Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Избор на Цифров/Огледално-рефлексен фотоапарат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #1

    Избор на Цифров/Огледално-рефлексен фотоапарат

    От доста време се каня да си купя нещо което да е различно от обикновените "сапунерки", но избора не е много лесен.Спрял съм се на няколко модела като единия е ето този http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09023228 , приемам съвети всякакви , надявам се тази Тема да е в помощ и други потребители.
    Наздраве!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #2

    Re: Избор на Цифров/Огледално-рефлексен фотоапарат

    Еми тоя, който си посочил не е огледално-рефлексен, а някакъв компромис между сапунерка и слр. Огледално-рефлексен е Никон Д40 за 700 лева в България или 480 лева в културните държави.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #3

    Re: Избор на Цифров/Огледално-рефлексен фотоапарат

    ... Вземи си Sony R1 - хубава матрица и хубав обектив.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #4

    Re: Избор на Цифров/Огледално-рефлексен фотоапарат

    Най-доброто предложение до 1000лв., нищо, че е от 2006, по-нов е D60, ако не си с претенции
    http://www.photopavilion.com/?page=c...#slides-pane-0

    http://www.photopavilion.com -най-евтините цени, това са за мен местата от където можеш да си купиш фототехника
    http://photo-place.org

    Аз лично ще си взема Nikon D90, но модела е от Август 2008, на 3месеца и чакам да му падне цената малко

  6. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #5

    Re: Избор на Цифров/Огледално-рефлексен фотоапарат

    И аз съм за Д40 на Никон. Като цяло той се справя, като недостатък е липсата на клипчета, но все пак е фотоапарат, а не видеокамера. Д90 ги прави вече даже и в HD формат, но цената е доста приятна.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #6

    Re: Избор на Цифров/Огледално-рефлексен фотоапарат

    От по-ниския клас сякаш най-изгоден е двойния кит на Д60, че идва и с чанта, която струва да речем 100-тина лева. Иначе като за начало Д40 и мене ми допада. И по-малко ще шуми заради 6-те си мегапиксела на същата по големина матрица.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #7

    Re: Избор на Цифров/Огледално-рефлексен фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от universum
    ...И по-малко ще шуми заради 6-те си мегапиксела на същата по големина матрица.
    А какво става ако снимка от 'по-шумния' я намалим до 6 мегапиксела ... колко ще е шума?

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #8

    Re: Избор на Цифров/Огледално-рефлексен фотоапарат

    И мене ме занимаваше този въпрос. После прочетох мнение в руски форум ако се не лъжа, че тъй като матриците са с еднаква големина, а пикселите с 4 млн. повече, при Д60 те (пикселите на матрицата) са по-малки и съответно по-шумни. Ако снимаме на по-малка разделителна способност се обединява информацията от няколко пиксела и резултата е пак повече шум.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    61
    #9

    Re: Избор на Цифров/Огледално-рефлексен фотоапарат

    Много малко неща са сигурни, но тези са:

    Апарат- Канон/Никон
    Телевизор - Сони/Филипс
    и т.н.
    Всичко друго не е съвсем истинско...

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #10

    Re: Избор на Цифров/Огледално-рефлексен фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от sbalbb
    Много малко неща са сигурни, но тези са:

    Апарат- Канон/Никон
    Телевизор - Сони/Филипс
    и т.н.
    Всичко друго не е съвсем истинско...
    А бе като гледам, твоя ник не фигурира между сигурните неща - да не би да не си съвсем истински?

  13. dva
    dva е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    86
    #11

    Re: Избор на Цифров/Огледално-рефлексен фотоапарат

    Няколко съвета:
    1. Не си купувай апарат със сменяем обектив (Canon 400/450, Nikon D40/60 и нагоре), ако не си готов да закопаеш още толкова или два пъти по толкова в обективи и светкавици;
    2. Помисли какво ще снимаш и реши кое ти е най-важно - портретни снимки или пеизажи, спорт или залези, универсални решения тук няма, или цената и теглото им ги обезмисля;
    3. Направи си списък с нещата, които те дразнят и ти пречат в настоящата ти сапунерка;
    4. Всички апарати под 2к ги има доста в BG, намери човек с такъв, говори с него, пробвай;
    4. Късмет, дано Дядо Коледа получи писмото ти навреме

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #12

    Re: Избор на Цифров/Огледално-рефлексен фотоапарат

    @veselintonev Ако ще взимаш SLR-like ( без достатъците и недостатъците на огледално-рефлексните ) можеш да се огледаш и за този SAMSUNG PRO815 http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09016985
    Лично го ползвам повече от година и половина и продължавам да съм изключително доволен. Матрицата при 8.3мп е 2/3 инча а не 1/1.8 както при панасоника, компакт флаш вместо sd ( много по бърза готовност за следваща снимка особенно в най-големите резолюции поради по високата скорост на записване ), затвор до 1/4000 от секундата, изцяло ръчен зуум ( пести ток ) и т.н.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    61
    #13

    Re: Избор на Цифров/Огледално-рефлексен фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    А бе като гледам, твоя ник не фигурира между сигурните неща - да не би да не си съвсем истински?
    Лазарееееееее, стой си в темата за проточен бойлер Юнга!

    Хора, само не апарат SAMSUNG !!! За апарат най-важно е оптиката!

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #14

    Re: Избор на Цифров/Огледално-рефлексен фотоапарат

    "Само не Samsung" само, че не заради обективите им. Samsung са с обективи Schneider-Kreuznach ако ви говори нещо, има и други неща освен голямата матрица и добрия обектив. Samsung не са фотографска марка и от продуктите им, с които съм се сблъсквал оставам с впечатлението, че все нещо им липсва, по-лесно се чупят, не са надеждни (не говоря за телевизори, там нямам мнение). Затова бих предпочел Панасоник или Сони от посочените по-горе. Tommorow пише, че е доволен ама не знам какви са му изискванията и дали ползва ръчните режими. И все пак това са пари за сносен дслр.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #15

    Re: Избор на Цифров/Огледално-рефлексен фотоапарат

    DSLR апарат е едно на ръка. Обикновено го купуваш с китовия обектив и след месец-два вече не ти стига. Започваш да се оглеждаш за обективи и... изненада... апарата е най-евтиното нещо, което си си купил. Хубавите обективи са бая цифра. Аз съм с Канон 350Д + стабилизирания китов обектив. Излезе ми 880 лв. юни месец, донесоха ми го от щатите. Снимах, снимах, кеф. Да ама сега слънчицето почна по-слабо да свети.
    Наскоро снимах една служба в много тъмен храм, щраках с вградената светкавица, после се мъчих във фотошопа да докарам някакви снимки. И си купих светкавица (на старо), още 350 лв. Преди 6 дена снимах концерт в зала. Предните редове бяха заети и се наместих на 10 метра от сцената. Голям зор с тоя обектив, резултат - пак зор във фотошопа. Извод - ще се купува обектив, нещо по дългичко, да закара поне на 15 метра. Да, ама що годе читав е 560 лв. Ако решиш да снимаш портрети, най-евтиния е 180 лв и е голям компромис.
    Обаче, матрицата е супер. На високо исо се снима без проблем - 800 е напълно приложимо, 1600 също върши работа. В едни и същи условия, примерно ако е тъмно, ДСЛР-а е незаменим.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на компактен цифров фотоапарат!
    От g_velev във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 27-03-12, 15:33
  2. Избор на цифров фотоапарат?
    От hinergy във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 30-05-07, 10:54
  3. Съвет за избор на цифров фотоапарат
    От Audioslave във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 13
    Последно: 15-03-06, 13:51
  4. Избор на цифров фотоапарат...
    От Caesar във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 42
    Последно: 16-07-05, 15:02
  5. Избор на цифров фотоапарат
    От Ico. във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 20
    Последно: 25-01-05, 16:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе