Резултати от 1 до 6 от общо 6

Помощ за видеокамера JVC GR-D23E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #1

    Помощ за видеокамера JVC GR-D23E

    Много моля, ако някой се е добрал до e-mail адрес на Technical Support JVC Europe или Japan да ми го напише!

    Повреди се CCD sensor (Sony) и JVC е обявила кампания за безплатна замяна на всички повредени сензори в и извън гаранция от публикуван моделен списък.
    За съжаление това, представете си, важи за целия Свят, но не и за милата ни Татковина??? Като че ли живеем в паралелна вселена или на друга планета! На всичко отгоре няма JVC Europe site, а само локални, където естествено България не присъства от поне 3 години! За да ни е гадно, в посочените страни също има само адреси и телефони, но не и e-mail на Technical Support. Само на Латвия и Литва имаше и аз им писах - без отговор, за сега.

    Sony безплатно смени дефектните сензори на техните продукти и у нас, а останалите като Canon & JVC се ослушват! Проблемът е, че цената на ремонта е между 170 и 190 лв., а нова камера е от порядъка на 500. Ако не направят ремонта безплатно, няма смисъл да се инвестира в морално остаряла камера MiniDV.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #2

    Re: Помощ за видеокамера JVC GR-D23E

    Самата матрица струва 70лв.С ремонта ,преди около 3 месеца, ми излезе 90лв.Моделът ми е JVC GR-D30E.Имам я 3-4 години и съм много доволен.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #3

    Re: Помощ за видеокамера JVC GR-D23E

    Завиждам ти!
    Ако не е тайна, напиши ми къде я ремонтираха и дали след това всичко си работи както трябва, автофокуса например! Прочетох оплаквания за такъв проблем някъде, явно от калпав ремонт.
    На мен ми искат за матрицата на едното място 49 USD, което е около 70лв. наистина, а на другото - 102лв. Цените за ремонта са по-близки - 96 и 70лв. съответно.
    Дават и 3 месеца гаранция, но се чудя дали после всичко ще работи както трябва ...
    Камерата не съм я виждал и в момента не е при мен. Проблемът се усложнява от това, че е на моята приятелка и ако нещо се случи при ремонта, няма да се чувствам добре. Аз имам основно правило, взаимствано от мой приятел: "Лекари и сервизи не препоръчвам", но в случая не мога да го приложа.

    Молбата ми беше за e-mail на JVC Technical Support, за да разбера със сигурност, че кампанията им не важи в България!
    Преди си имаха представителство за Европа, където можеш да се обадиш за такива проблеми, но не помня в коя държава беше. В краен случай ще се обадя в UK центъра им за съдействие!

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #4

    Re: Помощ за видеокамера JVC GR-D23E

    Ето тука сменяше един приятел
    http://www.royal.bg/service/frs.htm
    към 120 лева му излезе всичко. В крайна сметка това си е сервиз който поддържа JVC

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #5

    Re: Помощ за видеокамера JVC GR-D23E

    Благодаря tweeg,
    Но аз първо там звънях и ми казаха, че трябва да си платя!
    Затова търся e-mail на Technical Support от някоя "бяла" европейска държава, да ги питам защо за нас не важи кампанията на JVC?
    В краен случай ще се обърна към Комисията за защита на потребителите. Нали имаме "наш човек" - Комисаря М. Кунева (да не вярва човек, че нещо върши там).

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #6

    Re: Помощ за видеокамера JVC GR-D23E

    Последно ми казаха крайна цена за ремонта 150лв. и утре мисля да я занеса в сервиза.
    А JVC - НИКОГА ВЕЧЕ!!!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. помощ за видеокамера jvc gz-e15be
    От димъро във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 23-07-12, 16:05
  2. Въпрос за видеокамера.
    От MasteRMind във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 11-10-08, 16:03
  3. Помощ относно видеокамера JVC gz-mg57ek(видеообработка)?
    От junta във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 01-06-08, 13:26
  4. Избор на видеокамера
    От mikk във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 38
    Последно: 29-11-07, 17:18
  5. От видеокамера на DVD
    От izwerga във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 16-07-04, 12:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе