Страница 67 от 147 ПърваПърва ... 1757656667686977117 ... ПоследноПоследно
Резултати от 991 до 1,005 от общо 2196
Like Tree294Одобрявам

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    38
    #991

    Отговор: Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    @bagerista9, правилно ли съм разбрал от изчетеното до сега, че с нормален компресор (за разлика от инверторния) е и по-тихо и по надеждно?!

    От това, което прочетох до тук, май ще трябва да дам повече пари за хладилник. Днес видях, че Панасоник имат промоция за 5 годишна гаранция - http://www.technopolis.bg/bg/Combo-f...AS1-E/p/661805. Някакви мнения за Панасоник като марка хладилници?

    http://www.technopolis.bg/bg/Combo-f...AXA-E/p/661809 - този модел някой да знае с какъв компресор е? Инверторен или не?!

    В крайна сметка се колебая между Панасоника и този Бош: http://www.technopolis.bg/bg/Combo-f...6VL31/p/663831
    Този пост е редактиран от baraev; 16-10-15 в 23:23.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    176
    #992

    Отговор: Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Привет колеги! Смятам да купувам хладилник и се колебая между http://www.technopolis.bg/bg/Combo-f...SWCWS/p/660670 и http://www.technopolis.bg/bg/Combo-f...WW-EF/p/661663. Някакви мнения за тях? Надеждни ли са, кой от двата да предпочета, друго предложение в тоя ценови клас? Предварително благодаря!

  4. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #993

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    LG,Bosch-за предпочитане

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #994

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Тук има полезна информация за купувачи на хладилна техника:


    Как да изберем хладилник?

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2014
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    28
    #995

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здравейте. Първо Честита коледа и весели празници на всички, здраве и късмет.Сега на въпроса - трябва ми хладилник който да работи зимата в студено помещение / между 5 и 10 градуса /, като може да бъде с малка фризерна камера или отделна камера, това не е от значение Имахме стар Мраз който бачкаше без проблем, но е пред разпад и трябва нов. В момента имаме един Индезит, който работи 3, 4 год. но понеже помещението не се отоплява зимата, когато е студено не работи и фризерна камера която е отделно от хладилника се размразява и не работи. Казаха ми че Либхер имали модели който работят на студено, но в който и магазин да вляза, все ми казват че не знаят нищо. Ако може да споделите информация за такива хладилници има ли изобщо от тия съвременните. Бюджета ми е 800-900 лв. Благодаря.
    Този пост е редактиран от todorov; 30-12-15 в 15:49.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #996

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    ще му пускаш духалка и ще работи ,това е А+ все пак

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #997

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    В нормалните магазини не вярвам да намериш подобни модели.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2014
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    28
    #998

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Как ще му пускам духалка бре, ха, айде по сериозно .. питам.
    И аз това се убедих, че в повечето магазини нямат такива модели или не са наясно с това какво продават. Някъде преди време четох за Либхера, че имали такива. Били с някакво копче вътре от което се включвало когато е по студено да работи. И наистина, вчера видях в Технополис такъв модел на Либхер с копче, но продавача се опита да ми помогне но и той не беше наясно с това за какво е това копче.

  11. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #999

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    звънни им и ги питай

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2014
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    28
    #1000

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Честита Нова Година на всички. Много здраве и късмет през цялата година.
    И аз така мислех да звъня, но рекох първо да питам тук, някой може и да знае нещо по въпроса, но май няма запознати и ще звъня през седмицата, да видя какво ще кажат.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1001

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    копчето вътре е extra cool и според описанието в мануала е за допълнително изстудяване в камерата ,поне на моя Либхер който е на 12г

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #1002

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    За друго става дума. Някои модели имат копче за т.нар. "зимен" режим.
    Ако не греша, с него лампата в хладилното отделение остава да свети и след затварянето на вратата.
    Мой колега има 7+ годишен модел (механичен термостат) с тази "екстра". Модела не го знам.
    Иначе не съм сигурен, че официално в БГ се внасят хладилници от "полярен" клас. Болшинството са с долна температурна граница +10 SN или по-скоро +16 N.
    Ето официално инфо от Liebherr: https://blog.liebherr.com/domakinski...dite-liebherr/
    Най-добре си помислете да инсталирате хладилника в по-топло помещение, ако не искате да отоплявате кухнята заради него.
    Успех!

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2014
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    28
    #1003

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Така, по моя въпрос с хладилника, след като се обадих в сервиза на Либхер и им писах писмо ми отговориха, че наистина няма комбинирани хладилници, който да работят при температури под + 10 С. Единствено ако се вземе само хладилник без фризерна камера или само фризер без хладилник, тогава може да работи и да поддържа температура при околна до около +5 С колкото да не се размрази. Вече ако е фризер само, си работел и до по ниски температури.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #1004

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Качили са те на черешата, ама по принцип са прави.
    Под +10 градуса компресора работи, но извън предписания от производителя му режим. Маслото му се сгъстява>повишено триене на движещите се части>ускорено износване>скъсяване на живота на хладилника. Допълнителни механични напрежения заради повишената температурна разлика.
    Нататък ти си решаваш какво да направиш.

  18. Junior Member Аватара на hristoxm
    Тук е от
    Apr 2011
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    44
    #1005

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 09:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 20:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 22:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 20:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе