Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

техноклима некоректен сервиз -- > бягайте от тях !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    3
    #1

    техноклима некоректен сервиз -- > бягайте от тях !

    направих си и аз регистрация тук, за да потвърдя казаното от Rsvr в пост проблеми с климатици панасоник за фирма Техноклима. Не само, че са некоректни, но и абсолютно е прав да ги нарича измекяри - така е !

    монтираха ми климатик панасоник 12 дке , след година им се обадих за профилактика - казаха ми че са много заети и не могат да дойда,
    да съм се обадил на друга фирма от списака - демек от гаранционата карта с телефоните - обадих се
    дойде друга фирма направи ми профилактика. На следващата година обаждам се пак на тях дойдоха замериха, заредиха с фреон климатика беше взел да охлажда по слабо и да се обледенята
    вътрешното тяло, но моя грешка дадох им 60 лева без документ, сега не ми признават гаранцията щото нямали архив и никой от тях не бил идвал да ми зарежда климатика, освен това гаранционната карта вече не важала за тях защото друга фирма е правила профилактика предната година, а защо дойдоха след това да ми земат парите ? И сега за капак на всичко преди няколко дена се развали компресора и тез помияри не искат да ми занесат климатика в Кик - нямал съм гаранция, а гаранцията на компресора по книжка е 5 години.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #2

    Re:техноклима некоректен сервиз -- > бягайте от тях !

    Пусни едно оплакване до КиК и като се натрупат оплаквания от тях , може и да им прекратят договора.
    Аз като ги знам що за стока са и очаквам да ги видя по новините, че са ги отстреляли като наркодилъри

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #3

    Re:техноклима некоректен сервиз -- > бягайте от тях !

    Ако махнат Техноклима от списъка с гаранционните карти за климатиците трябва Техномаркет да фалира. Ами Техноклима са регионалните сервизи.Аз много климатици съм оправял на техноклима.Поне като ме викат хората печеля някой лев. Май по добре да ги има.

  5. Novice
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    3
    #4

    Re:техноклима некоректен сервиз -- > бягайте от тях !

    Научи се да пишеш!
    Крис

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #5

    Re:техноклима некоректен сервиз -- > бягайте от тях !

    Аз пък мога само да ги похваля /Техноклима/.Преди малко повече от 2 години закупихме 2 климатика от Техномаркет и досега от Техноклима идваха 2 пъти за профилактика/по веднъж на година/.И двата пъти идваха различни хора, платихме си, но така се удължава гаранцията/на компресора/ според тяхните правила,като гаранцията е 3години.Единствено беше от значение да си запишем час за профилактиката около датата на покупката, в противен случай гаранцията нямало да важи дори и да дойдат.Първият път когато аз звънях бяхме просрочили тази дата с около месец, но жената по телефона реши да ми запише заявката със задна дата и така ни направи услуга/макар и да не бе длъжна/.Когато дойде човекът последния път дори ни разясняваше в какъв режим било най-добре да работят климатиците, с цел да се запази коммпресора по-дълго.Винаги са много учтиви и вежливи и дори правят безплатни консултации по телефона/когато се е налагало/.Така че аз мога не да бягам от тях, а да тичам към тях

  7. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #6

    Re:техноклима некоректен сервиз -- > бягайте от тях !

    Ето от подобни клиенти печелят тези фирми.
    Гаранцията си е гаранция и важи независимо от профилактиката. В хладилната техника е задължително да се почиства изпарителя, но това не е свързано с гаранцията !
    Ако според производителя, монтирания компресор е ненадежден при екстремните условия на непочистен изпарител, то нека този производител сам изисква от сервиза си да обхожда клиентите.
    Климатичните условия в България са прекрасни, я си помислети какво се случва с този компресов в южна Гърция ?
    Как ще плащаш за да ти продължат гаранцията ? Вие не расъждавате правилно и за това Ви мародерстват!!!!

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re:техноклима некоректен сервиз -- > бягайте от тях !

    Цитат Първоначално публикувано от katy85
    Аз пък мога само да ги похваля /Техноклима/.Преди малко повече от 2 години закупихме 2 климатика от Техномаркет и досега от Техноклима идваха 2 пъти за профилактика/по веднъж на година/.И двата пъти идваха различни хора, платихме си, но така се удължава гаранцията/на компресора/ според тяхните правила,като гаранцията е 3години.Единствено беше от значение да си запишем час за профилактиката около датата на покупката, в противен случай гаранцията нямало да важи дори и да дойдат.Първият път когато аз звънях бяхме просрочили тази дата с около месец, но жената по телефона реши да ми запише заявката със задна дата и така ни направи услуга/макар и да не бе длъжна/.Когато дойде човекът последния път дори ни разясняваше в какъв режим било най-добре да работят климатиците, с цел да се запази коммпресора по-дълго.Винаги са много учтиви и вежливи и дори правят безплатни консултации по телефона/когато се е налагало/.Така че аз мога не да бягам от тях, а да тичам към тях
    Я кажи колко струва профилактиката, и какво точно включва. Включвали вакумиране и почистване(от "неприятната миризма")

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #8

    Re:техноклима некоректен сервиз -- > бягайте от тях !

    Ами 27лв на климатик е цената.Самата профилактика включва някакво тестване, аз не разбирам много, но пускаха климатиците в различните им режими , на минимална температура и някакви такива.За вакумиране не знам, аз не разбирам честно казано.Гледаха и вътрешното и външното тяло.Това е.Ще поразпитам и пак ще пиша евентуално

  11. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #9

    Re:техноклима некоректен сервиз -- > бягайте от тях !

    За 30 лева, махат прахта от изпарителя с една метличка. Моткат се 30 минути из апартамента с дистанционно в ръка, защото навън е топло и не им се тръгва. Изтупват филтъра през прозореца и .... връчват фактура за профилактика.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #10

    Re:техноклима некоректен сервиз -- > бягайте от тях !

    @hristobotev
    Според мен не е така, но всеки има право на мнение.

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #11

    Re:техноклима некоректен сервиз -- > бягайте от тях !

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Я кажи колко струва профилактиката, и какво точно включва. Включвали вакумиране и почистване(от "неприятната миризма")
    Профилактиката няма как да включва вакумиране, то се извършва при монтажа.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #12

    Re:техноклима некоректен сервиз -- > бягайте от тях !

    По принцип пълната профилактика на климатик включва вакумиране, защото ако наистина е необходима профилактика, той обикновенно се демонтира, носи се в сервиз, разглобява се, мие се с препарати и после наново монтаж, при които е необходима профилактика.
    Иначе само с разходка в апартамента с дистанционно и изтупване на филтрите ми прилича на добър начин за взимане на 27 лева. Хм това е доста добра тактика, не съм много сигурен, но мисля че точно тази фирма обяваваше много ниски цени за монтаж на климатици, ама ако взимат всяка година по 27 лева независимо дали има нужда или няма, то всъчщност цената за монтаж май става и по-висока.

  16. Junior Member Аватара на cameo
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Русе
    Мнения
    34
    #13

    Re:техноклима некоректен сервиз -- > бягайте от тях !

    Профилактика (техника)
    от Уикипедия, свободната енциклопедия
    Направо към: навигация, търсене

    Емблема за пояснителна страница Вижте пояснителната страница за други значения на профилактика.

    Профилактиката, като технически термин, означава комплекс от мерки и мероприятия, за поддръжка на уреди, апарати и съоръжения. Основната цел на техническата профилактика е да се осигури точна и безаварийна работа на поддържаните системи.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #14

    Re:техноклима некоректен сервиз -- > бягайте от тях !

    За себе си съм решил проблема. Климите ми ще претърпят профилактика, но не "задължителна". На 3-тата година от експлоатацията, ще бъдат свалени, разглобени до винтче, почистени с пароструйка и препарати, и заредени с фреон по везна. И това си струва цената, за разлика от печат в гаранционната карта и мотаене с ръце в джобовете 10 минути.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    15
    #15

    Re:техноклима некоректен сервиз -- > бягайте от тях !

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    Пусни едно оплакване до КиК и като се натрупат оплаквания от тях , може и да им прекратят договора.
    Аз като ги знам що за стока са и очаквам да ги видя по новините, че са ги отстреляли като наркодилъри
    То пък К&К са едни коректни, че да ти падне шапката. Чакаме ги по един месец, че и по вече да се справят с даден проблем!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 22
    Последно: 21-06-16, 15:34
  2. НЕКОРЕКТЕН СТРОИТЕЛ НА СГЛОБЯЕМИ КЪЩИ!
    От DimitarIvanov във форум Черен списък
    Отговори: 62
    Последно: 18-06-14, 19:13
  3. про-бг некоректен шеф
    От PRACTIC във форум Черен списък
    Отговори: 0
    Последно: 25-06-13, 10:28
  4. Булсатком - некоректен доставчик на интернет!
    От prince във форум Черен списък
    Отговори: 3
    Последно: 27-09-12, 18:21
  5. ТЕХНОКЛИМА ??
    От buki1 във форум Черен списък
    Отговори: 6
    Последно: 08-02-11, 18:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе