Страница 27 от 148 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 2211
Like Tree298Одобрявам

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    39
    #391

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    Какво ще кажете за BOSCH KGN 36X46; и как разбирам с колко компресора е?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #392

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Кафенце
    Какво ще кажете за BOSCH KGN 36X46 и как разбирам с колко компресора е?
    Не изглежда зле. Два кръга, един компресор.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    39
    #393

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Не изглежда зле. Два кръга, един компресор.
    Добре, мерси ще го имам предвид
    По принцип се бях насочила към LG, но понеже полупката не е спешна и ще е другия месец, реших да поровя малко по въпроса. Какво ще за LG GB 3133 WBGW сравнен с Боша? На една цена са, само LG е инверторен ...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    62
    #394

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    Кафенце,и аз си мислех ,че е инверторен поради подвеждаща информация от страна на ТМ в описанието за продукта,но след като влезнах в сайта на LG ,инверторните или по-точно линейните компресори започват от 2 хилки и на вратата им пише 10 г.гаранция на компресора.И в сайта им никъде не се споменава за инверторни компресори....ако греша,някой да ме поправи.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    39
    #395

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    Аз понеже нищо не разбирам, сори за въпроса ... ако отида на място, може ли да се види на самия него, дали компресора е инверторен или не?

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #396

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    Тоест търсиш признак по който на външен вид да отличава инверторния от обикновения компресор.
    Боя се, че няма как да стане.
    Инвертора е преобразувател на монфозен в трифазен ток с възможност да променя честотата.Това преобразуване е извън компресора.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    39
    #397

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    По скоро си мислих дали няма залепен стикер с параметрите някъде на гърба на хладилника.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #398

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    На моя уж пише, че е инверторен, ама верно си беше 2 хилки:

    [img width=265 height=600]http://www.appliancist.com/panasonic-fridge-freezer-nr-b30fx1-xb-control.jpg[/img]

    Ама си харчи по книжка 230КВ годишно, а на тоя Бош му дават 150КВ годишно:

    http://www.techno-mix.com/product/47...h-kge-36-ai-40

    ... пък в крайна сметка теб те интересува колко харчи и колко е шумен.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    39
    #399

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    ...... колко харчи, колко е шумен, да има Ноу Фрост и Нулева зона, да е до 60 см. широк - това ме интересува
    Нашите са с LG от 10 год. и досега на са имали проблем. Супер тих е хладилника, има регулиране на Т, ноу фрост, пищи ако забравиш вратата отвореана....

  12. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #400

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    Кафенце,да се намеся и аз,пък дано съм ти от полза!Боша ,който си гледала е от последните разработки на Сименс-Бош,основното при него е изключително ниския разход,150 квч годишно.Влиза в групата на А+++ по потребление на ел.енергия!В тази група,обаче няма Ноу Фрост изпълнение!В малко "по неикономичната"да я наречем група,тази с индикации А++,вече имат модели.Какви са обемите и размерите сега ми е трудно да кажа,нямам пред себе си каталозите на Сименс - Бош за есен-зима 2011!Тяхното потребление по памет е около220 квч годишно.Винаги тази искана от теб екста,Ноу Фрост върви и с по висок разход на ел.енергия и по висок шум!Това е без значение от марка и модел!Има и още една зависимост,Сименс при същите обеми са със сантиметър-два по тесни и по плитки от Бош,но като цяло Сименс - Бош е едно,просто са две марки,или два бранда,хайде да го кажем по помодерному!Не зная в БГ дали се предлага пълната гама,по това което видях на страницата на ЕХРО 2000,официалния вносител,уви,за съжаление,не!За ЕлДжи нямам виждане ,дори тука ,в Средна Европа,ако тръгнеш да сравняваш тях с Бош или Сименс,най малкото ще те погледнат изненадано!Залагай смело на Бош или Сименс,определено няма да сгрешиш!По реноме,техните електроуреди са веднага след безспорния лидер"МИЛЕ"!И накрая,дали мотора е инвертор или не,надали ще доловиш в ежедневието,освен ако по професия не настройваш пиана!/Това в кръга на шегата!/...Успех в избора!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    39
    #401

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    slovaka благодаря.
    Аз имах питане за друг модел Бош, а не предложения от dwrbudr. Ето този BOSCH KGN 36X46. Преди няколко дни беше малко над хиляда, сега има промоция. Клонях повече към LG, но при това положение

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #402

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    Извинявам се,сега видях!Кафенце,сама виждаш този хладилник е А+,т.е. два класа под най доброто по отношение на енергопотребление/А+++/ 280 квтч за мене е доста високо потребление!Разбира се всичко зависи и от парите заделени за покупката!Но без значение,убеден съм,че като надеждност и безпроблемност уредите на Сименс-Бош са отлична инвестиция!Още веднъж-Успешен избор!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #403

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    Разликата от 60квтч на година е около 9лв, сметни си и разликите в цените на хладилниците и за колко годии ще ги "избиеш"

  17. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #404

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    .....60 кв...9лв...,така ,логично!Но ако погледнеш нещата от друга плоскост?Днес имаш и се двуомиш 1100 или 1200 да дадеш за нещо...Ами ако изпаднеш в ямата както се казва и по една или друга причина дойдат години дето 9лв щети се струват 900евро,тогава "ко прайм"!?......Тия сметки с избиването и колко години ще плащаш или изплащаш нещо са много,ама много елементарни,но както се казва:"Секи е длъжен и требе да бъде умен!"Едно от най глупавите неща е всичко да се преценява през призмата на моментния статус!!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    39
    #405

    Re:Помогнете ми за избор на хладилник

    Няма угодия за мен
    Ходих да видя Боша .... ми много скучен хладилник. Върнах се на варианта LG. Повечето около 900 лв. в характеристиките пише, че са инверторни, в магазина вдигат рамене "ми незнаем". NO FROST системата вдига консумацията на енергия, за това търся А с някакви плюсове. Има, но пък всичките А+ на LG имат диспенсер за вода, който не ми е нужен. Аз не пия студена вода .... освен с бира да го зареждам

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 148 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 09:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 20:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 22:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 20:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе