Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18
Like Tree3Одобрявам

Хладилник no frost перка за камерата и тампони за компресора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    31
    #1

    Хладилник no frost перка за камерата и тампони за компресора

    Здравейте, хладилника е no frost general electric tbe18jast търся перка за камерата. Пробвах с 4 пера, но няма необходимия дебит. Може ли да ме насочите къде в София мога да намеря такава. Диаметъра да е до към 11 см. и в краен случай издържат ли на ниски температури и влага компютърните вентилатори с електроника по тях за да сложа един такъв в краен случай?
    И от къде мога да намеря тампони за компресора видях се в чудо вече
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    dodo_pv одобрява това.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2

    Отговор: Хладилник no frost перка за камерата и тампони за компресора

    Винаги съм харесвал Дженерал електрик,части за тях няма в БГ.Една такава пералня ми разгони..
    Сега по същество.
    Има перки за ел мотори.Сваляш твоята!
    Интересувате размер за захващане на оста и външен на перките.Намериш ли ф-то на оста,а перките са по-големи-можеш да ги „подстрижеш”с ножица.
    За тампони,трябва да търсиш къде да ти изработят.В Софето има много места.Търси,където изработват за автомобили.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    31
    #3

    Отговор: Хладилник no frost перка за камерата и тампони за компресора

    За перката аз ще намеря подобна и мога да я поокастря, но проблема ми е че няма да мога да я балансирам добре и пак ще създава вибрации като сегашната. За тампоните питах, но са от твърда гума и не поемат вибрациите на компресора. Абе като цяло всичко се тресе в хладилника и създава един ужасен резонанс. То затова се и надявам някой хладилен техник да удари едно рамо с такива неща ако му се намират.

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #4

    Отговор: Хладилник no frost перка за камерата и тампони за компресора

    Няма какво да се притесняваш.На работа редовно сменяме перки на мотори и ги подстригваме,няма проблем с баланса.Това не е турбина.
    За тампони вече трябва да търсиш нещо подходящо.
    Как да ти помогне хл.техник,като за този хладилник нямат части?
    Забравих.
    Има перки,които имат и скоба за захващане към оста.Може да се монтират на различни оси,които имат до четири милиметра разлика.
    А на този вентилатор,дали нямаш разбити втулки?Не ми се вярва да е с лагери.
    Този пост е редактиран от Viking72; 12-11-17 в 20:25.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #5

    Отговор: Хладилник no frost перка за камерата и тампони за компресора

    Викинг, мисля, че си турбинист или котелчар и едва ли си гледал как и кога се сменят охлаждащи перки на ел.двигатели. А този вентилатор на хладилника няма много общо примерно с двигателя на ГПЗ. На ел.двигател на мрежова помпа, подстригвал ли си перка? Не му давай акъл да реже и разбалансира перки, щото ще му надуе главата този вентилатор.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #6

    Отговор: Хладилник no frost перка за камерата и тампони за компресора

    Подстригвам перки на мотори на горелки.От високата температура прегарят.Оригинални няма,защото моторите са френски.
    Преди седмица сменихме лагерите на моторетката и охлаждащата перка се разпадна при вадене.Какво правим като няма оригинални?Купуваме нов мотор за хиляди левове?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #7

    Отговор: Хладилник no frost перка за камерата и тампони за компресора

    И фотопазачите нямат много общо с този вентилатор на хладилник. Освен това никой не стои постоянно до котела, а хладилника ти е в къщи и ще се чува.

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #8

    Отговор: Хладилник no frost перка за камерата и тампони за компресора

    Съгласен.Но нали разбираш,че е най-добре да се смени целият вентилатор.
    За съжаление сме в БГ.
    Всичко неспецифично,което се прави при ремонт е с благословията на главен енергетик или инженер.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    31
    #9

    Отговор: Хладилник no frost перка за камерата и тампони за компресора

    Има леко износване на втулките, но не е толкова нетърпимо. Перката се е разбалансирала понеже отвора се разпадна и съм го уплътнил със анкерпласт. Все повече клоня да я заменя с 120 мм. компютърна на 12 или 24V понеже сегашната е на 100V. И тука идва въпроса дали ще издържи в минусови температури и влага а също така колко голям дебит на въздух трябва да направи като се има на предвид, че сегашния вентилатор е на 3000 оборота но това на празен ход ли е или с перката ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #10

    Отговор: Хладилник no frost перка за камерата и тампони за компресора

    По-добре потърси подобна перка да я смениш. Подобни перки има в някои "духалки", но трябва да съвпадат диаметрите на оста и на самата перка.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    31
    #11

    Отговор: Хладилник no frost перка за камерата и тампони за компресора

    Гледал съм и на духалките перките, по големи са. На мен ми трябва до 11 см диаметър и отвор за оста до 3мм.и задължително 5 пера с четири имам такава, но не сваля достатъчно в хладилната част и термостата се шашка. В хладилната част няма вентилатор затова гоня същия дебит.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #12

    Отговор: Хладилник no frost перка за камерата и тампони за компресора

    Има и друг вариант.
    Перката да отговаря на външен размер,а ф-то за оста да е по-голямо.Стругар изработва втулка за ос и перката.Лепила има добри,но според мен да ти направи и нови втулки за моторчето.
    Не е мисия невъзможна.

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #13

    Отговор: Хладилник no frost перка за камерата и тампони за компресора

    Цитат Първоначално публикувано от naasko Виж публикацията
    Здравейте, хладилника е no frost general electric tbe18jast търся перка за камерата. Пробвах с 4 пера, но няма необходимия дебит. Може ли да ме насочите къде в София мога да намеря такава. Диаметъра да е до към 11 см. и в краен случай издържат ли на ниски температури и влага компютърните вентилатори с електроника по тях за да сложа един такъв в краен случай?
    И от къде мога да намеря тампони за компресора видях се в чудо вече
    Пропусни историите с подрязване на перки и т.н...
    Купуваш си един от тези вентилатори за но-фрост https://apogee99.com/index.php?main_...dex&cPath=2_45
    Тампони твоят компресор трябва да си има и във всеки магазин за резервни части се продават такива
    SPSt одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    31
    #14

    Отговор: Хладилник no frost перка за камерата и тампони за компресора

    Моторчето е капсуловано демек заварено и не може да се разглоби. Трябва да го срежа което значи да не проработи повече. Взел съм от предложените от BADR перка, но е слаб дебита и не става.

  18. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #15

    Отговор: Хладилник no frost перка за камерата и тампони за компресора

    Цитат Първоначално публикувано от naasko Виж публикацията
    Моторчето е капсуловано демек заварено и не може да се разглоби. Трябва да го срежа което значи да не проработи повече. Взел съм от предложените от BADR перка, но е слаб дебита и не става.
    Ти няма да разглобяваш моторчето, а ще го смениш заедно с перката.Дебита разбира се е достатъчен.От какъв зор, на другите но фрост хладилници със същият обем, дебита ще им е достатъчен, а за твоя ще е слаб??

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. хладилник PROFILO No-Frost * 3800PNF
    От profilonofrost във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 04-09-15, 14:25
  2. Отговори: 4
    Последно: 25-02-15, 21:00
  3. проблем с хладилник Pitsos no frost
    От omurtak във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 11-10-13, 08:53
  4. Помощ при избор на хладилник.No frost или не?
    От albi във форум Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 09-10-13, 22:32
  5. Хладилник OCEAN с No Frost - не изключва
    От marinpetkov във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 29-06-07, 17:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе