Страница 105 от 144 ПърваПърва ... 5595103104105106107115 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,561 до 1,575 от общо 2146

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #1561

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Изглежда не си ме разбрал, посоката на отваряне няма значение. Пояснявам: за мен не е удобно да бъркам отляво на хладилника с дясната ръка, а не че отварянето надясно ми е неудобно. Като смениш посоката пък ще бъркаш отдясно с лява ръка - същата работа. Само си го представи как се случва реално и ще ме разбереш. Трябва да си усучеш ръката, за да отвориш: на дясната ръка палец надолу, кутре нагоре, длан надясно и така можеш да свиеш пръсти, за да бръкнеш в страничния отвор. От тази гледна точка врата, която се отваря, достъпвайки я фронтално, е по-удобна.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1562

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Въпроса ми е свързан с тази тема

    Трябва да го сменя с друг от технополис.
    Сегашния работи много добре тих е, но е пукната пластмасата. Прави впечатление, че обема е 375л, а актуалните модели са поне 30-40л по-малки.

    За съжаление АЕГ електролукс нямат 200см хладилници поне в технополис.
    Единственото ЛГ е 1500лв. и няма голям избор.

    Да не говорим, че този съм го плащал на промоция за 600лв, а сега такъв хладилник е 900лв и ще се доплаща.
    Този пост е редактиран от Zygot; 03-04-19 в 15:11.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #1563

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Сетих се, чел съм я. Неприятна история.

    И аз като имах повреда наскоро, също гледах моделите и забелязах, че за същия размер височина, като моя 13-годишен, обемът на съвременните е поне 10 % по-малко. Може би това е единственият начин да постигнат висок клас енергийна ефективно, с намаляване на полезния обем за сметка на повече изолация.

    Ако гаранцията ти започне от чисто нова, предвид това, че е изцяло друг уред, плюс доплащане - може би все пак Либхера, но ако ти продължат броенето от покупката на Електролукса, май Боша бих избрал.

    И ако един от двата е с два кръга на охлаждане, а другият - само с един, то задължително вземам този с двата кръга.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1564

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    А варианта да запълня пукнатината и да оставя стария струва ли ви се разумен? Има ли още живот в електролукса?
    Иначе +300лв за същия продукт а намален обем ще давам.
    Либхера не ми харесва, че е No Frost препочитам липсата на тази екстра.
    Бош стават ли?

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #1565

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    На първия ти въпрос се надявам специалист да отговори. Каквото и да направиш - винаги ще стои въпросът "Дали не се минах, като го / като не го смених?". Дори да я запълниш - ще знаеш, че е там и винаги нещо ще те човърка. Ако си доволен, работи добре, нямаш оплаквания и не виждаш нещо на пазара, за което без колебание да кажеш - "Ето това е по-добре, скачам на него!" - може би е по-добре да си оставиш този. Не е голяма тая пукнатина, но винаги има накъде да порасне. По-малка няма да стане. И аз не я харесвам тая система No frost. Крайното решение обаче остава за теб.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #1566

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    За мен пък No frost системата е най хубавото нещо на света и основния критерии при покупката на следващия хладилник ще е наличието на тая система.Имам хладилници със си без нея и познавам ужаса когато трябва да почиствам и размразявам тоя дето я няма.А другия дето е с No frost просто не знам вече колко години съм забравил че съществува такова нещо като "профилактика"

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #1567

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Голям проблем е наистина. На 6 месеца да отделиш 1 час за профилактика.
    Ако не знаеш, от хигиенна гледна точка е добре да се прави почистване на уреда поне веднъж годишно или по-често според начина на използване на уреда.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #1568

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Аз нещо се заиграх с домашното електромерче, което ползвах за климатика - известно време го държах на хладилника. При еднакви условия на ползване, за голям период от време (за да се намали грешката от усредняването) показа следния разход:

    При зададени +4 / -18, консумацията му за над 200 часа беше средно точно 50 вата на час (примерно 50.00322, някакво такова число).

    При зададени +6 / -16, консумацията му спадна с около 18 % и беше средно около 41 вата за над 100 часа.

    Нямам предвид да се прави заради икономия на ток, ами за сравнение какво е натоварването при не-голяма разлика в зададените температури. Така самите компресори работят по-рядко, по-тихичко е в помещението. Не че е кой знае какъв шум, но като е тихо си е друго. Хладилникът е Горенье RK6336.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1569

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Вчера пристигна BOSCH KGV 39VL31 заменяйки по 5г гаранция старият Electrolux EN 4000. Тук съм описал защо се стигна до замяната.

    Първоначални впечатления.
    Жената избра цвят Инокс което тотално не се връзва с интериора ни, но е модерно и всичките и приятелки са с такива.
    Вътре е осезаемо намален обема 342vs 375l спрямо електролукса.
    Като шум са еднакво тихи само при стартиране на компресора шумят малко повече.
    Рафтовете в боша халтавят в електролукса бяха здраво закрепени.
    Самото разпределение е по-кофти в боша. Няма къде да сложиш големи бутилки и тенджери.
    Боша отпред е нещо като метал отстрани е сива пластмаса, а отгоре бяла пластмаса.
    Самото покритие остават отпечатъци след всяко хващане за разлика от белия електролукс.
    Цената на който го взех беше 791лв. т.е. доплатих 190лв, а не виждам ъбгрейд за тези пари. Уж е А++ дано тук единия + в повече да оправдае разликата в цената.
    А и да не прави проблеми през годините тъй като не мисля да му правя допълнителна гаранция.

    Боша не може да се ругулира едното предно краче явно трябва да подпъхна нещо за да има наклон който да затваря вратичките.
    Да похваля застрахователите на 5г гаранция. Като видях, че хладилника е намален с 10% се задействаха уговориха замяната с техномаркет които изпратиха хора в неделя следобед качиха го го 6тия на ръка и взеха стария хладилник браво за което имат от мен.
    Този пост е редактиран от Zygot; 16-04-19 в 11:24.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    28
    #1570

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здравейте,
    Необходим ми е нов хадилник с фризер. Прочетох темите във форума, но все пак имам няколко въпроса:
    Каква е разликата между Автоматично Размразяване и No Frost?
    Вариантите които разглеждам са или с автоматично размразяване, но само на хладилната част или с No Frost Total.
    Ако е с автоматично размразяване на хладилната част, това значи ли, че периодично трябва да размразявам фризера ръчно?
    Съответно ако е с пълен No Frost, това значи ли, че няма да има нужда от размразяване нито на хладилната част, нито на фризера?
    За No Frost, разбразах недостатъка с изушаването на продуктите, ако не са покрити.
    По това което прочетох видях, че доста се пропоръчва LG. Все пак между двата модела по-долу, заслужава ли си разликата от над 100 лв между Gorenje и LG:

    1. http://techmart.bg/Хладилник%20с%20ф...je%20NRK611PW4

    2. http://techmart.bg/Хладилник%20с%20ф...%20GBB-59SWRZS

    Благодаря предварително!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #1571

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Ако имаш автоматично размразяване горе + No Frost в камерата нищо няма да размразяваш. При автоматичното размразяване на задната страна вътре в хладилника има един V образен канал с дупка долу, водата от там изтича надолу и се изпарява от топлината на компресора. Моя от подписа е такъв. Бих ти препоръчал LG-то, сравнително тихи са.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    16
    #1572

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здравейте,

    Предстой ми закупуване на хладилник и много се чудя между няколко марки, а нищо не разбирам от хладилници.
    За момента съм се насочил към Samsung, Liebherr, Whirpool и Веко. Ценовия диапазон е около 800 лева, но може и да го надхвърля стига да си заслужава.
    Надявам се да ми помогнете с мнения

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1573

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    800 лева е крайно недостатъчен бюджет за нещо различно от Самсунг, което да си заслужава парите. Информацията ми е от пролетта на 2018 година. Едва ли се е променило нещо на пазара от тогава.

  17. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #1574

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    800 лева е крайно недостатъчен бюджет за нещо различно от Самсунг, което да си заслужава парите. Информацията ми е от пролетта на 2018 година. Едва ли се е променило нещо на пазара от тогава.
    Ти пък?
    Достатъчно модели на ЛГ има, които са добри за около 800лв +/- някой лев отгоре.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    16
    #1575

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Да разбирам, че ме насочвате към ЛГ или Samsung. За момента това, което съм харесал е:

    Whirpool


    Samsung

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 10:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 21:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 23:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 21:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 21:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе