Страница 10 от 20 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 292
Like Tree2Одобрявам

Внимавайте с Виваком !!!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #136

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от fbr
    Не, не е нередно, а е незаконно.
    ЗАКОН ЗА ЕЛЕКТРОННИТЕ СЪОБЩЕНИЯ
    Чл. 229а. (Нов - ДВ, бр. 105 от 2011 г., в сила от 29.12.2011 г.) (1) Срочен договор може да бъде продължен само при изрично писмено съгласие на абоната относно условията за продължаване. При липса на такова съгласие след изтичане срока на договора той се преобразува в безсрочен при същите условия. Абонатът има право да прекрати безсрочния договор с едномесечно предизвестие, без да дължи неустойки за това.

    (2) Нищожни са всички уговорки, които противоречат на ал. 1.


    Виж, кога са направени промените в този закон. Точно, когато Виваком бяха във вихъра си, на използване на тези практики, и е отговор на тях.Аз съм сключвал договор от разстояния, с друг оператор и съм наясно как става. Куриера носи договора, изчзква да си положите подписа, и го взема обратно, и договора е изряден и за двете страни. Другото си е шменти-капели.
    Че кои говори за продължаване на договор. Става въпрос за сключване на НОВ договор с различни параметри от стария.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #137

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Преди минути получих съобщението чрез куриер(Еконт) и заедно с него и срочен договор за една година с Вив****. Плана на мобилния оператор беше според договореното MEGABiz 250 за 12.80 лева на месец, като си запазвам досегашния номер.

    Всичко е според уговореното по телефона.Спрях да пиша за известно време, че нещо много станахме

    бабите/примадоните :

    Всъщност сега се сещам, че и преди съм сключвал срочен двугодишен договор с Вива*** и не съм имал проблеми-вярно е че първото дистанционно сключване беше просто за продължаване на срока без промяна на плана.

    За едно сте прави- за да няма проблеми мястото на сключване на договори с операторите е в тяхните офиси/магазини ...

    Има и нещо друго- в договора наистина си пише, че не можеш да преминаваш на договор с план на по-ниска тарифа за срока за който си сключил договора, тоест след една година когато договора от срочен стане безсрочен спокойно можеш да си избереш друг план с нов договор, който може и да е на по-ниска тарифа ...

    Хайде със здраве на всички баби и примадони ...

  4. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #138

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    То всъщност писанията бяха какво става ако искаш да се откажеш, в твоя случай ти просто получаваш това, което искаш, и никой няма претенции към другия. Само ако може да уточниш като ти донесоха договора трябваше ли да го подписваш, или от Виваком считат, че всичко е приключено с разговора по телефона?

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #139

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Договора се подписва и освен това тъй като съм бизнес абонат се поставя печат, който според мен не задължителен, но като искат ...

    На договора си пишеше план MEGABiz 250 - цена разбира се нямаше, но на страницата им в интернет я има цената...

    Подпис се слага под договора,включително и дата се попълва на склюване на договора, а бележката за това че е връчен от куриер също се подписва.

    Не си представям какви фантасмагории се вихрят в представите на хората и се "продължават" в интернет пространството, но така ще когато никой не чете нито разбира нито пита да се осведоми какво подписва ...

    ...ама нали бабите/примадоните и дядовците са свикнали от "епохата" на Бай'ВИ Тодор Живков партията майка -закрилница за всичко да се "грижи", включително и да мисли вместо тях и да им "казва" какво да правят в непривични за тях ситуации е обяснимо защо сега когато я няма партията, няма и кой да мисли вместо тях и да им казва какво да правят и има толкова неразбрали и неориентирани блуждаещи в пространството свободно-недоволни от ситуацията електрони ...

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #140

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Сподели от коя дата е в сила договора ти и от коя дата го парафира?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    88
    #141

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Е нека видим как е да се откажеш.
    На 06.06.2012 пуснах заявление в офис на БТК че се отказвам от всичките им услуги считано от 06.07.2012 (двугодишния ми договор за телефон и интернет изтече 25.06.2012) това защото се отметнаха от клаузата че 2 месеца преди края на договора можеш да си промениш условията според новите им промоций - на мен ми бе казано - да, но след като изтече сегашния (вечече бивш договор)
    Пост фактум - чудя се, след като съм им бил абонат през целия си съзнателен живот 20+ години, тези господа луди ли са да не ми искат парите още една година само заради месец - два период на предоговарямне от който ще загубят 10-20лв???

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #142

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Е само аз ли нямам проблеми с мобилни оператори, интернет доставчици и т..н. бре???

    На Виваком съм от април в годината на която излезнаха на пазара и съм с договор "Профи 80" 80 минути към всички оператори в Бг(стационарни и мобилни) за 14.40лв с ДДС и сега ми предлагат да подпиша 1 годишен договор и щяли да ми отбият всеки месец 7% от таксата, тоест 1 лев и 12-13 стотинки, но не ми се занимава.Един колега се бъзика:" Вече като те видят във офиса им и получават тикове, че може да се наложи те да ти плащат-толкова са ти малки сметките".По едно време се бях замислил дали да не мина на "Профи 180" , но като се замислих, някак си не се представих да вися на слушалката по 3 часа месечно особено след една демонстрация по БТВ как след 2 часа разговор 1 яйце се свари или опече от излъчването на телефона и се отказах още повече, че таксуването по план профи е на 30 секунди, а всички останали планове са на 1 минута първоначално при започване на разговор.Сега работата намаля и вече не се налага да водя толкова разговори.

    Досега нямам подписан договор който да не съм прочел.Който няма търпение да ме изчака и да ми осигури спокойствие, много му здраве- губи ме като клиент...

    Това няма как да е вярно. Виваком стартираха услугите си ноември 2005г. Невъзможно е април същата година да си ползвал услугите им.

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #143

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от loszetas
    Това няма как да е вярно. Виваком стартираха услугите си ноември 2005г. Невъзможно е април същата година да си ползвал услугите им.
    А БТК кога стартираха

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #144

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    ..ама нали бабите/примадоните и дядовците са свикнали от "епохата" на Бай'ВИ Тодор Живков партията майка -закрилница за всичко да се "грижи", включително и да мисли вместо тях и да им "казва" какво да правят в непривични за тях ситуации е обяснимо защо сега когато я няма партията, няма и кой да мисли вместо тях и да им казва какво да правят и има толкова неразбрали и неориентирани блуждаещи в пространството свободно-недоволни от ситуацията електрони ...
    Да си чувал случайно приказката за калпавия кур и вълната?

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #145

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    От 25 юни съм на план МegaBiz 250 за 15.36лева с ДДС.

    Що се отнася до стартирането на услугите им сте заблудени.От лятото 2005г. излизаха като мрежа, но не предлагаха никакви услуги-само тестваха мрежата 6 месеца и имаха раздадени телефони на тестери и персонал. От февруари започнаха работа с бизнес потребители, а от април с частни физически лица.Аз бях и съм бизнес потребител.Имаха доста свободни номера и си избрах идентичен на глобулския с разлика една цифра- в кода на оператора.



    Вълчо в днешно време всичко е "бастисано" долу, та тази приказка не пасва не е "модерна"-и да искаш нещо "по-старовремско" като от цитираната от теб "народна мъдрост " - НЕМА

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    63
    #146

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Виваком са зле, мтел рулират за мен.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #147

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от Sotris
    Виваком са зле, мтел рулират за мен.
    Един от най-съдържателните и полезни постове в темата!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #148

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Един от най-съдържателните и полезни постове в темата!

  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #149

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Един от най-съдържателните и полезни постове в темата!
    Рулират, рулират. Преди време с една предплатена карта, зареждам 20 лв, след 2-часа вика, няма наличност по сметката
    И това след 5 разговора по 2-3 минути...

  18. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #150

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    И това след 5 разговора по 2-3 минути...
    Да не са с чужбина И не зная дали си оправиха системата или още вземат пари по образец

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 20 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Електролизни котли - внимавайте!
    От shrekky във форум Отопление
    Отговори: 39
    Последно: 07-04-12, 13:10
  2. Внимавайте каква храна пазарувате от ПИКАДИЛИ
    От dragomir7708 във форум Черен списък
    Отговори: 24
    Последно: 08-01-12, 20:00
  3. ВНИМАВАЙТЕ!!! PayPal крадци на пароли.
    От Vandal във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 22-05-10, 12:58
  4. Внимавайте във Варна !!!
    От izwerga във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 18-07-08, 16:27
  5. Внимавайте какво теглите от Windows Update
    От DeathKnight във форум Windows
    Отговори: 17
    Последно: 03-02-03, 13:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе