Страница 4 от 14 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 210

На къмпинг

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #46

    Re:На къмпинг

    Цитат Първоначално публикувано от christinne
    Здрасти!
    Благодаря за информацията! Само да попитам под къмпинг Юг имаш предвид Корал ли? Аз бях там по-миналото лято и беше много хубаво. Имаше чисто нови бани. Само дето имаше СТРАШНО много комари. Не беше много претъпкам къмпинга, но сега вече не знам какво се е случило. И цените бяха доста ниски тогава.
    Имах в предвид къмпинг Юг, който е в комплекс "Морско Конче". Това е на около 2 км на юг от Китен, в посока Царево, мисля че е преди Лозенец. По горе в темата съм качил снимки оттам.
    Относно комарите - в Горска Фея (Албена) пръскаха срещу комари в самият къмпинг може би веднъж седмично. И такава благодат настава веднага след това!
    И аз преди си падах по южното Черноморие като по-топло и "по-народно". Но като къмпинга в Албена не съм виждал - на дебела сянка, свежо-прохладно, а най-близкият басейн е само на 5 минути от там. И след това се зареждат басейни, хотели, заведения, дискотеки. Само на 10-тина минути пеш. Морето - на около 15 минути пеш, през гора, по асфалтирана алея, покрай хотели, на сянка. Може и с кола. Това е резерват Балтата и си струва според мен.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    4
    #47

    Re:На къмпинг

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Имах в предвид къмпинг Юг, който е в комплекс "Морско Конче". Това е на около 2 км на юг от Китен, в посока Царево, мисля че е преди Лозенец. По горе в темата съм качил снимки оттам.
    Относно комарите - в Горска Фея (Албена) пръскаха срещу комари в самият къмпинг може би веднъж седмично. И такава благодат настава веднага след това!
    И аз преди си падах по южното Черноморие като по-топло и "по-народно". Но като къмпинга в Албена не съм виждал - на дебела сянка, свежо-прохладно, а най-близкият басейн е само на 5 минути от там. И след това се зареждат басейни, хотели, заведения, дискотеки. Само на 10-тина минути пеш. Морето - на около 15 минути пеш, през гора, по асфалтирана алея, покрай хотели, на сянка. Може и с кола. Това е резерват Балтата и си струва според мен.
    Да явно става въпрос за друг къмпинг, но и там където бяхме тогава беше много хубаво. За първи път бяхме решили да разнообразим след поредни години къмпингуване на Градина. Там също имаше горичка точно зад плажната ивица. Аз лично обаче обичам да си разпънеме палатката и да си сформираме кемпа на самия плаж само на няколко метра от морето.....

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    28
    #48

    Re:На къмпинг

    Относно "Корал" имам инфо от края на юни - има арендатор,който се опитва да запази мястото за къмпиране. Не дават на самия плаж , но в дюните може. Прекарваше вода и ток /вече трябва да ги е пуснал/,сложил е химически тоалетни зад дюните. Цени . палатка 10 лв, каравана - 30 лв на ден,800 месец, 2100 за сезон. Снимки и инфо съм публикувал на http://www.bekich.net/Coral.htm

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #49

    Re:На къмпинг

    Защо в нашите къмпинги искат да дерат кожи като в 4-звезден хотел? 30 лв на ден за каравана. 800 лв на месец! При това не може да се говори за никакви удобства.
    В чужбина за малко повече пари в къмпинга има плувен басейн, кухни, хладилници, перални, хубави бани....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    28
    #50

    Re:На къмпинг

    и скъпичко е щото няма къмпинги,а в Гърция са много. Тука какво остана - само Каваци май е цял - Оазис,Нестинарка, Веселие,Част от Смокиня, бившето Липу/сега Дюни/, всичко е засторено. Пак добре ,че някой е тръгнал да прави нещо за къмпингарите, че всички иначе ще се изнесем на юг. Мои приятели дето 15 години ходят на "Каваци" тая година и те отидоха в Гърция и се върнаха възхитени. За Оазис и Нестинарка направих по едно малко слайдшоу / www.bekich.net /със снимки от края на юни , да ти се приплаче на какво са заприличали. А идиотите от Оазис си турили и табелка дето нещо не са я помислили като хората - минаваш и пише "Goodbye Oasis". И си е точно,наистина Сбогом Оазис

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #51

    Re:На къмпинг

    Цитат Първоначално публикувано от bekich
    и скъпичко е щото няма къмпинги,а в Гърция са много. Тука какво остана - само Каваци май е цял - Оазис,Нестинарка, Веселие,Част от Смокиня, бившето Липу/сега Дюни/, всичко е засторено. П
    Забравяш Градина. Като изключим двата хотела на входа, на задна линия всичко си е като преди 20 години в него...

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    4
    #52

    Re:На къмпинг

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Забравяш Градина. Като изключим двата хотела на входа, на задна линия всичко си е като преди 20 години в него...
    Така ли?! Аз пък разбрах, че целия къмпинг са го прецакали и застроили! Дано да не е така!!!

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #53

    Re:На къмпинг

    В къмпинга както казах няма една промяна от 20, даже 25г, освен, че големия ресторант не работи в последните 15 години...
    Няма нито ново заведение, камо ли сграда.
    Наистина, от другата страна на локалния път се строи, но към момента не виждам какъвто и да е проблем за къмпинга от това.

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    1
    #54

    Re:На къмпинг

    Здрасти, кажете някой къмпинг в Гърция да отида с каравана.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #55

    Re:На къмпинг

    Цитат Първоначално публикувано от deltakj
    Здрасти, кажете някой къмпинг в Гърция да отида с каравана.
    През ноември м.г. ходих до о. Тасос, и в градчето от което се взема ферибота до там - Керамоти (Κεραμωτή), видах доста табели за къмпинг, но къмпинга не успях да го видя. Недалеко от пристанището на фериботите видях 2-3 каравани почти на плажа (все пак ноември), но не се виждаше никаква инфраструктура на къмпинг.
    Иначе мястото е добро по няколко причини:
    - половината население там е от нашенци. Даже се срещат надписи на български.
    - не е далеко ако се минава през Свиленград.
    - могат да се правят разходки до Тасос, като ферибота за пътници (ако е без колата) струваше няколко евро и се пътува 30 минути.
    - близо е до живописното устие на нашата река Места (Nestos / Νέστος).
    - в Тасос също има много българи, даже самите гърци поназнайват някоя и друга дума.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    60
    #56

    Re:На къмпинг

    Някой знае ли как е положението на Каваци и Смокиня тази година?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    91
    #57

    Re:На къмпинг

    За какви къмпинги говорите бе хора?! На къмпинг се ходи в Еропа, а в България се ходи на бивак, щото тук няма къмпинги! Това, което в България наричаме къмпинги са едни места, по които личат някакви руини-останки от цивилизация в стил 70-те от миналият век, и за това ти искат даже и пари. Та ако ще ходиш на бивак, то по-добре да е по диво! Разбира се всеки има различни предпочитания, възможности, разбиране за приемливи условия. Аз мога да споделя едно място, което ме устройва, като цяло - Шкорпиловци - гората след курорта - вчера се върнах, като вече две години ходя там. Най-големият плаж по българското Черноморие - на моменти най-близко плажуващите до нас са на поне 100 метра, пясъкът е фин - на места е като прах. Разкошни места за палатки и каравани, оформени от многогодишното ползване, като самостоятелни площадки, достатъчни, за да поставя каравана с форселт, шатра, джипа, две палатки за гости, и да отдалеча генератора на 20 метра. Вода - сонда с не много голям дебит и с мирис, но ледена (някой каза, че е от дълбочина 1500 м.), а и все пак аз лично на ден си наливах по около 200 литра. Всичко това съвсем безплатно и с постоянна видимост към морето - плажа е на около 50 м. от бивака. Е, малко се е понамърсило наоколо, като за това не са виновни толкова бивакуващите, макар, че те генерират боклука, а общината, щото не ще да извършва сметосъбиране. Тази година пристигнахме на 16.07. и на една площадка до пътя имаше контейнер за смет - зарадвахме се, но още същият ден дойдоха и го отнесоха, и на това място за десет дни се натрупа огромна купчина с торбички с отпадъци, вместо контейнера, който да се почиства през два-три дни. Ако някой, обаче реши да пробва мястото, горещо препоръчвам това да става от понеделник до петък, защото в уикендите става толкова населено, че е нетърпимо, а на сондата за вода стават навалици!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #58

    Re:На къмпинг

    @varchev, можеш ли да сложиш тук снимка от Google Earth на мястото, за да се ориентирам как се стига до там?

    Аз пък споделям след една седмица къде отивам за поне 15-тина дни






    Ето как изглежда и на снимки:





    Това е точно между Кранево и Албена. Стига се по черен, доста разбит път откъм Кранево. Вода има на около 100-тина метра. Отделно не далеко има и плажни душове. Ток - генератор. Тези дни видях към 7-8 палатки и толкова каравани там, даже и модерни кемпери.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    91
    #59

    Re:На къмпинг

    Влез в Goofle Earth, намери Шкорпиловци, тръгни на юг по брега, нагласи височината (eye alt) на 1 км или по-малко, и ще намериш моя снимка - тя е точно на мястото.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #60

    Re:На къмпинг

    Моля предложете ми места около София в радиус 20-30 км. за къмпингуване с палатка.От няколко дни имам една не лоща двуместна палатка и сме решили да я сефтосаме.Единствено сме ходили на р.Искър над Кокаляне.
    Предварително благодаря

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 14 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 28-05-12, 04:17
  2. Къмпинг "ЕКЗОТИКА" (между Кранево и Албена)
    От roumen68 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 6
    Последно: 02-08-10, 22:31
  3. Информация за къмпинг Добруджа - Шабла?
    От kod във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 17
    Последно: 30-06-09, 11:31
  4. Отговори: 4
    Последно: 18-05-09, 23:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе