Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26

Избор между два модела на Gorenje и Whirlpool

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #16

    Отговор: Избор между два модела на Gorenje и Whirlpool

    Точно така има Соно обикновено за телевизори, ПЦ-та и т.н. което е по-евтино, а за бяла техника е по-скъпо. Най-евтино е в Конрад, последно го взех за 24-25лв, в МЕТРО беше около 40лв същото.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #17

    Отговор: Избор между два модела на Gorenje и Whirlpool

    Аз не бих си взел инвертор,дори ми се върти муха да го продавам моя.Пак ще е Но фрост,но ще с обикновен компресор или най-малкото ще търся някъде където да го чуя как работи.Тия от Самсунг са обявили 39 децибела но си е чиста лъжа.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    94
    #18

    Отговор: Избор между два модела на Gorenje и Whirlpool

    А ако оставим компресорите настарни, какво бихте казали относно ремонтопригодността при останалите детайли на конкретните модели ?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,232
    #19

    Отговор: Избор между два модела на Gorenje и Whirlpool

    Колега,
    Ти автомобил ли ще купуваш, ракета ли?
    Каква ремонтно пригодност те гони? Всичките са един дол дренки, с изключение на No frost моделите, където техническата реализация е по-различна.
    Но там става въпрос за съвсем друг ценови клас.
    Всичко се ремонтира. Въпросът е на каква стойност. Не съм гледал цените на инверторните компресори, но към тях върви и управлението, което е точно за съответния модел компресор.

    Купувай хладилника с ясното съзнание, че максимум след 3 до 5 години ще си търсиш нов.
    Затова те насочих към параметъра шум и да те устройва вътрешното разпределение и габаритните размери. Т.е. все неща, пряко свързани с ежедневната експлоатация. Другото, което няма как да разбереш без да го пуснеш, това е шумът от хладилния агент. Там вече никой производител не поставя ниво на шум. Напротив - във всички упътвания е написано, че "шупуртенето" е нормално и не трябва да ни притеснява! А то в някои случаи е два пъти по-силно от компресора.
    Относно заявените норми на шум на компресора - всичко е ала-бала. Зависи и колко ти е чувствително ухото и в кой честотен диапазон.
    Преди години купувахме хладилник на близки и колебанието беше Samsung или Hotpoint Ariston. И двата на хартия бяха 39db. Пуснахме ги в магазина и се оказа, че вторият се чува доста по-слабо. Това беше едно от главните условия, защото се спеше в трапезарията. Еми прежалихме диспенсера и Hotpoint-а щастливо и тихо си работи вече повече от 6 години.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    94
    #20

    Отговор: Избор между два модела на Gorenje и Whirlpool

    Благодаря за съветите ! Воден от 5 годишната гаранция, а и от вътрешното разположение, се спрях на Горенйето. Утре ще пристигне пък ще го видим какво ще е В един шоурум го имаше включено и изобщо не се чуваше работата му, а вътре, макар да се усещаше циркулация на въздух, имаше някакво овлажняване. Да се надяваме, че въпросния Но фрост за в бъдеще нямада изсушава прекалено продуктите.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #21

    Отговор: Избор между два модела на Gorenje и Whirlpool

    Въпреки, че хладилникът ми не е но-фрост в хладилната част, продукти без да са в кутии не държа. Може би изключение е отделението за плодове, но там имам някаква система с диодни лампички за увеличаване на витамин С. Най-мразя като отворя хладилник и да ме лъхне миризма на каквото и да е.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    94
    #22

    Отговор: Избор между два модела на Gorenje и Whirlpool

    Днес хладилника пристигна. При всички екземпляри, които оглеждах по магазините, компресорите бяха Сеткоп, обаче на мен ми пристигна с jiaxpera .... Тъпа работа.... надявам се да кара достатъчно дълго и с този компресор .

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,232
    #23

    Отговор: Избор между два модела на Gorenje и Whirlpool

    Както вече ти писахме - компресора ти е най-малкия проблем!

    Ползвай си хладилника със здраве и безаварийно!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    94
    #24

    Отговор: Избор между два модела на Gorenje и Whirlpool

    След 7 дни употреба установявам, че хладилната част не поддържа зададената температура- при зададени 6 градуса , вътре са над 11. Няма опция за допълнителен реглаж и мисля утре да се обадя за рекламация и ако е възможно замяна на уреда. Само не съм сигурен дали на 8-мия ден ще признаят желанието ми за връщане или замяна

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #25

    Отговор: Избор между два модела на Gorenje и Whirlpool

    Цитат Първоначално публикувано от vladko33 Виж публикацията
    След 7 дни употреба установявам, че хладилната част не поддържа зададената температура- при зададени 6 градуса , вътре са над 11. Няма опция за допълнителен реглаж и мисля утре да се обадя за рекламация и ако е възможно замяна на уреда. Само не съм сигурен дали на 8-мия ден ще признаят желанието ми за връщане или замяна
    Като патил си с Горене те съветвам сложи го на 2 градуса и сутринта сигурно ще е 5 -6, през деня ако го отваряш често
    забрави,компресорите са много слаби за този обем,иначе аз смених два за две седмици,но на читава бройка не попаднах.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    20
    #26

    Отговор: Избор между два модела на Gorenje и Whirlpool

    И на мен ми предстои покупка на фризер и също се колебаех между тези две марки и май ще избера Уърпула. Само не знам дали не се правят в Турция.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Избор между 3 модела
    От whitefox във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 16-12-14, 17:33
  2. Избор между 3 модела 40" ТВ
    От guiltybydesign във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 09-12-14, 20:25
  3. Избор между 3 модела... ?!
    От startus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 16-11-14, 09:49
  4. Избор между два модела
    От d_ivanov във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 19-05-14, 16:56
  5. Избор между три модела
    От djmartini във форум Климатици Midea
    Отговори: 27
    Последно: 15-04-10, 13:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе