Резултати от 1 до 7 от общо 7

Хладилник Либхер - въпрос за заскрежаването

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    3
    #1

    Хладилник Либхер - въпрос за заскрежаването

    Здравейте!
    Имаме нов хладилник от около месец. Взехме си Liebherr CU 3021. Забелязвам обаче, че има конденз по задната стена на хладилника, който периодично се замразява/размразява. Хладилникът се води с автоматично размразяване. Освен това, ако е по-пълен, заскрежаването е повече, когато се поизпразни намалява. Иначе си изстудява нормално, фризерът работи добре.
    Въпросът ми към Вас е - нормално ли е това? При всички Либхер-и ли се получава този ефект? Можете ли да помогнете с повече информация по въпроса?
    Благодаря предварително!
    Поздрави!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    26
    #2

    Re: Хладилник Либхер - въпрос за заскрежаването

    Имаме същия

    Няма за какво да се притесняваш, точно това е автоматичното размразяване. И на други хладилници съм го виждал.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    28
    #3

    Re: Хладилник Либхер - въпрос за заскрежаването

    @dobreff: Не се притеснявай, това е то автоматичното размразяване! Даже, ако не се лъжа, го пишеше и в упътването му. И аз имам такъв от 2 месеца и съм адски доволен (надявам се и занапред!).
    Поздрави!

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    3
    #4

    Re: Хладилник Либхер - въпрос за заскрежаването

    ха-ха, това че го има в упътването ми хареса. Все пак аз съм програмист, упътването се чете накрая, първо се тества, после се търси информация по форумите и накрая може да се стигне и до документацията
    Благодаря за отговорите!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    61
    #5

    Re: Хладилник Либхер - въпрос за заскрежаването

    Имам малък Либхер от първите, произведени в БГ завода, саморазмразяващ се. Вече е над 5 годишен и винаги е било така. Нормално е

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    76
    #6

    Re: Хладилник Либхер - въпрос за заскрежаването

    Съвсем нормално е- там се намира изпарителя, и по него се облазува скреж или конденз. Водата се отича по гърба надолу, и през едно отворче върху компресора, и там от отделяната от него топлина се изпарява.

    А да четящите упътванията на края- не забравяйте, ако температурата в помещението падне под 18 градуса, да включите копчето, намиращо се на термостатното тяло!

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Re: Хладилник Либхер - въпрос за заскрежаването

    скреж няма по стените само на non frost хладилниците , които са на друг принцип на работа, не се притеснявай, нормално е !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за хладилник Indesit BAAN13
    От trifon81 във форум Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 08-06-14, 09:32
  2. Проблем с хладилник Либхер
    От daskala_63 във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 14-07-11, 11:04
  3. Хладилник Либхер термореле
    От aleksenergo във форум Хладилна техника
    Отговори: 33
    Последно: 19-05-11, 23:29
  4. Хладилник Либхер 280 л. - изгорял компресор
    От Ivanka във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 16-02-10, 14:20
  5. Отговори: 6
    Последно: 20-02-08, 18:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе