Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 93
Like Tree39Одобрявам

Далече от "Карфур".......

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #31

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Много изчерпателни отговори за празните щандове на Карфур даде Ясен,нямам идея от къде е намерил статията, но си обяснявам много неща!...Поздравления!....Е, в Карфур повече няма да стъпя!....
    Този пост е редактиран от prismehulnik; 28-07-15 в 20:38.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,458
    #32

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Компании | "Пикадили" и Carrefour: Денят след развода - Капитал

    От 54 преди сделката, сега "Пикадили" има 41 магазина в страната. По думите на Таня Косева-Бошова затворените са били слаби като обороти, с неподходяща локация или зле организирани: по един в Ловеч, Габрово, Видин и Варна, и останалите - в София. Обектите от близо месец се отдават под наем от агенции.
    Първата грешка беше погрешно избраната локация. Примери във Варна - Пикадили Парк, Пикадили Запад, Пикадили Владиславово
    Втората грешка на мениджмънта беше вкарването на супермаркети в молове и търговски центрове.
    1. Съобразяваш се с архитектурата на сградата която не е подходяща за супермаркет - създава много проблеми.(примери във Варна - Пикадили в мол Варна...вече го няма
    2. Наемите са високи + ако прекратиш договора преди изтичането на срока се плащат големи обезщетения.

    Правилният подход е този на Кауфланд и Лидъл - стандартизиран проект изпълнен на собствен терен. Не се съобразявяш с никого при строежа и не даваш излишни пари за наеми

    Първото е Пикадили Чаталджа, 2-рото е Младост, 3-тото е Център, 4-тото е Владиславово, 5-тото Парк, 6-тото Запад....Още в началото собствениците дебнеха конкуренцията от кои локации се интересува и веднага ги изпреварваха като купуваха терена - нищо че не строяха там - просто така не допускаха конкурентите си във Варна - тогава бяха Кауфланд, Била..Един вид държаха монопола. Така лесно се поддържат високи цени и приходи с които продължаваш експанзията на веригата.

    Стандартите бяха и се надявам пак да бъдат високи. Купуваше се техника и оборудване от реномирани марки в бранша. Затова един новопостроен магазин от веригата струваше 6 милиона лева.

    Плочките за пода и стените бяха внасяни от Мартинели - Италия.
    Количките и стелажите от лидера в сектора Германия. Лошото беше, че при подбора им по каталог , пак не се допитаха до персонала - избираха ги мениджъри, които веднъж не са работили в търговската зала и не знаят как би било удобно и правилно, какво и как се нарежда, подрежда - измисляха си правила които бяха грешни и не подхождаха на работата...
    http://www.wanzl.com/en_DE/
    Хладилните витрини и гондоли от Италия

    Често имаше грешки в проектирането и строежа на обектите. Никой от мениджмънта не се допита до обикновеният персонал и в последствие така създаваха проблеми на работниците си. Бързането в строежа на Пикадили Център, доведе до това, че месеци след като отвори падна голяма част от окаченият таван. Хубаво че никой не пострада. Причината беше, че не изчакаха 20 дневният срок преди свалянето на кофража на покрива. Съответно с течение на времето покрива увисна и..
    Пикадили център не беше и правилно изчислено като натоварване по празниците - на коледа и нова година се налагаше охраната да затваря вратите, защото вътре не можеха да се разминат двама души- опашките на касите завършваха чак на щанда за месо - 40 метра. А рампата за прием на стока беше претъпкана и се налагаше спиране на работа, караници, спорове.
    Пикадили Владиславово - рампата за приемане е хоризонтална, но асфалтовата площадка пред нея е наклонена - съответно каросерията на камионите оставаше под наклон и не беше подходяща за разтоварване с палетни колички. Голяма хамалогия + потрошена стока + липса на място вътре.

    Друг проблем беше, че Пикадили нямаха централен склад. Всички големи вериги при навлизането си на нов пазар първо строяха централни складове, и едва после започваха с магазините. Управата на Пикадили така и не проумя това и направи куп грешки - Пикадили Владиславово, а в последствие и Пикадили Запад бяха използвани освен като супермаркети и като складове и разпределителни центрове. Това водеше до претоварване на отдел прием стока + занимания нетипични за длъжността им. На ден се стигаше до 192 доставки + 20-ина комплектации и разпределение за останалите 6 магазина във Варна. Нямаше време дори да отидеш до тоалетната..

    Друга глупост на управата беше разликата в заплащането на персонала в отделните градове. Новобранец в София получаваше с 30% повече от негов колега с 5 или 7 години стаж от Варна. Да не казвам, как се държаха софиянци..Ти му правиш забележка в краят на работният ден ,че работното му място е кочина, той ти сумти и се прави на ударен. Предупреждаваш го - да остане и да си оправи нещата или че ще го глобиш и той побеснява като чуе за глоба и напуска веднага работа. Мързеливи, мудни, но с големи претенции.

    Обяснението за разликата в заплащането, което получих - имало някакво скапано постановление на министерски съвет, че гражданите на столицата трябвало да получават по-големи заплати...На какво основание???

    Относно рибата - част от нея е прясна, другата идва замразена. Навремето лично приемах камиона идващ директно от Норвегия. Всичко се обработва и пакетира още на кораба и от пристанището в камиона. Беше пълен с всякакви риби и полуфабрикати.

    Внасяха се директно вина от Франция и Испания. Ядки от Германия и плажни глупости от Китай. Когато се бързаше, камиона беше придружен от митничари и разпечатван пред тях.

    Ако ви интересуват бла-бла приказките на мениджмънта, има списание специализирано за ритейлъри
    http://www.regal.bg/
    http://www.regal.bg/arc.php
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 28-07-15 в 20:19.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    34
    #33

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    @hristoslav2, прочетох ти поста с голяма доза интерес. Само не ми е ясно защо определяш локацията на Пикадили Парк за лоша? Преди година-две лично аз съм ставал свидетел как работи този магазин. Та това е единственият обект на веригата, където в радиус от над 7 км. няма друг конкурент от същия калибър. Плюс това точно в този район са най платежо способните клиенти във Варна + всички туристи, които отиват с автомобил в комплексите на север от града.
    Та затова ми е интересно какво провокира тази твоя оценка...

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #34

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    [QUOTE=hristoslav2;734883].

    Обяснението за разликата в заплащането, което получих - имало някакво скапано постановление на министерски съвет, че гражданите на столицата трябвало да получават по-големи заплати...На какво основание???


    Това пък за първи път го чувам,да не би столичани да са с два чифта м...е!?То ,ако е така и аз да се регистрирам като шоп,ще ми вдигнат ли заплатата в Плевен!?...При заплата близо 2000 в Плевен,колко бих получил ако съм горд столичанин!?

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,458
    #35

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Цитат Първоначално публикувано от tmladenov Виж публикацията
    @hristoslav2, прочетох ти поста с голяма доза интерес. Само не ми е ясно защо определяш локацията на Пикадили Парк за лоша? Преди година-две лично аз съм ставал свидетел как работи този магазин. Та това е единственият обект на веригата, където в радиус от над 7 км. няма друг конкурент от същия калибър. Плюс това точно в този район са най платежо способните клиенти във Варна + всички туристи, които отиват с автомобил в комплексите на север от града.
    Та затова ми е интересно какво провокира тази твоя оценка...
    Правилният избор е - отделна собствена сграда от западната част на пътя - откъм вилната зона, а не откъм парка и задължително наблизо да има обръщач.
    1. Супермаркета се намира под нивото на пътя - партера на търговският комплекс, на прекалено малка площ с зле проектирана подредба-местоположение на щанд, рафтове, каси - всичко е претупано. Има проблем и с доставките - виждал ли си къде влизат камиони и бусове за да стигнат до рампата? Нисък тунел - не един и двама са се удряли горе.
    2. Защо да е от другата страна на пътя? Така живеещите във вилната зона щяха да имат пряк достъп до магазина(магазините) без да се налага да пресичат пътя или да палят колата и да търсят обръщач да минат в правилната лента от която да се отклонят за комплекса.

    Комплексът е с тотално сгрешена архитектура и малък паркинг! Навремето там имаше Техномаркет на 3-тият етаж - спомняш ли си как изглеждаше? Как за да стигнеш от един етаж до друг преминаваш през магазина...

    P.S.
    Как трябва да изглежда подхода и самата рампа на един такъв супермаркет? Виждал ли си рампата на Лидъл?
    Нивото на улицата с ясна видимост на рампата(без големи наклони, тунели) с предвидено място за маневра.
    На асфалта трябва да има маркираща линия по която се води шофьора при подхода към рампата.
    Електрическа рампа - регулираща се спрямо височината на камиона. + гумени шлейфове пасващи с контурите на каросерията или ремаркето с цел уплътняване - недопускане на вятър, сняг и дъжд които да попречат на процеса на разтоварване.
    От там нататък процесът на разтоварване и товарене с палетни колички е лесен и бърз.
    При Лидъл всичко идва от централният им склад в техни метални контейнери - проверено и запечатано.


    Пропуснах - ето ви още едно от списанията за ритейлъри разпращано по офисите на супермаркетите
    http://progressive.bg/bg/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 28-07-15 в 22:22.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #36

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Христославе,рампите на Лидл не ми са интересни как са позиционирани,но дай малко инфо ,какво е това министерско решение за "специалните"заплати на столичани,за ,което спомена в предния пост!За мене това граничи с фантастиката!

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #37

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    и мен преди години тогавашният ми шеф съвсем искрено ме убеждаваше, че работната седмица по закон е 42 часа, така че нарушението му да ни държи по 8 часа и 30 минути на ден било направо пренебрежимо и не трябвало да се прави на въпрос

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #38

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Обяснението за разликата в заплащането, което получих - имало някакво скапано постановление на министерски съвет, че гражданите на столицата трябвало да получават по-големи заплати...На какво основание???
    Това освен някой скопен в главата комплексиран селтак (нищо против хората живеещи на село и вадещи хляба си с пот на чело), друг не може да го измисли!!! Много ме радват подобни тъпотии, граничещи с откровена кретения. В този дух преди години, бях попитан, вярно ли, че в София висшистите вземали заплати по 5000 ЕВРО!!! Е сигурно, някой в София взема и 50 000 евро, но аз вземам 750 лв. Така, че айде малко по-кротко с халифата наречен София. В София, по улиците не текат мед и масло, парите не растат по дърветата и не всеки втори кара мерник. Ако сложим комуналките и транспорта, една заплата от 750 лв. в София става направо жалка.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #39

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Урбанизация Доста хора си мислят, че в по-големите градове, парите растат по дърветата, ама пропускат че трябва да се качиш до върха, а не се събират под тях...
    sclera_bg и justify харесват това.

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #40

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    А то щото във Варна сигурно не е жалка.... да не говорим, че доста неща са по-скъпи от София.
    Това за министерското постановление със сигурност беше вярно по времето на соца. След това може и да са отменили постановлението (макар че аз не вярвам - - пропуснали са го просто..... ). А и имам нагледен пример в къщи. Жена ми работи в БТК във Варна и на същата длъжност в София - пак в същата компания, колегите и вземат 25-30% повече. Така че не са съвсем празни приказки на комплексиран селянин.
    justify одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #41

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Мда, във Варна си е скъпичко. Особено лятото...Обаче в София - по мое виждане си е по-скъп живота. Примерно услугите, а за разстоянията да не говорим Общо взето във Варна, навсякъде може да се отиде пеша, без най-крайните квартали.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #42

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Че то в центъра на Варна вече няма нищо интересно..... Тая година съм слизал 3 или 4 пъти до там и то по работа- до държавните институции. Повечето работодатели си местят офисите, базите и като цяло фирмите далеч от центъра, защото е по-евтино като наем, а и много по-удобно - има места за паркиране и достъпа е по-лесен. Аз се изприщвам ако трябва да сляза с кола до центъра.... ужас с паркирането.

  16. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #43

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Мда, във Варна си е скъпичко. Особено лятото...Обаче в София - по мое виждане си е по-скъп живота. Примерно услугите, а за разстоянията да не говорим Общо взето във Варна, навсякъде може да се отиде пеша, без най-крайните квартали.

    Сега ако кажеш, че няма нужда и от градски транспорт... А това за по скъпия живот лятото във Варна не ми се връзва ама то ще е щото си живея тук! Лично на мен зимата ми е доста по скъп живота във Варна - разликата идва заради отоплението а също така нали може и пеша топло е лятото без кола се движа - за другото цените са си същите!

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #44

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията

    Сега ако кажеш, че няма нужда и от градски транспорт... А това за по скъпия живот лятото във Варна не ми се връзва ама то ще е щото си живея тук! Лично на мен зимата ми е доста по скъп живота във Варна - разликата идва заради отоплението а също така нали може и пеша топло е лятото без кола се движа - за другото цените са си същите!
    Разходи за отопление през зимата и за охлаждане през лятото има и във Варна и в София. Хайде сега виж къде са по големи температурните разлики и респективно - разходите.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #45

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    мене навалицата и трафика във Варна лятото ми идват в повечко ..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  4. Отговори: 6
    Последно: 07-08-09, 15:02
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе