Страница 118 от 147 ПърваПърва ... 68108116117118119120128 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,756 до 1,770 от общо 2196
Like Tree293Одобрявам

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #1756

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Low frost и no frost е едно и също. ЛГ има патент за no Frost и ако рекламираш че имаш no frost трябва да плащаш на LG. Почти всички хладилници по света ще са no/low frost до 10-20 години. Поточните линии се строят или вече са построени. В САЩ и Западна Европа повечето нови хладилници са с тази система на охлаждане от десетилетие и повече.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #1757

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    1.Мисля,че не е едно и също.
    2.no frost го има от много години,а не от 10-20.Дали е патент на LG не знам,но почти всички го имат.
    Ето още малко обяснения и все пак предпочитат no ftost

    Настоящият победител в теста от Stiftung Warentest, хладилник- фризер Liebherr CBNPes3756-20 , е оборудван с удобна технология No-Frost. Супер икономичните второ поставени SmartCool модели Bosch KGE39AI40 и Siemens KG39EAI40 , от друга страна, имат версията с ниска степен на замръзване. На четвърто място Miele KF 12927 SD edt / cs-1 има - въпреки относително високата си цена на закупуване - нито технология без замръзване, нито с ниска степен на замръзване.
    Low-Frost-Technik, No-Frost-Technik und SmartCool : Was steckt dahinter? | Energiespar-Haushalt

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1758

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Не съм се интересувал даже какво е low frost,защото не съм мислил за хладилник.Ако може обясни.Но тези неща ,които ги говориш за NO FROST от личен опит ли са или си ги чел някъде(дано да не е във форуми).Аз не съм забелязал такива неща,така че ако не са от личен опит дай линкове да прочетем.

    п.с. Потърсих малко и ...намерих малко засега...Все пак за low frost

    ''Също така, това устройство произвежда много малко лед, което позволява възможно най-бързо размразяване. Трябва да се отбележи, че тази система се прилага само за фризери.''

    https://bg.decoratex.biz/kuhnya/holo...-ili-no-frost/
    Говоря от опит, посочил съм, че имам и от двата вида хладилници. Нещата, които съм посочил са основни недостатъци, които няма как да бъдат избегнати.
    Low frost и No frost, нямат нищо общо, при No frost има вентилатор, който циркулира въздуха в хладилника, при low frost, няма такъв, ледът се образува по задната стена, под формата на капки, които се размразяват автоматично и водата се оттича в дренажен отвор в тава над компресора, където се изпарява.

  5. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #1759

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Не е едно и съшо,разбира се.
    Говориш от опит ,но твоя опит засега не виждам да се споделя от спец. издания.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1760

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    За какви спец. издания говориш. Имаш въздух, който принудително циркулира в цялата камера, от там имаш смесване на миризими и дехидратация на продукти. Проста физика.
    Самата система има обем, който е за сметка на полезния. Имаш вентилатор, който генерира допълнителен шум и консумация на ел. енергия.

  7. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #1761

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Не знам за какви.Дадох ти 2 линка които намерих за 5 минути.По-специалисти от форума едва ли има,но все пак...ако намериш противни мнения ще ги прочета.Не във форуми,повтарям.

    Колко шум и ел. енергия?Разликата т.е.
    Всеки модел за шум е различен ,а ще очаквам да ми кажеш колко точно лева/месец пестиш?
    По тази логика трябва да гледам къв да е тв-р ,ако е по-икономичен от друг?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1762

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Oколо 1-2дб шум отгоре и 100киловата годишно в пасив за No frost.
    https://bosch-home.expo2000.bg/produ...zer/kge39aica/
    https://bosch-home.expo2000.bg/produ...zer/kgn39vwep/

  10. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #1763

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Добре,без дори да чета...1 дб...
    100 кв. годишно е =около 1,50 на месец.
    Сега пък попитай същите тези БОШ защо NO FROST хладилниците им са по-скъпи от LOW FROST ,и тъй като вторите са по-хубави къде намират балами да купуват NO FROST?
    https://www.bosch-home.bg/productlis...ezer-at-bottom

    https://www.emag.bg/hladilnici-s-fri...rt-pricedesc/c

    Нямам повече въпроси.За мен продължението е излишно.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1764

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Чисто технически е нормално да са по-скъпи, тъй като има допълнителни елементи, които изграждат No frost системата.
    Макар че съм ти дал 2 хладилника на сходни цени.
    Питаш колко е разлкита в консумацията и ти я давам, а тя не е никак малка.
    Казвам ти от опит какви са недостатъците, ти ми говориш за някакви спец. сайтове.
    Ами аз много по-добре знам дали ми се мешат миризмите и дали ми изпръхва храната и не ми е нужен специалист, за да ми го потвърди или отрече.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1765

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Ама и аз имам "Инокс" от 12 години на Горение,но имам и дръжка на вратата...

    Е, иноксът ми е един като "надраскан" на линии по дължина на вратата, и освен това е по-тъмен на цвят .
    Но като казах "имам и дръжка" на вратата...

  13. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #1766

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    аз пък имам на вилата Зил
    от 1988(автоматик), не е спиран(почти) ... и не се е повреждал сериозно,само крушки са сменяни... Верно, че харчи киловат на
    денонощие, ама е пушка... Вече нема такива...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Firenze69; 15-05-21 в 09:28.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #1767

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Чисто технически е нормално да са по-скъпи, тъй като има допълнителни елементи, които изграждат No frost системата.
    Макар че съм ти дал 2 хладилника на сходни цени.
    Питаш колко е разлкита в консумацията и ти я давам, а тя не е никак малка.
    Казвам ти от опит какви са недостатъците, ти ми говориш за някакви спец. сайтове.
    Ами аз много по-добре знам дали ми се мешат миризмите и дали ми изпръхва храната и не ми е нужен специалист, за да ми го потвърди или отрече.
    Не бях и видял какво си ми дал,защото си е ясно,че сравнението е излишно.Какво ти мирише и какво не и какво ти изпръхва не знам.
    Случайно или не си ''забравил'' да кажеш,че обемите са различни.
    Когато даваш хладилници за сравнение....може да дадеш и други(вероятно има и трети)и.т.н.
    https://www.bosch-home.bg/productlis...box=568837570/
    https://bosch-home.expo2000.bg/produ...zer/kge39aica/
    Тук видя ли колко е шума?Пък и потреблението е подобно.
    Истина е,че NO FROST са по-скъпи....Обаче вместо LOW на BOSH може да си купиш NO на корейски производител.Забравих да кажа,че на вилата имам и SAMSUNG от 2008 год.-когато е построена.
    Ето напр. хладилник на подобна цена с 36 дб и 184 kwh/год.
    https://www.lg.com/bg/hladilnitzi/lg-gbb61swgfn
    https://www.expert.nl/lg-gbb61swgfn-...wy3Ob53pdZK0Ou

    Да сравняваме ли още?Казах,че е излишно...ама.
    Изобщо всичко ми прилича на това как аз сравнявам моята кола с тази на сина ми.
    Та моята е по-евтина,по-малко гори и по -тиха,а неговата е А5 QUATRO.Казвам му ,че мойта е по-хубава,а той ми се смее.Млад е още и неопитен.
    Сравнението с коли не е уместно,ама докато не стигнем до него за някои е трудно да осъзнаят.
    Или edge led тв-р излизал по-скъп от OLED,кой не знае че е и по-лош,ама още се продавал.Нещо такова де.

    Форум е.Всеки има право на мнение.
    Този пост е редактиран от inches9; 15-05-21 в 09:56.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1768

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Форум е.Всеки има право на мнение.
    Тогава приеми мнението ми.
    За мен единствения плюс на no frosta е липсата на обледеняване, факт 7г. с ЛГ-то ми, което е No frost и в двете камери, няма никакъв лед и никога не е изключван.
    От там нататък само негативи, поне за мен.
    Neff-a ми, koйто е Low frost, повече от 8мес. не е изключван и няма никакъв лед, еми за чий ми е тогава този No frost.
    Aйде обясни ми, какви са предимствата на No frosta и защо следващия път да си купя No frost вместо Low frost.
    Този пост е редактиран от Rakeem; 15-05-21 в 20:35.

  17. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #1769

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Тогава приеми мнението ми.
    Aйде обясни ми, какви са предимствата на No frosta и защо следващия път да си купя No frost вместо Low frost.
    Няма да се напъвам.Питай Бош и ще ти обяснят.
    Аз съм работил в промишлен хладилник като технолог преди много години и не съм специалист.
    Само си мисля,че в един малък хладилник да ти миришат продуктите или да ''изпръхват''-каквото и да значи това,е много вероятно да не се спазват елементарни правила.Някои от тах са -продуктите да са опаковани(не само заряади миризмата-вземи един кантар и тегли!...за да разбереш кво ти казвам),вратите да се отварят възможно най-кратко,продуктите да се замразяват бързо(според възможностите),да се следят партидите(т.е. кога са замразени продуктите)и датите за употребата им.
    От там нататък кво ти мирише и за чий ти е еди кво си -не знам,твоя си работа.
    Т.е. приемам мнението ти.

    п.с. И съжалявам,че тогава нямаше форуми,та да научим толкова много неща.
    Технологията low frost(т.е. малко замръзнал или ако искаш-тук таме замръзнал,напр. малко в камерата и като другите в охл.част) явно е измислена за да се продават и по-евтини уредчета.Малко ми прилича като на ''измих си ръцете,ама са малко мръсни''(дано да не е така с хладилниците)...или...някоя блондинка да ти каже,че е малко честна.
    Този пост е редактиран от inches9; 15-05-21 в 13:35.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1770

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Ще ти го обясна за последно, ако искаш вдявай, ако не искаш недей.
    Low frost технологията е измислена, за да се избегнат недостатъците на no frost, които вече ги посочих.
    Тъй като имам и двата варианта, знам какво е всеки път да опаковаш всичко, което поставяш в хладилника, една купа с манджа не можеш да оставиш без да я запечатиш, оставяш някакво филе или луканка леко отворени и на следващия ден са пресъхнали.
    Ами не мерси, по-добре да размразявам веднъж в годината ако се наложи, отколкото всеки път да мисля дали съм изолирал добре продуктите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 09:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 20:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 22:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 20:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе