Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Хладилник МРАЗ 200 - не работи добре

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    67
    #1

    Хладилник МРАЗ 200 - не работи добре

    Някой може ли да помогне? Имам един стар хладилник, МРАЗ 200. До тия дни работеше нормално,в смисъл, нормално за антика. Обаче от няколко дена се появи следния проблем- опитва се да включи компресора,включва го за 10 секунди,и изключва веднага.И така през 5 мин. А през нощта работи нормално, и до някое време през деня. До към обяд да речем. Някой да има идея? Ясно ми е , че ако викна майстор ще го оправи,или че ако го хвърля,и си купя нов,пак ще се оправи. Но все пак , ако някой може да каже как да закърпим положението за тия дни,няма да е лошо. Мерси предварително.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Въпрос за хладилник МРАЗ

    Цитат Първоначално публикувано от sun4o
    ...А през нощта работи нормално, и до някое време през деня. До към обяд да речем....
    не съм хладилен техник, но съвпадението на гореописания период с периода на поносимата горещина е очевиден
    явно като засилят съвсем жегите и сдава багажа....

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #3

    Re: Въпрос за хладилник МРАЗ

    Имах точно описаните симптоми с фризер. Пипни компресорът дали е много горещ?
    Изключи го веднага !!! Извикай техник, сам няма да се справиш.


    Спред мен е заминала или пусковата намотка на агрегата/ компресора/ или има запушен филтър на фреона- тогава се вдига налягането и се товари компресорът.
    И при смяна на агрегат и на филтър се пълни после с "фреон" .Дали няма да е по-разумен варианта с нов ???

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #4

    Re: Въпрос за хладилник МРАЗ

    аз бих заложил на развалено реле.

    т.е.

    можеш да пробваш да "шунтираш" релето и да видиш дали ще гръмне компресора....

    естествено - на твоя отговорност!

    щото така дистанционно .. - мога само да гадая ...

    изобщо,

    най-добре да си викнеш майстор/хл. техник.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    67
    #5

    Re: Въпрос за хладилник МРАЗ

    Мерси на всички. То ясно ,че с майстор ще се оправи,ма не мога да си изстудявам бирата сега,трябва да я пия до обяд само че после става топличка . За мастиката да не говоря. Нов ще се взима предполагам.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re: Въпрос за хладилник МРАЗ

    Аз бих направил следния експеримент: Един малък вентилатор се поставя да духа към компресора и решетката зад хладилника, като посоката на въздушния поток да е нагоре. Виж при това положение как ще се държи компресора. Вероятно изключва някаква термозащита.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Въпрос за хладилник МРАЗ

    По скоро пусковоте реле е прецакано. Едва ли има термозащита. Ако е само релето ремонта е евтин. Иначе се замисли за нов хладилник тропически клас. Тези старите са правени за по студен клиамт, а при високите летни теператури издишат.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #8

    Re: Въпрос за хладилник МРАЗ

    Дядо МРАЗ сдава багажа от жегите и си се приготви скоро време за нов хладилник, защото дори и да изкара някак си това лято, за другото трябва да си подготвен да си купиш нов.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #9

    Re: Въпрос за хладилник МРАЗ

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Аз бих направил следния експеримент: Един малък вентилатор се поставя да духа към компресора и решетката зад хладилника, като посоката на въздушния поток да е нагоре. Виж при това положение как ще се държи компресора. Вероятно изключва някаква термозащита.
    На фризера още преди 10 години съм му сложил вентилатор и въздуховод така , че максимално да се обдухва компресорът.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    62
    #10

    Re: Въпрос за хладилник МРАЗ

    И аз имам проблем с хладилник мраз, модел не знам, само има лепенки от 88ма година по него. Просто ми изпадна за без пари направо, а и за студентски град няма смисъл от нещо друго. Хладилика е с камера, проблема е, че камерата работи без проблем, но хладилното почти не студи. Не вярвам да е само от жегите. Идва ми на ум за прецакано термо реле или запушен радиатор, но понабих радиатора и ефект няма . За терморелето проблема е, че нямам никаква информация къде се намира, нито какво е.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re: Въпрос за хладилник МРАЗ

    Цитат Първоначално публикувано от Pesho13
    И аз имам проблем с хладилник мраз, модел не знам, само има лепенки от 88ма година по него. Просто ми изпадна за без пари направо, а и за студентски град няма смисъл от нещо друго. Хладилика е с камера, проблема е, че камерата работи без проблем, но хладилното почти не студи. Не вярвам да е само от жегите. Идва ми на ум за прецакано термо реле или запушен радиатор, но понабих радиатора и ефект няма . За терморелето проблема е, че нямам никаква информация къде се намира, нито какво е.
    Обърни го два-три пъти на челна стойка и обратно да му се отпушат кръвоносните съдове.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    67
    #12

    Re: Въпрос за хладилник МРАЗ

    Моя се оправи самичък,без да го пипам. Как написах във форума,и на другия ден вече си бачкаше нормално .

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    62
    #13

    Re: Въпрос за хладилник МРАЗ

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Обърни го два-три пъти на челна стойка и обратно да му се отпушат кръвоносните съдове.
    Е това сме го правили с по-малките мразове, но тоя ти е 1.70 висок някъде, трудно ще се обърне, пък 2-3 пъти , но както е тръгнало няма начин, горе-доло колко време да го държа наопаки?

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #14

    Re: Въпрос за хладилник МРАЗ

    Цитат Първоначално публикувано от Pesho13
    Е това сме го правили с по-малките мразове, но тоя ти е 1.70 висок някъде, трудно ще се обърне, пък 2-3 пъти , но както е тръгнало няма начин, горе-доло колко време да го държа наопаки?
    А бе човек ти от майтап не схващаш ли?
    Как така ще обръщаш компресорен хладилник.? Луд ли си?
    Ако наистина си го обърнал,го постави отново в нормалното му положение,изчакай не по-малко от 2 часа.
    Малка редакция по-долу е за sun4o
    Проблема ти най-вероятно е термозащитата.Всички хладилници имат такава защита.При теб,ако компресора е руски,терморелето е комбинирано с пусковото реле.Отвий капачката на релето и го остави така.Ако тръгне купи си ново като гледаш да е абсолютно същото.На капачките пише тока -1,2Аили 1,3А или 1,4А.Колкото пише толкова взимаш.
    Гледам пишеш че е тръгнал хладилника.Сега смени релето и си готов.Уморена е темозащитата и затова ти е изключвал.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Re: Въпрос за хладилник МРАЗ

    Съжалявам, ако съм подвел човека, но от поста не става ясно дали е абсорбционен или с компресор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с хладилник мраз 140
    От Mar1an във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 13
    Последно: 05-02-11, 18:03
  2. Хладилник Мраз 140
    От k840420n във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 23-09-10, 21:28
  3. Хладилник Мраз 270 - работи около 10-15 секунди и изключва
    От MoonWalker във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 19-04-10, 20:46
  4. Хладилник Мраз - не изстудява
    От bobovo във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-09, 22:29
  5. Хладилник Мраз 270 - не охлажда добре
    От lkma във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-09, 16:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе