Страница 1 от 21 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 302
Like Tree5Одобрявам

Гаранция на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    176
    #1

    Гаранция на климатик

    Въпросът ми е,смятате ли за редно практиката да плащаш всяка година за профилактика,докато климатика е в гаранция,за да имаш право на същата?
    При положение че фирмата която ти монтира климатика най-вероятно прибира % от вносителя за сервизен рабат?
    По-същата логика би трябвало да си плащаме и за гаранция за пералнята,миялната,печката,прахосмукачката и т.н.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #2

    Re:гаранция на климатик

    Не. Ако не беше правилно, да беше отпаднало заради конкуренцията. Ние сме фирма, и съм виждал толкова занемарени климатици, че се чудя с кой птичи акъл си купуват климатик а не печка на дърва. Дори съм на мнение че е по-добре да се вземат 1/3 по малко пари, но да се ходи 3 пъти по-често на профилактика, въпреки, че това е в ущърб на фирмата. Пералнята и др. домакински не са аналогични случаи, тей като най-малкото е че не се изисква специализиран монтаж. А трябва да ти кажа че профилактиката изобщо не е изнудване, защото фирмата нищо не печели от тези пари. Те просто покриват разхода за ти се направи профилактиката. Гориво, време, заплати и всякви други уж малки разходи, ама като ги събереш.....Това че сумите на климатичната техника са големи, не означава че сме бирници. Аз не познавам собственик на фирма за климатици, която поддържа добър имидж да кара S класа или някво друго висок клас возило или живее в палат или поне с такава основна дейност. Така, че термина изнудване е силно преувеличен.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    176
    #3

    Re:гаранция на климатик

    не може ли да се сложи клауза в гар.договор...че е препоръчителна тази профилактика,и повреди причинени от не правенето на същата да водят до отпадане на гаранцията и всеки сам да решава иска или не.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #4

    Re:гаранция на климатик

    Да, и като ти замине компресора щот за 3 год. не си си чистил филтрите, и като стане белята набързо ги изчистиш, щото чак тогава се сетиш, че онзи големия капак няма болтчета и на другия ден техниците дойдат, как да докажат, че проблема е в теб. Или пък фреона е поизлетял за толкова време, компресора е грял, грял, та прегрял. Като дойдат и като ти кажат, пак панаири.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    176
    #5

    Re:гаранция на климатик

    ок,ясно...благодаря за отговора

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #6

    Re:гаранция на климатик

    фирмата която ти монтира климатика най-вероятно прибира % от вносителя за сервизен рабат?
    Фирмата,която монтира не взима рабат за сервиз.Рабата обикновенно взимат фирми,които не сервизират,като Роял сервиз,Б-я сервиз и др.
    Никой никого не задължава да плаща профилактика и по този начин да си удължи гаранцията.
    Има и много фирми,които не изискват профилактика.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #7

    Re:гаранция на климатик

    Ами не смятаме, приятел, ама кажи какво да направим?!
    Политиката на всички фирми е такава!
    Това си е чист рекет гадно е , но нищо не можем да направим!
    Аз ще видя и другата зима как ще се държи машината и може да прекратя гаранцията.
    Имам един колега, който не плаща гаранцията и така си кара, без гаранция, ама стане ли нещо, ще се бръкне бая надълбоко в джоба!

    Онзи ден жената се прибира от работа и ми сподели, че една нейна колежка й се оплакала за климатика.
    Машината на въпросната колежка била "Панасоник" с актуална гаранция!!! Изведнъж нещо й станало и машината отказала да работи.
    Тази женичка се обадила веднага в сервиза, дошли техниците и установили, че някаква много скъпа част, която струвала към 800 лв. се развалила.Жената изпаднала в шок, когато от сервиза й казали, че тя трябва да си купи тази част, защото била много скъпа и сервиза не можел да поеме гаранцията.С мъжът й се ядосали и си купили направо нов. Та гледайте за какво става въпрос.Гледат да ти продадат машината и после се оправяй ако й стане нещо, гаранцията в случая се явава само за парлама. Моя Шарп е с 5 г. гаранция на външното и на вътрешното тяло, ама упазил ме Бог...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #8

    Re:гаранция на климатик

    тя трябва да си купи тази част, защото била много скъпа и сервиза не можел да поеме гаранцията
    Така е,гаранцията е само за евтините части.Скъпите са много скъпи,за да са гаранционни.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #9

    Re:гаранция на климатик

    По-скоро има марки,които не изискват профилактика.Тошиба и Кериър са с две години гаранция без профилактика.
    И да вметна на любопитен: Според мен профилактиката се прави за двете страни-аз да си проверя как работи климатика ( за да си спокоен ти ) и да ти го почистя отвътре,където няма как да го направиш.Иначе след година две събира кал и слуз във ваната,почва да мирише на блато и вкиснали яйца и хоп-климатиците били вредни.Да,ако не се почистят професионално с препарати.Накрая даже ги третирам с минипароструйка.
    InternetZombie- ако твоите познати бяха разровили тук-там щяха да видят,че КиК сервиз подменят компресора на панасоника абсолютно безплатно.В гаранционната карта си го пише като централен сервиз.Да бяха се обадили.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re:Гаранция на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от ewgeny
    Да, и като ти замине компресора щот за 3 год. не си си чистил филтрите, и като стане белята набързо ги изчистиш, щото чак тогава се сетиш, че онзи големия капак няма болтчета и на другия ден техниците дойдат, как да докажат, че проблема е в теб. Или пък фреона е поизлетял за толкова време, компресора е грял, грял, та прегрял. Като дойдат и като ти кажат, пак панаири.
    Ако фреона е поизлетял за това в никаъв случай няма вина клиента. Това си е проблем на лош монтаж. Ако някой е решил да не си чисти филтрите и на една година да ги чистят от фирмата пак няма да се реши проблема. Освен това не съм чул марков климатик със задължително прафилактика. Това го има само при китайските боклуци. Не съм чул за масово изгаряне на компресори на Даикин от нечистене на филтри. Обикновено компресорите горят заради други причини и не ми казвай, че фирмите не печелят от профилактика.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #11

    Re:Гаранция на климатик

    Julian-как се печели от профилактика? В момента е 40-50 лв.Един час до адреса,гориво 5 лв,амортизация 5 лв,час,час и половина за профилактиката,10 лв надница,5 лв данъци,ДДСта,осигуровки и т.н.,5 лв препарати,и колко остават-теоретично 10-20 лв.Е това вече е печалба,на фона на надценката от 30-50% за една продажба за 10 мин.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #12

    Re:Гаранция на климатик

    Julian аз бих казал че има случай със загуба на фреон от спукани гайки или избила тапа онзи ден имах такъв случай с митсубиши спукал тапа и нямаше абсолютно никъв фреон и въпреки това хотата го надули на 30 градуса щото не топлел като преди. Е кажи ми колко мислиш ще зикара така компресора? А за това че от профилактиките дали сен печели или не зависи какво се прави от фирмата. Ако само ти чистят филтрите печелят ако правят както ние да източим и заредим наново климатика печалбата е колкото една закуска.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #13

    Re:Гаранция на климатик

    Ама колко са такива съвестни техници, като vanko68 и VeleV.Klima ?!
    Много хора в Пловдив се оплакват, че техниците само идвали, поглеждали го за 2 мин., казвали че всичко е наред и дай парата!
    Ето затова говорим!!! Ако дойдат техниците и извършат качествена диагностика и работа - халал да им са парите, ще ги дам от сърце, даже и на мен ще ми стане драго, понеже ще знам, че каквото е трябвало е направено докрай и качествено. Обаче да дойдат вкъщи, да го погледнат и да кажат, че всичко му е наред без да го отворят сякаш очите им са рентген...
    Та предполагам, че недоволството на хората е продиктувано от несъвестни служители на сервизи за поддръжка, а не толкова заради парите, които на фона на тази беднотия, също не са малко!

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Re:Гаранция на климатик

    Така е но аз държа да е всичко в нормата вчера например 9ката на която правих профилактика се оказа че заводски е заредена с 470грама фреон по малко от написаното на етикета. И това води до по малко ефективност и по кратък живот на климатика.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #15

    Re:Гаранция на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    По-скоро има марки,които не изискват профилактика.Тошиба и Кериър са с две години гаранция без профилактика.

    Тошибата на Джи и Ей е с три години гаранция като първите две са без профилактика.
    Колкото до профилактиките съм абсолютно ЗА,такива безотговорни клиенти имаме че от мен ако зависи и 6 месеца са им много, съотношението профилактики-монтажи при нас е около 10%.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 21 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. климатик и гаранция от BROS
    От freestyler във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 95
    Последно: 19-09-17, 11:16
  2. Гаранция на климатик
    От TANI във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 8
    Последно: 17-09-13, 14:45
  3. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21
  4. Доливане на фреон на климатик в гаранция?
    От Candid във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 146
    Последно: 13-02-10, 19:05
  5. Гаранция бойлер
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 07-09-08, 21:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе