Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 18 от общо 18
Like Tree3Одобрявам

Хладилник no frost перка за камерата и тампони за компресора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    31
    #16

    Отговор: Хладилник no frost перка за камерата и тампони за компресора

    Искаше ми се да си спестя преправянето на инсталацията на хладилника понеже целия е на 110 волта. Това значи да избуша кабелите да сложа реле което да включва допълнителна 230 волтова линия за перката. За дебита споменах наръгах му перката с 4 пера и го оставих 24 часа да работи с непроменени настройки за да достигне зададената температура в хладилника му трябват 45 минути а в камерата ставаше -25 при старата перка са му нужни 20 минути и в камерата подържа -15 центровал съм ги напред назад ефект нулев. Вече започвам да си мисля че съм луд понеже във всички магазини ме уверяват че и с 4 и с 5 пера няма разлика, но със сигурност в сметките за ток ще има а за шума да не говорим

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #17

    Отговор: Хладилник no frost перка за камерата и тампони за компресора

    Цитат Първоначално публикувано от naasko Виж публикацията
    За дебита споменах наръгах му перката с 4 пера и го оставих 24 часа да работи с непроменени настройки за да достигне зададената температура в хладилника му трябват 45 минути а в камерата ставаше -25 при старата перка са му нужни 20 минути и в камерата подържа -15 центровал съм ги напред назад ефект нулев. Вече започвам да си мисля че съм луд понеже във всички магазини ме уверяват че и с 4 и с 5 пера няма разлика, но със сигурност в сметките за ток ще има а за шума да не говорим
    Само че правилната работа на хладилника е именно варианта при който в камерата става - 25.Разлики в сметката за ток разбира се може и да има.Един хладилник консумира 100-на вата/ч.За месец може и да има 1,2 лв.разлика и тя ще е по-голяма със старата ти перка.
    Въобще ти имаш лично твои си виждания за това как трябва да работят хладилниците.
    dodo_pv одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    31
    #18

    Отговор: Хладилник no frost перка за камерата и тампони за компресора

    BADR Аз не искам да споря с по разбиращите, но все пак този хладилник го имам от доста години и никога не е работел повече от половин час и то когато е нетърпима горещина. Не мисля, че е нормално компресора да работи по толкова много време за да свали температурата на хладилната час. Аз ако искам да ми е в камерата -25 просто ще променя настройката на термостата. Единствената ми цел и идея беше просто да запазя фабрично зададените параметри на машината, като сменя перката със същите размери и пера. Един сантим по малко около отвора също си оказва влияние според мен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. хладилник PROFILO No-Frost * 3800PNF
    От profilonofrost във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 04-09-15, 14:25
  2. Отговори: 4
    Последно: 25-02-15, 21:00
  3. проблем с хладилник Pitsos no frost
    От omurtak във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 11-10-13, 08:53
  4. Помощ при избор на хладилник.No frost или не?
    От albi във форум Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 09-10-13, 22:32
  5. Хладилник OCEAN с No Frost - не изключва
    От marinpetkov във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 29-06-07, 17:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе