Страница 117 от 144 ПърваПърва ... 67107115116117118119127 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,741 до 1,755 от общо 2146

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1741

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    В Бош трябва да ползват aspera на Embraco или Danfoss. Ако са почнали да им лашкат китайски боклуци, по-добре минавайте на хладилниците на Самсунг. Поне качеството им е постоянно, евтини са и няма изненади.

  2.  
     
  3. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #1742

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Нашият е Бош KGE49VI4A и е с този компресор https://www.secop.com/products/highl...600a-inverter/ . Да чукна на дърво за сега работи прекрасно, безшумен и изключително точно си поддържа зададените градуси.

  4. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #1743

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Кой точно не знам, но две неща да имате в предвид. Ледогенераторите са номер 1 проблем с хладилниците по целия свят. За по-сигурно ги избягвайте. Отделно трябва да свържете хладилника към водопровода, а и самия генератор харчи ток непрекъснато. Това на енергийния етикет не знам дали е замервано с включен ледогенератор/филтър за вода.
    Статистически най-надежния тип хладилник е този с горна камера без ледогенератор.
    Гледам искаш да вземеш Инокс - stainless steel. Има няколко вида и по-евтините са магнит за пръстови отпечатъци. Зависи от стоманата как е направена. Имам хладилник ЛГ Инокс и е целия в пръсти. Трябва да го чистиш след всяко отваряне. Имаше модел с 400лв по-скъп, който е направен от Инокс, по който не си личат отпечатъци, но го нямаше наличен, заради Ковид. От друга страна имам съдомиялна Мийле Инокс, по-която почти нищо не полепва като отпечатък. Да го имаш в предвид, че ръцете на детето ще са по целия хладилник.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #1744

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Какъв INOX? Те поне половината марки и модели са с такова покритие само на вратите.
    Ако въобще го има, а не се ползва някаква пластмасова имитация с цвят INOX..

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #1745

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    За триене.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #1746

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Стига бе!

    Отпечатъците от пръсти/длани да са проблемът.

    Вие да не живеете в стерилна среда и след всяко отваряне на вратата на хладилника да търчите да я бършете?!?

    В крайна сметка няма идеални неща.

    А ако толкова държите всичко "да лъщи" купувате евтина вакса за коли от ЛИДЛ по 2.99лв бутилката, "мацвате" вратата на хладилника и като изсъхне полирате/ваксирате и след това поне 2.5-3 месеца няма да оставят каквито и да са следи от пръсти и ръце по хладилника...

    Ей, направи ме утрепа с тоя пост за "пръстите"...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #1747

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    На INOX-а мръсоптията се набива в очи от голямо разстояние. И дразни неимоверно много.
    Можеш да провериш във всеки магазин за бяла техника.
    Не знам защо народът е луднал по този титаниев цвят. Че и на всичкото отгоре е доста по-скъп уредът само заради това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    11
    #1748

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    Нашият е Бош KGE49VI4A и е с този компресор https://www.secop.com/products/highl...600a-inverter/ . Да чукна на дърво за сега работи прекрасно, безшумен и изключително точно си поддържа зададените градуси.

    Здравейте можете ли да ми кажете, къде е произведен този модел и от къде го купихте.

    Свързах се с продавачът на БОШ-а, оказа се, че модел KGN397LEP е с китайският компресор jiaxipera и произведен в Турция. Чудя се как може да сложиш филтър за произведен къде, а като те питат да се различава инфото, какво трябва да си продадат гадната продукция ли...

    За пръстите жена ми има грижа там тя решава.

    Харесах едно страхотно ЛГ с горна камера 592 литра обаче просто сме ограничени от мястото и не можем да го поберем в глупавата кутия(кухня).

  11. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #1749

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Закупен е от Технополис ако не се лъжа трябва да е Турско производство. Реално никой не можеше да ми каже (нито в магазина нито в сайта на Бош) кога е произведен и с какъв компресор е. Избрахме го по възможността за разпределение на рафтовете (внимавай за това за да няма неприятни изненади) и после по хубост - толкова. В къщи разбрах че е с инверторен компресор (купихме го с нагласата че е с обикновен)и т.н.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    11
    #1750

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Купихме LG-то, ЕТА за влизане в експлоатация 4 месеца :D

    Като имам повче инфо ще пиша/кажа.

    Благодаря за отзовалите се, хубав и спокоен ден и прияен уикенд.

  13. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #1751

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Имам LG NO FROST вече от над 20 години и почти не е изключван.Няма какво да казваш.
    Честито.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #1752

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Аз имам No frost и Low frost и повече No frost не бих си взел.
    Low frost-та вече работи повече от 8 месеца и няма никакъв лед, нито в хладилната, нито във фризерната част, а това е единственото предимство на No frost-та, от там нататък само негативи: смесване на миризми, изпръхване на храната, ако не е в кутии, намален обем, по-висока консумация, по-шумен и прочие.

  16. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #1753

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    На INOX-а мръсоптията се набива в очи от голямо разстояние. И дразни неимоверно много.
    Можеш да провериш във всеки магазин за бяла техника.
    Не знам защо народът е луднал по този титаниев цвят. Че и на всичкото отгоре е доста по-скъп уредът само заради това.
    Прав си. Жена ми искаше Инокс. Пълна загуба на пари е и има голям недостатък с тези отпечатъци. Много е дразнещо. В другото жилище сме с изцяло бели уреди - хем по-евтино, хем нямаме проблем с дири от ръце по вратите.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #1754

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Аз имам No frost и Low frost и повече No frost не бих си взел.
    Low frost-та вече работи повече от 8 месеца и няма никакъв лед, нито в хладилната, нито във фризерната част, а това е единственото предимство на No frost-та, от там нататък само негативи: смесване на миризми, изпръхване на храната, ако не е в кутии, намален обем, по-висока консумация, по-шумен и прочие.
    Аз имам комбиниран халдилник за вграждане Whirlpool, който не е No frost, а нещо подобно на това, което казваш и наистина вече за 6 месеца освен няколко замръзнали малки капчици по гърба, няма никакви наченки на заледяване.

  18. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #1755

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Аз имам No frost и Low frost и повече No frost не бих си взел.
    Low frost-та вече работи повече от 8 месеца и няма никакъв лед, нито в хладилната, нито във фризерната част, а това е единственото предимство на No frost-та, от там нататък само негативи: смесване на миризми, изпръхване на храната, ако не е в кутии, намален обем, по-висока консумация, по-шумен и прочие.
    Не съм се интересувал даже какво е low frost,защото не съм мислил за хладилник.Ако може обясни.Но тези неща ,които ги говориш за NO FROST от личен опит ли са или си ги чел някъде(дано да не е във форуми).Аз не съм забелязал такива неща,така че ако не са от личен опит дай линкове да прочетем.

    п.с. Потърсих малко и ...намерих малко засега...Все пак за low frost

    ''Също така, това устройство произвежда много малко лед, което позволява възможно най-бързо размразяване. Трябва да се отбележи, че тази система се прилага само за фризери.''

    https://bg.decoratex.biz/kuhnya/holo...-ili-no-frost/
    Този пост е редактиран от inches9; 14-05-21 в 20:43.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 10:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 21:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 23:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 21:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 21:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе