Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22
Like Tree23Одобрявам

Citytel.bg арогантни измамници или само арогантни?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #1

    Citytel.bg арогантни измамници или само арогантни?

    Поръчвам батерия. Очаквам да я получа така, както съм я видял: http://www.citytel.bg/battery-for-sa...axy-mega-i9200, ето и снимка:Дойде, увита в едно целофанче, ни следа от опаковката на картинката. Чета, произведена 2013 г. Сложих я на тел-а, зарядът - точно 50%. Зареждам, разреждам до края - държи си и се държи както старата батерийка. Зарежда половин ден, трае 3 дена с 20 мин има - няма разговори на ден, никакво друго цъкане. Звъня в Ситител, питам защо е разопакована, казвам , че не ми харесва колко време държи. Отговарят ми да съм я заредил и разредил 2 пъти.
    Не съм телефонист, нито компютърджия, така че сушам и изпълнявам. Само че никаква разлика след една седмица. Звъня пак, казвам, че не държи батерията повече от старата, отговарят, че телефонът бил амортизиран, ама нямало да спорят с мен, да съм им изпрател тяхната да я подменяли.
    Изпращам днес батерийката за подмяна и ей така се запитах, може ли да ми пратят още една било пак без опаковка, или отваряна, или с друго нещо, което да е подозрително и реших да им звънна да ми потвърдят:
    - Добър ден, за една батерия, понеже я получих без опаковка... (не ме дочака да свърша)
    - Ама кой ви каза, че нашите стоки трябва да са в опаковка??
    - КОЙ МИ КАЗА ЛИ?? ТЪРГОВСКА СТОКА В КАКВО ДА БЪДЕ?? НА САЙТА ВИ В КАКВО Е ??
    - Господине, овладейте се!
    - Задавате ми глупави въпроси, които дразнят. На сайта ви не пише, че стоките ви не са в оригиналната опаковка
    - Нашият сайт има супурнайсет хиляди клиента, ние сме най популярния сайт за телефони, какво си мислите? - Че ще ви излъжем? Да, българинът....(не помня какви глупости и самохвалства ми надрънка, просто оставих момчето да се кефи на простотиите си.)...Нашите клиенти ни се доверяват... (отново глупости) Вие опаковка ли си купувате или стоката в нея? Като искате опаковка - идете някъде другаде! Платете си транспорта и ще ви върнем парите!
    - Няма проблеми.
    - Няма проблеми.

    Не разбрах, момчето изимитира ли ме, като ми повтори прощалната реплика или не очакваше, че на драго сърце бих се разделил с оригиналната им стока.
    За съжаление, равносметката е от платени 25, ще получа обратно 17 лв. Принципно, 8 кинта къде ли не хвръкват, но арогантността на хората, работещи в този сайт е голяма, или поне на мен ми се струва така.
    Та накратко поизхабих малко нерви, малко време по куриери, понахокаха ме, ама и платих транспорта в две посоки.
    ....А хем си знам, пазаруването по интернет е хубаво нещо, ама друго си казва око да види, ръка да пипне, и ако има нещо нередно да се върнеш при продавача и ..., а по нета, на другия край на БГ ли да ходя нещо като не е наред?!
    Някой ще попита, защо изобщо съм приел пратката, като е без оригинална опаковка - ами знам ли, не се усетих, може така да ги изпращат от Азия, или да има някакво друго обяснение, пък и куриерът иска да му се плати, дори и да откажа пратката. Дори и да има, надменността на тези хора е отблъскваща.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Владислав Михайлов одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2

    Отговор: Citytel.bg арогантни измамници или само арогантни?

    Годността на литиево йонните батерии е максимум 5 години от датата на производство. Може да е зареждана само 10 пъти за това време, но се изхвърля. Няма капацитет. Това, че има дата на производство върху нея, значи че е истинска. В немския ибей дават и датата на производство, ако става въпрос за нови модели батерии / телефони. За старите модели, батериите са винаги шкарто и не държат. Защото са винаги стари. Нови елементи за стари телефони не се произвеждат, освен ако не съвпадат по размер и форма с някой нов модел.
    Владислав Михайлов одобрява това.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Отговор: Citytel.bg арогантни измамници или само арогантни?

    Недопустимо е несъвпадение на описанието на страницата на търговеца и стоката.
    След като е сложена графична информация, показваща опаковка, такава трябва да присъства!
    Въпроси от рода на Вие опаковка ли купувате или не трябва да водят до уволнения и безплатно изпращане на втори продукт.
    Изгъзици от типа ние сме най-популярния магазин за телефони трябва да водят до глоби, защото подкопават доверието на клиента с откровената си лъжа.
    Lupus, Karata, dodo_pv и 5 други харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #4

    Отговор: Citytel.bg арогантни измамници или само арогантни?

    Ебати наглите типове. Няма ли някакъв начин да се подаде сигнал ?

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #5

    Отговор: Citytel.bg арогантни измамници или само арогантни?

    А, бре Калчев1 къде ги намираш все такива бре?

    Голям "късметлия" си Ей-й-й-й-й ...

    П.П. Благодаря за споделеното.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    7
    #6

    Отговор: Citytel.bg арогантни измамници или само арогантни?

    А дадоха ли Ви касова бележка или може би фактура при покупката?

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Отговор: Citytel.bg арогантни измамници или само арогантни?

    ПП - По повод смехотворното твърдение - ние сме най популярния сайт за телефони...

    Сравнение с два истински онлайн магазина, продаващи официална стока, с всички необходими атрибути като фискални документи и истинска гаранция:





    kalcheff1, не искам да те обиждам ама сам си си виновен - подобни шанаджийски магазинчета, продаващи масово смартфони на ниски цени без документи... какво друго да очакваш...
    И присъединявам се към питането на justify - как все ги намираш такива фирми
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,232
    #8

    Отговор: Citytel.bg арогантни измамници или само арогантни?

    На някой от сайтовете до и под снимката е написано, че "опаковката на изделието може да се отличава от показаното" или нещо в този смисъл беше. Демек се презастраховат.
    Колкото до живота на Li-ion елементите - много зависи кой е производителят им. За телефоните специално ползвам Sony-Ericsson K750i като резервен. Той е набор 2006 и преди това беше работен, разбирайте - постоянно се е говорело от него. Зареждан е 2-3 пъти седмично. При мен в момента изкарва до 5 дни stand-by, като говоря средно 5-10мин / ден. Вече има признаци за намаляване на капацитета на батерията, но след 10г си е направо рекорд!
    В същото време един Samsung най-елементарен (не му помня модела) точно след като му изтече гаранцията батерията му се наду. Почти не е говорено от него, на седмицата-две веднъж е зареждан. Държеше заряд, но смених батерията, за да не стане беля.
    Въпреки указанията, всичките си телефони зареждам едва след като сами се изключат. И незнайно защо надживяват тези на колегите ми със същите модели. Може би и защото правя настройки на минимална консумация - яркост (контраст), минимално време за изгасване на подсветката и т.н.
    avenger, Владислав Михайлов и tront харесват това.

  11. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #9

    Отговор: Citytel.bg арогантни измамници или само арогантни?

    Ха, подсетихте ме. Батерийката пристигна с касово бонче, което така или иначе не ме интересува. Хората настояха да ми върнат остатъка от сумата - един вид недоверчиви и капризни клиенти като мен не им трябват.
    Обаче телефонът също го бях взел от тях преди няколко години - там вече нямаше касов бон, но имаше гаранция. ?! Нещо се усъмних след няколко месеца, че нещо му има и отидох до варненския сервиз на Самсунг. Там ме питат - "А касов бон?" Трябваше да го изпратя до Софето при ситителците(не го направих), понеже тук ми отказаха гаранцията - много неудобно и дразнещо. А може в настоящето да дават бончета на всички стоки, а не само на дреболиите, кой знае.

    ПП Иначе, сигурно не съм единственият, който търси най-добра цена за дадена стока, та може би единственото хубаво нещо, което мога да кажа за Ситител е, че ценичките са добри. Сега погледнах - почти 20 лв разлика между пи си стор и ситител в полза на последните за Галакси Едж 7, примерно.
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 21-07-16 в 16:05.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,232
    #10

    Отговор: Citytel.bg арогантни измамници или само арогантни?

    А колко ти струват нервите и изгубеното време замислил ли си се?
    Аз онзи ден 2 пъти ходих до Kaufland заради един котлон за терасата. Първо за покупката, после - за да го сменя. Така, че тези 15лв. ми костваха поне два пъти повече в изгубено време. Успокоявам се, че имам 1г. повече търговска гаранция, отколкото при вносителя "Зора".

    Аз аксесосоари си взимам от две магазинчета при нас и да чукна на дърво, не съм имал проблем. Батериите не са оригинални, но са на същата цена на "репликите", на каквато ги видях online + транспорт. Продавачите задължително искат на място да се пробват батериите в апарата, преди да платя. Дават и 6м гаранция.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 21-07-16 в 16:29.
    Swon и tront харесват това.

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #11

    Отговор: Citytel.bg арогантни измамници или само арогантни?

    Щом са затрили от магазина си "оригиналната" опаковка на която пише FOR samsung super ....

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #12

    Отговор: Citytel.bg арогантни измамници или само арогантни?

    Няма радост Доверих им се да подменят старата батерия с друга, вместо да върнат парите. Както се оказа, подмениха едното менте с друго. Поне да не бяха толкова лицемерни с твърденията за "оригиналната" им стока. Получих я в омазнена от пипане и ожулена, оригинална ОТВОРЕНА опаковка, с два бели стикера, на които пише да не се приема продуктът, ако стикерите са скъсани , поне да ги бяха махнали. Очевидно е неоригинална за батерията оригинална опаковка. На батерията залепен стикер точно където е написан серийният номер. И без друго не може да се провери по него произходът й или поне аз не можах. В нетя има филмчета където са показани ментетата и оригиналните. Верно, че сигурно за тази цена няма как да е оригинална, но поне да се спомене това, а не да се правят арогантни твърдения, самореклами и промоции на менте стоки. Няма по обидно нещо за клиента от това да го правят на глупак последните две снимки са на батерията дошла с телефона.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 29-07-16 в 19:13.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #13

    Отговор: Citytel.bg арогантни измамници или само арогантни?

    Мръсници са от тая кандидат-фирма. И нахални.
    Купих "оригинална" батерия за таблет на самсунг. На неочаквано ниска цена (под половината на оригиналната от ибей). Обадих се по телефона и попитах дали наистина е нов и оригинален продукта - отговорът беше, че те предлагали само оригинални изделия.

    Батерията пристигна в транспортна опаковка (аерофолио) и с очевидно разпечатани от растерен източник надписи и QR-код (който няма общо с оригинала и не води на никъде), но това не ме спря да я сложа в таблета.
    От там започнаха неприятностите - след падане под 60% започваха неочаквани изключвания при натоварване с уеб сърфиране и игри.
    Направих калибриране, оптимизация и какви ли още не магии, но положението не се промени.
    След поне 10 заряд-разряда и тестове, закачих и мултимер и започнах да следя напреженията. При падане под 55-60% се оказа, че има дефектна клетка, заради която за много кратко мощността на батерията не стига на таблета и той се изключва.

    Обадих се на ситител (мирател) и те ми казаха, че за да ми уважат гаранцията батерията трябвало те да ми я сменят или да съм бил пратил таблет за над 1к лв по куриери до офис на еконт за моя сметка и те да ми отворели машинката и да проверели батерията. Казах им, че предложението им не ме устройва, защото междувременно си намерих друга батерия и с нея няма такива проблеми и най-много да им пратя батерията да си я тестват и да ми върнат друга, или парите. Телефона ми бе затворен веднага.

    За радост не се набутах с много пари, пък и имам път към техния офис след няколко дни .... та може и да се запознаят с негативната ми страна.
    Swon одобрява това.

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    2
    #14

    Отговор: Citytel.bg арогантни измамници или само арогантни?

    Близка ситуация като на kalcheff1!
    Търсех батерия за Айфон 3-джи... Съвсем надежден Епъл - цели 6 години не ме подведе нито веднъж, но батерията явно навъртя циклите... Само 2-3 дена в режим без Интернет и глезотийки...
    Офертата на Citytel ми се видя приемлива...

    Пъхнах "новата" батерия в джоба си, както бе в антистатик пликчето, без да я разглеждам отблизо, пък и бях забравил силните си очила (далекоглед съм)... Преди замяната огледах добре този продукт - направи ми впечатление, че доста власинки и косъмчета са залепнали от долната къса страна… Рекох си - може да е просто случайност... Монтирах...

    Бряхх! След първите 2-3 работни цикъла с неособено високо натоварване – Цъц… Рекох си - явно трябва да поизчакам да се ФОРМИРА по-добре тази батерия... Така изминаха още няколко седмици..! ...Нееее! "Новата" Сити-Мирател батерия продължи да държи заряд много по-късо време от фабричната...

    Демонтирах, върнах обратно фабричната... Огледах Мирателската с най-мощни бинокулярни часовникарски лупи - направих се на Шерлок.... Дедукцията подсказваше, че да, наистина, тези косъмчета и влакънца със сигурност говорят, че продуктът е пребивавал дълго време из най-различни дебри…. Спомних си, че "маладьожът", който ми продаде батерията, я бе огледал доста внимателно преди да я пъхне обратно в пликчето, и да ми я връчи... Няма как да не е видял тези "субстанции"...
    ...........................
    Същият служащ се държа като Бог от Последната инстанция… направо ми заяви, че те не били сервиз и не разполагали с лупи да оглеждат батериите… че моят айфон ми бил виновен, защото бил стар и други такива… Защо съм бил чакал, а не съм я върнал веднага… Спретна ми почти грандиозен скандал…
    ………………………….
    Бях запознат с този ефект, описан тук много точно от колегата dodo_pv! Но не ми се вярваше, че такава фирма може да проявява подобна нелоялност към клиентите си с продукти 5-6-та „прясност”… Както се казваше в един известен роман – „Запомнете, драги, че Рибите не могат да имат 2-ра прясност… Тя е само една – Първа, и Последна…”
    …………………….
    Е, въпросът не е в парите… (Маладьожът ми ги върна ядно, троснато: „Какво искате повече, нали ви връщаме парите…” ) Въпросът е в Доверието, в размотаването, в Надеждното партньорство… нали търговията също е вид партньорство… А, без Лоялност – къде отиваме…?
    tanatos и kokovox харесват това.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #15

    Отговор: Citytel.bg арогантни измамници или само арогантни?

    Колега Михайлов, в немския ибей има една - две фирми, които брандират батериите си със собствено лого и гарантират капацитет. Купувал съм от тях за стари мобилни телефони и съм бил доволен. Ако си на зор, опитай от тях. Цените са им приемливи.
    Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Големи измамници са D&D trade
    От ilian във форум Черен списък
    Отговори: 0
    Последно: 05-01-16, 15:35
  2. Фирма Profil МОШЕНИЦИ И ИЗМАМНИЦИ
    От djreni във форум Черен списък
    Отговори: 1
    Последно: 18-08-12, 00:56
  3. Богдан Мебел - ИЗМАМНИЦИ!
    От Mega във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 07-06-11, 22:17
  4. TAXBACK - измамници или не ???
    От syprotiva във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 13-09-06, 19:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе