Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 63

Избор между два LIEBHERR -

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #31

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Съжалявам, при копиране на nickname-a съм се объркал. Ставаше дума за true_story.

  2.  
     
  3. true_story
    Guest
    #32

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    другари, който се е излъгал и си е купил либхерче може само здраво да стиска палци...
    ...много здравооооооооооо.

    а на Бобката дето да ми дава примера с доктора помогнал на сто и навредил на един, е тук да ти кажа друже нещата стремглаво започват да се обръщат в посока повече навредени отколкото не.

    В последно време се отвори доста работа за хладилните техници разбиращи от либхер. който разбира сега е момента да прави пари, докато все още ги продават, че скоро никой няма да ги купува и няма да има какво да се ремонтира!!!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    36
    #33

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    True Story , имаш 5 мнения и всичките срещу Либхер.
    Тъпо е да обясняваш какво ти казал приятел техник, когато ти не си този техник.
    Пиша по тази тема само заради твоето изключително странно негативно и необосновано отношение.
    Надали ти е ясно какъв стандарт и какъв качествен контрол се извършва във фабриката.
    Мога да те уверя , че германец като производител никога , ама никога няма да допусне един дефект да се повтаря във времето, тоест ако има нещо, което твоят приятел техник установява , то се отразява в база данни и се обработва и анализира и се взимат необходимите мерки да не се повтори.
    Повярвай ми така е.
    Колкото до хладилниците на Либхер ползвал съм Cunsf 3503 (буквите може да ги бъркам) иноксов със яките дръжки с -35 градуса в камерата . Е няма такъв хладилник , просто уникален. Беше иноксов от всички страни не като другите само вратата , не се чуваше като работи .
    И се спри с преднамерените съвети.


  5. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #34

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Имам хладилник с камера Либхер, не си спомням модела в момента от 5 години. Абсолютно никакви проблеми не съм имал с него. Красив дизайн, безшумен. Не разбирам защо има хора, които като решат да оплюят нещо не се спират. Сигурно някъде има и бройки с дефекти - фабрични или от лош транспорт. Ама чак да обявим цялото производство на фирмата за боклук не съм съгласен. Нормално е кой каквото си е купил да си го хвали, но недейте да хулите всичко останало.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #35

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Ами и аз ви подкрепям момчета.Явно защото позлваме тази марка.Аз също не казвам,че разбирам,но някои неща се забелязват от средно интелигентен човек.Когато разлгеждаш различните марки хладилници и виждаш материала от който са направени.Ами аз като влезнах в техномаркет(технополис)без значение за мен,като ги разгледах повечето не струваха като материал говоря.Все едно да влезнеш в кола нисък клас форд фиеста и след това да се качиш примерно във волво,коеето е с 5 6 години по-старо.Ами естествено,че волвото че е по-добро.Вярно е,че се плаща за марката.Със сигурност е и това,че не е тази здравина на материала както едно време.Но това е във всяко едно производство.Но специално да сравняваме либхер с беко лг самсунг.Не мисля,че трябва да ги сравняваме.На мен другите които ми харесаха бях ааегетата електролукс.Също наблюдавах по-качествена изработка.Но и интересното беше,че и там цената е като на либхера много близка.Така,че няма нужда да говорим лоши неща за фирмата.

  7. true_story
    Guest
    #36

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Аааааааааа колеги, споко аз не плюя, а само предупреждавам. И аз не твърдя, че на 100 % имат проблеми всичките им уреди, но за цената която човек плаща, трябва да получава съответното, а не просто марката, името изградено през годините. Просто това се получава в действителност, нищо друго. Просто големите фирми пестят за сметка на клиента. Аз не очаквам всички хора да осъзнаят истината, още по-малко тези, които имат Либхер и им работи нормално. Аз казвам, че видимо, осезателно се е влошило качеството на тази марка. Реалноста е една, цените им скачат всяка година, но качеството им пада. И това всичко е за сметка на клиентите. Просто корпорацийките печелят на наш гръб. Лошото е, че народеца никога няма да се събуди.
    Пак казвам всеки да купува каквото си иска и да трупа опит на собствен гръб, а които иска може да се огледа, да се ослуша, ако по назнайва чужд език да прочете и в чужди форумчета (може и с гугъл транслейтъра да се пробва, но не е много за препоръчване )

    Локес, по специално към теб приятел, че гледам, че ти ги защитаваш ожесточено това с недопускането на повтарянето на грешките, базите данни и т.н. не е точно така както ти си го мислиш. На теб ти е бедна фантазията какви грешки са правили Мерцедес например, та какво остава за Либхер и тяхните хладилничета (виж при багерите и крановете там са велики и нямат грешка). Хладилниците им бяха също добри, но преди години. Това, което произвеждат последните 8 до 10 години не е същото. Както казват германците "ШПАРЕН му е майката"

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #37

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Хайде стига глупости.Стани хладилен техник и тогава коментирай.Чужди форумчета да сме четели.Ремонтирал съм над 3000 хладилника и знам кое е качествено и кое не.Либхера е като Миеле при пералните.
    Да не говоря за препоръката ти за Горение.Точно сега при мен е за ремонт Кьортинг с 2 компресора.Пробит е изпрителя на хладилника и подохлаждането на фризера, като изпарителя на фризера е реализиран с боядисана желязна тръба, която вече е ръждясала от влагата почти по цялата си дължина.Не виждам как този фризер ще изкара повече от 3-4г.Самият хладилник е на 5г.Пълна скръб.

  10. true_story
    Guest
    #38

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Приятел, бяха като Мийлето, сега нещата са други. Ти щом си техник и не ги поддържаш гаранционно, то значи, че ако до теб въобще стигне Либхер за ремонт, ще бъде от старите истински Либхери. Те зи новите си ги оправят сервизите, които поддържат Либхер и за странични техници, като теб не остава много за ремонтиране. Нали ви писах по-горе. Сега голямата лапачка е да си от сервизите поддържащи Либхер angel

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #39

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Цитат Първоначално публикувано от true_story
    Приятел, бяха като Мийлето, сега нещата са други. Ти щом си техник и не ги поддържаш гаранционно, то значи, че ако до теб въобще стигне Либхер за ремонт, ще бъде от старите истински Либхери. Те зи новите си ги оправят сервизите, които поддържат Либхер и за странични техници, като теб не остава много за ремонтиране. Нали ви писах по-горе. Сега голямата лапачка е да си от сервизите поддържащи Либхер angel
    Виж сега.Какво си написъл ти няма никакво значение.Пиши си.Всеки може да изтипоса куп щуротии като твоите.
    Но това не са принципни възражения.Ами посочи конкретни недостатъци и ги коментирай адекватно както съм коментирал Горението.
    Посочи ми подобни принципни недостатъци, а не приказки за далаверата от гар.обслужване на Либхер.
    И самият ти пост е изпълнен с противоречия.
    Уж невероятни масови дефекти в гар.срок, а незнайно защо до мен нямало да стигне Либхер.
    Ами ако дефектират толкова често колкото твърдиш, то няма как да не дойдат.Те гаранциите не са вечни.Или след гар.срок спират да се повреждат.


  12. true_story
    Guest
    #40

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    виж сега ти, куп щуротии може да изтипосаш ти! предлагам да не се опитваш да критикуваш постовете на другите щом не можеш да го направиш интилигентно, ясно ли е?! Аз те мислих за по-интилигентен човек, но ме разочарова, жалко!
    Също така моля да не ми прииначаваш думите!!!
    Къде съм казал невероятни масови дефекти в гаранционни срок?
    Къде съм казал и нещо за никакви далавери? Преиначаваш ми думите, което не е коректно!

    Аз твърдя, че качеството им е паднало значително и е далеч от това, което е било. Аз твърдя, че за тези пари ни продават само една марка, нищо повече! не са с нищо чак толкова добри от значително по евтини марки. И ако човек не робува на марки и няма излишни пари за харчене е по-разумно, а и по-сигурно да се преориентира.
    Също така може само да се надяваш да стигне до теб Либхер след гаранционния срок! Защо ли? Ами ако не знаеш на новите им гаранционни карти има само един национален номер за връзка с тях в завода и всички рекламации минават към тях, както гаранционни, така и извънгаранционни. Хайде сега ти познай към кого Либхер ще насочат клиент с извънгаранционен уред, които им се обади, а? Към теб ли? Или може би към сервизните им партньори? Сметни 2 + 2 пък да видим колко ще ти излезе сметката.

    Виж приятел, имам хора и мога да ти намеря и конкретни проблеми по Либхерите и конкретни решения на проблемите също, но нека да оставим хората препатели от качеството на Либхер да питат и ние ще отговаряме...

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #41

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Цитат Първоначално публикувано от true_story
    виж сега ти, куп щуротии може да изтипосаш ти! предлагам да не се опитваш да критикуваш постовете на другите щом не можеш да го направиш интилигентно, ясно ли е?! Аз те мислих за по-интилигентен човек, но ме разочарова, жалко!
    Да кажем, че няма да се възползвам от твоите предположения.Не се вълнувам и от твоите разочарования.
    Цитат Първоначално публикувано от true_story
    Също така моля да не ми прииначаваш думите!!!
    Къде съм казал невероятни масови дефекти в гаранционни срок?
    Къде съм казал и нещо за никакви далавери? Преиначаваш ми думите, което не е коректно!
    Ето какво написа ти
    Цитат Първоначално публикувано от true_story
    Сега голямата лапачка е да си от сервизите поддържащи Либхер angel
    Предполагам сам ще се досетиш , че за да има голяма лапачка от гаранционна сервизна подръжка на Либхер трябва да има масови дефекти в гар.срок.Лапачка и далавера предполагам са синоними.

    Цитат Първоначално публикувано от true_story
    Също така може само да се надяваш да стигне до теб Либхер след гаранционния срок! Защо ли? Ами ако не знаеш на новите им гаранционни карти има само един национален номер за връзка с тях в завода и всички рекламации минават към тях, както гаранционни, така и извънгаранционни. Хайде сега ти познай към кого Либхер ще насочат клиент с извънгаранционен уред, които им се обади, а? Към теб ли? Или може би към сервизните им партньори? Сметни 2 + 2 пък да видим колко ще ти излезе сметката.
    Може да предположиш още куп неща.След изтичане на гар. срок хората търсят сервиз за хладилници без да ги интересува дали обслужват гаранционно конкретна марка.Другото е че на болшинството моите клиенти обикновено аз избирам техниката и те разчитат на мен, за всички извънгаранционни,а и много гаранционни проблеми, въпреки че не поддържам никоя марка гарниционно.В този случай те ми плащат.А моята лоялност е именно към тях, а не към марки.За никоя марка не ми дреме.

    Цитат Първоначално публикувано от true_story
    Виж приятел, имам хора и мога да ти намеря и конкретни проблеми по Либхерите и конкретни решения на проблемите също, но нека да оставим хората препатели от качеството на Либхер да питат и ние ще отговаряме...
    Ами в такъв случай коментирай такива конкретни проблеми.Така ще помогнеш на потребителите с конкретна и полезна информация.
    Дотук никаква градивна критика от твоя страна.Само твърдения без подобаваща аргументация.

  14.  
     
  15. true_story
    Guest
    #42

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    От кои мои преположения няма да се възползваш? нещо ме обърка тук?!
    А това, че не се вълнуваш май не вълнува никой!

    Е тук малко си позволяваш доста свободно да интерпритираш думата ЛАПАЧКА, но това си е твое право. Аз в предния пост ти уточних нещата, които изглежда не си разбрал и няма да се повтарям. Прочети предния ми пост!

    Тук ама въобще не си прав, че хората търсели сервиз без да ги интересува коя марка поддържат. Това беше преди. Сега клиентите подхождат много по отговорно в това отношение и не рискуват, защото преди много хора се пареха от масата баш майстори. Сега клиентите основно търсят сервизите поддържащи даден продук по ред причини, някои от които ще ти изброя за да не се чудиш: използване на оригинални резервни части (а не най-евтините китайски или турски боклуци, които баш майсторите използват, за да извлекат максимална печалба); познаване на техническите характеристики на продуктите (защото сериозните фирми правят редовно обучения на сервизните си партньори и поддържат на добро ниво познанията им за продуктите, с които биха се сблъскали при рекламации, също така и ги снабдяват редовно с актуални технически и сервизни информации относно продуктите); Също така, когато даден сервизе има сключен договор за поддръжка на уреди с дадена фирма, то той има интерес да бъде еднакво добър, коректен и бърз при реагирането и обработването на рекламации, както в гаранционни, така и в извънгаранционни случаи, т.е. клиентите получават сигурност и качество.

    Ако ти си действително добър техник, както и лоялен и коректен към клиентите ти, мога само да ти пожелая много успех и много клиенти!

    и за последно искам само да добавя, че моята цел е точно да помогна на потребителите и затова се опитвам да им насоча вниманието към заниженото качество на тази марка уреди.

    Не знам защо е нужно да бъда по-конкретен. Дали ще им помогна повече ако например кажа, че либхерите имат голям дефектеруемост на датчиците? и какво от това? Това ще ги насочи към моделите им с термостат ли? Ами ако споделя, че всичките им по-евтини модели (т.е. тези с термостат) имат проблеми заради по-евтините компресори? Тогава какво? Или да спомена конкретен модел, който например грее като печка в хладилното отделение? Понякога човек не е нужно да бъде конкретен, когато и обобщеността успява достатъчно добре да обрисува крайната картинка...

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #43

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Цитат Първоначално публикувано от true_story
    Тук ама въобще не си прав, че хората търсели сервиз без да ги интересува коя марка поддържат. Това беше преди. Сега клиентите подхождат много по отговорно в това отношение и не рискуват, защото преди много хора се пареха от масата баш майстори. Сега клиентите основно търсят сервизите поддържащи даден продук по ред причини, някои от които ще ти изброя за да не се чудиш: използване на оригинални резервни части (а не най-евтините китайски или турски боклуци, които баш майсторите използват, за да извлекат максимална печалба); познаване на техническите характеристики на продуктите (защото сериозните фирми правят редовно обучения на сервизните си партньори и поддържат на добро ниво познанията им за продуктите, с които биха се сблъскали при рекламации, също така и ги снабдяват редовно с актуални технически и сервизни информации относно продуктите); Също така, когато даден сервизе има сключен договор за поддръжка на уреди с дадена фирма, то той има интерес да бъде еднакво добър, коректен и бърз при реагирането и обработването на рекламации, както в гаранционни, така и в извънгаранционни случаи, т.е. клиентите получават сигурност и качество.
    Ако ти си действително добър техник, както и лоялен и коректен към клиентите ти, мога само да ти пожелая много успех и много клиенти!
    В прав текст.Не разбираш спецификата на сервизната дейност и не можеш да я коментираш коректно.
    Няма как да сложиш друга електроника на Либхер.Тоест може, но разходите за приспособяването и към хладилника надвишава цената на оргиналният продукт.
    За техническите характеристики няма смисъла да коментирам.
    И не съм просто техник, а инженер.
    Цитат Първоначално публикувано от true_story
    и за последно искам само да добавя, че моята цел е точно да помогна на потребителите и затова се опитвам да им насоча вниманието към заниженото качество на тази марка уреди.

    Не знам защо е нужно да бъда по-конкретен. Дали ще им помогна повече ако например кажа, че либхерите имат голям дефектеруемост на датчиците? и какво от това? Това ще ги насочи към моделите им с термостат ли? Ами ако споделя, че всичките им по-евтини модели (т.е. тези с термостат) имат проблеми заради по-евтините компресори? Тогава какво? Или да спомена конкретен модел, който например грее като печка в хладилното отделение? Понякога човек не е нужно да бъде конкретен, когато и обобщеността успява достатъчно добре да обрисува крайната картинка...
    Да се разберем по въпроса. Ти може да имаш добри мотиви, но се вижда само с неподплатен с нищо негативизъм.
    Какво и кого ще насочваш ти.Кой се интересува от твоите насочвания.
    Ти не си компетентен че да насочваш някого.Затова и конкретиката, която предлагаш е откровенно невярна.
    Тези неща се установяват статистически.Как ти, който никога не си държал горелка в ръка се произнасяш за компресори.Хайде стига глупости.

  17. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #44

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    Стига вече с измислици и полуистини. Не е вярно, че има само един сервиз за гаранционно и извън гаранционно обслужване на Либхер в България. Във всеки по-голям град има оторизиран сервиз за поддръжка. В малък град като Казанлък също си имат представител, познавам собственика на сервиза. Не знам защо толкова яростно си се настроил към Либхер. Имаш си друга марка, о.к. похвали се, но недей така наизуст да пишеш врели-некипели. Ако имаш хладилник от тази марка и ти прави проблеми, сподели, но моля те недей да пишеш повече съчинения в тази тема. Отвори си твоя и там се упражнявай в красноречие по каквато си искаш тема.

  18. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #45

    Re:Избор между два LIEBHERR -

    ...Лелееее,че то тука май по ожесточено се спори и от раздела за климатиците!....Там поне е ясно,100волтови срещу нови на 220,втора употреба срещу първата употреба....Ама все пак климите са 2000 че и кусур лева,а един хладилник ,ей го 500-900лв....Ако утре тъй я подкараме и за ютиите....Ще трябва Бат.Бойко да въдворява ред ,а Фънди ...нежност и спокойствие!..Майтап ,бе пичове,ама успокойте малко топката!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на хладилник (Liebherr)
    От TSH във форум Хладилна техника
    Отговори: 42
    Последно: 10-09-15, 22:40
  2. Избор между 3 телевизора..
    От James87 във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 01-02-12, 00:52
  3. Избор между 2 LCD TV
    От andy_942 във форум Телевизори
    Отговори: 17
    Последно: 19-12-11, 23:53
  4. Избор на TV между LG i Philips
    От gbrosa във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-10-11, 11:17
  5. избор между
    От qnkogundito във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 14-02-11, 21:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе