Страница 20 от 148 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 2212
Like Tree298Одобрявам

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    83
    #286

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    Благодаря за мнението! И аз към него клоня, въпреки че според сайта няма NO FROST на фризера, незнам заради това главно се колебая. А това, че има отделни термостати на фризерната и хладилната част означава, че е с 2 кръга преполагам?

    Вид охлаждаща система Статична
    Термостат на фризера да
    Регулиране на температурата във фризерна част да

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #287

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    Един хладилник или е NO FROST или не.Такива комбинации фризера или хладилната т.е .само едната част да е No Frost - не съществуват

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #288

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    Как тогава, да определим този модел на Либхер. http://www.electron.bg/product_info....ducts_id=19310 Като no frost, или не? При положение, че хладилната му част функционира, като на хладилник със статична с-ма на охлаждане т.е. задната стена заскрежава, периодично се размразява, а конденза се отвежда посредством дренаж, към тава в/у компресора. Фризера не образува скреж т.е no frost. Любопитно ми е, защото на една конференция на Либхер, се твърдеше, че техните хладилници ползват no frost само за фризера. Дал съм за пример хладилник, който лично съм виждал как работи.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #289

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от diterh
    Как тогава, да определим този модел на Либхер. http://www.electron.bg/product_info....ducts_id=19310 Като no frost, или не? При положение, че хладилната му част функционира, като на хладилник със статична с-ма на охлаждане т.е. задната стена заскрежава, периодично се размразява, а конденза се отвежда посредством дренаж, към тава в/у компресора. Фризера не образува скреж т.е no frost. Любопитно ми е, защото на една конференция на Либхер, се твърдеше, че техните хладилници ползват no frost само за фризера. Дал съм за пример хладилник, който лично съм виждал как работи.

    В инфото от линка пише, че хладилника е с вентилатор, демек няма изпарител в хладилното а вентилатора върти част от въздуха през изпаритела на фризера. Температурата в хладилното се регулира с клапа, закачена на термостат.

    Имам в момента един хувър за ремонт, който е с изпарител в хладилното и ветилатор във фризера-нофрост. Има таймер, който спира компресора и пуска нагревател на 8 или 12 часа. За такъв модел ли говориш?

    Мисля, че функцията no frost се отнася само за фризера, щото хладилното няма как да не се размрази, когато компресора "почива".

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #290

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от diterh
    Как тогава, да определим този модел на Либхер. http://www.electron.bg/product_info....ducts_id=19310 Като no frost, или не? При положение, че хладилната му част функционира, като на хладилник със статична с-ма на охлаждане т.е. задната стена заскрежава, периодично се размразява, а конденза се отвежда посредством дренаж, към тава в/у компресора. Фризера не образува скреж т.е no frost. Любопитно ми е, защото на една конференция на Либхер, се твърдеше, че техните хладилници ползват no frost само за фризера. Дал съм за пример хладилник, който лично съм виждал как работи.
    Цитат Първоначално публикувано от м.петров
    Имам в момента един хувър за ремонт, който е с изпарител в хладилното и ветилатор във фризера-нофрост. Има таймер, който спира компресора и пуска нагревател на 8 или 12 часа. За такъв модел ли говориш?
    Да предполгам за такъв модел става въпрос, грешката е моя забравих за тази комбинация. Макар и рядко, но все пак се срещат такива.
    Но и самото название No Frost не е техническо, а рекламно и се има предивид точно варианта изпарител с вентилатор във фризера, а в хладилната част се регулира само притока на студения въздух .

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #291

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    Много ме е яд на търговските трикове Гледам, че са написали,че имало два независими кръга.
    Да бе, да! Искат да заблудят хората, че едва ли не предлагат машина с два компресора. То затова и не уточняват върху какво се упражнява контрол-фреон, или поток охладен въздух. Като са отделни кръгове, може ли да се спре, примерно фризера и да остане само хладилника? Ето на този въпрос ми е мноооого интересно да чуя какво ще измъдрят консултантите.


    Когато купувах моя хладилник с фризер (Whirpool с два кмпрресора, с механични термостати R600a), консултанта се опита да ми пробута друг с един компресор, като аргумента му беше, че видиш ли, този с двата бил по-шумен.......с 2 децибела. Е те тоа ме отепа!!!


    erix,
    ако търсиш читав хладилник и не държиш на разни глезотии, ориентирай се към някой с два компресора-инвестицията си заслужава!

    пп: Моя го купувах преди 5 години, не вярвам да ги предлагат, но ако искаш мога да ти изровя модела.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    83
    #292

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    Добре, а между тези двата кой бихте избрали?

    Прочетох 100 мнения за препоръка за хладилник с 2 компресора, но така и не разбрах каква е ползата от тях накуп? Така или иначе не смятам да изключвам фризера.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #293

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от erix
    Добре, а между тези двата кой бихте избрали?

    Прочетох 100 мнения за препоръка за хладилник с 2 компресора, но така и не разбрах каква е ползата от тях накуп? Така или иначе не смятам да изключвам фризера.

    Недей да залагаш на нофрост система. Електрониката дава дефекти по-често в сравнение с обикновенния термостат.


    Хладилниците с два компресора работят в много по-лек режим и вероятноста да дадат фира в големите жеги е минимална. При температури под 10*С тези с един компресор им се размразява фризера. Ако помещението не е отоплявано, зимата нямаш фризер.
    angel

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #294

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от м.петров

    В инфото от линка пише, че хладилника е с вентилатор, демек няма изпарител в хладилното а вентилатора върти част от въздуха през изпаритела на фризера. Температурата в хладилното се регулира с клапа, закачена на термостат.

    Имам в момента един хувър за ремонт, който е с изпарител в хладилното и ветилатор във фризера-нофрост. Има таймер, който спира компресора и пуска нагревател на 8 или 12 часа. За такъв модел ли говориш?

    Мисля, че функцията no frost се отнася само за фризера, щото хладилното няма как да не се размрази, когато компресора "почива".
    Вентилатора в хладилната част, се вклюва с бутон от панела за управление. Препоръчва се, той да работи при стайна темп. над 20гр. Не смятам, че има съществено значение за работата на хладилника. Още повече, че има хладилници от този тип, без такъв вентилатор http://www.gorenje.bg/fridge_freezer?c=276220 Има си и изпарител в хладилното. В задната стена. Именно там заскрежава. Нямам представа, дали е като Хувъра за ремонт, но не прилича на класическите no frost хладилници, с решетките за обдухване в стените, които не образуват никакъв скреж. По скоро си е като обикновен хладилник, който си заскрежава, размразява се и т.н.т. Става въпрос само за хладилната част. Същата, може да се изключва и да работи само фризера. Обратния вариант е невъзможен. Вярно е, че повечето хладилници изключват в не отопляеми помещения, но има и доста, които работят: bosch- kgv33v03, 36v03, 33v14ff, 36x44, 33x44 и др. Либхер cup3011, 3021, 2711, 2721, ct2011, 2411, 2421 и др. Имат зимна ф-я, която трябва да се активира при ст. темп. 16гр. и надолу и хладилника работи. Иначе съм съгласен с теб за дефектите на с-мата, но според мен по често дефектира нагревателя. Електрониката най често заминава в следствие на токови удари и др. такива аномалии, но това се отнася за всички уреди с електронно у-е.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #295

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    цитат:
    Става въпрос само за хладилната част. Същата, може да се изключва и да работи само фризера. Обратния вариант е невъзможен.

    -------------------------------------------------------------------------------------------

    По принцип е възможно да се изключи само хладилника, но за целта са нужни два независими кръга и се реализира с магнетвентил, което усложнява и оскъпява машината допълнително. Да не говорим, че ако ги имаше тези "екстри" продавача би ни проглушил да ни ги рекламира и изтъква, като предимство.


    Комбинираните хладилници с един компресор се управляват от термостат (К59), на които осезателя е закачен за изпарителя на хладилната част. Темперетурния му диапазон е от +3* до - 8* С. Ако температурата в помещението падне до около 10*С, компресора ще влючва на много по-редки интервали, като температурата във фризера ще отиде над нулата.


  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    83
    #296

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    Спрях се на друг модел Whirlpool - WBC 3546 A+, по-висок клас, но с лек транспортен дефект и добра цена. Колкото и да му мисля, все пак е техника и всичко може да се развали- така че залагам на удобството, пък да видим Благодаря на отзовалите се колеги!

    http://www.whirlpool.bg/app.php?mode...id=33&p=p&gr=8

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    174
    #297

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    И за какво беше цялата "дандания"....?
    Хората те посъветваха какво да вземеш и от какво да бягаш... Ти взе това, което е "на добра цена". Че и с транспортен дефект...
    Предлагаха ми преди време такава стока... Компресорът стоеше под ъгъл 45 градуса... Продавачът упорито твърдеше, че няма да има никакви проблеми...
    Дано при теб да няма проблеми !

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    83
    #298

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    Та понеже трябва да си "чешем езиците" ще ти отговоря.

    1. Защото се бях насочил към определени модели, но дискусията тръгна в съвсем друга посока, ако си прочел...
    2. Взех модел, който си бях харесал от преди, а цената в случая беше допълнителен стимул за покупката.
    3. Дефекта е една точица отстрани, уреда е нов и с гаранция, а продавача е мой човек.
    4. Крайния избор по принцип е обвързан и с много субективки фактори, и т.н.

    И последно - да, аз също се надявам да няма проблеми, но както казах, от това никой не е застрахован!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    18
    #299

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    здравейте,
    може ли да ми препоръчате хладилник до 2000 лв. Side by side

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #300

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    Виж Daewoo, копие на Siemens и Bosch е ако идеш и го разгледаш подробно в ТМ. Роднина има и е много доволен. За парите си е супер.


    Нещо от този тип, те са поне 10 модела на сходна цена:

    http://www.technomarket.bg/products/...woo-frs-u20ffv

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 148 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 09:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 20:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 22:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 20:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе