяма степен субективно, но аз определено си предпочитам апаратите на Canon.

    Успех!!!
    това е проблема - тази марка още не е популярна... иначе...ето един например един BENQ : http://911.bg/a2/offers.asp?p=2059206&id=4206

    но вероятно по-големият екран доста по-бързо изтощава батериите....

    в ТСМ магазин видях един -немски- (????? вероятно) фотоапарат с 3х оптичен зум за 109 лв...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    77
    #18

    Re: Съвет за цифров фотоапарат - Polaroid или Kodak

    избийте си го от главите BENQ - големи боклуци!

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #19

    Re: Съвет за цифров фотоапарат - Polaroid или Kodak

    Цитат Първоначално публикувано от aram
    избийте си го от главите BENQ - големи боклуци!
    сигурно си ползвал поне 5-6 фотоапарата от тази марка?
    Може ли по-конкретно за недостатъците им - по-горе помолих за конкретно мнение на притежател на такава камера...

  6. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    434
    #20

    Re: Съвет за цифров фотоапарат - Polaroid или Kodak

    избийте си го от главите BENQ - големи боклуци!
    сигурно си ползвал поне 5-6 фотоапарата от тази марка?
    Може ли по-конкретно за недостатъците им - по-горе помолих за конкретно мнение на притежател на такава камера...

    Внасяме БЕНК и съм тествал няколко модела.
    Боклуци е силно казано. Дефекти не дават и работят добре.
    Но въпреки всичко не ги препоръчвам! Много шум в снимките, лоши цветове и недобър фокус. Това е ако ги сравниш с Канон.
    Канон А420 не се произвежда вече. Драсни ми един P.M след нова година и ще гледам да те уредя с един нов А430 който да влезе в бюджета ти празници са все пак пък и да си помогнем пофорумски

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    26
    #21

    Re: Съвет за цифров фотоапарат - Polaroid или Kodak

    Виж тези модели

    http://www.photopavilion.com/?page=c...rom=100&to=270

    Навремето имах едно фуджи файнпикс 2 мп и снимките който правеше все още къртят по всички показатели дори олимпусите от серията FE-1хх. Въпреки, че олипуса се води класен фотоапарат......виждал съм снимки от модели FE-100, FE-110, FE-170, FE-190........и дълеч не съм доволен. Имал съм панасоник LS1.....снимки на вън правеше добри, но вътре , на светкавица и ако използвам зуум...ужасни.....съответно и вече съм предубен и към тази марка фотоапарати.
    От това което ми е попадало в ръцете мога да заклуча следното.
    Мпикс. не са от значение, ако снимките не се печатат. 5 мпкс са напълно достатъчни за снимка 20х30.....съответно за нормалните снимки 10х15 и на по-малка резолюция са напълно достатъчни.
    Дигиталния зуум е пълна простотия - ако имаш дигитално фото, значи имаш компютър(за да преглеждаш снимките), значи може да си увеличиш снимката, както ти харесва.
    Марката е важно нещо, но може да има 10 изключителни модела и 11 да е пълна боза и обратното. За това - отива се в магазин....щрака се пробно поне 20 кадара вънка, вътре, с зуум, с светкавица.....с различни фотоапарати от набелязаните.....след това си ги записваш на флашка и ги разглеждаш в къщи наспокойствие и внимателно.
    Мнението си е лично мое, 100% субективно, но това е най-разумния начин за покупка на фотоапарат


    п.с. фуджито ми е слабост, но само заради моето старо фото имам такова мнение....не съм виждал снимки от нито един друг модел на фуджи. А и са с XD карта т.е. 2 пъти повече парички за памет(както и олипусите).

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #22

    Re: Съвет за цифров фотоапарат - Polaroid или Kodak

    Ето моята класация за сапунерки:
    1. Канон, Никон, Панасоник (с обектив Лайка), Фуджифилм F10-F40
    2. Фуджифилм, Олимпус, Коника-Минолта, Сони (с Цайс), Самсунг (с Шнайдер)
    3. Пентакс, Панасоник (с Лумикс), Сони, Самсунг (с SHD)
    4.
    5.Кодак, Самсунг
    6.HP
    7.
    8.
    9.Всякакви български и китайски сапунерки вкл. Практика и GSM-и.
    10. Чак толкова скапан апарат не съм чул до сега, ама може и да има

    ! Това все пак е субективно виждане, избирайте си сами !

  10. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #23

    Re: Съвет за цифров фотоапарат - Polaroid или Kodak

    pitagor, обективи Лумикс няма, Лумикс е серия апарати на Панасоник, всички те са с обективи Лайка ;-)

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #24

    Re: Съвет за цифров фотоапарат - Polaroid или Kodak

    Твърдо нье, Ско. Всички не са с Лайка. Ето ти Панасоник с обектив лумикс:
    http://www.dpreview.com/reviews/panasoniclz2/

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #25

    Re: Съвет за цифров фотоапарат - Polaroid или Kodak

    Линка не работи, но няма значение. Лумикс са серия апарати, както казва Cko, но е вярно , че не всички Панасоници са Лайка.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #26

    Re: Съвет за цифров фотоапарат - Polaroid или Kodak

    Момчета, не се изказвайте неподготвени. Има съвпадение на имената. Панасониците от серията DMC-LZ са с обективи Lumix DC vario.
    Линкът работи. Погледнете пак.

  14.  
     
  15. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #27

    Re: Съвет за цифров фотоапарат - Polaroid или Kodak

    Явно си прав (снимката си е снимка), просто на моя пише лумикс, а на обектива - лайка. Anyway

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #28

    Re: Съвет за цифров фотоапарат - Polaroid или Kodak

    Да, при мен също проработи! Не съм обърнал внимание на съвпадението в имената . Но дали всички обективи на Панасоник, различни от Лайка, са Лумикс - също не знам.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #29

    Re: Съвет за цифров фотоапарат - Polaroid или Kodak

    Като че ли да. Трябва да отбележим, че обективите лайка на апаратите панасоник са произведени в съвместно предприятие на Мацушита и Лайка в Япония, я не в Германия, но са изцяло проектирани от Лайка (оптиката). Оптичният стабилизатор не знам, сигурно Мацушита е участвала здраво. Всеки случай и панасонишката лайка си е супер обективче!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #30

    Re: Съвет за цифров фотоапарат - Polaroid или Kodak

    re: bobeto
    И аз имам слабост към фуджитата, нищо че сега снимам с Паналайка LX1, главно заради обектива (от 28мм), избора на аспекти (3:2, 4:3 и 16:9), оптичния стабилизатор. Пък и филмчето е 848 x 480 / 30 fps (16:9).
    На сина ми остана фуджи F700, а на дъщерята Дядо Коледа подари едно фуджи F20.
    Е това F20 е убийствено апаратче. Има напълно използваемо ISO 2000! Прави прекрасни снимки вечер само на една лампа в помещението без светкавица! Даже снима и на светлината само на работещ телевизор, но вече шума в снимката става видим...
    А и филмчето е с прекрасно качество (По-добро от панасоника).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за избор на цифров фотоапарат.
    От Стоян във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 15-08-11, 18:06
  2. Цифров фотоапарат Kodak
    От Niakoi във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 04-09-07, 16:36
  3. Съвет за избор на цифров фотоапарат
    От Audioslave във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 13
    Последно: 15-03-06, 13:51
  4. Съвет за цифров фотоапарат
    От G_R_U във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 66
    Последно: 07-09-05, 14:26
  5. Цифров Фотоапарат съвет
    От shulio във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 33
    Последно: 26-07-04, 09:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе