Страница 77 от 147 ПърваПърва ... 2767757677787987127 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,141 до 1,155 от общо 2196
Like Tree294Одобрявам

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #1141

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Един компресор "харчи" 100-125W за времето през, което работи. Разхода е нищо в сравнение със сигурността, която дава хладилник/фризер с 2 компресора с 2 отделни хладилни кръга. Ако е само 1 при поява на какъвто и да е проблем оставаш без целия уред. Ако намериш с 2 компресора, изобщо не се замисляй, а го вземай. Имам "Силтал" с 2 компресора и през годините съм имал няколко ситуации, когато съм бил благодарен, че е с 2 компресора.
    И далеч не е само това.Сега компресорите харчат 70-80вт на r600.Като сега основен проблем са пропуските, а компресорите рядко дефектират.И точно на двукомпресорния може да се монтират изпарители, докато на еднокръговия при проблем с изпарителя може и да се наложи да се купува нов хладилник.Каквото и да се случи на платките на двукомпресорния винаги те могат да се заменят с два механични термостата струващи общо 20лв. и имащи десетки пъти по-висока надеждност.
    Gena_bs и SPSt харесват това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    9
    #1142

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Благодаря Ви за отделеното време!

  4. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #1143

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Не заради консумацията са спрени двукомпресорните!
    Всичко е за повишаване на печалбата. По-малко вложени средства за производство, на повишена цена.
    Иначе наистина двата независими кръга те спасяват в случай на повреда.

    Как точно ще те спасят в случай на повреда?...Ако спре да работи хладилната част,ще си преместиш бирата в фризерната ли?...или обратно ако се прецака фризерното,от него ще преместиш дълбоко замразените продукти в хладилната на +5-7 градуса?...Имах двукомпресорен хладилник 20 години...и мога да ти кажа че няма никакъв смисъл от тези 2 компресора.Ако хладилника е правилно проектиран,какъв му е проблема да си работи с един компресор пак на 2 кръга?....
    както е и настоящото ми AEG вече 5 години безгрижно си работи....
    VanDan, Jack Krauser и bagerista9 харесват това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1144

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Проблем са тъпите клапи (дампери), които са си една електромеханична част с незнайно каква надеждност. Поинтересувах се от наличието на модели с два хладилни кръга, които да са отделени с ТРВ и да се регулират независимо, но не намерих информация. Една фабрика в Румъния все още произвеждаше двукомпресорни съкровища през далечната 2013 година, но не я откривам вече в интернетпространството.

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #1145

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Как точно ще те спасят в случай на повреда?...Ако спре да работи хладилната част,ще си преместиш бирата в фризерната ли?...или обратно ако се прецака фризерното,от него ще преместиш дълбоко замразените продукти в хладилната на +5-7 градуса?...Имах двукомпресорен хладилник 20 години...и мога да ти кажа че няма никакъв смисъл от тези 2 компресора.Ако хладилника е правилно проектиран,какъв му е проблема да си работи с един компресор пак на 2 кръга?....
    както е и настоящото ми AEG вече 5 години безгрижно си работи....
    A какво става при пропуск в хладилната част, който не може да бъде отстранен по някаква причина? Как ще бъде ремонтиран уреда? Например, точно както и е настоящото ти АЕГ.Ще смениш двата изпарителя?? Добре, но това ще ти струва в най най-добрия случай поне 200лв, а и не всеки хл.техник го може.Изисква поне 2-3 dni време и не може да бъде извършено в дома на клиента.Докато на двукомпресорния се купува ей този изпарител https://apogee99.com/index.php?main_...roducts_id=931 и със зареждането ще стигне максимум до 100лв, като може да се монтира напълно покойно в дома на клиента и целия ремонт ще продължи около 2-3ч.При това заводската пенополиуретанова изолация на хладилника няма да се отстранява и ръчно да се нанася нова както в твоя случай.Като ръчното нанасяне винаги е с по ниско качество,пяната на различните места се разширява различно.Освен това не се срязва се и поликарбонатното покритие на гърба, докато при варианта с един компресор това е наложително.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Проблем са тъпите клапи (дампери), които са си една електромеханична част с незнайно каква надеждност. Поинтересувах се от наличието на модели с два хладилни кръга, които да са отделени с ТРВ и да се регулират независимо, но не намерих информация. Една фабрика в Румъния все още произвеждаше двукомпресорни съкровища през далечната 2013 година, но не я откривам вече в интернетпространството.
    Принципно няма дом хладилници с ТРВ.99,99% са с капилярки.Не помня да съм виждал такъв.Евентуално някой side by side.Малките хладилни машини само по изключение имат трв.Има хладилници с два кръга управлявани с м.вентил, които се регулират отделно.
    Клапите са при хладилник/фризер, но обикновено това са едно кръгови no-frost, а хладилната част се охлажда чрез циркулация на въздух от фризера.
    dodo_pv одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    10
    #1147

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Не ви препоръчвам да си купувате хладилник Либхер и Миеле(миеле са 100% производство на либхер).Имат много проблеми и електрониката и най- вече с пропуски в изпарителя (връзките).Колкото по малко електроника има толкова по надежден е хладилника. Ако имате възможност да избирате между дигителен и механичен термостат изберете механичния - 99% надежност и сигурност. Ретро е но е сигурно.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #1148

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Според мен електрониката е добре, ама пропуските са характерен проблем.
    Твърдят, че след 2012 са оправили проблемите, но след около 4 години ще разбера дали това е така.
    Първият ми се спомина на 6.5г. от утечка. Вторият все още е гаранционен. И двата са с контролери и не съм имал проблем конкретно с управлението..

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    10
    #1149

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Според мен електрониката е добре, ама пропуските са характерен проблем.
    Твърдят, че след 2012 са оправили проблемите, но след около 4 години ще разбера дали това е така.
    Първият ми се спомина на 6.5г. от утечка. Вторият все още е гаранционен. И двата са с контролери и не съм имал проблем конкретно с управлението..
    Незнам какво са оправили, но датчиците им дефектират. И платките им дефектира управлението на вентилаторите.Пропуските няма да ги споменавам. Аз лично не бих дал толкова много пари за нещо което не покрива качеството си. Пари за букви (марка) няма да дам никога!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    14
    #1150

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здравейте, трябва ми малък хладилник и съм се спрял на Либхер (големият е Либхер и съм доволен). Каква е разликата между 1504 и 1514 - вторият изглежда по-нов модел, но първият има 5 години гаранция? Май ще взема 1504, две години гаранция не са малко, но все пак да попитам - да не би 1514 да има някакви скрити за мен предимства?

    Много благодаря на писалите тук и в други теми за съветите по избор на хладилник, наистина са много полезни.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    14
    #1151

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Купих 1504 онлайн. Като го получих, се оказа, че безплатната 5-годишна гаранция е промоция, изтекла в края на 2016, но още стои на сайта на Техномаркет и Технополис. Вече е срещу допълнително заплащане. Здраве да е. Не върнах хладилника, но както се казва в онзи виц - неприятното чувство остава.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #1152

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от nescafe Виж публикацията
    Купих 1504 онлайн. Като го получих, се оказа, че безплатната 5-годишна гаранция е промоция, изтекла в края на 2016, но още стои на сайта на Техномаркет и Технополис. Вече е срещу допълнително заплащане. Здраве да е. Не върнах хладилника, но както се казва в онзи виц - неприятното чувство остава.
    Оплачи се в КЗП.
    https://kzp.bg/

    Неприятното чувство ще остане у клиентите, докато не спрат да си мълчат като ги лъжат така безогледно. Ако не се оплачите и други след вас ще останат с неприятно чувство. Но на търговеца кво му пука. Щом никой не се оплаква той що да спре да лъже?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    14
    #1153

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Така ще направя. Пак погледнах, да не съм се объркал нещо - много ясно си пише пет години.
    Технoмаркет - онлайн магазин
    ХЛАД. LIEBHERR T 1504 | Хладилници с една врата | Хладилни

    А като започнеш да кликваш по линковете (втория на сайта на техномаркет), тогава чак се вижда, че промоцията е изтекла 2016. Но голямото ПЕТ ГОДИНИ си стои с червено до снимката на хладилника.

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #1154

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Някой може ли да изрази мнение за този хладилник с фризер и дали си струва?
    Технoмаркет - онлайн магазин

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1155

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Струва си, ако доплатиш за 5-годишна гаранция. Ще излезе около 600 лева, колкото самсунга, за който споменах. За еднокръгов хладилник с фризер, само с 2 години гаранция е рисковано, според мен .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 09:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 20:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 22:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 20:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе