Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 93
Like Tree39Одобрявам

Далече от "Карфур".......

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #46

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Разходи за отопление през зимата и за охлаждане през лятото има и във Варна и в София. Хайде сега виж къде са по големи температурните разлики и респективно - разходите.
    Де го чукаш де се пука!
    Спора бе между лято и зима не между градове...

  2.  
     
  3. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #47

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Де го чукаш де се пука!
    Спора бе между лято и зима не между градове...
    Tцъ, тема за Карфур беше :P

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #48

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Беше... както и Карфур беше!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #49

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Де го чукаш де се пука!
    Спора бе между лято и зима не между градове...
    Точно между градовете беше, а не сезонност. Много добре разбираш за скъпотията, през лятото във Варна. Я, сравни примерно плодовете и зеленчуците или пък цените в заведенията...И пак ти пиша, в София услугите са по-скъпи...даже най-елементарната - да ти измият колата. За градският транспорт...пробвай пешком в двата града и ще ти се стори, че във Варна всичко ти е на една ръка разстояние...

    П.С. Заимата във всеки град ще ти е по-скъпо спрямо лятото, освен може би в Сандански
    Този пост е редактиран от pilot; 29-07-15 в 15:25.

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #50

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Точно между градовете беше, а не сезонност. Много добре разбираш за скъпотията през лятото във Варна. Я, сравни примерно плодовете и зеленчуците или пък цените в заведенията...И пак ти пиша, в София услугите са по-скъпи...даже най-елементарната - да ти измият колата. За градският транспорт, не ми се коментира...пробвай пешком в двата града и ще ти се стори, че във Варна всичко ти е на една ръка разстояние...
    Не виждам смисъл от спора понеже аз си живея и лято и зима във Варна и нали разбираш, че няма как да ме убедиш в нещо което ми се случва ежедневно... Цените са си според сезона на зеленчука, плода - какво общо има тук дали е във Варна или в София примерно! За разстоянията в София - по големи са много ясно но за услугите дето са по скъпи можем да поспорим! Освен това има услуги и услуги от ниски и високи цени! Мисълта ми бе за скъпотията лятото - не мисля, че има разлика от зимата и лятото! Освен това заведенията не са критерий. Критерий са магазините и цените им. То има заведения дето може и да имат цени по високи от тези в Испания примерно... Явно съдиш от курортите което не е Варна...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #51

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Ама, то и аз живея във Варна, обаче имам поглед и в София. За плод и зеленчук има...във Варна са много по-скъпи! Заведенията не са маловажни лятно време, няма да седим само в къщи - за Севастопол и Крайбрежната ти говоря, не за квартални кръчмета. Ами, на Витошка бирата е по-евтина...в съпоставими заведения. За цените в магазините, лятото в София всичко е на разпродажба, доста преди Варна...лов на туристи, ама и варненци "намазват". За хранителните стоки съм съгласен, че няма голяма разлика - най-вече заради веригите.
    За кои услуги да поспорим?
    Този пост е редактиран от pilot; 29-07-15 в 15:54.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #52

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Е колко е едно измиване на кола в София? Във Варна е 8-10лв външно+вътрешно включително и багажника. - това без промоции.
    А за плода и зеленчука - не знам какви са цените в София, но преди 2 дни се върнах от Лозенец - е определено всичко е поне с 40-50 % нагоре от Варна. Не говоря за заведенията а за сергиите с плодове и зеленчуци. В суперите им цените също са поне 30% отгоре. Цените по заведенията са почти еднакви, ама то повече надуване няма на къде....

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #53

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Пат аз не съм забелязал разлики в цените в супермаркетите - или ако има то са незначителни! Вярно, че за зеленчуци нямам наблюдения - нямат общо с бирата все пак
    А къде с багажника за 8 лв. аз под 10лв. само вътре и вън не знам да има автомивка?!?

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #54

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Във ********** цените са такива. не знам за другите квартали. А за суперите - има предвид тези в Лозенец сравнени с тези във Варна .
    Скоро не съм ходил на автомивка де.... ама до преди месец бяха такива.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #55

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Е колко е едно измиване на кола в София? Във Варна е 8-10лв външно+вътрешно включително и багажника. - това без промоции.
    А за плода и зеленчука - не знам какви са цените в София, но преди 2 дни се върнах от Лозенец - е определено всичко е поне с 40-50 % нагоре от Варна. Не говоря за заведенията а за сергиите с плодове и зеленчуци. В суперите им цените също са поне 30% отгоре. Цените по заведенията са почти еднакви, ама то повече надуване няма на къде....
    Има огромна разлика в цените, както между градовете, така и в самите тях. например за миенето на колата - в кварталната автомивка, точно това което изреждаш тук с 10лв отгоре - със стъклата 18лв ме дерат!. В София за плодовете и зеленчуците по пазарите. Има скъпи и има и евтини пазари. Например цените от преди десетина дни - пазара "Димитър Петков" - розови домати 1.40 - 1.60, хубави череши - 1.40лв. Същите стоки на Младосткия пазар - лев отгоре. Когато си говорих по телефона с моята позната - варненската докторка (и ти я познаваш ) като чу за тези цени на пазара "Димитър Петков", реакцията и беше - такива цени във Варна няма!

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #56

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Цитат Първоначално публикувано от Karata Виж публикацията
    Tцъ, тема за Карфур беше :P
    Карфур загива - липсват им оборотни средства за разплащане с доставчици. Гърците от Маринопулос не си направиха правилно сметките...Първите 2 години магазините им бяха много добре заредени..После с разрастването на веригата и увеличените капиталови разходи всичко отиде по дяволите. Във Варна магазините им са в молове и търговски центрове, а това означава разходи за наем.

    Цитат Първоначално публикувано от prismehulnik Виж публикацията
    Христославе,рампите на Лидл не ми са интересни как са позиционирани,но дай малко инфо ,какво е това министерско решение за "специалните"заплати на столичани,за ,което спомена в предния пост!За мене това граничи с фантастиката!
    Постановлението е от времето на соца...и изглежда, че все още е важело през 2007-2008 година. Нищо чудно, още да е в сила..обаче не е справедливо и в действителност ограбва хората извън София - при еднакъв обем на работата Софиянци са вземали и може би все още вземат с 30% отгоре спрямо колегите си в останалата част на страната. Въпросът е, дали парламента ще издаде постановление което да компенсира работниците със задна дата - работодателите да им изплатят компенсации с лихвите

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    и мен преди години тогавашният ми шеф съвсем искрено ме убеждаваше, че работната седмица по закон е 42 часа, така че нарушението му да ни държи по 8 часа и 30 минути на ден било направо пренебрежимо и не трябвало да се прави на въпрос
    По правило, работника трябва да е 10-15 минути по-рано на работното си място. За съжаление българина така и така не иска да го проумее било от инат или .....Друг е въпроса, че работодателите не го признават за част от работното време.

    Пример за супермаркет отварящ в 7,00 за клиенти. Персонала трябва да е на работа в 6,40, за да може да се отворят и заредят витрините, гондолите, касиерките да получат оборотни пари и да отворят касите, да си прегледат наличностите от цигари, ваучери за телефон - да си заредят ако е необходимо...В някои малки квартални супери персонала влиза в без 5 и отваря с десетина минути по-късно. Собствениците не отчитат и друг проблем - магазина работи до 22,00 часа с клиенти и до тогава се води работното време на персонала, ноооо персонала остава още 20-30 минути, за да се отчетата касиерките, приберат някои продукти в хладилните камери , да се изпразнят, почистят и затворят витрини, гондоли - да се изчистят стелажите на хляба....почистване на работните места, сервизните помещения...Решението е магазина да затваря в 21,30 за клиенти, а в 22,00 персонала.

    Има много неща които у нас са побългарени. На запад, зареждането на тези вериги става вечерта, но у нас доставчиците се правят на ударени - не искат да плащат за нощен труд. Да не говорим че държавата не го взема в предвид при налагането с данъци и ограбва заплащането му - накрая получаваш само с 10% повече, в сравнение ако си работил през деня. У нас се зарежда денем, като персонала често паркира колички по коридорите и пръска стока по пода като пречи на придвижването и достъпа до стелажите на клиентите. Да не говорим, че доставчиците си паркират където им падне - по тротоари и градинки, а освен това допълнително пречат на и без това натовареният дневен трафик в града. Преди 6 години, управата на Варна предложи да се наложи зареждането на обектите да става вечер, но алчните търгаши ревнаха на куп и даже искаха на направят митинг протест пред общината...Пак на запад, в събота и неделя търговските вериги задължително почиват, у нас се работи 365 дни в годината - за персонала няма празник няма делник. Двойно заплащане на труда?? Смешки..До там го докара дивият български капитализъм.


    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    А то щото във Варна сигурно не е жалка.... да не говорим, че доста неща са по-скъпи от София. Това за министерското постановление със сигурност беше вярно по времето на соца. След това може и да са отменили постановлението (макар че аз не вярвам - - пропуснали са го просто..... ). А и имам нагледен пример в къщи. Жена ми работи в БТК във Варна и на същата длъжност в София - пак в същата компания, колегите и вземат 25-30% повече. Така че не са съвсем празни приказки на комплексиран селянин.
    Да - работодателите наистина пропускат, че цените на храните и някои други продукти във Варна са по-високи от тези във София. Правил съм сравнения преди години - сега не знам как е. Казват, че причината е туристическата дестинация на града и курортните комплекси в близост. Така че разликата в заплащането би трябвало да е във полза на варненци...
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 29-07-15 в 18:59.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #57

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Я по добре ако някой знае де във Варна има читави български домати на сносна цена да ме светне, че напоследък нещо все на лоши домати се натрисам!
    Миналата година в Асеновград спирам до един магазин за хранителни стоки и питам домата им от къде е а те ме гледат като гръмнати. - Как от де ами от тук си е -,ми отговарят!
    Какво искам да кажа - във Варна домати откъде ли не и е трудно да се ориентираш кой е хубав и кой не! Това не само да домата разбира се!

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #58

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Лятото избягвай да купуваш от големите вериги и супермаркети, там в повечето случай не са български или са някакви брани зелени и узрели насила по складовете. Отиди до кварталните магазинчета или пазарче където продават и питай от къде са доматите или каквото там те интересува. Аз поне така правя. До сега не са ме лъгали, щото нали после няма да им стъпя в магазинчето, а те разчитат изцяло на хората от квартала.
    DUNDURMA и justify харесват това.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #59

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Сигурен ли си, че не те лъжат? Магазинчетата и павилионите на пазара зареждат от борсата, а там вносители много. Има домати от Гърция, Турция и Румъния. Обикновено се берат полу-узрели и по пътя доузряват.

    Насила зреят цитрусите - портокали, мандарини, банани... пекат се часове в газова камера с етилен. Узряването на банана трае 14 дни когато го пече слънцето. През тези 14 дни се формират всички витамини и полезни съставки.
    Когато обаче зрее за 12 часа в камера с етилен витамините и т.н.. липсват на финала. В крайна сметка ядем нещо сладко и това е всичко.

    Още след набирането им ги пръскат с пестициди против разни паразити (тиабендазол, хлорпирифос, фенил-фенол, фосмет, имазамил и прохлораз) така че ги миите добре. Ако не ги напръскат, докато стигнат до вас ще стават само за джибри.
    Също така ги мажат с парафин - за блясък.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 29-07-15 в 22:32.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #60

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Какви български домати бре момчета..... всички са хибридни сортове. Никой производител на домати не ползва семена от старите български директни сортове, всичко е хибрид, дали е наш или на някои от световните лидери в бранша, все тая.
    bagerista9 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  4. Отговори: 6
    Последно: 07-08-09, 15:02
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе