Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree5Одобрявам
  • 1 Post By Karata
  • 2 Post By Gena_bs
  • 1 Post By astra
  • 1 Post By Alexi

Филтър с активен въглен за Liebherr

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    17
    #1

    Филтър с активен въглен за Liebherr

    Здравейте,

    Либхера (cnf26103) ни направи 6-7 месеца и излезе съобщение за смяна на филтъра.
    Тъкмно да си купя за 50 лв и го намерих в амазон за 30. Понеже щях да го хвърлям - реших да видя дали се отваря.

    Е отворих го и представлява - пластмаска, малко въглени на гранули и една хартийка да не изпадат въглените.

    Някой сменял ли си ги е тези гранули? Има ли някаква специфика за вида им? Не вярвам да се продават отровни гранули - ама знае ли човек.
    Ако натроша няколко хапчета активен въглен (че не мога да измисля къде биха продавали активен въглен ) дали ще постигна същия/подобен ефект като със смяната на филтъра?

    Поздрави,
    Александър

  2.  
     
  3. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    972
    #2

    Отговор: Филтър с активен въглен за Liebherr

    Off-topic: Абе, ама и хладилниците ли са станали кат тамагочита вече?! Не съм купувал от две петилетки поне, ама явно много съм назад с мтериала...
    Инак не се чувствам компетентен да давам акъл по темата. Съжалявам...
    estqwerty одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,389
    #3

    Отговор: Филтър с активен въглен за Liebherr

    Активен въглен има в аптеките.
    Само където няма да ти свърши работа за целта.
    Преди години гледах клипове, как сменят активното вещество в касетките за каните Brita и производните им. По същата причина.
    Ама не помня руснаците откъде купуваха гранулите.

    @Karata,
    Тамагочито е лесно за обслужване. Поне не иска пари постоянно.
    Сега има консумативи за филтрите за вода, ледогенераторите, че трябва и омекотител за водата за моделите с директна връзка към водопровода.
    Скоро и нещо друго "еко" може да измислят. Там всичко е зелено и много скъпо. Как не са се сетили още да сложат таймер за отворена врата или филтър за входящия въздух?
    Ама нали сме зомбирани с рекламите, и него ще преглътнем.
    Както се казва в "Комбина" - "Баба ти едно време все кожени якета е носила".

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    17
    #4

    Отговор: Филтър с активен въглен за Liebherr

    Намерих няколко производителя на активен въглен, ама те продават с килограми.
    В зоо магазините има активен въглен на гранули за 5 лв- може да тествам. Все пак целта е да не се отровим с нещо, неподходящо да седи в хладилника.
    Но 50 лв ми се виждат прекалено много за 10 грама въглен и за това се допитвам дали някой го е подменял и знае от къде може да се намери въглен с подходящи параметри

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,389
    #5

    Отговор: Филтър с активен въглен за Liebherr

    Колега,
    Щях да напиша нещо по повод оплакванията ти за цената, ама се спрях.
    Може да се обидиш, така, че сети се сам какво ми дойде на ума.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,268
    #6

    Отговор: Филтър с активен въглен за Liebherr

    отвори от филтър за вода и си пресипи гранулите. ако е за вода. ако е за въздух търси някой евтин за прахосмукачка.
    или : [COLOR=var(--color-black)]100g Aquarium Fish Tank Water Filter Media Charcoal Activated Carbon Pellets в амазон.

    [/COLOR]

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    17
    #7

    Отговор: Филтър с активен въглен за Liebherr

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Колега,
    Щях да напиша нещо по повод оплакванията ти за цената, ама се спрях.
    Може да се обидиш, така, че сети се сам какво ми дойде на ума.
    Скачай смело да ти видим логиката и къде ми е грешката.
    Мен ме подразни , че в Германия е по- евтин филтъра, от колкото тук, пък заводът е в Пловдив.
    В техмарт не можах да го поръчам, че е под мин сума за доставка. Така или иначе ще го сменям като стигна до технополис, реших да го почовъркам- и без друго не работи вече.
    След като са го направили да се разглобява... защо да не се пробвам със активен въглен - ако има конструктивна причина, която знаеш - споделяйки.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,389
    #8

    Отговор: Филтър с активен въглен за Liebherr

    Не е конструктивна. Печалбарска е (маркетингова - така сега е по-модерно), както и всичките консумативи за произволни уреди, и устройства.
    Важното е да те вържат със съответната незаменима, ултра, супер-дупер ненужна "high-tech" глупост!
    На която да слугуваш с консумативи до края на използването на устройството.
    Не е важно дали е ultrasound четка за зъби (накрайниците са даже по-скъпи от твоя филтър) или автомобил! Важното е да е от същата "марка". Нищо, че евтините китайчета са същите вътре и струват минимум 2 пъти по-евтино. Обаче всичко е направено така, че да не можеш да ползваш консумативи от друг производител. Слагат някакви елементарни неща на корпуса, така, че да не влиза в съответния отвор, примерно пиша.
    Ето в подкрепа на моето твърдение какво са написали в един сайт за продажби: Liebherr FreshAir activated charcoal filter 9096989 9882460 988246000 (cleansale24.com) Направо този филтър почиства природата наоколо! Пък струва само 25€ на всеки 2 месеца.

    Въпрос към създателя на темата - какво толкова ще се случи, ако има миризми на храна в хладилното отделение?
    Преди 10-на дни обикалях магазините и бях поразен от натрапчивата, силна, буквално воня на химикали от рециклираната вътрешна част точно на хладилниците. Без значение от марката, обема, класа и цената.
    Сега разбирам вече, защо са сложили тези въздушни филтри - за да я скрият (маскират) поне малко. Даже не са се скъпили да инсталират аларма за срок на експлоатация на пълнителя. Не вярвам да са сложили датчик за налягане, че е скъпичък. По-скоро някакъв фото-елемент.
    Интересно от какво ще се замърси или изчерпи капацитета на този въгленов филтър вътре в затворения обем на хладилната част?
    Над 80 години е нямало въгленов филтър в хладилниците, а сега изведнъж стана жизнено необходим!

    Да си призная, аз си мислех за воден филтър на диспенсър. Ама явно от него вече не се печели толкова.
    Мога да те посъветвам два начина за замяна на активната част, ако въобще има смисъл:
    1.Нещо такова Абсорбатор за хладилник против лоши миризми - SvitoShop ; NITEC, Обезмирисител за хладилник BARRIER с Активен Въглен, код В69, Филтри за хладилници, Филтри за хладилници (nitecfilters.com)
    Или това: Пълнители за хладилен филтър Xavax Durafresh, 3 броя (hama-bg.com)
    Но в никакъв случай с дезодорант!!! Гел обезмирисител за хладилници FRIGO RELEVI (technopolis.bg)
    2.Има въгленови филтри (вата) за абсорбатори. Даже с индикатор: Вата за аспиратор с активен въглен TONI V2 (technopolis.bg) ; Филтърна вата за аспиратор NITEC A03 (technopolis.bg)
    3.Ето и "оригинален" филтър Liebherr за 39лв.: Филтър с активен въглен LIEBHERR 9096989 9882460 и 988246000 4016803086079 на ХИТ цена — Техно Микс (tehnomix.bg)

    Можеш да се обадиш и на телефона за контакти на Liebherr и да ги питаш откъде и на каква цена можеш да си набавиш оригиналния пълнител?
    За тази цена би трябвало да го продават с матрицата за производство на корпуса!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 05-06-24 в 23:14.
    estqwerty и Karata харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    167
    #9

    Отговор: Филтър с активен въглен за Liebherr

    Може да погледнеш https://www.youtube.com/watch?v=1ADAtNwxp30
    Gena_bs одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    17
    #10

    Отговор: Филтър с активен въглен за Liebherr

    Благодаря за инфото.
    Знаех ли че хладилника има филтър - не преди да изпише съобщението.

    Филтъра знам как да го разглобя - за това се и замислих за слагане на нови гранули.
    Техномикса - под 50 лв не правят поръчка/ доставка. За момент се замислих да си купя от тях и смарт бокса за либхера - ама не мога да му намеря приложение
    Ясно ми е, че част от нещата са маркетингов трик. Но пък дали по съвпадение или друго в хладилника започна да мирише на манджа, на ягоди и тн.. а пък преди не се усещаше миризма.

    За въглен се колебая между тези, но ще ида първо до зоомагазин да видя налично какво има:
    https://morskiakvarium.bg/activated-carbon-150-g
    https://elimex.bg/product/65993-akti...ranuli-3mm-1kg

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    700
    #11

    Отговор: Филтър с активен въглен за Liebherr

    Защо просто не си поръчате няколко от немския Amazon? За суми от над 49 евро доставката до тук вече е безплатна.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,160
    #12

    Отговор: Филтър с активен въглен за Liebherr

    този филтър така или иначе е безполезен ,за това просто нулирай таймера и това е
    Gena_bs одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,389
    #13

    Отговор: Филтър с активен въглен за Liebherr

    За филтрация на въздух, обикновено се използва филтър от нетъкан текстил.
    Допълнително предимство - филтрира и малките частици прах, случайно попаднали в струята на вентилатора. Няма опасност от случайно разсипване на гранулите.
    Аз бих заложил на филтрите за аспиратор. Освен това излизат май, доста по-евтино.

    В правото незнанието на закона не е оправдание.
    В случая тоя измислен филтър го рекламират повече от реално задължителните параметри на самия хладилник.
    Включително и с лепенка, ако не греша, на вратата му.
    Това означава, че си извадил едни пари и си купил първия хладилник, който ти се е изпречил на погледа. По-точно си се сблъскал, защото не си видял очевадните неща.
    Със здраве да си го ползвате!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    17
    #14

    Отговор: Филтър с активен въглен за Liebherr

    Купих си активн въгле на гранули за 8 лв с доставката, смених си го.
    Хладилника не мирише.
    Ще имам за следващите 100 години въглен, ако не се овлажни или нещо друго.
    Ако счупя пластмаските при смяна на въглена - ще си поръчам нов филтър.
    Благодаря за помощта и мненията.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Препоръчайте ми активен домашен Subwoofer
    От Valchev83 във форум Тонколони
    Отговори: 16
    Последно: 16-07-18, 17:07
  2. Помощ за избор на активен субуфер
    От AccurseD във форум Аудиотехника
    Отговори: 7
    Последно: 06-02-13, 20:06
  3. Кабел за активен субуфер
    От koko_k във форум Тонколони
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-11, 14:25
  4. Свързване на активен буфер към уредба
    От usani във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 08-12-10, 16:58
  5. Свестен антивирус активен скенер
    От Cko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 26-01-03, 20:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе