Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

избор на Full HD 1080 Камера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #16

    Re:избор на Full HD 1080 Камера

    Цитат Първоначално публикувано от granity
    Дълбоко се лъжеш ако си мислиш че за 2500лева ще си купиш нещо което снима качествено,тези камери са направени за непрофесионалисти така да се каже.Камера Canon-тук не става въпрос за фотоапарати.
    Що се обаждаш като хабер си нямаш от подобни работи......

    'айде сега не ми прави философси умозаключения, ами ми кажи коя камера до 2000лв е по -добра И С КАКВО от горепосочения Канон?
    А какво е неговото качество -- вземи виж малко тестове и сники.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #17

    Re:избор на Full HD 1080 Камера

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Що се обаждаш като хабер си нямаш от подобни работи......

    'айде сега не ми прави философси умозаключения, ами ми кажи коя камера до 2000лв е по -добра И С КАКВО от горепосочения Канон?
    А какво е неговото качество -- вземи виж малко тестове и сники.
    Професоре отиди в ТМ и си избери която искаш камера да снимаш,нека ти пуснат после записа на една 50 инчова примерно и ако ти хареса това което видиш евала ,за сравнение може да погледнеш на съседния тв клип 1080i някаква разлика дали ще има а?И в чия полза.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #18

    Re:избор на Full HD 1080 Камера

    Цитат Първоначално публикувано от granity
    Професоре отиди в ТМ и си избери която искаш камера да снимаш,нека ти пуснат после записа на една 50 инчова примерно и ако ти хареса това което видиш евала ,за сравнение може да погледнеш на съседния тв клип 1080i някаква разлика дали ще има а?И в чия полза.
    Професоре, представата ти за видео с това което си виждал в ТМ ли се изчерпва?

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #19

    Re:избор на Full HD 1080 Камера

    Цитат Първоначално публикувано от granity
    Професоре отиди в ТМ и си избери която искаш камера да снимаш,нека ти пуснат после записа на една 50 инчова примерно и ако ти хареса това което видиш евала ,за сравнение може да погледнеш на съседния тв клип 1080i някаква разлика дали ще има а?И в чия полза.
    1. "Професоре отиди в ТМ и си избери която искаш камера да снимаш,нека ти пуснат после записа на една 50 инчова примерно и ако ти хареса това което видиш евала "

    Явно никога не си пускал запис направен с камерата която споменах

    2. "за сравнение може да погледнеш на съседния тв клип 1080i някаква разлика дали ще има а?И в чия полза. "

    Сравняването на професионален рекламен HD клип, със запис правен в магазин НЕЗАВИСИМО с каква камера (било то и професионална) показва колко са ти "ясни " нещата.

    А от 1. и 2. стигаме пак до:
    Що се обаждаш като хабер си нямаш от подобни работи......

  6. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #20

    Re:избор на Full HD 1080 Камера

    Почти стигнахте до идеята че вашите fullhd камери не могат да се сравняват с профи HD камерите като качество в смисал снимат доста по зле.На кое викате тогава фулл хд.Няма такова нещо като фулл хд -непрофесионален или любителски.Една камера или снима FULL HD или не.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #21

    Re:избор на Full HD 1080 Камера

    A бе ти не се ли усещаш, че колкокото повече пишеш, толкова повече се излагаш.

    FULL HD е ФОРМАТ на заснимане и възпроизвеждане, а НЕ критерий за качество!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    120
    #22

    Re:избор на Full HD 1080 Камера

    Кодеците едно на ръка. От друга страна огромно влияние играят оптиката и размера на матрицата. А в евтините камери се слагат евтини оптики и миниатюрни матрици, което веднага предопределя трагичния резултат. Докато снимаш балансирана от към осветление сцена всичко е ОК. Настане ли обаче нещо по контрасно, наполовина сцената да е в сянка или по-тъмно - става мноого зле - половината изгаря, другата половина е черна. Това важи са СД; ХД и какви да е бюджетни камери (и фотоапарати) и особено за камерите, тък като по правило са със съвсем малки матрици.
    Моя съвет за по-добър резултат е да обърнеш внимание на Canon HV20/HV30 или направо Sony HVR-A1 ако може да си позволиш.

    Edit Sony HC1 ако успееш да намериш даже и 2-ра ръка, въпреки че е старичък модел, също не е за изхвърляне и доста по-евтин от А1.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    54
    #23

    Re:избор на Full HD 1080 Камера

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Оптиката ти компенсира резолюцията, като го гледаш на 15-инчов телевизор.

    Професионалистите правят пари и могат да си позволят да имат компютри дето да ползват само да им конвертират касетите на дигитал - аз обаче като потребител никак не се кефя на тази идея!

    П.П. телефони дето снимат в HD ще има.
    не е точно така. независимо дали на касетка или на хардче като файл, винаги си ги обработвам на компа.
    за самото прехвърляне не ти трябва мощен такъв - важното е да има ДВ вход или ИЕЕ1394 или и-линк (различни имена на едно и също нещо)
    само място да имаш. - 1 час ДВ касетка заема 12-15 гб .
    но това е споменавано и дискутирано мнооого пъти. и за мен касетката си остава най-качествения носител за сега. а не харддиск или двд носител

    а и точната дума не е "конвертиране" на касетката а "прехвърляне". може и директно конвертиране.. ама.. лично аз никога не бих правил това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    35
    #24

    Re:избор на Full HD 1080 Камера

    Бих те посъветвал да си вземеш Sony HDR-SR11(Е-то накрая е за Европа / Pal, иначе е NTSC). Разликата с HDR-SR12 е само в големината на хард диска, а цената е чувствително по-надолу. Ползвам тази камера от миналото лято и съм много доволен. Качеството е изумително.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    7
    #25

    Re:избор на Full HD 1080 Камера

    ще се присъединя към мнението на Baj Vylcho, взех си същата камера да си снимам бебето и съм супер доволен

    според мен трябва да се гледат записите на HD TV поне 42" през HDMI, при мен на 46" предизвиква "wow" ефект

    за улеснение си поръчах и Popcorn Hour, мисля да копирам всички филми там без конвертиране и да си ги гледам удобно от дивана с дистанционно в ръка.

    големината на диска е предостатъчна и при настройки за максималко качество

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Чисто Нова Камера Full HD Panasonic HDC-HS9
    От producer във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 03-08-12, 08:13
  2. Full HD Камера Sony TG3E
    От boko235 във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 09-03-12, 13:20
  3. Добра FULL HD камера без ценови ограничения :)
    От Fresh във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 05-12-11, 22:38
  4. Екшън камера "OREGON ATC 9K" - FULL-HD
    От ddobrev във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 02-12-11, 09:30
  5. Цигански безредици и има ли държава?
    От ru-boy във форум Коментирай новина
    Отговори: 67
    Последно: 15-09-07, 01:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе