Резултати от 1 до 3 от общо 3

За M-tel-ската гаранция

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #1

    За M-tel-ската гаранция

    Много ме радва новата система за сервизиране на мобилни апарати.

    Отивам и нося едина Нокия на детето, която спря да включва. След 10 дни ми звънят и казват, че е падала и не носят вече гаранция. След кратък спор си поглеждам общите условия и разбирам, че са прави.
    Виждам телефона обаче на следващия ден и .... той си изглежда перфектно.
    Започнах пак да задавам "тъпия въпрос" - Как познахте, че е падала като изглежда перфектно ?
    Дамата в сервиза, ми каза, че имат апаратура за това
    Искам да видя тази апаратура, защото от образованието си знам, че няма "апаратура мереща падане на GSM"
    Не може , казва дамата, но може да го оставя да го поправят и да си платя. "Браво на Вас и колко ще струва" - питам весело.

    Не знае момичето, но трябва да си пратя авансово 18 лева за диагностика и след това ще ме уведомят за цената на ремонта.

    Тук вече усещам, че побеснявам и питам - "Ама Вие не знаете ли вече какво му е" - "Не сме го отваряли " - казва Дамата.
    Всичко било ясно от "АПАРАТУРАТА за тестване" ...........
    И какво е ясно от нея, къде е проблема недоумявам отново ...... Падал е, това е ясното.....според М-тел.

    Взех си телефона, защото за мен тези хора се опитват да ме измамят или да не си оправят проблема.
    Отидох при един приятел с магазин за GSM-и , оставих му го и след 3 дни си го взех оправен за 20 лева.

    Няма да купя е болтчета вече от М-тел, а се замислих да си махна и всички телефони от тях, използвайки преноса на номера.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #2

    Re:За M-tel-ската гаранция

    A бе аз плащах 3 месеца разговори от карта, която е извадена от телефона - докато ми изтече договора. Предложих им да вземат картата н асъхранение при тях, за да са сигурни, че не говоря, защото иначе казват че лъжа - номерата ги имам в листата си. Казаха, че нямат такава услуга - да съхраняват карти. Не се сетих да я унищожа пред тях с протокол, ама не можех да предполагам, че ще ми начисляват подобни разговори.

  4. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    8
    #3

    Re:За M-tel-ската гаранция

    Доста години имах много високо мнение за М-тел.След "сблъсък",обаче със сервиза отношението ми се промени на 180 градуса.Пробутаха ми индентични номера както с hristobotev.Телефонът ми се поврежда 25 дни преди изтичането на дву-годишната гаранция,но все пак по време на гаранция.При предаването му не се констатира "повредена гаранционна лепенка","проникване на течност",както няколко дни по-късно.Дори,както всяка уважаваща себе си и клиентите си фирма,ми се предоставя оборотен телефон,докато се поправя моя.Като гръм от ясно небе,обаче няколко дни ми се предава с Акт за непризнаване на гаранция,с мотив,че е "падал,мокрен с нарушена гаранционна лепенка".Естествено побеснявам,тъй като това е абсолютно невъзможно да има нещо общо с истината.Казвам си:Във всяко стадо си има мърша и когато се оплача и доведа проблема до знанието на коректните и честни служители от М-тел,няма начин нещата да не си дойдат на мястото.Когато,обаче получавам отговор по имейла от "Екипът на М-тел" в стил:Телефона ти си го поливал с течност!И-точка!Ти си негър!И-точка!-нещата придобиват съвсем друг оттенък.
    Ще си мина всичките процедури-жалба до М-тел,жалба до КЗП,разбира се без съд.Но това,което мога да направя е да предупредя всички,които ще си имат вземане-даване със сервизите на М-тел.Изисквайте в момента на предаването на телефона да се опише състоянието му и изрично да се пише,че няма "повредена гаранционна лепенка".Ако го предавате в сервиза в София,питайте кой техник ще го поправя.Ако ви кажат,че това е Михаил Пърсолов-не позволявайте този човек да се доближава до телефона Ви.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отказ на гаранция
    От peshooo във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 29
    Последно: 05-07-10, 21:39
  2. Гаранция на климатик
    От lubopiten във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 301
    Последно: 31-01-10, 00:22
  3. Гаранция бойлер
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 07-09-08, 21:32
  4. Търговска гаранция по ЗЗП
    От Malone във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 08-01-07, 20:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе