Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 63
Like Tree2Одобрявам

НЕКОРЕКТЕН СТРОИТЕЛ НА СГЛОБЯЕМИ КЪЩИ!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #46

    Отговор: НЕКОРЕКТЕН СТРОИТЕЛ НА СГЛОБЯЕМИ КЪЩИ!

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Madmardigan откъде си толкова сигурен, че измама няма?!? Всъщност вземи си намери друг форум - тук сме ти под нивото! Само се съмнявам, че ще има форум за такива като теб!
    А ти откъде си сигурен че има? Какво го доказва по безспорен начин? Защо вместо да гониш човека не се опиташ да се аргументираш? Когато си говорим в други теми за "демократи" и "комуняги", на приказки всеки се изкарва супер демократ. Дойде ли момент на практика да се проявят демократичните принципи, че всеки има право на мнение и правото да го изкаже, че всеки е невинен до доказване на противното, палачинката се обръща.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #47

    Отговор: НЕКОРЕКТЕН СТРОИТЕЛ НА СГЛОБЯЕМИ КЪЩИ!

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    А ти откъде си сигурен че има? Какво го доказва по безспорен начин? Защо вместо да гониш човека не се опиташ да се аргументираш? Когато си говорим в други теми за "демократи" и "комуняги", на приказки всеки се изкарва супер демократ. Дойде ли момент на практика да се проявят демократичните принципи, че всеки има право на мнение и правото да го изкаже, че всеки е невинен до доказване на противното, палачинката се обръща.
    Аз не твърдя, че има но също така и не твърдя, че няма! Затова след като се е оплакал човека всеки сам да си извади поуките! А постовете на колегата Madmardigan ми идват много тенденциозни и крайни...

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    54
    #48

    Отговор: НЕКОРЕКТЕН СТРОИТЕЛ НА СГЛОБЯЕМИ КЪЩИ!

    Ами в такъв случай бих могъл да се оплача по всички форуми, че някакъв си г-н X (комбинацията име и фамилия са случайни) от фирма Y (наименованието на дружеството е случайно, съжалявам ако има съвпадение) ме е измамил, тъй като сме сключили договор за изграждане на космодрум. Бих могъл да твърдя, че същият е сключил договор с мен и ми е взел капаро, но после се е отказал да строи, защото подизпълнителите вдигнали цените на стартовите рампи.
    Разбира се - аз съм го бил проучил. Фирмата му строи космодруми от 2011 год. и съм получил много добри отзиви. Е, в ТР пише, че основната дейност на фирмата е ИНФОРМАЦИОННИ ТЕХНОЛОГИИ, но според един титан на мисълта по-горе това нямало значение.
    Е, ще се намери защитник, който ще посочи, че не съм извършил правилно проучването и тая фирма никога, ама никога не е строила космодруми, тъй като обявите и се отнасят за компютърни системи, компоненти, комуникационно оборудване. Ще се намерят и обвинители, които ще посочват, че точно тая фирма е построила поне един космодрум - май оня в Байконур.
    Както виждате - хипотетичното оплакване е също толкова абсурдно, както и на DimitarIvanov. И да - единствен Lupus е схванал ситуацията.

  5. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #49

    Отговор: НЕКОРЕКТЕН СТРОИТЕЛ НА СГЛОБЯЕМИ КЪЩИ!

    @Madmardigan
    Имаш право на едно мнение, в което да обясниш каква е моята роля и ролята на фирма Сетком във вашия спор и да ми дадеш причина, поради която да не те изтрия!!!

  6. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    54
    #50

    Отговор: НЕКОРЕКТЕН СТРОИТЕЛ НА СГЛОБЯЕМИ КЪЩИ!

    Както посочих по-горе - името и фирмата са съвсем случайни и хипотетични и ако има съвпадения, то те са също случайни. Целта беше да се даде пример за некоректно поднесена и пълна с противоречия измислена информация, която в единия случай предизвика съчувствие и пълна вяра в т.нар. "факти", а (странно!) във втория случай предизвика много бърза реакция с обратна насоченост.

    Причината е, че в първия случай се касае за непознато лице, което всички могат да квалифицират по обиден начин. Защото позволявате форумът ви да се превръща в арена на недоказани твърдения и обидни квалификации по отношение на непознати. Като в същото време приемате остро критично една примерна хипотетична ситуация, на която не може да се върже и първокласник. С единствената разлика, че името случайно съвпада с дружеството ви.

    Всъщност нямам нищо против да изтриете профила ми (ако това ще реши проблемите с липсата на правила за оплюване и толерирането на недобросъвестни потребители) - този спор е безсмислен, както и първоначалното оплакване, което най-вероятно също е хипотетично. Но е редно да помислите за някакви правила и някакво по-критично отношение към тиражирани обидни квалификации и съчинени оплаквания. Защото никой не е застрахован от недоброжелатели.

    Надявам се бях изчерпателен.

  7. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #51

    Отговор: НЕКОРЕКТЕН СТРОИТЕЛ НА СГЛОБЯЕМИ КЪЩИ!

    Аз пък се събудих със страшен махмурлук, и от безсилна злоба реших да си го изкарам на някой потребител тук във форума. Така че сложих постоянен бан на някого, ей така, без умисъл, на случаен принцип. "Съжалявам ако има съвпадение"

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #52

    Отговор: Re:НЕКОРЕКТЕН СТРОИТЕЛ НА СГЛОБЯЕМИ КЪЩИ!

    @Marmardigan - независимо, че виждам няма как да ми отговориш нека ти кажа какво мисля аз по въпроса. Тук не е съд и никой не трябва да се вживява като съдия, адвокат или полицай. Когато бях дете и исках да си играя на военен, слагах шапката на баща ми и атакувах с парадния му кортик невидими врагове на народа Тук не се цели документално доказване. На всеки му е ясно, че прекалено често документа или това с което се разполага черно на бяло е едно, а истината друго. Тук лицето А разказва своите перипетии с лицето Б или фирмата Ц и толкова и това дали една фирма е записала в решението си "изграждане на сглояеми къщи" или не абсолютно няма никакво значение щото всеки който е имал поне няколко години фирма ще ти каже, че е сменял поне 3 пъти основната си дейност без да се налага да се вписва в решението, а и там каквото и да напишеш накрая завършва "...и други дейности незабранени от закон" или нещо такова беше ( да не ровя папките сега да праа кочина, че жената ще ме убие )

    Всеки иска да мине по-тънко и да често това е свързано с поемането на големи рискове, но това не оневинява измамника. Мой приятел започна да строи и се отказа да наема фирма, организира си група от фрийлансър зидари и мазачи по форумите и вестниците и си дигна 5 етажна къща с 1350м2 застроена площ за около 250 хиляди лева, а всички ние казвахме, че ще се провали. Преди време тук един потребител на форума по същия начин реши да разкаже за взимане/даването си с Ванко68 и си спомням как беше наритан първоначално, но малко по-късно се оказа: "Опа, и мен ме пребара", "И аз и аз" и се оказа, че прецакани са били над 15+ души, но всеки си е траел. Бас държа, че раздухването на тоя случай е отървало много хора от измамника след като са прочели темата.
    Ето това е ползата от тази форумна секция. Щото иначе трябва да се махне на 100% - аз плюя Близу да кажем, разказвам историята, но дефакто не мога да го докажа, щото са някакви телефонни разговори, техници, които идват и си отиват и не оставят документи, та плюя си аз близуто или мобилния оператор или монтажната фирма за климатици и виж това не се тълкува като клевета, но когато лицето А се оплаче конкретно от лицето Б - опа, проблем. Тъпо е не мислиш ли?

  10. Banned
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    2
    #53

    Отговор: Re:НЕКОРЕКТЕН СТРОИТЕЛ НА СГЛОБЯЕМИ КЪЩИ!

    Вижте какво отговориха на лицето, което се оплака по другите форуми, а също така и защо го изтриха в бгремонти. Защото историята му е съшита с бели конци. И ако толерирате подобен тип действия, защо се оплаквате, когато станете главни герои в тях? Та и банове. Тцъ, тцъ!

  11. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #54

    Отговор: Re:НЕКОРЕКТЕН СТРОИТЕЛ НА СГЛОБЯЕМИ КЪЩИ!

    Неуважаеми г-н etg,

    Благодаря за наложената забрана за посещения. Махмурлука показва че не носите на пиене, а мярката по отношение на човек, който имаше форума ви за място с ниво на потребителите над средното показва, че нивото явно пада. Още повече, че аз и още един потребител се опитахме да разсъждаваме сериозно по така представената ситуация и изобличихме лъжите, с които беше започнала темата.

    Някой ден неблагонадежден потребител ще квалифицира обидно и вашето дружество, ще ми оплюе по БГ-Мама или друг голям форум. Тогава предполагам ще изтрезнеете и ще разберете, че прибързаните емоционални решения след махмурлук не са добър подход. Защото дадохте чудесен пример за толериране на злобата във форума си. Ако въобще изтрезнявате без махмурлук - вземете прочетете темата от начало, вижте какво са отговаряли на същия този оплаквач DimitarIvanov по другите форуми. В БГ-Ремонти дори го изтриха, защото хората не са махмурлии и виждат свобоÐ!
    �ните съчинения. И не ми махайте бана. Нямам намерение да се връщам - пък и гледам че през прокси отново влизам
    @ID_WTF/Madmardigan:
    1. Не се прави на ударен, въпреки че си юрист. Не е моя работа да следя форумите и да съдя кой крив, кой прав, така че нямаш никакво право да ме намесваш. И не се опитвай да кажеш, че съм те баннал заради това, че не споделям мнението ти, баннах те защото намесваш името ми в нещо, което не ме касае, и за подигравателното ти отношение. Затова и публикувам и какво си ми написал лично, макар че това писание не идва при мен, но ти не го знаеш, защото нямаш представа каква е ролята ми във форума.
    2. Относно махмурлука - написах го на майтап, не съм взел решението след пиянска вечер, и ще пропусна по-нататъшни коментари по тази тема, защото се съмнявам, че въобще имаш достатъчното питейно образование, за да имаме база за разговор.
    Направих си труда да прочета дискусията отначало, някои мнения ги бях чел. По-нататък ще посочвам лицата съответно като обвиняващия г-н X и обвиняваният г-н Y (да не се бърка с обвиняемият)
    3. Не присъединявай мненията на Lupus към твоята кауза. Не само той, и други са написали, че не е редно да се вярва безрезервно на г-н X, но никой не е казал, че г-н X лъже. Единствено ти.
    4. Г-н X е от Стара Загора. Въпросният оплют (може и неправилно) г-н Y е от Стара Загора. Как пък от цяла България се намери само един върл защитник на г-н Y и обвинител на г-н X, и той е от къде? Да, от Стара Загора. Но няма нищо общо с гореспоменатите господа. Както сам казваш, "съжалявам ако има съвпадение".
    5. Ти, като юрист, би ли обяснил следното: според твоите думи г-н X се е полакомил, подходил е наивно, а после се оплаква, което автоматично оневинява г-н Y. Интересна гледна точка за юрист. Вярно е, не си казал че си точно юрист, а че предлагаш юридически услуги, ама...
    6. Казваш, че г-н X трябва да представи доказателства. Ти какви доказателства предостави в тази тема: https://forum.setcombg.com/%D1%87%D0...%81-solis.html
    7. Не намерих подкрепа на думите ти в другите форуми. Да, в БГ-Ремонти е изтрита темата, но там на практика не е имало никаква дискусия кой прав, кой крив. Имат си правила за идентификация, темата не отговаря на правилата и е заметена.
    8. Не ми давай примера с оплюването на фирма. Доколкото виждам, обвиненията са към конкретно физическо лице, не към фирма. Обвинение към фирма има в посочената по-горе твоя тема.
    9. Това, че можеш да влизаш през прокси не е признак за героизъм, похвално би било ако си на 12 години, не на 42.

  12. Banned
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    2
    #55

    Отговор: Re:НЕКОРЕКТЕН СТРОИТЕЛ НА СГЛОБЯЕМИ КЪЩИ!

    @etg:
    1. Не съм намесил ничие име - всъщност вие сам се идентифицирахте. както посочих - имената и дружеството са съвсем случайна комбинация.
    2. Не бих предполагал такива неща
    3. Да, аз заявих че лъже и то на база собствено проучване - ей така от интерес. Установих, че лъже за основната дейност на фирмата, лъже за името на фирмата, лъже за участието на Дюшюнев в тази фирма. само това е достатъчно, за да разберете, че има нещо гнило.
    4. Чиста случайност - съвсем ми е непознат, чух го за сефте, когато попаднах на няколко идентични теми в различни форуми. Които срещнаха аргументиран отпор от друи хора, но тук нещата се развиха с обратен знак. Може би вие познавате Димитър Иванов? Ей така случайно?
    5. "Ти, като юрист, би ли обяснил следното: според твоите думи г-н X се е полакомил, подходил е наивно, а после се оплаква, което автоматично оневинява г-н Y." ... Не схванах логиката. Принципно всеки, който бива измамен, винаги хвърля вината върху околните, но никога не вижда собствената си лакомия и недалновидност като причина за това.
    6. Никой не ми ги поиска. Бих ви дал сканирано копие на договора - първия и втория, бих ви дал телефони и имена Без лични данни, разбира се. Но тъй като по никакъв начин историята ми не звучи нелогично и не съм правил свободни съчинения, никой не се усъмни в нея. Още повече, че имаше хепи енд.
    7. Мога да дам линкове, но вярвам че след толкова години в IT бизнеса може да си ги намерите сам. Да не говорим за кеша в търсачката.
    8. Напротив - оплюването е към конкретна фирма, която е асоциирана с физическото лице. След това е спомената и фирмата на същото лице. С която де факто уж бил сключен договор. Как мислите, дали ако поискам услуга от вашето дружество, аз ще съм склонен сключения договор да е с друга фирма!?
    9. Това се нарича "право на отговор", тъй като вземането на последна дума и запушване устата на другата страна е меко казано несериозен подход.

    А DimitarIvanov ако смята, че е измамен - да подаде тъжба по съответен ред. Ще ми е интересно какъв отговор ще получи

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #56

    Отговор: НЕКОРЕКТЕН СТРОИТЕЛ НА СГЛОБЯЕМИ КЪЩИ!

    Хммм, късно попадам на темата и омазването е станало
    ID_WTF / Madmardigan - тъй като вече ти е отговорено би било неестествено да ти изтрия дублиращия акаунт.
    Ще съм ти благодарен в бъдеще да спазваш правилата на форума и да не регистрираш втори акаунт!
    Благодаря ти за участието във форума до момента, надявам се да намериш друго място, където ще се чувстваш приятно в бъдеще.



    Мисля, че е време темата да се затвори.
    Разбира се, засегнатата страна е добре дошла за отговор, ако прояви желание за такъв, моля да се свърже с модератор или администратор на форума.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    1
    #57

    Отговор: НЕКОРЕКТЕН СТРОИТЕЛ НА СГЛОБЯЕМИ КЪЩИ!

    Здравейте всички в този форум ! Казвам се Димитър Велков - от Стара Загора - на 61 години - измамен от същия Даниел Стоянов Дюшюнев по същият начин със строеж на два броя сглобяеми къщи по 32 кв.м. на обща стойност 5000 - пет хиляди лв. Моля имаменият ми адаш от Пловдив - Димитър Иванов , да ме потърси на тел. 042-63 16 24 или 0876 - 11 26 57.

    Във форума е забранено подаването на лични данни, освен собствените. Затова публикуваната от теб информация е изтрита.
    Имена, адреси и телефони на майката и бащата на човека нямат място тук! Моля да съблюдавате елементарна етика в бъдеще, както в тази тема, така и в целия форум!
    kod

  16. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #58

    Отговор: НЕКОРЕКТЕН СТРОИТЕЛ НА СГЛОБЯЕМИ КЪЩИ!

    Аз също съм измамен от този "господин", това стана миналата година, също за сглобяема къща, но поне направи някаква част, доста некадърно и аматьорски, изгубих сигурно около 2000 лв., покри се и си смени всички телефони.

  17. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #59

    Отговор: НЕКОРЕКТЕН СТРОИТЕЛ НА СГЛОБЯЕМИ КЪЩИ!

    Тук има продължение на темата, за всички заинтересовани да не бъдат измамени.


    Това не е продължение на темата, а същата тема със същите оплаквания на същите хора, просто пусната в друг форум.
    Линкът не е необходим, както и целия ти пост, който не внася нищо ново в разказаното до момента!
    kod

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    1
    #60

    Отговор: НЕКОРЕКТЕН СТРОИТЕЛ НА СГЛОБЯЕМИ КЪЩИ!

    Здравейте,
    Искам да споделя огромното си възмущение от цените за проектиране по част конструктивна, които дава на обявените конкурси колегата д-р инж. Илия Алашки.
    Те не представляват нищо друго, освен дъмпинг на всички останали колеги. Една цена за проектиране от 3 лв./кв.м. включително КМД чертежи за стоманената конструкция и авторския надзор по време на строителството означава следното: единствено аз да взема задачата, а всички останали можете да напуснете страната и да си търсите работа в чужбина!
    Затова ли работим цял живот в тази държава? Затова ли учим децата си на тази професия, изпращаме ги в чужбина, плащаме обучението им и когато те завършат и си дойдат в България за да работят, защото не всеки иска да е емигрант цял живот, се сблъскваме с такива така наречени специалисти, които дават невъзможно ниски цени с единствената цел да вземат задачата?
    Нали има минимални цени за проектиране д-р инж. Илия Алашки или Вие не сте чували за тях изобщо? Или гледате само да спечелите конкурсите с предложената от вас ниска цена, а след това с много на брой анекси към договора Ви за проектиране да извивате ръцете на инвеститора и накрая пак да си вземете цената, на която и останалите Ви колеги работят?
    Как се нарича инж. Алашки това в сегашно време, защото вече не са тъмните години на прехода, а все пак сме членове на Европейския съюз и всички ние искаме да работим на нормални цени като бели хора, а не като бели РОБИ?
    И какво да правят всички останали колеги, които не могат поради този срамен дъмпинг да имат обекти и работа - да отидат на сергиите да продават зеленчуци ли?
    Призовавам органите на НАП да извършат проверка относно отчетените и заплатени данъци от този така наречен колега!
    Поздрави и внимавайте, когато имате някакъв занаят -уважавайте го, за да не се срамувате от цената на която работите!!!

    - - - - - - - - - -

    искам да отворя нова тема, в която да го впиша. Как?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сглобяеми къщи FAQ / (плюсове и минуси)
    От alexi_dobrev във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 75
    Последно: 26-01-21, 10:41
  2. Отговори: 10
    Последно: 04-12-13, 17:15
  3. про-бг некоректен шеф
    От PRACTIC във форум Черен списък
    Отговори: 0
    Последно: 25-06-13, 09:28
  4. Булсатком - некоректен доставчик на интернет!
    От prince във форум Черен списък
    Отговори: 3
    Последно: 27-09-12, 17:21
  5. Отговори: 15
    Последно: 23-02-11, 22:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе