Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 43 от общо 43

Избор на хладилник (Liebherr)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #31

    Отговор: Избор на хладилник (Liebherr)

    Е това е клиент - на 5 години е готов да си сменя хладилника, но не и да изневери на марката.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #32

    Отговор: Избор на хладилник (Liebherr)

    Голяма реклама за Liebherr, няма що! Работил няма и 5 години и се е повредил.
    Когато исках да си доплатя за новия директно към завода още две години гаранция към стандартните 3 ми отказаха категорично. Промоциите били само към определени магазини и периоди.
    Правете си изводите сами!
    Моя старият не се изду, а просто си изпусна хладилния агент навън. Явно не беше пробив в изпарителя, както май е в 90% от случаите.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #33

    Отговор:(Liebherr) се скапа.

    Цитат Първоначално публикувано от batalski Виж публикацията
    И теб ще застигне тази участ https://www.facebook.com/photo.php?v...type=3&theater
    Мен ме застигна точно като в клипа. Хладилника е C 3523. 900 лева/4 години. Разбира се вече е извън гаранция.
    Дължа извинение на всички колеги от форума за постовете си с които съм ги подвел да закупят този боклук или за тези в които съм защитавал марката. Публикувам тоя пост във всички теми в които съм коментирал марката. Разочарованието е тотално.
    Разбира се че ще им надуя главите да си извършат и след гаранционния ремонт, пък ще видим.
    Сега съм си наумил да взема нещо за 550 лева в 5 години гаранция, та сметката да е все тая. Вече сме само двама и голям сандък не ни трябва.
    Към разбирачите - има ли кой да му присади вътрешен изпарител (примерно като от старите камери в горната част на съндъка)който да се обдухва от вентилатора), има ли смисъл от това... Всъщност вече един отказа да го прави. За Варна ми е въпроса.

  5. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #34

    Отговор: Избор на хладилник (Liebherr)


  6. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #35

    Отговор: Избор на хладилник (Liebherr)

    Колега от форума ме светна, че Либхер извършват замяна с нов срещу 50-60% от стъпка в цената , но мен ме подразниха, че не могат да ми гарантират безпроблемна работа и на новия. Правели били "непрекъснато подобрения" , но навремето без подобрения хладилниците траяха по 20 години. Взех гореописания евтинджос, поне да не се дразня от сумите които давам на вятъра.

    Цитат Първоначално публикувано от batalski Виж публикацията
    А защо никой не се наема да го прави

  7. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #36

    Отговор: Избор на хладилник (Liebherr)

    Защото трябва да знаеш какво да правиш и да имаш мотивация да го направиш.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #37

    Отговор: Избор на хладилник (Liebherr)

    1.Офертата за ремонт към мен миналата година беше 200лв. цена, 1 седмица работа, 1 седмица тестове за пропуск. Комбинацията беше неприемлива за мен.
    Въпреки, че след това имах едни съмнения, че течът е само и единствено от връзката компресор - изпарител, а не пробив в последния. Както се е получило при колегата с издуването. При мен този ефект липсваше.
    2.При мен специално компресора беше работил около 1,5 година в неизвестно какъв режим, заради теча на хладилен агент. Това означава още 100лв. за смяна с нов. Като добавим и нарушаването на фабричната C-Pentane термизолация и замяната и с пяна и решението беше взето моментално.
    3.Аз не отчитах умения и познания, защото няма как да знам сервизният специалист дали ги притежава.

  10. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #38

    Отговор: Избор на хладилник (Liebherr)

    А защо се получава този пробив? Има ли някаква връзка, примерно, с това на каква зададена температура е работил хладилникът, както и има ли зависимост от околната такава? Все си мисля, че ако е зададена най-ниската поддържана температура, вместо препоръчителната от 5 градуса, и околната целогодишно е нещо от рода на 30 градуса, това би оказало негативно влияние.

  11. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #39

    Отговор: Избор на хладилник (Liebherr)

    Пробива няма връзка с режима и условията на работа. Пробива има връзка с това че фирмите производители нямат нужда от 20год. работещи хладилници.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #40

    Отговор: Избор на хладилник (Liebherr)

    +1
    Аз също не искам 10г работа от един уред. Но да се повреди няколко пъти в гаранця или на 4 година - е не мога да се съглася!
    Калпави Al изпарители, специалната "супер" технология без заварки Lokring, и не на последно място - квалификацията на работниците. За изходящия контрол да не отварям дума...
    Не си мислете, че останалите водещи, разбирайте скъпи марки не правят същото!
    Проблемът е, че Liebherr предлагат еквивалентно качество на по-високи цени!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    13
    #41

    Отговор: Избор на хладилник (Liebherr)

    Харесал съм си хладилник Liebherr CUP 2901 , но малко се обърквам от противоречивите мнения. Доколкото знам Либхер са наистина надеждна марка, имам познати, които са с такъв хладилник от няколко години и не са ми се оплаквали.

    Все пак ако някой има този модел https://zora.bg/liebherr/cup-2901-a/18364 да изкаже мнение, имал ли е някакви проблеми. Тук го има и по-евтин с 40 лева Оферти и цени на Хладилник Liebherr - Sravni.bg, не знам има ли значение от кой магазин точно ще се закупи, ако се стигне до там разбира се.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #42

    Отговор: Избор на хладилник (Liebherr)

    Хора, не четете ли постовете в темите "избор на хладилник". Либхер доказано имат проблем. От 2011г. аз имам същия модел -"Liebherr Cup 2901" :
    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Във вторник се прибрахме от морето и бащата ме посрещна с новината, че му изгорял стария хладилник АЕГ . Дадох му моето 7-8г. Снайге и спешно в сряда обикалях да избирам за нас хладилник. След много мислене и обикаляне избрах това - http://www.technomarket.bg/products/...bherr-cup-2901 , 699лв. с 5г. гаранция след регистрация на уреда към фирмата в България. Дизайнът е малко по-дървен, но изпълни изискванията ми от към размери, удобство, гаранция (за мен е доста важен критерии), консумация (много ниска според спецификация), не исках сложни електронни системи и вентилатор (на служебните медицински скъпи Електролукс-ове на всичките започнаха да им заминават вентилаторите), поради по-висок риск от проблеми. Другият ми избор бе http://www.technomarket.bg/products/...eg-s-73600csw0 , но ми беше леко висок и с електроника, но най-много повлия само 24мес. гаранция. Дано не съжалявам за АЕГ-то. Наистина първо него загледах.
    Той се развали на 3-тата година след покупката. Добре, че имах 5г. гаранция и ми го смениха без никакви разправии за 3-4 дни след като се обадих директно в завода, а не в Техномаркет. И повечето други модели от този ценови клас имат проблеми и за това всички препоръчваме да се гледа основно за най-дълга гаранция. Единствено във форума има един "майстор-техник" Баталски, който винаги е препоръчвал конкретно LG.
    Този пост е редактиран от VanDan; 22-06-15 в 11:26.

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    8
    #43

    Отговор: Избор на хладилник (Liebherr)

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Хора, не четете ли постовете в темите "избор на хладилник". Либхер доказано имат проблем. От 2011г. аз имам същия модел -"Liebherr Cup 2901"
    Нормално да имат проблем според мен, те правят добри кранове, но хладилниците Либхер не са толкова сполучливи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Проблем с хладилник LIEBHERR
    От plod във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 11
    Последно: 09-01-12, 18:30
  2. Хладилник Liebherr C 3051
    От batalski във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 23-09-11, 10:55
  3. Хладилник Liebherr CUP 3011
    От wrathchild във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 11-09-10, 17:29
  4. Хладилник Liebherr CU 3503
    От isho във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-09, 20:36
  5. Хладилник Liebherr - не охлажда добре
    От daskala_63 във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 19-01-09, 17:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе