Резултати от 1 до 7 от общо 7

Спийд компютри - съвършените некадърници и измамници! Убедете се сами...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    6
    #1

    Спийд компютри - съвършените некадърници и измамници! Убедете се сами...

    http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2...oHIxZw4kUg.JPG


    Драги съфорумци, в тази дълга тема ще се постарая да изложа нагледно ужаса, който преживях с тази " фирма " в продължение на 7 месеца.За съжаление, АСБИС не работят с частни лица и всичко трябваше да минава през посредник.Нека започнем с извадка от сайта им:

    " Уважаеми клиенти, Спийд компютри разполага със собствен сервиз с отлично подготвени специалисти и база за диагностика и ремонт, както на гаранционни, така и на извънгаранционни лаптопи, компютри и компютърни модули, монитори ".

    Брех, сериозна работа...Неслучайно използвах удебелен шрифт.Историята е следната - нужни ми бяха компоненти след ъпгрейд, и не исках да чакам, затова отидох и ги взех с ТБИ кредит.С мъка подписах документите, защото дясната ми ръка бе пострадала и в гипс - за което отнесох подигравки, на които не обърнах внимание.Беше ми обещана безупречна гаранция, по-добра от тази на Plesio (да, бе...), и на другия ден компонентите трябваше да са пратени в София.Изрично подчертах, че ако не го направят, ще остана без компютър за 2 седмици, заради отпуската на софийския техник, при който ми бе всичко.Обажда ми се на другия ден наглата служителка с извинения, че не са пратили дъното.Наложи ми се да чакам, и какво излиза - не са пратили и процесор ! ! ! От 5 кашон да изпратиш 3 - това е математика за първи клас !!! Отидох да говоря с шефа на фирмата и нагледно да му обясня как плаща заплати напразно.Служителката дойде с оглушителни крясъци, обиди и псувни и каза как не смея да я обвиня в очите, а отивам при шефа ѝ.Всеки умен шеф начаса би я уволнил - да крещи така на клиент, който е оставил 2 000 лв...Поисках да откажа кредита, заради това отношение и калпава организация, а " шефът " започна да нарежда като вдовица как нямало да му ги вземат обратно, и макар по закон да имах право, от ТБИ отказаха (и с тях спирам да работя).В следващите месеци компютърът ходи на " гаранционен " ремонт над 10 пъти през няколко дни, защото спираше и не включваше.От Асбис смениха дъно, и от Спийд го връщат, че работи - прибирам се, не работи...Излезе, че захранването (Corsair HX1000W) си е заминало, и ми взеха 18 лв, за да ми кажат това.А уж го върнаха, че работи...Пратиха второ дъно, и същите проблеми започнаха.Бях многократно лъган кога ще си получа машината, и всеки път измъкваха незаконно по 10-20 лв за " диагностика ", придружено с крайно нагли крясъци и закани.Всеки път се оправдаваха, че захранването не е от тях купено, и затова е всичко - сякаш има разлика между захранванията и техните са омагьосани да не се повреждат.Много пъти осмяха Corsair колко жалка марка била (!).Сервизът им представлява доста тясна къщичка, в която няма място двама души да се разминат, а " отлично подготвените им техници " се оказаха... едно дебело и нагло хлапе, което всеки път казва " Не ми се занимава, имам много работа, ти нали можеш и сам да си го сглобиш и тестваш ".Многократно се опитах да говоря с шефа, но напразно.Кутията е скъпа и имаше проблеми, отказаха да се занимават с проблема, макар да е в гаранция.Захранването го смених с Corsair AX1200 GOLD certified, което за момента е ненадминато.Отново го изкараха калпаво и смотано, при условие как в Спийд имаха налично само едно китайско захранване 500W, и не можеха да ми тестват машината под товар с него.Попитах какво стана с " уважаеми клиенти " - отнесох псувни и закани как не били длъжни.В последствие всичко стана като заучен репертоар - не сме длъжни това, не сме длъжни онова...Историята взе често да се повтаря - връщат ми компютъра, че работи, а той дори не пали, и отказваха всеки път да ми го пуснат в " сервиза ".На " отлично подготвения специалист " му трябва час и половина да сложи... вече асемблирано дъно с процесор и box-охладител в кутия с готов монтаж, и когато се оплаках на шефа на фирмата, че е пълен некадърник, оня взе да ми скача на бой.Шефът каза " Ако бях на мястото на колегата, щях да ти вкарам едно ". И всичко не свършва дотук...Второто дъно си замина, и поисках смяна с друго дъно и твърд диск с доплащане от Асбис.Пристигнаха нещата, и отивам да си ги взема, а от Спийд (Speed е скорост, доколкото знам, а тия са по-бавни и от охлюви) казаха да изчакам, че не знаели откъде е проблема, от цял час се мъчил " техникът " да го стартира.След още 2 часа (което е достатъчно време за 5 диагностики на 5 машини) казаха, че всъщност дъното е изгоряло моментално, като са го сложили, заради скапаното захранване.Corsair AX1200 да е скапано ?!От сервиза на Ресет се смяха и казаха - нямаме нито едно върнато, то е желязно! И са прави.Попитах дали са го замервали, защото дъното си има изводи, а хлапакът каза, че нямал мултицет и не му се занимавало.Значи " отлично подготвените специалисти " си декламират свободни съчинения без никакви факти и диагностика, че захранването (което е GOLD certified) пускало лош " волтаж " - и такава дума ли имало в речника?Попитах как така от един час не знаят какво има, а е изгоряло моментално, и ги попитах на глупак ли им приличам - само мънкаха и отказаха да пратят дъното на Асбис, защото... това не се признавало от гаранцията!!! Значи, плащам си аз, не съм докоснал новото дъно, " отлично подготвеният им спец в сервизната им " база " го изгаря, а гаранция няма ?! Имало някакъв опушен и изгорял чип, който веднага се виждал.Попитах кой е той - BIOS, USB 3.0 HC, audio chip - хлапето вика " Ми не моа ти каа ".С документите в ръцете заплаших да ида в Комисия по търговията, и след седмица умуване тия пратиха дъното и го върнаха.Говорих с г-н Явор Сребков (дано не бъркам правописа) от сервиза на АСБИС и му обясних случая - той се смя и каза как е сложил друг процесор и обновил BIOS, няма нищо изгоряло, и ме посъветва директно да ходя в Комисията.Питах в Спийд кой чип е бил изгорял, а " отлично подготвеният " специалист " каза - сменили са и него.Цирк... Отказаха всякак да ми сглобят компа и да ми покажат как работи, пуснаха го на стенд.Питах ги да кажат какво са направили, защото не съм прост - щом не искат да го сглобят в кутията, значи има нещо.Шефът ми казва " Виж ся, мойту мче, нищо не съм ти длъжен да ти показвам, махай се " и ми затваря телефона.Всякак целяха да си взема машината, за да обвинят после мен за щетите, то си личеше.Отидохме със свидетел, и записвах с телефон в джоба случващото се.Шефът започна да се фука как проявявал добра воля и търпение към мен.Върхът на наглостта, сякаш съм някой просяк...Попитах го защо тогава незаконно всеки път ми измъкват пари за гаранционна машина, защо ми затваря телефона и псува така, и дали не го интересува на тоя гладния живот в Криза как се оставят 2 000 лв, и много ли такива клиенти има.
    Случайните клиенти в магазинът, който бе пълен, ме чуха и се изнизаха моментално, като умни хора.Бях заплашен с полиция.Бре, уж " уважаеми клиенти " и " добра воля ", а като ги натиснах с факти - затваря телефона, псувни и обиди...Ако някой има желание, ще кача записания разговор, за да се убедят всички ! Казаха, че се надяват дъното да си изкара гаранцията и ме изгониха.Един вид, взеха парите, и се надяват да се прецака след гаранция.Пфу...Отиваме и сглобяваме машината вкъщи, и какво да видим - върнаха ми го с изгорял HDD и видеокарта ! ! ! Ето какво било, значи, защо искаха да ме изгонят и защо не ми показаха, че машината работи!!! Сега знаете защо озаглавих темата така, и защо преживявам тази горчива чаша отново, като ви я разказвам - един човек да отърва от това, за мен е успех.Изгорелите части са ми в гаранция и веднага щом ги смени вносителят, ще снимам и кача протоколите за замяна за доказателство.Сега с неработещ компютър и дефектна кутия, дал толкова пари, обиден и унизен...Моят познат предположи, че наглото и дебело хлапе всъщност е син на шефа на " фирмата ", и затова не е уволнен.Шуро-баджанащина към клиента, предвид жестоката конкуренция в днешно време...Тия заслужават да фалират...Не съм отишъл да искам комп за 300 лв с вградено видео и аудио, все пак...Екипът на hardwarebg/ iskampc.com прие присърце случая и обещаха цялостно съдействие и да поемат преговорите с вносителите за гаранциите, без да съм им дал и лев дори ...Ще ремонтират изцяло кутията, монтажа на компонентите също - така се печелят клиенти...А онзи от Спийд ме плаши как нищо нямало да ми продаде, дори да искам...Хахахахахх...Сякаш аз бих стъпил някога там, и сякаш ще чукам по стъклото в дъжда и ще ги моля " Отворете, че да ви дам суха пара в ръцете "... Това някакъв виц ли е?! Така излиза истината.


    Има и други пострадали, един от тях е Златин, който ще се регистрира във форума, за да покаже документите и да разкаже как е бил излъган по същата схема.Коментарите са изцяло излишни - въпреки, че живеем в Абсурдистан Чалгария, дори и в нашата държава такава случка е възможна.Аз самият няма да давам коментар и оценка, това оставям на вас.Ние трябва да си помагаме и да си харчим внимателно париците, затова са форумите и такива теми.След случая със Спийд, другите фирми, които смятах за некоректни, ми се сториха като светци пред тези.Съжалявам, че темата е тъй кратка, защото трябва да е буквално десетократно по-дълга, за да представя изчерпателно нервите, ужаса и страха за покупките си през тези месеци, да не говорим за разходите по таксита, транспорт, телефони и прочие - златен не, а платинен ми излезе този компютър...

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #2

    Re:Спийд компютри - съвършените некадърници и измамници! Убедете се сами...

    А случайно да си се правил на овърклокър колега без знанието на продавачите , историята ти смърди отвсякъде , такива дефекти и то на нови компоненти не ми се вярва , едва ли хората от фирмата са искали нарочно да ти навредят или продадат нещо скапано , това е абсурд.
    Че накрая даже и хдд и видеото изгорили , нарочно според теб , има нещо което премълчаваш със сигурност или ти си направил някоя беля или е имало несъвместимост между някои компоненти.
    От спийда съм купувал много чарколяк и ги предпочитам пред други фирми в варна защото винаги са откликвали по най бързия начин ако нещо се прецака гаранционно , засега дефекти имах само едно видео вентилаторчето му което не работеше още с куоуването на картата , хората смениха картата за 1 ден.
    Струва ми се че просто твърде много човъркаш там където не трябва , аз не човъркам и не клоквам , замен това е безсмислено и освен загуба на пари друго едва ли би могло да се случи ако човек прекалено клоква или си прави експерименти.

  4. Novice Аватара на al4u
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    4
    #3

    Re:Спийд компютри - съвършените некадърници и измамници! Убедете се сами...

    За мен лично ,Спийд компютри са едни от най-добрите във Варна.Оставил съм не малко пари там за комп и два лаптопа.Момчетата са отзивчиви и ако си им редовен клиент ,правят отстъпки.Не ми приличат на некадърници и измамници...Убедил съм се.

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    6
    #4

    Re:Спийд компютри - съвършените некадърници и измамници! Убедете се сами...

    На Драгомир ще му препоръчам да се образова поне на начално ниво, преди да говори така непристойно на специалист от такова ниво.Интересно какъв оувърклок може да има на процесор с отключен множител, и какъв може да има с box-охладител - явно трябва и да се научи да чете внимателно форумните теми.Оувърклокът е извън спецификациите на производителя, а процесорите с К в името си са предвидени специално за това, и това е в рамките на нещата, влиза си и в цената на продукта.Да се върне в пети клас и нека се научи на пунктуация и грамотно писане, защото от неграмотни клакьорчета полза няма никой, а ние уж сме тук, във форума, за да си помагаме взаимно.Когато се говори, се дават ясни и точни доказателства, снимки на документи, аудио записи (ако има такива).А вие, които нямате нищо, сте повече от ясни.
    Аудио-записът във фирмата, снимки и доказателства ще намерите тук :

    http://www.datafilehost.com/download-4fa177eb.html

  6. A40
    A40 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    136
    #5

    Отговор: Спийд компютри - съвършените некадърници и измамници! Убедете се сами...

    Не намирам отзиви за тая фирма, а са ми близо, 2080ti се задава и се чудя дали ще е добра идея да е от там, или от Ардес.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    13
    #6

    Отговор: Спийд компютри - съвършените некадърници и измамници! Убедете се сами...

    Аз лично след тая тема Никога не бих рискувал да взема нещо от Спийди. Независимо кой крив, кой прав и кой клоквал. Тия мангали продавачите са само за бой. Няма значение Ардес ли е Технополис ли е. Навзели са персонал турчоля, на които трепането им е малко. Щом шефа вкарва по един на клиентите, какво да говорим.
    Този пост е редактиран от shame; 24-08-18 в 15:04.

  8.  
     
  9. A40
    A40 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    136
    #7

    Отговор: Спийд компютри - съвършените некадърници и измамници! Убедете се сами...

    Толкова си могат май, едните или другите. Нито са напълно лоши, нито са кой знае колко зле. Ако не взема от София, ще се наложи да взема от Варна.
    Манталитет. В София гледа да те държи за клиент, Варна трябва да покаже, че е велик.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Нови спийд камери
    От digunan във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 29-03-12, 12:43
  2. Богдан Мебел - ИЗМАМНИЦИ!
    От Mega във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 07-06-11, 23:17
  3. Отговори: 1
    Последно: 21-07-09, 14:06
  4. TAXBACK - измамници или не ???
    От syprotiva във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 13-09-06, 20:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе