Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 44 от общо 44

Проблеми със сервизното обслужване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1
    #31

    Re:Проблеми със сервизното обслужване

    na 06.08.11g si kupih produkt diva m5 tuoch ot handy varna vl.varnen4ik.pribrah se probvam produkta ne tragva vra6tam se v magazina i go varnah na drugiq den mi dadoha nov proba na mqsto,pribrah se ka4ih filmi i klipove dobre,4ete subsitri.sled 4 dena go zarejdam prez PC-to i sled 1 4as tamna indiq ni govor ni kartina.ostavih go v magazina i sega 6te 4akam nai-malko mesec da go remontirat za6toto gi pra6tat v sofiq.taka 4e ne si kupuvaite produkti na diva.vnositel digitalen svqt sofiq



    Пиши на кирилица!
    Крис

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    17
    #32

    Re:Проблеми със сервизното обслужване

    Ако имате лаптоп "Тошиба" и сте клиенти на "ТехноПро" имайте едно ,а по-добре направо две "наум". Въпреки ,че техниката си даваше дефекти ,бях станал почти фен ,заради сервиза....до последния път.Първите два пъти в интерес на истината ,бяха почти перфектни .Смяна на батерия ,смяна на дисплей -всичко о кей.Лошото започна след смяната на дисплея .До месец и половина -два "цъфнаха" два пиксела в единия ъгъл. На годината станаха 6. Бих ги преглътнал и тях /въпреки гаранционните -3бр/ , ако бях сигурен ,че няма да се увеличат . Пратих го за трети път в сервиза на "ТехноПро" в София ,чрез техен дилър в Бургас. Накратко -отказаха ми гаранционна подмяна с абсолютно малоумни доводи,успяха да ми спукат задния капак /очевадно пукнатината е около отвора на винта/ и за капак въпреки ,че им оставих специално направен гост-акаунт без парола за влизане в системата -бяха премахнали моята и какво са правили 14 дни един Бог знае. А имах качени банкови сертификати и извлечения ,документи и т.н.Повечето криптирах ,но....
    Та, вместо с отремонтиран лаптоп се сдобих и със счупен и преровени данни .От фен на марката успяха да ме направят хейтър само с една единствена простотия!!! Пазете се от тях !!!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    28
    #33

    Отговор: Проблеми със сервизното обслужване

    Една случка с един русенски майстор на перални.
    Пералнята е на майка ми на 10 пранета.
    За съжаление почина и сега трябва да разчиствам понеже не живея в Русе.
    Изпрах едно пране и на второто не тръгна изобщо.
    Реших да повикам "доверения" майстор на майка ми.
    Дойде човека отвори панела с бутоните и без да го разглоби отсече-
    заминала е платката-180-200лв.
    Абе,човек тя работеща на старо е толкова.
    Тогава ще взема панела в работилницата и ще гледам да се вместя в 60-70лв.
    Да ама аз не съм вчерашен-колко ти струва идването-15лв.
    Ето ти-оставяме я така.
    Отиде си човека и аз се запретнах.
    Свалих пак панела,отделих платката-тя е на някакви щипки и какво да видя:
    Една пластмаса като капачка на химикалка която свързва копчето на програмите с
    платката паднало.Нагласих го,сглобих и пералнята си заработи.
    Това всичкото за 15минути!
    Купи я една женица за парите които трябваше да дам на "майстора".
    Няколко пъти ми се обади да ми благодари за чудесната пералня-тя си беше нова.

    Климатик Панасоник.
    Гаранция на компресора-5 години,на електрониката 2.
    Спира да охлажда.Идват от сервиза.Казват компресор-вземат го,връщат го и пак не работи.
    Пак го вземат и ми го връщат поправен,но му била повредена платката.
    За което ми взеха 400лв защото тя вече не е в гаранция..Хайде от раз познайте кой е прецакан и какъв е номера.
    Отгоре на всичко го бяха поставили на пода на балкона без никакво разстояние от него.И не се охлажда нормално.

    Имам десетки такива случаи и за съжаление много малко съвестни майстори.
    Затова действам по почина направи си сам.
    И се справям много добре.
    Че защо да не се справя.Имам висше образование-е не е техническо,но важно е главата да работи.
    За колко ли пък време интелигентен човек може да се научи да поправя разни работи.
    Щом хора с основно и средно го правят.
    Този пост е редактиран от plamenhar; 21-09-12 в 18:43.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #34

    Отговор: Проблеми със сервизното обслужване

    Цитат Първоначално публикувано от plamenhar Виж публикацията
    Имам десетки такива случаи и за съжаление много малко съвестни майстори.
    Затова действам по почина направи си сам.
    И се справям много добре.
    Че защо да не се справя.Имам висше образование-е не е техническо,но важно е главата да работи.
    За колко ли пък време интелигентен човек може да се научи да поправя разни работи.
    Щом хора с основно и средно го правят.
    Моето образование е техническо не е свързано с автомобили, но поради сблъскването с "уменията" на много и различни "майстори" на автомобили се наложи да се самопреквалифицирам. Иначе по всякаква техника ако не е гаранционна предпочитам сам да се заема с проблема и ако не се справя просто се купува друга, така ми излиза по-евтино, защото се справям поне в половината от случаите, а за другата половина "специалиста" би ми взел колкото струва същата техника втора употреба работеща.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    3
    #35

    Отговор: Проблеми със сервизното обслужване

    При мен пък проблемът е че климатикът е много шумен. Повече от нормалното. Казаха ми че това не подлежи на рекламация и не знам какво да правя.

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #36

    Re: Проблеми със сервизното обслужване

    Има си норми кое е нормално и кое не е. Изглежда твоите субективни представи и желания за нормално не се покриват с тези от наредбите.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    1
    #37

    Отговор: Проблеми със сервизното обслужване

    Ако някой се чуди дали да си купи скъпа т.е. по-добра прахосмукачка Самсунг (SC 4360 - 149 лв.) горещо Не му препоръчвам. Иначе "реномираната" марка ги прави (дори и според сервиза ) да издържат гаранцията от 2 години. Моята е на 2.5 години и двигателят "заби". В Пан-сервиз казаха, че само заменят повредени с нови мотори, които обаче са скъпи почти колкото прахосмукачката. НЕ ремонтират !! Опитах се да се свържа с фирмата питайки що за качество е това, но любезно ми казаха да заплатя ремонта. Естественно това няма как да стане - нова машинка 1400 вата струва ок. 50 лв. ! Та, толкова за следгаранционно обслужване от Самсунг и уважение към клиента. За сведение имам 2 китайски прахосмукачки (купени в Китай) и още работещи !! Искам да кажа: купете си по-добре по-евтино, отколкото по-скъпо, та да не се ядосвате много, ако се повреди и направо да си купите ново с 24 м. гаранция. Така всъщност ме посъветваха от фирмата - странно нали ??!!))

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #38

    Отговор: Проблеми със сервизното обслужване

    Е па били са честни-казали са ти да не си купуваш от тях "завоалирано" ...

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #39

    Отговор: Проблеми със сервизното обслужване

    За новите модели не знам, но имам прахосмукачка Samsung от 98-ма година. Купих си я когато още работех за Samsung. От тогава до сега не е спирала и няма никакво намерение да спира. Сегашните не знам, може би са по-смотани.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #40

    Отговор: Проблеми със сервизното обслужване

    Всичко сегашно е по-смотано от предишното, това всички го знаете.На вилата от 4 години ползвам един дърт САМСУНГ от годините, дето казва МЕГА, що гипс, талаш и цимент е изсмукала, не е истина, още кара с оригиналната платнена торба.Не е жален и секунда, не съм го и отварял за чистене дори.Желязна машина, не е мръднала.Бях го писал смъртник, ама не умира.Що се касае до сервиза, вече всичко е модулно - повреди се , махат, мързи ги да ремонтират, макар машината да е ремонтопригодна.Затова от много години съм отсвирил всички други сервизи, освен за климатиците ми.Жената има италианска профи машина за гладене - голям плот, с вградени резервоар за парата и ютията.Не се продава из България.Скоро спря за свети лампата на датчика за количество вода в резервоара, сиреч датчика не отчита, че има вода и машината не работи.Нямах време и жената го носи на сервизи.Гледат като голям камък и не можело да се направи.Е, оказа се, че може и то за 30 минути работа.Разчепих го, извадих датчита - магнитен е, магнита е закрепен за лека пластмаса и като налееш вода се вдига и зацепва датчика.Просто оста, на която се движи леко клеясала, магнита се отлепил от пластмасата и си стои на дъното.Залепих го за 15 минути и готово.Та, така със сервизите.Та определено в доста ситуации не си заслужава сервизиране, а по-добре е човек да си купи нова вещ.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    3
    #41

    Отговор: Re: Проблеми със сервизното обслужване

    Здравейте,
    Не купувайте нищо от фирма ЗАРА ЕС ТРЕЙД!!!
    Наскоро си закупих пералня Уърлпул втора ръка, която дойде с гаранция за една година. Разбира се се развали, идваха да я оправят два пъти, но на третия започнаха проблемите. вече повече от месец ме лъжат, че ще дойдат да я оправят. Последния път като ги попитах докога ще ме разиграват, ми отговориха: "И АЗ НЕ ЗНАМ КАКВО ДА КАЖА" И МИ ЗАТВОРИХА ТЕЛЕФОНА. Вече не ми и отговарят на повикванията. Така че не купувайте нищо от фирма ЗАРА ЕС ТРЕЙД!!! От друга фирма разбрах, че ремонта, от който се нуждае пералнята е сериозен и за това не искат да дойдат, въпреки че е в гаранция!

    - - - - - - - - - -

    Фирмата отговаря на номера 0896339812, 0878353711, 0878370420, а аз се свързвах с 0886264318 Кирил Иванов с офис в ж.к. Левски г
    https://peralni.wordpress.com/%D0%B7...A%D1%82%D0%B8/
    но имат и обяви в olx, bazar и др

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #42

    Отговор: Re: Проблеми със сервизното обслужване

    Една случка и от мен.Звъннах в магазин-сервиз Хривас Пловдив и питам:Имате ли ремонтен комплект за смяна на лагери на пералня Миеле,който включва:семеринг 35х76х10/14,втулка,пружинни шайби,уплътнение лагерно тяло , смазка за семиринга,лагери с увеличена хлабина.Отсреща ми отговарят:Господине,къде се поставят тези пружинни шайби?
    Аз се усмихвам и отгварям:
    Как къде?В лагерното тяло между лагера и семиринга.
    Отговарят:

    Щото ние никога не сме имали такива шайби.
    Аз питам:
    Какво имате?
    Отгвор:
    Семиринг и лагери.
    Дотук добре,свършвам работа,на колата и в Хривас.Влизам и казвам:
    Семиринг за Миеле.
    В следващия момент ми се подава и о чудо 35х76х10.
    Госпожо,този семиринг не е за Миеле-и казвам.
    Отговор:
    Всички купуват такива и ние слагаме от тях,ако търсите размер с половинки няма.
    Какви половинки бе жена?Оригиналния семеринг е с два работещи ръба,лагерите са с хлабина,за да работят без проблем 2 часа при температура 110 градуса.Ядосъх се за разкарването и си тръгнах.
    Това мога да кажа за „професионалният” магазин-сервиз Хривас в Пловдив.

  16. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    1
    #43

    Отговор: Re: Проблеми със сервизното обслужване

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Една случка и от мен.Звъннах в магазин-сервиз Хривас Пловдив и питам:Имате ли ремонтен комплект за смяна на лагери на пералня Миеле,който включва:семеринг 35х76х10/14,втулка,пружинни шайби,уплътнение лагерно тяло , смазка за семиринга,лагери с увеличена хлабина.Отсреща ми отговарят:Господине,къде се поставят тези пружинни шайби?
    Аз се усмихвам и отгварям:
    Как къде?В лагерното тяло между лагера и семиринга.
    Отговарят:

    Щото ние никога не сме имали такива шайби.
    Аз питам:
    Какво имате?
    Отгвор:
    Семиринг и лагери.
    Дотук добре,свършвам работа,на колата и в Хривас.Влизам и казвам:
    Семиринг за Миеле.
    В следващия момент ми се подава и о чудо 35х76х10.
    Госпожо,този семиринг не е за Миеле-и казвам.
    Отговор:
    Всички купуват такива и ние слагаме от тях,ако търсите размер с половинки няма.
    Какви половинки бе жена?Оригиналния семеринг е с два работещи ръба,лагерите са с хлабина,за да работят без проблем 2 часа при температура 110 градуса.Ядосъх се за разкарването и си тръгнах.
    Това мога да кажа за „професионалният” магазин-сервиз Хривас в Пловдив.
    дистанционни фтулки се казва за това не са те разбрали ????? пробвай така да им кажеш
    или вече се справи

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #44

    Отговор: Re: Проблеми със сервизното обслужване

    Цитат Първоначално публикувано от kamen232 Виж публикацията
    дистанционни фтулки се казва за това не са те разбрали ????? пробвай така да им кажеш
    или вече се справи
    шш.jpeg
    Не ме карай да се смея!
    [ATTACH=CONFIG]27728[/ATTACH
    Да ти приличат на „Фтулки”?
    И няма как да ме разберат,защото не са ги виждали,иначе сервизът им сменя лагери на Miele!
    Виж.jpg

    Не,че БГ-сервиз са по на Ти,но като им дадеш оригинални кодове им излизат чарколяците на кАмпютъра.
    Miele nr 0026918
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Viking72; 24-06-18 в 11:09.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. как се влиза в сервизното меню на lg m2262d
    От cikone във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 0
    Последно: 30-04-14, 09:49
  2. как се влиза в сервизното меню на самсунг
    От moulin във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 13-04-14, 00:59
  3. Отговори: 1
    Последно: 07-01-09, 09:27
  4. Влизане в сервизното меню на DAEWOO
    От giuleto във форум Други телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 08-12-08, 20:36
  5. 32V4500 - сервизното меню проблеми
    От yavorvm във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 22-08-08, 10:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе