Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 63

Избор между два LIEBHERR -

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    5
    #1

    Избор между два LIEBHERR -

    Здравейте,
    колебая се между два хладилника, а именно:
    http://www.technomarket.bg/products/...ebherr-cp-3523
    http://www.technomarket.bg/products/...ebherr-cu-3503
    Разликата в цената е очевидна, но освен 2-та охладителни кръга има ли по-скъпия хладилник други предимства. понеже не съм запознат от приятели и консултанти достигнах до избор на марка и горе-долу какви характеристики трябва или не трябва да има един хладилник, че за момента май съм се спрял на този. Предварително благодаря за даденото мнение

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    52
    #2

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    A++ е по-скъпия.. не помня какво ни обясни продавачът за разликата м/у двата, но в крайна сметка взехме по-скъпия

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #3

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Сравни приложената информация в БГ сайта на фирмата и ще разбереш разликите!
    http://www.liebherr.bg/HG/bg-BG/1128...4469-0_24969-1
    http://www.liebherr.bg/HG/bg-BG/1128...4469-0_20659-1
    Прецени сам дали си заслужават разликата от 200лв. в цента!
    Аз бих си взел по-скъпия заради следното:
    1.Климатичен клас SN-T от +10 до +43 градуса околна температура срещу SN-ST +10 - +38
    В горещините ще работи без максимални натоварвания и се предполага по-добра изолация (25ч. преди да се размрази при спиране на тока).
    2.Два кръга на охлаждане - може да се изключва само хладилната част, а фризера си работи.
    3.12кг продукти замразява за 24 часа до -18, срещу 9кг
    4.Вентилатор в хладилната част - подобрява циркулацията на въздуха и развномерно се охлаждат продуктите
    5.По-икономичен откъм ел-енергия

  5. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    5
    #4

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    Сравни приложената информация в БГ сайта на фирмата и ще разбереш разликите...
    аз съм глупав и пак питам
    1. климатичния клас се изразява в разлика от 5 гр целзий това фатално ли е?(и за двата е 25 часа периода на полуразпад)
    2. два кръга на охлаждане но само един компресор. не е ли по-добре с два компресора
    3. разлика от 60 kW годишно по 20 ст киловата са 12 лева годишно. ако не се вдигне цената на тока разликата от 250 лева ще се спести за 20 години - дали хладилника ще работи до тогава?!?!? вярно че имаме един мраз 500 в нас дето е купен преди аз да се родя ама новите вещи май не изкаравт толкова дълго...

    сега ходих в техното и видях един горение RK6336W:
    http://www.gorenje.bg/fridge_freezer?c=147671

    малко е по-малък като габарити но пък е с два компресора. на горението компресорите са данфос а на liebherr - а са embraco(не знам дали така се пише) цените са горе-долу там моля дайде съвет че да го купувам и да ми се маха от главата че жената ме изяде

    офф сега видях пък че то още повече ток харчи... няма пълно щастие

  6. true_story
    Guest
    #5

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Приятел, взимай Горението и не се чуди. Чух, че Либхер много са го закъсали с качеството. Имам познат в стария им сервиз в София. Нещата хич не вървели при тях и не си струва да даваш толкова пари и след това да се срещаш редовно с техниците им.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #6

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Посочил си 2 модела за избор и нито един от тях не е с два компресора.
    Прочети темата за избор на хладилници и ще намериш отговор на въпросите си!
    За Gorenje-то със сигурност ще се запознаеш с оторизираният им сервиз. Доста отдавна качеството им е доста ниско.
    Liebherra ми работи 4-та година и без проблеми при над 38 градуса в стаята. Нямам познати в завод "Марица" и не мога да кажа какво им е качеството в момента.
    Напиши колко ти е тавана на бюджета и си избери хладилник спрямо него! AEG, Electrolux, Bosch, Siemens, BEKO (скъпите модели).


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #7

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    Посочил си 2 модела за избор и нито един от тях не е с два компресора.
    Прочети темата за избор на хладилници и ще намериш отговор на въпросите си!
    За Gorenje-то със сигурност ще се запознаеш с оторизираният им сервиз. Доста отдавна качеството им е доста ниско.
    Liebherra ми работи 4-та година и без проблеми при над 38 градуса в стаята. Нямам познати в завод "Марица" и не мога да кажа какво им е качеството в момента.
    Напиши колко ти е тавана на бюджета и си избери хладилник спрямо него! AEG, Electrolux, Bosch, Siemens, BEKO (скъпите модели).

    Колега, беко не го препоръчвам и на най-големия си враг-под всякаква критика са!

  10. true_story
    Guest
    #8

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    Посочил си 2 модела за избор и нито един от тях не е с два компресора.
    Прочети темата за избор на хладилници и ще намериш отговор на въпросите си!
    За Gorenje-то със сигурност ще се запознаеш с оторизираният им сервиз. Доста отдавна качеството им е доста ниско.
    Liebherra ми работи 4-та година и без проблеми при над 38 градуса в стаята. Нямам познати в завод "Марица" и не мога да кажа какво им е качеството в момента.
    Напиши колко ти е тавана на бюджета и си избери хладилник спрямо него! AEG, Electrolux, Bosch, Siemens, BEKO (скъпите модели).

    Либхера ти работи без проблем 4 година в стаята, в която ти е над 38 градуса май се опитваш да правиш скрита рекламка, но нещо ти куца скалъпването на рекламката не ставаш за търговец това е сигурно хич те няма в лъженето

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #9

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Той не е търговец,а това не е начина да възразиш.

  12. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    9
    #10

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Аз пък се питам какво му е на BEKO-то? Вярно, че нямам хладилник, но пък имам готварска печка и съдомиялна, печката е от преди 7 години, съдомиялната от преди половин. И от двете съм много доволна. Сори за спама, но обясни ми какво му е на ВЕКО-то???

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #11

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    true_story,
    Не съм търговец, както вече написа badr, за съжаление!
    Хладилникът ми е Liebherr CP 35030 в кухня 9кв.м, северозападно изложение, без клима. През лятото след обяд слънцето директно грее в стаята и температурата дори при отворен прозорец почти постоянно е над 32 градуса. В големите горещини и над 38.
    Зимата не се отоплява целодневно и температурата е падала до 12 градуса.
    Обаче на етикета в хладилното отделение е написано Made in Germany!
    Колкото до Gorenje - ял съм им попарата! Има и доста колеги по съдба с дефект на сензора и грешка E2 точно на предшественика на посочения двукомпресорен модел. Обаче първото подозрение е за контролерна платка, която преди 5 години струваше над 170лв.! Датчикът не е скъп, но е в изолацията и голяма играчка пада, докато се смени. Мисля, че някъде имаше публикувани снимки, но не помня къде.
    Колкото до скъпата серия на BEKO - просто я включих като бюджетен вариант, спрямо "марковите" алтернативи.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #12

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Цитат Първоначално публикувано от bobkas
    Аз пък се питам какво му е на BEKO-то? Вярно, че нямам хладилник, но пък имам готварска печка и съдомиялна, печката е от преди 7 години, съдомиялната от преди половин. И от двете съм много доволна. Сори за спама, но обясни ми какво му е на ВЕКО-то???
    Старите BEKO ставаха, обаче новите им уреди със зор избутват гаранцията. Един комшия си купи комбинирана готварска преди 6 около месеца. Ламарините във фурната вече им се лющи емайла и тръгва една ръжда..... Предполагам, че докато и мине гаранцията ще зейнат дупки.
    По подобен начин стоят нещата и с хладилниците им. Използват калпави компресори, които горят още на първата година. На мой приятел му подариха на сватбата и се наложи да чака цало лято за компресор. Поздрави!

  16. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #13

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    ....И аз чух някои недобри неща за Либхер,особенно напоследък,ако и да са скъпа и котирана марка!Ползваме в дома си Миле/побългарено и по популярно като Миеле/,купен е нов и вече четвърта година не съм имал никакви проблеми!Дори не съм се интерисувал за компресора,клим. клас,кръгове и тем подобни!Просто качеството си има цена,а при миле двете неща се припокриват напълно!Успех в избора!

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #14

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Хладилниците Миле, къде се произвеждат? :rolleyes:

  18. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    9
    #15

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Цитат Първоначално публикувано от diterh
    Хладилниците Миле, къде се произвеждат? :rolleyes:
    Ха, ха, ха, честно ли не знаеш? Там, където и Либхер - в Пловдив.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на хладилник (Liebherr)
    От TSH във форум Хладилна техника
    Отговори: 42
    Последно: 10-09-15, 22:40
  2. Избор между 3 телевизора..
    От James87 във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 01-02-12, 00:52
  3. Избор между 2 LCD TV
    От andy_942 във форум Телевизори
    Отговори: 17
    Последно: 19-12-11, 23:53
  4. Избор на TV между LG i Philips
    От gbrosa във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-10-11, 11:17
  5. избор между
    От qnkogundito във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 14-02-11, 21:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе